» »

Firewire kartica

Firewire kartica

«
1
2

JOKER ::

Najprej en lep pozdrav!

Upam, da sem izbral pravo temo za moje vprašanje. No bom preidel kar na bistvo.

Kupil sem digitalno kamero sony, katera podpira tako usb, kot povezavo preko firewire kartice. Ker se baje ko prenašaš podatke iz kasete na računalnik kvaliteta slike malo zgubi, sem se istočasno odločil kupit tudi kartico firewire. Sedaj pa me zanimajo nekatere stvari, ker nimam pojma kako to deluje in zakaj. :8)

Najprej se mi čudno zdi, kako to da nisem v škatli od kartice dobil nikakeršnega softwera?
Kako čem zadevo namesdtit po tistem ko jo bom nataknil na pci vodilo?

Predvsem pa me zanima ali bo ta kartica povročila v mojem računalniku kakšne probleme?
S tem mislim, če bo vse ostalo po tem ko jo bom vtaknil na pci vse delovalo normalno naprej (software & hardware)?

Predvsem me te dve stvari zanimata preden zadevo vgradim, ker dejansko o tem nimam pojma. Če povem odkrito se sprašujem zakaj je sploh potrebna ta kartica!
Ali je ta zadeva samo plug & play pa konec?

Pričakujem, da mi bo nekdo enostavno odgovoril na moja vprašanja, kateremu se pa že vnaprej najlepše zahvaljujem.
________________________________________________________
Ka te češ ....
  • polepsal: Primoz ()

boštjan ::

da te malo popravim,kartici se reče FIREWIRE
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

JOKER ::

:8) Hvala, sem že popravil napake. Sem pravkar bral zadeve in sem ugotovil, da sem se usekal. :8) Torej, vprašanje ostaja isto ....
________________________________________________________
Ka te češ ....

neoto ::

Glede software: na škatli ti piše, kateri OS-i že imajo vključeno podporo kartici.
Glede tega ali lahko gre kaj narobe: Itak da lahko. Prav tako je možno da te zbije avto ko greš po cesti... :D Ponavadi pa pri takšnih karticah ne bi smelo biti problemov
Glede vgradnje: Odpreš računalnik (prej odstraniš napajalni kabel!!), poiščeš eno prazno PCI režo, odstraniš kovinski poklopec na zadnjem delu ohišja, da lahko kartica ven gleda, kartico noter zašraufaš, zapreš škatlo.

Ko boš zagnal računalnik, ti bo OS javil, da je zaznal novo strojno opremo in če ne bo zahteval kakšnih driverjev, je stvar nameščena. Če pa ne, se pa ponovno javi.

JOKER ::

Hja, zadeva je šla tekoče. Nič ni zahteval in ko sem pogledal na spisek komponent glede na njihovo uporabo al kako je že v sistemu, sem videl da je nameščena.
Ampak sedaj ko kamero priklopim preko kabla na to kartico se ne zgodi NIČ. Prej sem lahko slike in video normalno prekopiral s pomočjo USB-ja sedaj pa TEMA !

Zgleda, da jo bom odstranil in kar preko USB-ja vse delal :( .
Ali ima kdo rešitev ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Engineer_SLO ::

kakšen OS pa uporablljaš?
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

JOKER ::

Uporabljam Win Xp Pro .....
Kartico mi brez problema zazna. V sistemu, kjer piše seznam naprav je lepo napisana in vse. Ne vem kakšen pa je postopek za naprej.
Kabel, ki je zraven sem lepo vtaknil noter, drugi del v kamero ampak nikakor ne prikaže nič !! Ali je potrebno še kje kaj nastavit pa nimam pojma.
Gledal sem papirje od kamere ampak ni nikjer napisano, da moram vklopit ta izhod, kar za USB piše. V meniju kamere izbereš USB Straming -> ON ! Za to pa nisem našel oziroma ni, tako da nimam pojma kako in kaj ....
Prosim za pomoč NUJNO, ker sem tik pred tem, da jo demontiram iz računalnika.
Hvala vnaprej.
________________________________________________________
Ka te češ ....

neoto ::

jaz bi reku, da za to, da uporabljaš firewire potrebuješ kakšen program, ki ti video stream iz kamere prenese na računalnik. Nisem pa siguren.

JOKER ::

Brez skrbi, tudi to imam naloženo saj sem software dobil ob nakupu kamere.
________________________________________________________
Ka te češ ....

mrbungle ::

Probi si dobit Pinnacle StudioDV 9, je zlo dobr za zajemanje in začetnike. Pa izklopi USB Straming oziroma daj na -> OFF, kler mogoče kamera sedaj video pošilja na USB kanal in ne na DV izhod.

