» »

Firewire kartica

Firewire kartica

1
2
»

MrStein ::

WMA ? Najbrž bo to WMV. Kakšni parametri ?
Če si preveč stisnil, je jasno slaba slika.

Ko si potem še enkrat v MPEG pretvoril (za VCD) je še enkrat šla kvaliteta.

Snemaj direkt v DV (ne vem , če to Windows Movie Maker podpira).
Ali pa v MPEG (MPEG-1 , najboljše kar izbrat VCD format, ker drugače 100% ne boš zadev pravih parametrov).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JOKER ::

Sedaj sem prišel tako daleč, da zadeva deluje in ko gledam na TV-ju je slika fenomenalna fantastična, ampak sem spet naletel na oviro :( ....

Ko se predvaja v DVD playerju slika tako seka ali kako naj rečem, da bi razumeli ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

sinko999 ::

Kaj so vmes črtice ali pa slika "šteka" oz jo cuka ko jo predvajaš na dvd playerju.
Ni? ni ve?no !

JOKER ::

@sinko999: To je prava beseda - cuka ! Nisem vedel kako bi se izrazil.
Slika in zvok sta res fenomenalna, ampak prav to se dogaja - cuka sliko.
Kaj naj še nardim, da bi se izognil temu.

Hvala vnaprej in lep pozdrav.
JR
________________________________________________________
Ka te češ ....

sinko999 ::

Ponavadi je za to kriv packet bit stream (sama datoteka ima dva opisa v sebi divx in pa xvid) npr
rešiš se ga lahko z MPEG4Modifier (...google). Tam odtraniš npr xvid pa shraniš pa potem sprobaš če še cuka.

LP
Ni? ni ve?no !

mrbungle ::

v kateri format pa pretvoriš (dvd, mpeg, xvid,...), ti bomo potem lažje pomagali...

MrStein ::

VCD ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JOKER ::

Pretvorim v mpeg in avi .
Tako da ko posnamem zadevo mpeg na CD ali kot VideoCD ali kot podatkovni CD in ga nato predvajam v DVD-ju , je slika zelo zelo lepa, ampak jo cuka.
Sinko mi je svetoval naj naložim MPEG4......, da bi ločil Xvid od DivX, ampak ne gre.
Napiše mi sporočilo, da ni podprt. Zakaj ? 8-O (slika). No tudi .net 1.1 sem naložil, ker je pač to pogoj, da ti program MPEG4 ... sploh deluje.
Kaj naj u božjo mater še nardim ?

________________________________________________________
Ka te češ ....

mrbungle ::

Upam, da ločiš med DV formatom *.avi (nekopresiran) in Xvid ali Dvix *.avi formatom (kompresiran). Za Xvid in Dvix rabiš kodeke tudi za kompresijo (codec--> compres-decompres) in ne samo dekompresijo (npr. gledanje filmov). Pojdi na google in poišči Xvid codec, ga potegni na PC in inštaliraj...

Drugač si pa kupi DVD pekač (okol 12000 sitnih), pa delaj v MPEG2 formatu s kombinacijo StudioDV9 in Architectom ali Nerotom. Preverjeno deluje (no, včasih je odvisno tudi od konfiguracije PC-ja).

Pa še to. Ponavadi so za razna zaostajanja zvoka ali cukanja krivi kodeki, ki res lohk naredijo celo pizdarijo na PC-ju (sem mel tudi probleme z zaostajanjem oz. prehitevanjm zvoka). To so mi enkrat dejal tudi na ZAK-u (uvozniki za Pinnace, so kar stručkoti glede montaže, pa prijazni), ko sem rabil pomoč, sem se kar pri njih ustavil, pa mi je en model med čikpavzo dosti stvari razložil.

JOKER ::

Glej, priznat moram, da se z temi stvarmi nisem ubadal. Človek pač začne določene stvari študirat, ko si zadevo kupi, tako da okrog videa nisem ravno doma.
Kamero priklopim in izberem v Pinnaclu : snemaj v DV Qvaliteti .
Naslednja postavka je MPEG Full Quality , pa še ena je.
No, izbral sem DV kvaliteto in takrat se v računalnik iz kamere prenese video z končnico .avi, ampak je zadeva dolga 35 minut, velika pa 5.3GB 8-O .

