» »

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

ales400 ::

Pozdravljeni,

imam tezavo z namescanjem Windows Xp na prenosnik Lenovo 3000 n500. Med namescanjem mi ven vrze BLUE SCREEN.

Prosim za pomoc.
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

kmetek ::

v biosu nastavi ide mode za disk al nekaj takega.

ales400 ::

Hvala, to je to ja.
SATA MODE SELECTION treba nastaviti na IDE.
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

vir ::

aleš isti problem si mel ob istem času na istem pcju kot jaz :)
kupil sem ga v enaa
Zdej iščem kje se vidi da imam res grafično kartico nvidia 9300
Tu je link kako zgleda device manager...nikjer ni videt grafične, je pa nekaj rumenih vprašajev. Je pri tebi tudi tako?
link

moowy123 ::

Pa saj vidiš da je rumeni klicaj pri video controller ( vga ). Vidiš lahko kaksna graficna je ko se resetira racunalnik ( nekje ), drugace pa ponavadi pride tudi prilozeni gonilnik zraven ( drugace net ) in se poinstalira zadevo.

vir ::

na začetku se mi pojavi samo bel ekran na njem pa piše z modrim LENOVO. Ne izpiše se konfiguracija računalnika-rama, procesor...kot to vidim na stacionarnem.
Zraven PCja nisem dobil nobenih CDjev zato bom moral res nekako pridet do gonilnikov. Mal težje bo ker sem bolj trd za instalacijske reči.

madog ::

V biosu izklopi welcome screen in boš imel lepi stari števec rama in prepoznavanje komponent

vir ::

Nisem našel za izklopit welcome screen. Izklopil/vklopil pa sem Quiet boot če je to to. Sedaj ni več pozdravnega LENOVO okna, piše pa ram, CPU,... ampak malo drugače kot pri navadnem pcju-slika 1. Vse sem pofotkal da se vidi kak je bios in kako okno se pojavi na začetku.
Namreč še vedno ne uspem nikjer videt kakšno grafikuljo imam v pcju da bi pol lahko začel iskat ustrezen gonilnik.

Fotke:
1

2

3

4

5



Tudi miška na laptopu mi ne dela.

lali12 ::

Na tem LINKU si download-aj vse gonilnike, jih naloži, pa bo delalo brez problema.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

JerryP ::

9300gs je mobilna grafična zato rabiš mobilne forceware gonilnike, oziroma modane navadne, ki si jih preneseš iz tukaj.

ales400 ::

Imam še en problem, prijatelj si je kupu TOSHIBO Satellite L360-16L, zdej bi pa spet naložil XP-je, prenosnik pa ma že gor VISTO Home Premium..

Najbrž bo spet kaj trebalo spremenit, podobno kot pri Lenovo..
En problem pa je še z gonilniki, ker sem slišal da so kr problemi z njimi za XP, ma mogoče kdo kak link za download teh gonilnikov, ker jih niti na uradni strani ni :O

Hvala!


EDIT: prenosnik je L350-16l, narobe mi je povedal :)

V Biosu je treba kaj spremenit?
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales400 ()

vir ::

ales400 kako je bilo pri tvojem Lenovo 3000 N500 z gonilniki? (moj model je 4233-58G - piše na kartonski škatli ob strani)
Si moral gonilnike iz neta snet in instalirat al ti je že vse laufalo? Jaz sem jih zdaj potegnil iz neta in jih nekaj instaliral ampak mam še skos rumene klicaje. Bi moral instalirat najprej recimo BIOS Update Utility ali je vseeno s čim začnem?