JOKER ::

Naložil sem si program Unlead Video Studio DV 5.0 in izklopil v kameri funkcijo USB streaming .... pa nič ! Enostavno ne vem več kaj naj še naredim.
Še ima mogoče kdo kakšno idejo ?
Hvala !
________________________________________________________
Ka te češ ....

zupy ::

A si zravn dobil program Ulead VideoStudio 8 SE DVD???? Če si dubu ta pogram pol gre s tem programom.

JOKER ::

Ne, dobil sem zgoraj omenjen program : VideStudio DV 5.0 od Unlead-a.
Jaz več nisem pameten, počasi zgubljam voljo !! >:D
________________________________________________________
Ka te češ ....

mrbungle ::

Ne obupat. Preko USB pa ti ne priporočam delat oz. zajemat, ker boš imel preveč drop frame-ov. Lahk da je kaj narobe s kamero ali kartico. Če imaš možnost, kamero priključi pri kakem prijatelju, ki ima DV (firewire) kartico na PC-ju. Potem boš pavidel-če pri njemu dela normalno --> kamera OK, težava v kartici, softwaru ali PC-ju.

Aja, probi kartico firewire dat v kak drug PCI slot.

BigWhale ::

Ko v kamero vstekas kabel se mora na LCDju pojavit napis DV-IN. Tudi jaz imam Sonya in je bilo treba kabel za FW kar precej not porinit.

mrbungle ::

Vidim, da imaš WINXP Pro, ki bi ti morali tudi sami zaznati priklop kamere preko DV. Naredi tako:
1. izklopi kamero
2. iztakni DV kabel iz kamere
3. ugasni PC
4. preveri, če je DV kabel v redu vtaknjen v firewire kartico
5. prižgi PC
6. počakaj, da se WIN XP naložijož
7. klikni na My Computer (da se ti odpre okno, kjer vidiš, katere diske, floppije in CD/DVD pogone imaš nameščene
8. vtakni DV kabel v kamero
9. prižgi kamero
10. če je vse normalno, bi se moralo v oknu My Computer spadaj prikazati nekaj v zvezi s kamero (da jo je zaznal, podobno, kot če vključiš USB ključ ali disk),
11. Če tega ne stori, potem je nekaj narobe na prenosu med kamero in PC-jem (pokvarjen DV izhod na kameri, pokvarjena Dv kartica, nekaj narobe s kablom,...)-

BigWhale ::

Aja, jaz imam HC40E, pa sem v meniju na kameri vklopil A/V DV->OUT.

Nevem pa, ce je to res treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

JOKER ::

@ mrbungle:

... zelo lepo si vse skupaj napisal, če pa to človek ne razume potem pa je z njim nekaj narobe. Res hvala za podrobnejši opis.
Ravnal sem se po tvojih navodilih, kar je razvidno, da je zadeva verj simpl, ampak tudi po tem se mi ni nič pokazalo !! >:D Gledal sem ali je morda treba kje v meniju kamere vklopit DV izhod, ampak nikjer nisem zasledil oziroma tako v navodilih kot v samem meniju kamere ni funkcije za vklop DV izhoda !! Kaj naj naredim ?? Glede na to, da sem kartico kupil bi jo seveda rad uporabljal že zaradi kvalitetnejše slike, ki bi jo potem "ruknil" na DVD.

Naložil sem si tudi Pinacle Studio 8.2 .... pa nič !! >:D
Me zanima , čeprav bi bilo z kartico kaj narobe bi jo sistem normalno zaznal ??
Sem pa opazil, da tam pri USB-jih v sistemu imam eden vprašaj, kar pomeni, da nimam gonilnikov za sledečo stvar: UNIVERSAL SERIAL BUS (USB) CONTROLLER

Ali je to možno, da to vpliva na mojo napako oziroma nepovezljivost kamere preko Firewire-ja ?????
Ali morda kdo ve kje bi dobil te oziroma ta gonilnik ?
Sem iskal na googleju pa brezuspešno. Res vas lepo prosim naj mi nekdo še svetuje kaj naj naredim, ker ..... uffff sem jezen !
Hvala vsem!
________________________________________________________
Ka te češ ....

mrbungle ::

Daj napiši, kaj imaš za en sistem (palta-čipovje na plati, procesor), ker očitno nimaš dobro inštaliranih gonilnikov za plato.

