» »

Gledanje filmov preko routerja - podnapisi

Gledanje filmov preko routerja - podnapisi

Jodlarcek ::

Pozdravljeni

Imam router na katerega imam preko USB-ja priklopljen disk, na katerem imam filme. Filmi delajo OK, vendar ne morem naložiti podnapisov . Srt datoteka je v mapi s filmom, vendar je ne zažene. Ko grem v nastavitve, imam podnapise izklopljene in sivo obarvano, tako da ne morem nič spreminjati :( Če pa imam ta isti disk priklopljen direktno na TV preko USB-ja pa dela OK.
TV je LG 42LE8500. Prosim za pomoč

popster ::

si probal tudi z Vlcjem to?
cene se lahko tudi lotiš hardcodanja podnapisov.

Jodlarcek ::

Ja kako z VLC-jem? Saj ne gledam preko računalnika ampak streamam direkt na TV. Na TV-ju poiščem disk, in zaženem film.

XsenO ::

Možno, da TV ne podpira formata.
1 + 1 = 1

Jodlarcek ::

XsenO je izjavil:

Možno, da TV ne podpira formata.

Ja kako ne podpira formata??? Saj sem povedal, da če disk priklopim direktno na TV preko USB-ja pa dela.

boogie_xlr ::

Očitno smart TVji le niso tako "smart", da bi znali brat eksterne podnapise preko mreže. Kaj pa če imaš .mkv container s filmom in podnapisi?

Jodlarcek ::

boogie_xlr je izjavil:

Očitno smart TVji le niso tako "smart", da bi znali brat eksterne podnapise preko mreže. Kaj pa če imaš .mkv container s filmom in podnapisi?

To še pa nisem probal. Samo Divx. Pri .mkv me moti, ker je velika večina z DTS zvokom, katerega pra spet TV ne podpira :-(

Izi ::

Ne, podnapisi v kontejnerju ne delajo na nobenem LG televizorju. Kako je pri drugih ne vem, ampak mislimi, da je povsod tako, da mora biti podnapis v posebni datoteki, da ga najde.
Preko mreže nisem vedel, da ne najde podnapisov, ampak je po svoje spet logično. Pod do filma je že tako komplicirana, da potem ne najde več poti do podnapisov.
Najbolje, da lepo po potrebi prenašaš prenosni HDD med računalnikom in TV, kot to počne večina uporabnikov :P

Jodlarcek ::

Izi je izjavil:

Najbolje, da lepo po potrebi prenašaš prenosni HDD med računalnikom in TV, kot to počne večina uporabnikov :P

Kot Kremenčkovi :'(

kamuee ::

men bere mkv brez problema sam podnapisov mine kaže kr jeih ne podpira (Philips 40PFL7606 H/12) 40". Ostali z ambilight-om dela fantastično zato sm si nabavi WD TV Live HUB z 1TB HDD internega diska, stal 200eur in nimam nobenih problemov s predvajanjem, predvaja tudi full HD preko routerja s podnapisi vred in MP3, itd...
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

NeMeTko ::

Če uporabljaš DLNA, bi teoretično moral za podnapise poskrbeti DLNA strežnik? Ali se motim?

Jodlarcek ::

NeMeTko je izjavil:

Če uporabljaš DLNA, bi teoretično moral za podnapise poskrbeti DLNA strežnik? Ali se motim?

Ma kr nekaj...pa samo zaradi tega sem si nabavil nov router Linksys E4200 ;(

xCore ::

Kaj pa če "zapečeš" podnapise v film
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Jodlarcek ::

xCore je izjavil:

Kaj pa če "zapečeš" podnapise v film

Kako pa se to naredi? Sem bolj nov v tem, pa verjetno postavljam butasta vprašanja :|

xCore ::

jaz sem za iphone pretvarjal v mp4 format kjer lahko "zapišeš" podnapise direktno v film.

Uporabljal sem HandBrake www.http://handbrake.fr/

po moje bi moralo it samo podnapise zapečt in pustit format takšen kot je...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

duque ::

tale search je ne najde
http://www.dlna.org/consumer-home/look-...

imam 42le5500 in je DLNA certificirana samo! za fotografije (kakor se spomnim nakupa, ni kakih posebnih razlik med najinima modeloma). Sem pa obupal, tako da sedaj zapečem podnapise v film (ponavadi tudi konvertiram v zapis, ki je ljub ipadu)

BTW: kako pripraviš linksysa 4200 da zna hendlat z diskom več dni? Pri meni se po nekaj dneh začne sprenevedat, da ne pozna nobenega diska ...

Jodlarcek ::

In kako zapečeš podnapise v film? S čim?

amigo_no1 ::

googlaj "integrate subtitles in video".

Jodlarcek ::

amigo_no1 je izjavil:

googlaj "integrate subtitles in video".

Pa da ne iščem kateri je najboljši progarm za dodajanje podnapisov v .avi format, prosim vas, da mi poveste

duque ::

meni je ta všeč, pa še free je. http://www.freemake.com/free_video_conv...

popster ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako najbolj elegantno predvajati v filme s podnapisi na TVju?

Oddelek: Zvok in slika
125354 (4930) smacker
»

podnapisi pri filmih in serijah

Oddelek: Pomoč in nasveti
254738 (4376) WallSreet
»

3D SBS podnapisi - kako jih vstavit v MKV

Oddelek: Pomoč in nasveti
2511540 (5993) kitl76
»

Urejanje podnapisov .mkv fajlom

Oddelek: Pomoč in nasveti
305694 (4741) bosmla
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12155883 (47774) Lupin

Več podobnih tem