Edina varjanta je, da pač probam iz kamere potegnit video v mpeg high quality. Edino to lahko še probam, pa da vidim kakšen bo potem rezultat.

BTW: DVD pekač (z funkcijo MULTI records) imam že dve leti, ko so še bili po 60.000 sit.
Pa saj jaz nočem posnet zadevo v Divx-u, zakaj le. Dovolj mi je, da posnamem podatkovni CD z video datotekami.
Včeraj pa sem hotel video, ki sem ga not potegnil malo obdelat in sem ga posnel v mpeg in nato se je začelo "cukanje" :(

Hvala za enkrat.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Res mi je že malo nerodno ker mi zadeva še vedno ne deluje tako kot treba.
Dejstvo pa je, da kdor ne vpraša ne ve.
Prosil bi, da mi nekdo razloži zadevo lepo po vrsti, kaj moram še nardit, da bi bilo tako kot treba. Da ne bom vsak dan nekaj napisal, bom sedaj posredoval podatke ...

TOREJ, stvar je sledeča, stoji pa takole :
Računalnik je kot sem že omenil XP 2600+ in ima 192Mb rama. Glasbeno in "grafiko ima na matični". Inštaliran imam med ostalim tudi Winamp 5, na katerem lahko gledam DivX filme, kar pomeni, da dodatnih codecov ne potrebujem ali pač ?

Za obdelavo videa iz kamere imam naložen Pinnacle DV Studio 8.7. Povezava med kamero in compom je preko DV izhoda na kameri na kartico IEEE 1394 (upam, da sem prav oznake napisal, ker pišem na pamet, da se kdo spet ne bo zataknil ob zamenjavi črk).

Ko zaženem Pinnacle in dam da se video prenaša noter (record) imam tri možnosti izbire, kako bom zajemal video iz kamere:

- DV kvaliteta
- MPEG visoka kvaliteta
- (pa še eden, ki pa se ne spomnim sedaj trenutno)

Video sem zajemal z DV kvaliteto in posnet video se shrani z končnico .avi . Ampak, 35 minutni video je velik 5.3GB ! Probal sem taisti posnetek posnet kot DVD video, ampak ko sem izbral datoteko je ni hotel dodati, ker kao datoteke ni našel. Delam z Nero Expressom in Nero 6.6.8.3 .
V " Make Movie" ti program loči posnetke na sekvence, katere lahko potem poljubno urejaš. Zadevo hočem potem posnet z MPEG končnico in stvar začne delovati. Moj urejen video se posname z .mpeg. Ko zadevo gledam na računalniku (Winampu) deluje brezhibno in se ne zatika, tudi slika je zelo kvalitetna . Zvok ne prehiteva, prav tako ne zaostaja. Deluje res vredu. Ko pa zadevo posnamem na CD recimo kot podatkovni ter vstavim v DVD predvajalnik, pa je slika lepa, ampak tako zvok kot slika "cukata". Isto je ko nardim VCD !!

Torej, kaj mi je storiti ? Kaj naj pri hudiču še instaliram, da bo zadeva tako kot treba ?
Vnaprej hvala za potrplenje in vaš trud ter čas.
Lep pozdrav.
Razočaran kamerman ! ;)
________________________________________________________
Ka te češ ....

MrStein ::

Tista napaka pomeni, da ta program ne podpira AVI-je večje od 2 GB.
Star program, star format, žal...

Sicer pa :
- s katerim programom si delal VCD ?
- kak ? (nastavitve)
- iz česa ? Prvotnega DV fajla ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JOKER ::

MrStein je vprašal :