Če je tisti vprašaj povezan s kamero --> odklopi kamero, zbriši stvar oz. napravo, ki sledi vprašaju (UNIVERSAL SERIAL BUS (USB) CONTROLLER) in resetiraj PC. Ko ga ponovno zaženeš, preveri, če se še vedno pojavlja vprašaj. Če se ne, potem je bla težava v kameri, če se še, je vzrok, da nimaš pravilno nameščenbih gonilnikov za plato oz. imaš priklopljeno neznano napravo na USB (kar skoraj ni mogoče, ker WIN XP prepoznajo USB naprave samodejno).

Preveri stike na kontaktih kabel kartica, kabel kamera, ali je kartica dobro vtaknjena v PCI slot, zamenjaj PCI slot, poskusi kamero povezat pri prijatelju...

JOKER ::

Ta vprašaj (?) je bil že prej preden sem začel včeraj priklapljat zadeve na računalnik.
Te gonilnike bi potreboval, ampak .....
Zakaj jo potem zazna v sistemu ? Potem jo ne bi niti zaznal v kolikor bi bil PCI slot kaj kriv ... ne vem no.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Plata je : ASUS A7V8X-X
Procesor: AMD Athlon XP 2600+
Rami: 512Mb

Mislim pa (morda se motim), da tisti vprašaj, kjer meni piše nima nikakeršne veze z PCI vodili, ali pač ? Zgoraj si lepo opisal postopek, kako bi moralo bit.
Tako kot vtaknem USB ključ mi takoj naredi nov pogon in po tvojih opisih bi moralo to biti na istem principu narejeno, da se mi nardi še eden dodaten pogon dokler je kamera priključena. No moram povdarit tudi to, kar nisem še napisal, da ima kamera tudi USB priklop, na katerem pa vse deluje normalno. Lahko potegnem posnetke iz kasete v računalnik, ampak kvalitete slike ni takšna (za luzerje je vredu) kot pa preko Firewire kabla oz. DV izhoda. Dejstvo pa je, da sem prav zaradi tega, če že nekaj delam (arhiv video družinskih posnetkov), naj bo tako kot treba in prav zaradi tega sem včeraj ob nakupu video kamere še dodatno se odločil za nakup že omenjene kartice.

Ne vem več kaj naj naredim !! >:D Že od jutra se zaje***am s tem in še dobro da imam dopust. Torej fantje, kaj naj še naredim ??
Ali je morda kartica v kur*u ?
Če je morda kartica v ***** bi jo sistem vseeno zaznal ? No ker meni se na spisku normalno prikaže v sistemu in zanjo ni potrebno nobenih gonilnikov, tako da ...... nimam pojma.
Prosim za pomoč, kaj mi je še storiti ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Če je tisti vprašaj povezan s kamero --> odklopi kamero, zbriši stvar oz. napravo, ki sledi vprašaju (UNIVERSAL SERIAL BUS (USB) CONTROLLER) in resetiraj PC. Ko ga ponovno zaženeš, preveri, če se še vedno pojavlja vprašaj. Če se ne, potem je bla težava v kameri, če se še, je vzrok, da nimaš pravilno nameščenbih gonilnikov za plato oz. imaš priklopljeno neznano napravo na USB (kar skoraj ni mogoče, ker WIN XP prepoznajo USB naprave samodejno).


Pozabil sem ti še nekaj pripisat.
Ko napravo zbrišem pred katero je vprašaj in računalnik ponovno zaženem mi takoj po nekaj sekundah ko se pojavi namizje spodaj v desnem kotu napiše, da je bila najdena nova strojna oprema : UNIVERSAL SERIAL ..... ) in mi ponudi možnost, da vstavim CD z gonilniki.
Tudi to sem naredil, ampak jih na CD-ju sistem ne najde, tudi ko sam določim pot, kje naj bi bili jih ni mogoče najti, ker jih na CD-ju ni, prav tako vstavim CD od Win XP-ja pa ne najde nič. Bral pa sem danes, da so nekateri že imeli probleme z temi USB-ji na Asusovi plati. Proizvajalec jih baje sploh ni dal zraven, kar sem ugotovil že nekaj časa nazaj, ampak me ta vprašaj ni motil . Sedaj ko pa sem nabavil kamero pa sem začel razmišljat mogoče je fora v tem, ampak mislim, da ni.
Na USB-ju čeprav jih imam 6 sem zasedel samo dva. Na enem imam digitalni fotoaparat na drugem pa printer in oboje dela brez težav, tako da ne vem več. Začel bom študirat, da je kartica pokvarjena. Ne vem no .....
________________________________________________________
Ka te češ ....

MrStein ::

Priklopi kamero na FireWire.
Vklopi jo (daj neko kaseto špilat).

Poženi Device Manager (Windows tipka+Pause tipka ; nato zavihek Hardware).
Poglej mojo sliko, a je tam napisano kaj podobnega kameri ?