So pa opisane neke čudne instalacije...recimo:

instalacija

Ni dovolj če samo dvakrat kliknem na .exe ikono? Ker skozi instalacijo se mi pojavi enak čarovnik.

ales400 ::

Predvidevam, da spet SATA CONTROLLER MODE: zdej je vista gor in je AHCI, lahko pa menjam na COMPATIBILITY :)
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

ales400 ::

ales400 kako je bilo pri tvojem Lenovo 3000 N500 z gonilniki? (moj model je 4233-58G - piše na kartonski škatli ob strani)
Si moral gonilnike iz neta snet in instalirat al ti je že vse laufalo? Jaz sem jih zdaj potegnil iz neta in jih nekaj instaliral ampak mam še skos rumene klicaje. Bi moral instalirat najprej recimo BIOS Update Utility ali je vseeno s čim začnem?


Jaz sem sicer dobil gonilnike zraven, ampak sem že prej tudi nalagal na Lenovo prenosnike (n200, n500), pa jih nisem dobil. Na njihovi strani sem izbral pravi model prenosnika, downloadal. Potem pa ko jih (gonilnike) zazeneš se ti prvo RAZPAKIRA v določeno mapo (recimo - C:\DRIVERS), gres v to mapo in tam imas komaj razpakirane driverje. Nato komaj začneš z inštaliranjem :)

Take probleme sem mel prvič, ko sem instaliral :) Sem vse instaliral pa samo rumeni klicaji, pol pa pogledam, pa vidim, da so se v resnici komaj odpakirali na C:\Drivers..
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

vir ::

Vse klicaje sem odpravil, ostal je samo eden... PCI device.
Instaliral sem vse gonilnike na tem linku.

LINK

Mogoče katerega nisem prav instaliral. Povejte katerega da ne bom rabil ponovno vseh instalirat.

In tud ¨miška¨ na laptopu mi še ni začela delat. Že od začetka mam na USB prklopleno miško. Mogoče se mora vklopit s kako tipko?

vir ::

Še tole sem pozabil dodat..javlja mi da imam nekaj duplirano. Kako to popravim?
LINK2


In kje utišam ali pa izklopim te piske ki se mi oglasijo recimo ko se zaključi instalacija...ali pa zaradi kake napake...?

Wox ::

- PCI device je modem.
- Dve napravi v lokalnem omrežju imata isto ime.
- Izklopi zvočnike ali pa si nastavi v Sounds properties -> Sounds -> Sounds Scheme: No Sounds.
- Kar se tiče touchpada... Vklopiš in izklopiš ga zgoraj, skrajno desno od "gumbov" za mute, volume + in -.
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

lali12 ::

ales400:

Toshiba ima dobro podprto stran z gonilniki LINK. SATA CONTROLER MODE pa mora bit na COMPATIBILITY. Sam imam Toshibo in je vreden svojega denarja.

vir:

PCI device je lahko tudi Bluetooth.
Za zvok pritisni Fn+F?
Veliko o uporabi pa piše tudi v navodilih.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

vir ::

Novo stanje:

1. Sledilno ploščico zdaj znam prižgat.

2. Tist ko je javilo da je duplirano sem v device manager tist ko je bilo je bilo prečrtano z rdečo (prejšnji LINK2) enostavno zbrisal z delete in pol ni več jamralo.

3.Pisk iz prenosnika je še vedno čeprav sem pritisnil mute na levem gornjem delu tipkovnice prenosnika in tudi Sounds sheme sem dal na No sounds. Je pa ta zvok iz notranjega dela prenosnika in ne iz njegovih glavnih zvočnikov. Najbrš moram najprej zrihtat PCI device pol bom pa lahko izklopil pisk.

4. Kar se tiče rumenega PCI device...Problematičen je instalacijski file ker mi med instalacijo odpre okence z rdečim krogcem: Driver Instalation Failed: Could not find the Media device for this driver. Kaj pa zdaj?

Našel sem ta LINK kjer je tudi imel nekdo probleme z AUDIO na istem modelu prenosnika ampak jaz ne znam dobro ang.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

vir ::

Upam da tokrat zadnjič pišem..

