» »

"Brez avdio naprave"

"Brez avdio naprave"

Alias8888 ::

LP! Pod nadzorna plošča/zvoki in avdio naprave, mi piše "brez avdio naprave". To mi je pisalo preden sem formatiral komp, pa sedaj po tem tudi, čeprav sem naložil vse potrebne gonilnike in je zvok nekaj časa celo delal. Zanimivo, da se ob prijavi v sistem predvaja tisti famozni windows zvok. A čez minuto (ko se na računalniku naloži local area connection itd.) ni možno več ničesar predvajati.

Kaj naj naredim :S

Hvala!

Alias8888 ::

Pa še to: na začetku se zapre neki proces CTSysVol.exe, kot bi to bil problem.

solatko ::

Daj več podatkov - kateri OS, osnovna plošča, morda dodatna zvočna kartica. Vsekakor je nekaj narobe z gonilniki. Pojdi na upravitelja strojne opreme in poglej kaj imaš pri zvočnih napravah, morda kakšen klicaj. Poglej katero zvočno imš in potegni dol driverje. Ponavadi najboljše dela na tiste, ki so na CD-ju, ki si ga dobil z matično ploščo.

Panalitik ::

Pozdravljeni

Mam isti problem kot je že napisano. Jaz sem na začetko mela probleme z virusi, tako da smo mogli na novo inštalirati windowse, potem pa zvok enostavno ni več deloval. Nadzorna plošča > zvoki in avdio naprave > brez avdio naprave. Nekje sem tudi zasledila da se popravi če še enkrat inštaliraš windowse sam men to ni pomagalo, sploh mi ne predvaja nikakršnega zvoka, zvočniki mi pa tud vredu delajo. Pa tud naložil smo use gonilnike k so bili na priloženem cd-ju. In cd je Gigabyte 6-Quad/S-series, Ultra durable 2 Motherboards.

Sm pozabla pa še omenit da se mi kadar zaženem računalnik pojavi okno za namestitev nove strojne opreme...mislm da je High Definition Bus ali neki tazga...bom še enkrat pogledala za sigurno

Sm pa pogledala pod device manager pa sm vidla da mam dva klicaja:
1. Other devices: SM Bus Controller
2. Sound, video and game controller: Audio Device on High Definition Audio Bus

Tko da prosim če mi gdo zna lepo po korakih razlošt kako to popravit. Nisem genij v računalništvu :))

Microsoft Windows XP Professional, različica 2002, Service Pack 3;
Osnovna plošča: Gigabyte GA-P35-DS4
Zvočna kartica: Realtek ALC885/889A @ Intel 82801IB - High Definition Audio Controller

Če rabite še kak podatek kar prašte.
In lepo se zahvaljujem usem za pomoč. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Panalitik ()

reeves ::

Probaj driverje iz Gigabytove strani

solatko ::

Na CD-ju, ki si ga dobila zraven plošče, imaš AUDIO driver, lepo ga instaliraj in ti bo zvok začel delovat, lahko pa v device manager na saund klicaju, klikneš desno tipko miške in izbereš update driver, vstaviš CD z gonilniki in sistem bo sam našel ta pravo zadevo.

Panalitik ::

Hey...spet mam isti problem...
spet je klicaj zraven audio device on high definition audio bus ;( inštaliram use driverje k so pršli na cdju zraven računalnika...pa jih sploh noče namestit!!

*Realtek high definition audio driver R1.66
Neuspešna namestitev Realtek HD audio datoteke!!

Ko kliknem da naj mi inštalira Microsoft UAA bus driver for high definition audio se mi opre okno Softwere Update Installation Wizard pol pa piše Welcome to the High Definition Audio Driver Package - KB888111 Installation Wizard. Pa nardim da mi to inštalira pa se mi odpre Čarovnik za najdeno novo strojno opremo in začne iskat Audio Device on High Definition Audio Bus pol pa mi napiše Te strojne opreme ni mogoče namestiti.

Pa tud če kliknem posodobi gonilnike sploh nič ne rata ;(

cekr ::

S tega naslova snemi najnovejši gonilnik.

High Definition Audio Codecs
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Panalitik ::

sm lihkr provala sam je neka napaka...skozi k hočem ki od relteka namestit mi piše neka napaka

Neuspešna namestitev Realtek HD audio datoteke
[Error code: 0x0000227]

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Panalitik ()

cekr ::

Ti Kitajci vedno nekaj zafrknejo pri instalacijskih programih.
Verjetno nagaja SP3 in blokira kakšno knjižico.

Poskusi potegnit dol še iz drugih strežnikov oz. drugo verzijo. npr. ZIP ali EXE - odvisno, kaj imaš sedaj.

Potem še nimam ene informacije: kakšno imaš grafično kartico? Če ima ta dodan čip za zvok, je le tega potrebno izklopit. Včasih so problemi ravno v tem, ker hardware ne ve, kaj je priklopljeno na kartico.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Panalitik ::

Tud z drugih strani ne morm dol potegnt...zmeri mi javi isto napako

amm kje bi pa lahko ogledala kako grafično mam? :8)vem pa da ja integrirana

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Panalitik ()

amigo_no1 ::

gpu-z ?