Dolpotegni wdmmiscutils2.73.zip in iz njega poženi amcap.exe Kaj ti napiše ? A kaže sliko ?
V meniju Options po potrebi vklopi "Video Preview".

Dela ?

Še slika :
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

JOKER ::

Tako bom rekel: predelal sem vsa navodila za kamero .... itd.
Občutek imam, da je kartica v k***u in sem jo odstranil iz compa, ker jo grem jutri menjat. Ker mi pa po vsem tem kar ste svetovali ni šlo pomeni, da je nekaj narobe.
Moj Device Manager zgleda tako ...



Sem dolpotegnil ta program ampak bom kasneje sem se odločil spet vstavil kartico, da vidim ali bo efekt ali ne.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

MrStein ::

Ja pizda, ni kamere not, če je nisi priklopil , a ne ???
Đizus !
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mrbungle ::

Izklopi DV kabel, vzemi kamero in kabel ter pojdi h komu, ki ima firewire priključek ter pri njem priklopi kamero, pa boš videl, a kamera deluje, a je fora v nastavitvah,...

Plata ima VIA čipovje-pojdi na njihovo stran in si potegni dol najnovejše gonilnike za via chipset (4in1) ali pa samo za USB

5er--> ::

Vklopi stvar, daj kamero na PLAYER, pejdi v kak program in daj Capture video (ali kaj takega)... potem pa enjoy!
(Če povezava dela lahko probaš tudi tako, da npr. v msn-ju klikneš na "Start or stop webcam" -> kamera se bo obnašala kot webcam.)
Ko vklopiš kabel se ponavadi ne zgodi NIČ! (Ni tako kot pri USB-ju itd...)

JOKER ::

@ MrStein:
Vidim, da si pogledal samo sliko, ki sem jo prilepil in da teksta pred in za njo sploh nisi prebral. In prav zaradi tega je prišlo do tega, da si začel preklinjat.
Lepo sem napisal, da sem vzel ven kartico, ker sem mislil da je po vsem tem nekaj narobe z njo. No ampak preden bi se šel blamirat v trgovino sem danes zjutraj spet vtaknil kartico na PCI vodilo in prišel do novih ugotovitev. Zaznalo mi je kamero ko sem jo povezal (v desnem spodnjem kotu - nova strojna oprema ...) , ampak me comp sploh ni vprašal po nikakršnih gonilnikih. Ko sem pogledal v nadzorno ploščo pa sem zasledil sledečo stvar. Prilagam sliko, kako zgleda Device Menager in za kamero ko dam lastnosti napiše napaka : Kode 10. Na naslednjem odprtem oknu pa je možno videti, da so gonilniki lepo nameščeni saj je vsepovsod kljukica. No torej, kartica ni zanič, ampak tiči zajec nekje drugje v grmu, kje pa pa ne vem, ker res se na te zadeve ne spoznam. Piše pa še, da naprava ne deluje pravilno ... napaka KODE 10 !8-O :(
Torej fantje, kaj mi je storiti naslednji korak ?


P.S.
Res bi se vsem zahvalil, ker ste mi priskočili na pomoč, predvsem pa mrbungle, ki se res trudi . Hvala vam.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Daedalus ::

Hmm, tole je vsaj malo čudno... Poglej, če si dobil kje zraven kamere kake dodatne gonilnike, ker tile trenutno nameščeni so stari. Možen je tudi kak spor strojne opreme - lahko poskusiš v BIOSU izklopit USB kontroler, pa pol probaj še enkrat. Tist klicaj tam zraven ne pomeni kaj dobrega... Pa daj še slikico od lastnosti kamere (device manager), kjer se bo dalo videt, kaj piše pod zavihkom Splošno. Tam bo vsaj pisalo, kaj ga muči - tud če je gonilnik nameščen, še to ne pomeni, da bo zadeva delala.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

5er--> ::

Sony IEEE 1394 Audio Device Does Not Work When You Try to Play Back Full-Duplex Transmission

SYMPTOMS
When you use a Sony Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) 1394 audio device to play back full-duplex transmission or to perform a sound test that checks full-duplex transmission, the audio playback or the test program may stop responding.

CAUSE
This behavior can occur because the Sony IEEE 1394 audio device uses a single first-in, first-out (FIFO) port, which can be used for capturing or rendering but not for full-duplex transmission.

RESOLUTION
To resolve this behavior, contact Sony for an updated driver that supports full-duplex transmission to the FIFO port.

Download FAQ
Microsoft

MrStein ::

Poženi Device Manager (Windows tipka+Pause tipka ; nato zavihek Hardware).
Poglej mojo sliko, a je tam napisano kaj podobnega kameri ?