Tole sem instaliral:
Universal Audio Architecture (UAA) High Definition Audio class driver (Q888111)

Po instalaciji je PCI device sicer zginil, se je pa pojavilo nekaj novih rumenih klicajev glede Audio in Modem, ki pa mi jih je uspelo nekak zrihtat in zdej ni več nobenga.

Zdaj pa je še tale problem:

Ko prižgem pc se mi pojavi tole: LINK1

Potem tole: LINK2

In potem spet tako zbrišem tega z rdečim klicajem: LINK3

In spet smo tam LINK

Kliknem Allow LINKK



Mogoče te fotke pomagajo al pa tud ne:

Vklopljen internet VKLOPLJEN

Izklopljen IZKLOPLJEN



kakorkoli že...ko prižgem PC je spet ista pesem..

Wox ::


Ko prižgem pc se mi pojavi tole: LINK1


V omrežju imaš vsaj dve napravi z istim imenom. Ne vem kaj ti tu ni jasno. V vsakem računalniku ki ga imaš v omrežju preveri v System Properties -> zavihek Computer Name in poglej pod Full computer name kakšno ime ima in pri enem pač spremeni ime, ker ne moreš imeti v omrežju dveh računalnikov z istim imenom.
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

vir ::

res so enaka ne vem pa kje spremenim Full computer name. Samo Workgroup ime uspem spremenit.

Wox ::

Ostalo si zrihtal? Meni se zdi, da je fora v tem, da ne moreš imeti istočasno vključene wi-fi in bluetooth povezave in se ti potem tudi v Device Managerju naprava izključi.
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

vir ::

computer name sem spremenil.

Čist možno je da je kriv wi-fi in bluetooth.
Na prenosniku je spredaj neko stikalce ki mislim da izklopi/vklopi brezžične povezave. Jaz imam to skos izklopljeno ker jih niti ne rabim. Wifi bom mogoče rabil čez čas ko bom naročil triopaket in bo zraven še brezžični oddajnik za internet.
Kaj moram zdaj nardit da bo OK?

Wox ::

Se pravi, maš še vedno probleme z gonilniki za bluetooth in wi-fi? Zgleda da imam jaz tudi nekaj problemov z bluetooth gonilniki na WinXP. V Ubuntu (32 bit) pa mi praktično vse dela kot mora. Zanimivo je tudi to, da na prenosnik ne morem namestiti 64 bitnega Ubuntuja. Trenutno nimam časa zdaj za te stvari, ko pa bom našel rešitev jo bom tukaj objavil. Kateri tip laptopa imaš? Jaz imam 4233-58G.
Commodore 64

vir ::

Jaz mam tud 4233-58G. Iz Enaa

VASkO ::

@vir
tisti rdeč križ v device managerju je na brezžični kartici in pomeni ONEMOGOČENA - to je, če je izklopljena s stikalom in ni nobena napaka. Ti brišeš čisto pravilno nameščeno napravo in potem itak da ti jo vedno znova najde. Edini problem, ki ga imaš, je ta z podvojenim imenom nekega računalnika na tvoji mreži.

Wox ::

Meni se zdi, da je fora v tem, da ne moreš imeti istočasno vključene wi-fi in bluetooth povezave in se ti potem tudi v Device Managerju naprava izključi.


Ups. Bedarije pišem. Preprosto sem pozabil namestiti gonilnike za bluetooth.
Commodore 64

vir ::

Potem imam vse OK.
Samo že to me zanima kaj pomeni:

LINK1
-Bluetooth je prekrižan pomeni da je onemogočen...to je OK
-Netlink Fastinternet nevem kaj je...
-Wireless Wifi link pa ni prečrtan! Pomeni to da je wireless antena v aktivnosti? Kako naj izklopim tega vraga ker nočem met prižganga po nepotrebnem ker ni zravo :)


LINK2
To se mi je pojavlo včeraj med instalacijo do interneta. Na Firewall sem označil Block. Ne vem če je bil to kak poskus vdora ali kaj je to.

vir ::

ales400 bi se dalo na tem lenovo prenosniku nardit tako da bi ga prižgalo čeprav bi bil zaprt monitor?
Nanj imam namreč večinoma priklopljen večji LCD, miško in tipkovnico. In ni mi fajn da ga moram odpret in pritisnit tipko za vklop.