Panalitik ::

Kaj je gpu-z ?

In ma kdo kak predlog. Računalnik brez glasa mi gre že pošteno na živce!! ;(

kdorkoli?? :8)

sploh kdo??

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Panalitik ()

tomlc1986 ::

Jaz imam tudi problem-.
Namestil sm gonilnike za zvocno na osnovni plošči, pa pod nadzodna plošča/zvoki in avdio naprave piše brez avdio naprave.
Nato sm kupil novo zvočno na PCI vodilu instaliru gonilnike, ki so bili zravn in se ni nič spremenilo. V servicih imam zagnano Windows audio, v biosu je tudi omogočena avdio naprava. Naredil sm tudi print screen vsega pa tukaj ne najdem kje se jih lahko doda, zato jih lahko posljem na mail če mi kdo lahko pomaga.

Hvala Tomaž

cekr ::

Če imaš dodatno zvočno kartico, potem tisto na plošči izklopi v BIOSu.

Potem še povej, kakšno ploščo imaš, kakšno grafično kartico.
Lahko da ti zvok prevzema grafična kartica.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

tomlc1986 ::

V biosu sm jo izklopil pa se vedno ne dela, plošča je ASRock Prscott 800, grafična pa Ati Radeon 9200 SE

Hvala

Včasih je zvok delal.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

A v Device Managerju ti zazna kakšno neznano komponento?

Če ti jo, potem samo poišči prave gonilnike.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

tomlc1986 ::

nič ne zazna, probal sm odstraniti in ponovno naložiti gonilnike windowse sm posodobil na sp3, pa se vedno ne deluje. help me please

tomlc1986 ::

tle so trije print screeni:



cekr ::

Kaj imaš pa pod tabom Audio? Imaš možnost izbora audio naprave?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

tomlc1986 ::

nč nimam,,, windows default

cekr ::

Po slikah sklepam, da je vse instalirano OK. Če pod Audio nimaš nobene možnosti izbire, poskusi še s popolnim odinstaliranjem gonilnikov. Pa poskusi ponovno z najnovejšimi.

Nekaj je zgleda zmešano z gonilniki.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatko ::

Možno, da ti je odletela zvočna kartica. Poizkusi s kakšno PCI.

cekr ::

Možno, da ti je odletela zvočna kartica. Poizkusi s kakšno PCI.

To je že poskusil pa ne gre.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatko ::

Potem pa ne zna nastavit avdio mešalnika. Če je v task m. vse o.k., potem mora delat. Preglej še kabel, imaš v pravem izhodu. Tudi user manual nudi nekaj odgovorov. Nekatere plošče izključujejo sprednji vhod, če imaš zadnjega zasedenega, oziroma moraš nastavit, kje boš dobil signal (MSI). Pri asus-u po navadi delajo vsi izhodi.

cekr ::

A ne vidiš, da ni problem v kablovju. Gonilnik je instaliran. Do sistema pa ne pride.
Rešitev je popolno brisanje gonilnikov in ponovno vse znova. Je pa tudi možno, da se je podrl kakšen servis v XP-jih.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatko ::

Imaš mogoče avdio servis izklopljen.

tomlc1986 ::

avdio servi je vklopljen, sm tudi na novo instalirz win xp pa se ne pobere. ;( pci kartica z gonilniki dela v drugem racunalniku sprobano. Jaz mislm da kljub temu da imam izklopljeno zvočno na matični plošči v biosu ne pusti nove zravn. probal sm tudi pci vhod zamenjat pa se vedno ne dela. Mogoče še kaksna ideja?

Hvala vsem, srečnga pa zdravga

cekr ::

Sistemske gonilnike si inštaliral?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatko ::

Kaj pa, če pustiš zvočno na matični vklopljeno. Potem izbiraš SW način predvajanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

tomlc1986 ::

cehr, une k so od matične sm.

solatko sw način kaj to mislš?

xyd1 ::

@tomlc da v os izbereš katera naprava naj po "defaultu" predvaja zvok v win xp-> control panel-> sounds and audio devices->audio->default device pa tukaj zbiraš.

gasos ::

Zdravo.

Jaz kogrem pod nadzorno ploščo in pod zvoki mi piše da nimam avdio naprave.Hotel sem že naložit drugega in mi ni uspelo.

Lep pozdrav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tronote m85 zvok

Oddelek: Zvok in slika
278018 (2207) simongrega
»

Audacity - nimam snemalne naprave

Oddelek: Zvok in slika
5798 (703) tonccy
»

Ne najde audio device

Oddelek: Pomoč in nasveti
143554 (2692) niko_994
»

Ni zvoka Asus P5K

Oddelek: Strojna oprema
234934 (3998) Dabl
»

Ni mogoča instalacija driverjev na HP nx7300

Oddelek: Operacijski sistemi
458562 (5011) d4rko

Več podobnih tem