Dolpotegni wdmmiscutils2.73.zip in iz njega poženi amcap.exe Kaj ti napiše ? A kaže sliko ?
V meniju Options po potrebi vklopi "Video Preview".

Na kolenih te prosim - čist brez preklinjanja - naredi kar sem napisal. A je težko al kaj ?

--

Pa še to probaj: ko vse priklopiš, izklopi in vklopi kamero (ON/OFF) (napajanje).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mrbungle ::

A si inštaliral kake driverje za kamero oz. software od Sonya, ki ti je avtomatsko inštaliral driverje za usb prenos. Zdej se ti pa lohk univerzalni driverji od winxp tepejo s tistimi od Sonyja. Ker jaz imam 4 leta staro digitalno kamero od JVC in ko jo priklopim, mi winxp ne zaznajo tipa in proizvajalca kamere temveč samo nekaj v stilu AV DV Camcorder.

Probaj odinštalirat programsko opremo od Sonya, pa daj system restore na čas, ko še nisi imel tega programa nameščenega, ker mogoče zajebava software.

sinko999 ::

Da še jaz opišem proceduro za Sony DCR TRV 240E
Povežeš z kablom daš kamero na VCR mode potem pa jo lahko upravljam preko programa (pinnacle 9,3)
Vmes pa mi še ven vrže par obvestil da se je kamera instalirala.

IMHO mislim da imaš problem z kakšno nastavitvijo kamere

LP
Ni? ni ve?no !

JOKER ::

Hja situacija je sledeča fantje. Najprej hvala vsem.
Še dobro, da me ne vidite, ker sem že pošteno postal siv ! ;)

Končno mi je uspelo, da sistem prepozna kamero. Ampak, ko hočem nardit Capture mi napiše, da Device kao ni na voljo, a ikona v mojem računalniku se prikaže in prav tako v raziskovalcu. V sistemu - naprave .... pa tudi lepo napiše Device Sony AV DV Camcorder.

Kamera je Sony DC TRV 270E. Ja naložil sem tisti softwer (ne gonilnikov razen Sony USB) s katerim potem urejaš CD/DVD je ... itd. Res pa je , da je ta Sony-ev Softwer hudo siromašen - nikakvi izgled !

Firewire kartica pa je IEEE 1394 ... kar je razvidno iz zg. slik.
Ko v raziskovalcu 2x kliknem na ikono, ki se pojavi (sony), da bi gledal kaseto mi napiše :
Počakaj, da se inializira al nekaj takšnega, potem pa napiše, da ni naprave .. itd.
Ne vem več, mi že lasje izpadajo. Se bom moral pač sprijaznit z filmom, ki pride preko USB-ja. Na kartici sem opazil tudi priklop za USB 1X in DV 3x. Ali je možno, da bi se kvalitetna slika prenesla preko USB-ja, ki je na Firewire kartici ?? :8)
________________________________________________________
Ka te češ ....

BigWhale ::

Probaj s kako live linux distribucijo, ki ima firewire driverje in ze vsebuje dvgrab.

Ko se stvar starta priklopis kamero, jo vklopis in pozenes dvgrab -i, Kamera se mora sama postavit v play mode in pavzirat stvar. Potem pa pritisnes P in opazujes. :)

Pa povej ze katero kamero imas, ne bit tako skrt s podatki, bemtis!

JOKER ::

@ BigWhale:
Odkrito povedano, da ne bi rad vse živo nalagal na comp !!
Sigurno gre enostavnejše narest zadevo. Proizvajalec gleda tudi na to, da bo lahko zadevo uporabljala tudi "ženska" . ;)
To bi moral priklopit in gotovo !

Vsi podatki so nad tvojim postom, tako če bi podrobneje prebral post bi lahko vse zvedel. ;)
________________________________________________________
Ka te češ ....

MrStein ::

1. live linux ti nič ne naloži na PC (vsaj trajno ne)
2. si probal izklop in vklop kamere ?
3. si probal AMCAP.exe iz onega ZIP fajla ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JOKER ::

Tako bom rekel:
Čeprav ponavadi ne nalagam v comp vse povprek, sem pa danes naredil izjemo ter probal vse, kar ste mi svetovali. Pa sem naložil VIA Driver 4 in 1, pa USB 2.0 , pa sem deinstaliral vse programe, ki sem jih dobil ob kameri oz. na CD-ju, pa sem probal z Video Studiom 5, Pinacle Studio 8.7 ..... itd, pa nič !! >:D :\
Probal sem seveda z tem programom takoj ko si mi ga omenil .... pa nič .
Kaj že napiše : Sorry Video Device is .... , čeprav se naredi ikona v mojem računalniku in v nadzorni plošči jo tud nardi in celo pravilno napiše: Sony DV Camcorder !
Ampak, da bi se dalo preko kabla 1394 kaj noter prenest - NI ŠANS .
Edino enkrat mi je danes uspelo, da sem v raziskovalcu, kjer piše skupna raba in je bila ikona kamere zagnat zadevo ko sem pritisnil PLAY in nič več. Enkrat samkrat.:(