Še bolj pa me moti to da ko gre v mirovanje in ko hočem spet kasneje delat mi ne registrira miške in tipkovnice, ampak ga spravim iz spanja s prenosnikovo tipkovnico oz. moram laptop odpret da pritisnem tipko.

izzy12 ::

Tudi jaz danes dobil Lenovo N500 4gb... Naložil sem visto ultimate 64bit (xp 64 noče posnet, 32 pa sm jih nočem) in problem je da nikakor ne morem usposobit wifija. Na kere sisteme ste vi nalagal drajverje (32bitne)?

stuff ::

nevem kaj se tako matrate pri lenovem. Pri lenovo vam driverje itd nainstalira sam samo treba je pravilno pristopit k stvari :) go to lenovo drivers and downloads, pick Automatically download and install drivers pa je to to. Zakaj delate probleme kjer jih ni. Če pa nocete da se vam ob zagonu zasezeno se ostali programi pa run, msconfig, start up in odkljukate kar pac nocete.

LP

dolenska ::

jaz sem imel težave s tem, sem nesel prenosnik nazaj b big bang, kjer so mogli na novo posnet inštalacijo, driverje in na novo naložit visto. sedaj dela brez težav..... baje je dost teh težav s pokvarjenimi inštalacijami.

izzy12 ::

Automatically download and install drivers...
Supported systems
* Lenovo 3000 C100, C200, N100, N200, V100, V200 notebook computers

Lenovo N500 ni na seznamu, sam bom useen pol kasnej probal...poročam.



Mah sm se odloču da zbrišem Visto in vržem gor win xp 32bit. Bo pač šlo tistih nekaj mb v prazno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: izzy12 ()

stjan84 ::

Zdravo.Mene zanima ce mi lohk kdo pomaga pri Lenovo 3000 N500 se ze 2 dni zajebavam in nikakor ne morm vzpostaviti win KP SP3,po dolgem casu sm lahko instaliral Audio....,zdj pa se zmeraj ne pokaze glasnosti oz. ikone, plus tega pa v upravitelju pokaze 2 rumena klicaja-eden je pri Audio device on definition audio bus in drugi je pri ethernet controller.Pa naj se povem da sem instaliral vseh 14 gonilnikov z Lenovo strani tko da... Ce ma kdo kako resitev naj prosim sporoci.
Lep dan

dilic ::

zanima me kako namestim gonilnike, ki sem jih zloadu z neta. prvo sem jih odpakeru in zdej ne vem kaj naj naredim da ne bom imel vprašajem v device manager.prosim pomagajte. imam prenosnik lenovo 3000 n 500

lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dilic ()

JerryP ::

Iz direktorija kamor ti jih je odpakiralo zaženi setup za posamezen gonilnik in sledi navodilom za namestitev>:D

dilic ::

hvala za pomoč

kaka13 ::

Imam namen kupit ta prenosnik v bigbag-u , sedaj me pa zanima ali ste zadovoljni , in kakšne so izkušnje z njim...
Kot sem prebral na tem forumu imate probleme z gonilniki..
Uporabljal ga bi pač za internet, gledanje filmov in občasno kakšno igrico..

zee ::

Tezav z gonilniki ni, ce uporabljas Lenovov program SystemUpdate, ki ti zlouda in namesti vse potrebne gonilnike in pomozne programe. Usposobiti je potrebno samo zicno mrezno kartico (prenosi preko nje so *dosti* hitrejsi kot preko brezzicne kartice).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

JerryP ::

