» »

nakup večih izdelkov iz tujine

nakup večih izdelkov iz tujine

nogavice ::

Če iz tujine (ne EU) kupim več izdelkov katerih cena skupaj stane več kot 22 € plačam davek? Ali se gleda na ceno posameznega izdelka in imam lahko recimo 3 izdelke z vrednostjo 20 € (free shiping) in se davku izognem?

Hvala

blackbfm ::

gleda se vse skup

St235 ::

nogavice je izjavil:

Če iz tujine (ne EU) kupim več izdelkov katerih cena skupaj stane več kot 22 € plačam davek? Ali se gleda na ceno posameznega izdelka in imam lahko recimo 3 izdelke z vrednostjo 20 € (free shiping) in se davku izognem?

Hvala


davku se boš izognil samo če bo vsak izdelek poslan posebej, ker se gleda skupna vrednost blaga v pošiljki.

vorantz ::

seveda pa si pol raped s poštnino :P

Maglorfin ::

Včasih, ko naročim npr. CD-je iz Amerike, mi prodajalec (sam od sebe, torej ne da bi karkoli zahteval) na kuverto napiše, da je vrednost pošiljke "0 USD" in da so v njej "promotional CDs" ali kaj podobnega. Potem je pa od naše carine in verjetno še kakšnega faktorja (vreme, luna ... :D) odvisno - včasih gre skoz, včasih pa pač ne. :-)
When you look into the abyss,
the abyss also looks into you.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Vse drugo vpliva nato ali gre skozi pregled ali ne, kot pa tisto kaj gor piše. Meni na paketu iz kitajske še ni pisalo več kot 9$ vrednost.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Maglorfin ::

Zakaj mi pa potem včasih ne ocarinijo, čeprav je vrednost pošiljke nad mejo?
When you look into the abyss,
the abyss also looks into you.

šernk ::

Ker pošiljka ni sumljiva in je ne odprejo (lahke zadeve, manjhi paket). Saj tudi meni niso še nobenega paketa ustavili, je pa tudi res da največja vrednost doslej iz kitajske je bila 20€ (na paketu je pa pisalo 6$), če odprejo paket pa itak pogledajo na internet oz. Zahtevajo račun, potem ti pa tisto kar piše na paketu nič ne pomaga.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Maglorfin je izjavil:

Zakaj mi pa potem včasih ne ocarinijo, čeprav je vrednost pošiljke nad mejo?


ker je prepuščeno njihovi presoji kdaj zakomplicirat in kdaj ne. Ravno cdji so dstoraj tam med 20 in 30€ in nima smisla komplicirat in delat nepotrebno delo.

Neiiiiic ::

Imam samo eno vprašanje, bom vprašal kar tukaj. Kolika stane poštnina če naročaš laaptop iz avstrije
?

bluefish ::

Ponavadi tam med 20 in 30€.

Vaseer ::

Kaj pa poštnina iz Nemčije (za prenosnik)? Predvidevam da podobno (20-30€)?

Kako je z naročilom prenosnega računalnika iz tujine (Avstrija, Nemčija), glede na to kako ravnajo s paketom? Se pravi, pazijo na paket ali bolj na grobo? Kakšne imate kaj izkušnje?

Vprašam, ker sem pred časom pri nas videl vrlega poštarja, ki je veselo porinil LCD TV iz kombija na tla... Potem mu je pa še na poti do vrat, (20m) nekajkrat paket zdrsnil z vozička...

Vem, da je odvisno od osebe do osebe kako ravna s paketom, tako da me zanimajo kakšne imate izkušnje.

black ice ::

Vaseer je izjavil:

Kaj pa poštnina iz Nemčije (za prenosnik)? Predvidevam da podobno (20-30€)?

Ne škodi, če malce pogledaš po spletni strani trgovine kjer nameravaš kupiti omenjeni izdelek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8719607 (3035) ElNuncio
»

carina in paket

Oddelek: Loža
415549 (4736) St235
»

pošiljanje pošte iz kitajske v slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5219809 (13813) ender

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094262 (71127) Tilen

Več podobnih tem