Priznam, obupal sem ! Dva dni že sedim za računalnikom in bulim v monitor ter se je**m s to zadevo. Nonstop nekaj instaliram, deinstaliram ... itd, tako da sploh ne vem kakšno je ta dva dni bilo vreme, ker sem totalno zabluzil.

Kartico sem pravkar odstranil iz računalnika, tako da zaenkrat je nočem več videt.
Vsem bi se še enkrat zahvalil za pomoč in podporo. Hvala !

Lep pozdrav.
Razočarani
________________________________________________________
Ka te češ ....

OldSkul ::

Dej gor še DV kodek, če še nisi.

JOKER ::

Hja, spet je nov dan in ta kur***a kartica mi ne da miru. Se opravičujem izrazu ampak tri dni se že ukvarjam z njo, tako da sem že pošteno jezen. In če jo že imam mi ne da miru, zakaj je ne bi uporabljal !?

@sadarj79: DV codec ! Kaj pa tisti, ki nimajo možnosti dobiti DV codeca ? Mislim, da je tako proizvajalec kamere kot kartice gledal na to, da lahko vsak kupec zadevo priklopi na comp brez kakeršnih posredovanj codecov, ter ostalega softwera. Kam bi pa prišli, če bi lahko zadevo priklopili na comp samo tisti, ki imajo močne računalnike. Mislim to je moje mnenje, da je to bilo narejeno za siršo publiko in ne za samo izjeme z močnimi računalniki. Morda se motim ....

No, da še omenim nekaj: povdarit moram, da pa mi preko USB-ja vse deluje ! Ko kamero priklopim preko USB-ja pa lahko delam vse, kar bi lahko delal z DV izhodom, tako da .....

Sedaj imam pa še eno vprašanje:
- zanima me ali je oziroma ali ima grafična kartica veliko funkcijo pri tej zadevi oziroma ali mora pod nujno da želim to izvest (potegnit film iz kasete na računalnik) vgrajena kartica ?
Zakaj sprašujem ? No v mojem je Radeonka 9800, ampak je še ena varjanta.
V sredo sem otrokom kupil za konec šolskega leta nov računalnik, ki pa ima grafiko integrirano na plati in me zanima kaj pa če bi to Fireware kartico vtaknil v njihov comp, da vidim ali bo zadeva laufala. Tam pa ni v sistemu nobenih vprašajel ... itd, tako da ...

Računalnik je : AMD 2800+ / 192Mb Ram grafika in glasbena pa sta integrirani na plati.
Ali bi šlo to tam glede na konfiguracijo računalnika ?
Moje mnenje je, da bi bilo možno, ker saj pravim, kam pa pridemo, da bi lahko samo peščica ljudi uporabljala zadevo.
Upam samo, da ni zaplombiran, ker drugače ... adijo garancija !

Torej fantje ... kaj mislite ?
Hvala in lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Alec999 ::

Joker>>

Prijatel je imel podoben problem firewire kartico, ki ima gor VIA cip je priklopil na VIA mother board .. clovk bi mislu da bo delal :D
Priklopil smo 2 Sony kamere pa zadeva ni spilala ena je bla DSR-PDX10P druga pa HC-20E. Pol je pa kartico vtaknu v en drug comp je pa normalen delal. Tko da probi v drug racunalnik ali pa nesi zamenjati firewire nazaj pa naj ti dajo kartico od ksne druge firme pa bo zadeva pol mogoce spilala. Se najmn problemov je ce mas direkt na maticni firewire.

Lp,
Alec999

b ::

Ce bi moral proizvajalec to narediti za sirso publiko, potem klici support od proizvajalca, ne pa tle jokcat. Kot kaka ZENSKA, da te citiram. Ocitno si ti eden od tistih "strokovnjakov", ki vse obvladajo, ko se zatakne pa jokcajo.

In mimogrede, jaz sem ravno ta teden prvic prikljuceval DV kamero na racunalnik. Moja punca si jo je kupila, jaz sem pa moral zrihtat racunalniski del.