Kot je zee rekel težav z gonilniki ni, ker so vsi dostopni ali preko system updata ali pa jih posnameš ročno iz njihove strani. Problem bi bil edino v tem, če ne dobiš priloženega cdja z gonilniki, boš moral na drugem sistemu poiskati gonilnik za mrežno kartico, da se ti sploh poveže na internet. Sam imam konfiguracijo z t5800, gf 9300m gs, ter 4gb pomnilnika in mi vista 64bit deluje brezhibno enako hitro kot na namiznem računalniku. Filmi predvsem v 720p ločljivosti izgledajo zelo dobro, tudi manj zahtevne igre se da igrati. Preizkusil sem TF 2 in deluje z malo twekanja na nativni resoluciji pri medium nastavitvah relativno tekoče, kar pomeni da redko pade pod 30 fps. Najbolj me je navdušila kvaliteta izdelave, saj ni slišati nikakršnega škripanja ohišja kot sem ga občutil na podobno cenjenih acerjih. To bi blo zaenkrat vse, če te kaj zanima pa kar vprašaj:)

dilic ::

kar se tice gonilnikov, vsi gonilniki ki so na netu se dajo instalirati, ce pa imate problem pa z pci device, pa je treba prvo instalirati xp service pack 3, šele pol lahko instalirati gonilnik. problem povzročajo windowsi ki niso originalni.
tko so mi povedali na servisu.

mailer ::

Uspelo mi je urediti vse razen PCI device in to da mimam zvoka. Imam pa trenutno xp SP2. Poskusil sem namestit datoteko ki sem jo dobil na lenovo strani za zvok, pa mi javi napako da moj sistem te naprave nima? Kakšen predlog?

stuff ::

Naloži sp3, ter systemupdate ter ti bo sam nainstaliral kar se nimas.

mailer ::

Uspel sem naložiti vse driverje na sp2. Sicer je za zvok napaka (rumeni vprašaj) pa mi vseeno dela. Ta rešitev je samo začasna ker grem tako ali tako na win 7 sistem.

amigo_no1 ::

Najprej moraš namestiti modem, potem audio (Conexant Modem driver, Conexant Audio Driver)

za zvok rabiš nekaj od tega:
KB835221.exe
kb888111xpsp2.exe


drugače so driverji zbrani na lenovo strani
http://www-307.ibm.com/pc/support/site....

mailer ::

Ja saj mi zvok dela in sem najprej namestil gonilnik za modem in potem še gonilnik za zvok čeprov se mi zdi zelo butasto da je tak postopek. Piše da je zvočna HD??? ampak bo treba nabavit zunanjo zvočno (usb, express card).

emkey ::

Ahem...
Ob vsakem ponovnem zagonu se mi resetirajo nastavitve svetlosti zaslona in pa nastavitve jakosti zvoka. Svetlost zaslona vedno vrže na 100%, jakost zvoka pa na polovico (50).
Se komu sanja kako N500 prisilim, da nastavitve shrani? Furam Visto x64 sp2, če to kaj pomeni (čeprav menim, da to ni problem OSa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: emkey ()

Brez Gesla ::

Kolega ima namrec problem z tem prenosnikom. Pritisnil je nekaj na tipkovnici in od takrat naprej ima namesto crk u, i, o = 4, 5, 6 in namesto j, k, l = 1, 2, 3. Pritiskal je ze vse mogoce in ne pomaga, med drugim tudi NumLock...

mare87 ::

Naj stisne Fn+Numlock, če ne pa Shift+Numlock.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

instalacija LENOVO prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
181849 (1431) vir
»

Problemi z prenosnikom TOSHIBA Satellite M100-165

Oddelek: Operacijski sistemi
111742 (1550) Scorpia
»

instalacija WIN na nov laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
131111 (806) bluefish
»

priklop prenosnika na UPS Mustek PowerMust 848

Oddelek: Pomoč in nasveti
71102 (962) Lucio
»

driverji...pomoc prosm

Oddelek: Pomoč in nasveti
251050 (848) nartnk

Več podobnih tem