Poleg kartice sem v skatli dobil samo kabel in en majhen listek z navodili, na zadnji strani katerega pise (iz glave): "Windows 2000 and XP seamlessly install drivers for this card when installed in PCI slot" ali nekaj podobnega. In sem zadegal kartico noter in je delala. Pa nisem rabil sprasevat na slo-tech, samo NAVODILA sem prebral.

Nato sem prikljucil se kamero na firewire, pognal program za zajem in s kamere stankal posnetke. No, moral sem si tudi prebrat NAVODILA, kako se v programu (Premiere) to naredi, ker tega pac nisem se nikoli pocel.

Pre tem pa mi je zadeva delovala tudi preko USB. Se vedno deluje, ce prikljucim tja, vendar tega ne pocnem, ker firewire pac dela bolje. In se vedno je na racunalniku tudi kameri prilozen Sonyjev softver. Pa vse kar dela. Ker sem bral NAVODILA. Ocitno pac nisem profesionalec, ker jih preberem preden zacnem delat s hardverom, ki ga nisem se nikoli videl. Jebat ga, tko to pocnemo consumerski amaterji.

BigWhale ::

No, nikjer ni izkljuceno, da je zadeva dejansko b0rken... Kartico v drug computer in probat. No, nima vsak te moznosti.

b ::

Drzi. Ampak moj post je bil namenjen predvsem kot zelo mila oblika LART-a, ki si ga avtor tega threada definitivno zasluzi, saj ocitno ne bere navodil. Sovrazim to.

Antares22 ::

Win-xp Service pack 1 naloži in 100% bo stvar delala!
Dolgoletne izkušnje 8-)
Verjemi !
Everything he touches turns to gold....

JOKER ::

b je napisal:
Ce bi moral proizvajalec to narediti za sirso publiko, potem klici support od proizvajalca, ne pa tle jokcat. Kot kaka ZENSKA, da te citiram. Ocitno si ti eden od tistih "strokovnjakov", ki vse obvladajo, ko se zatakne pa jokcajo.

In mimogrede, jaz sem ravno ta teden prvic prikljuceval DV kamero na racunalnik. Moja punca si jo je kupila, jaz sem pa moral zrihtat racunalniski del.

Poleg kartice sem v skatli dobil samo kabel in en majhen listek z navodili, na zadnji strani katerega pise (iz glave): "Windows 2000 and XP seamlessly install drivers for this card when installed in PCI slot" ali nekaj podobnega. In sem zadegal kartico noter in je delala. Pa nisem rabil sprasevat na slo-tech, samo NAVODILA sem prebral.

Nato sem prikljucil se kamero na firewire, pognal program za zajem in s kamere stankal posnetke. No, moral sem si tudi prebrat NAVODILA, kako se v programu (Premiere) to naredi, ker tega pac nisem se nikoli pocel.

Pre tem pa mi je zadeva delovala tudi preko USB. Se vedno deluje, ce prikljucim tja, vendar tega ne pocnem, ker firewire pac dela bolje. In se vedno je na racunalniku tudi kameri prilozen Sonyjev softver. Pa vse kar dela. Ker sem bral NAVODILA. Ocitno pac nisem profesionalec, ker jih preberem preden zacnem delat s hardverom, ki ga nisem se nikoli videl. Jebat ga, tko to pocnemo consumerski amaterji.


Hjoj, najbolj sovražim takšne, ki se imajo za nekaj, a v resnici so nula !
Predvsem pa takšne, ki sodijo druge, katere sploh ne poznajo. Takšne izjave ne bi dale niti moje hčerke, ki so stare 15 let, a po tvojem pisanju sodeč še niti toliko nisi .... eh nima smisla. Moje vprašanje je bilo kaj naj naredim oz. kaj mi svetujejo, ne pa ali tebi dela ali ne.
Tvoje pisanje je bilo izven konteksta teme !! >:D
Saj ne, da bi se opravičeval, ker "račune polagat" neznanemu šmrkavcu se mi zdi izpod časti. Povdarit moram, da mi je Slo-Tech bil zadnja možnost za povprašat ljudi, kateri zadeve obvladajo in so pripravljeni priskočit na pomoč z svojimi idejami in predlogi.
Normalno, da človek najprej prebere navodila ... eh, pa kaj ti bom govoril itak nima smisla, ker tako ali tako pričakujem "feedback" na moje pisanje.

Vsem ostalim, ki so mi pa svetovali bi se pa iskreno zahvalil in povedal oz. napisal naslednje:
Bil sem nekaj časa odsoten in nisem nič probal, danes pa sem na drug računalnik (pri hčerkah) priklopil zadevo in deluje. Takoj se mi je zagnal Win Movie Maker in začel sem z snemanjem videa iz kamere v comp. Ampak me zanima, ko nardim VideoCD je pa slika na DVD playerju - televizorju slaba kot hudič. Torej, sparšujem vas fantje, kaj mi je storiti, da bo slika, kot se šika ?

Hvala in lep pozdrav !
JR
________________________________________________________
Ka te češ ....

BigWhale ::

Poglej kako se je zadeva sploh prenesla do kompjuterja? Je bilo kaj izgubljenih frame-ov? Poglej najprej zadevo, ko je se v DV formatu. Je takrat ok?

JOKER ::

Zadevo, ko snema v računalnik je takšna slika, da bi (če malo pretiravam) lahko prijemal stvari na sliki, ampak potem ko se spremeni v .wma (ker sem delal z Win Movie Makerom še zaenkrat) je pa zelo slaba. Povem odkrito, da je bila slika z USB jem lepša kasneje na televizorju. Prenaša (tako piše) 30 slik na sekundo, koliko je zgubljenih pa nisem zasledil, da bi kje napisalo.
Hvala .
________________________________________________________
Ka te češ ....

mrbungle ::

Joker, svetujem si, da sistvar urediš na svojem PC-ju, ker je pač zmogljivejši (predvsem RAM). Potem je dobro, da imaš za zajem videa in obdelavo ločen disk (ne particijo, ampak fizično mislim). Potem je tu zajemanje. Ful enostavno se zhajema s Pinnaclovim Studiom 7, 8 ali 9 (najnovejši). V Studiu 9 lahko izbiraš glede zajema v DV formatu (brez izgube, okoli 13 GB prostora na uro zajetega posnetka), lahko pa zajemaš tudi v MPEG (ti program in PC že avtomatsko kompresira v MPG-kvaliteto lahko sam nastaviš ali pa že izbereš pripravljene, kot so DVD high quality itd...). Moram reči, da zadnje čase še največ zajemam kar v MPEG2 DVD high quality, ker potem hitreje obdela video (končni zapis imam tudi MPEG2, ker potem to zapečem na DVD) in azlika v kvaliteti se ne opazi, ko gledaš na TV-ju.
Nekateri svetujejo, da si inštaliraš DV Codec (npr. poišči na google Panasonic DV codec, je brezplačen), ampak jaz ga po zadnjem formatu diska nisem inštaliral, pa mi vseeno zajema v redu.

Pri zajemu moraš pazit, da imaš nastavljen PAL standard (zajem 25 slik na sekundo in ne NTSC (30 slik na sekundo, ta je za ameriški trg).8-O

Potem video obdelaš po želji (priporočam pinnacle studio, enostaven za začetnike, uporaben tudi za bolj zahtevne uporabnike).

Obdelan video moraš shranit v neko obliko oz. format (DV-nekompresiran video, dvd, mpeg I, mpeg II, xvid, dvix,...). Ti si napisal, da si naredil VideoCD-tu si zelo veliko izgubil na kvaliteti, bi se ti bolj splačalo naredit nekompresiran video (sam ful velik zavzame), potem pa ga s kakim programom (npr VirtualDub) pretvorit v XviD format. Če imaš DVD pekač, pač naredi film s končnico MPEG2 (DVD kakovost) in ga shrani na disk. Nato pa ta video uvozi v program za delanje (avtoriziranje) DVD-jev, kot je npr. Sony DVD Architect, kjer dodaš menije, slike, glasbo v menijih (da stvar zgleda bolj profesionalno).

Pismo sem se razpisal, me kr prsti bolji...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrbungle ()

JOKER ::

@ mrbungle:

Hvala ti ! Takšne odgovore človek pričakuje na takšnem foromu, kot je Slo Tech.
Preproste, predvsem razumljive za širšo publiko ... itd.

Ja, res je moj računalnik boljši, ampak zakaj hudiča na mojem ne dela, preko kartice.
Saj tudi meni bi bolj pasalo, da sem na mojem kompu, ne pa da hodim v otroško sobo in se tam obesim na njun računalnik.
Brez skrbi, da bom še delal na tem projektu, ker hočem imet zadevo porihtano v nulo.
Hvala še enkrat in lep pozdrav do naslednjega javljanja.
JR
________________________________________________________
Ka te češ ....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316008 (10176) BorutK-73
»

Slab video iz kamere

Oddelek: Zvok in slika
5834 (745) Gainward
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375323 (4151) m1h4
»

kako narediti soliden film (sony/pinacle/.MPEG/.AVI)

Oddelek: Zvok in slika
113248 (2950) pivmik
»

Kako iz DV narediti DIVX?

Oddelek: Zvok in slika
392378 (1765) marS

Več podobnih tem