Sicer pa :
- s katerim programom si delal VCD ?
VCD sem delal z tremi programi. Najprej sem delal z Nero Express in ker nisem bil zadovoljen (cukanje) sem uporabil Nero 6.6. Ker še vedno ni bilo vredu sem mislim, da moram uporabit program za izdelavo CD-ja, ki ga vsebuje Pinnacle v postavki: Make Movie -> zadnji jeziček DISC. No in tudi takrat ni bilo vredu, tako da ......
- kak ? (nastavitve)
Pri Nerotu nisem imel kaj nastavljat, saj jaz nisem nič nastavljal. Dal sem naredit VCD in konec. Samo hitrost snemanja sem pač zmanjšal, ker sem mislil da bi utegnilo biti krivo prehitro snemanje. Brezuspešno !
- iz česa ? Prvotnega DV fajla ?
Prvotni fajl, ki je dolg 5.3 GB sem za foro probal potegnit v Nero, da bi nardil DVD pa mi napiše, da ne najde datoteke, čeprav sem jo označil. Je pa končnica če se ne motim .avi !
No, potem sem poskušal ta video celoten, ki sem ga potegnil iz kamere - kasete malo urejat. Pinaccle ti ga razreže na segmente, kjer se stisne pauza snemanja. Iz teh odlomkov sem hotel spodaj v urejanju nardit majhen oz. kratek filmček z raznimi medsekvenčnimi vložki . Uporabil sem tri odlomke, ker sem pač bil v fazi preizkušanja nisem hotel dolgovlačit. Potem pa sem svoj film posnel kot .mpeg2 drugih nastavitev se pa raje nisem dotikal, ker se pač ne spoznam in sem mislil, da je program nastavljen na default. Drugih nastavitev se nisem dotikal. No in ko je bil ta moj filmček posnet sem vzel CD, in moj filmček posnel: izbral sem podatkovni CD in filmček potegnil v okence Nerota.
Slika lepa kot sto hudičel, a kaj ko pa jo CUKA. Z istim fajlom sem posnel VCD ! In ponovilo se je isto. Slika dobra, ampak spet cuka ! Ne vem no ..... kaj delam narobe ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

mrbungle ::

Očitno je fora v avtoriziranju CD-ja oz. DVD-ja, ko iz mpg2 datotek narediš VOB datoteke, ki so potrebne za predvajanje v DVD predvajalniku. Svetujem ti, da narediš sledeče
1. zajemi s pinnaclom v DV kvaliteti ali mpeg2 (kot želiš)
2. uredi video po želji (dodaj slike, napise, glasbo,...) (EDIT okno)
3. pojdi na MOVIE okno in zrendiraj video v MPEG2 kvaliteti (DVD compatible)
4. potegni si dol program za avtoriziranje DVD jev, kot je SONY DVD Architect (vidim, da je sedaj že verzija 3, probaj si snet verzijo 2 in dobit pripomoček za daljše časovno preizkušanje:D
5. v ta program uvozi mpeg2 datoteko, ki si jo naredil s pinnaclom
6. daš rendirat in zapečt kar iz tega programa.

Lahk pa me kontaktiraš prek ZS

mrbungle ::

Aja, lohk da ti tud kaj DVD player zaje**va, pa probi s ponetkom na DVD-ju. Kupi si prazne DVD-je in na njih snemaj (sej prazen kvaliteten DVD (npr verbatim, fujifil made in japan) dobiš za dobrih 100 SIT/kom), ker CD-ji oz. VCD so popularni bolj v Aziji (tam jih lahko predvaja večina glasbenih stolpov)- karaoke na vsakem koraku namreč.

JOKER ::

Aja, misliš, da bi mpeg datoteko posnel na DVD ?
No lahko probam. Javim kako in kaj.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

@mrbungle :

Ej, HVALA TI !!!!
DELUJE !!!!
ZVOK IN SLIKA KOT SE ŠIKA BREZ CUKANJA !
100x ti hvala ! 8-O

Zakaj že prej nisi napisal preden sem 20 CD-jev skuril ! Saj ni važno samo da dela.
Hvala vsem za trud in da so me z mojimi "butastimi" vprašanji prenašali skoraj teden dni !
________________________________________________________
Ka te češ ....

MrStein ::

Zakaj že prej nisi napisal preden sem 20 CD-jev skuril

Dej no, priznaj, da si pekel na CD-RW in nisi nič izgubil ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JOKER ::

:8) nisem !
Eh, pa saj ni problem ! Glavno je, da zadeva deluje tako kot mora.
Fantje, res hvala ! Sem vesel kot mali otrok, čeprav sem stari "bik". ;)
________________________________________________________
Ka te češ ....

BadWolf ::

hm, mam podobne težave

panasonic NV GS11
epox 8rda3+, athlon 2500M, 512 DDR400
win xp sp2

no, včasoih mi je kamera delala čist lepo, prenos prek firewireja je delal bp
dons sm jo spet preklopu, vmes vsaj ene 4 mesce ne, lahko da sm tud reinstaliral windowse vmes. No, vsi capture programi mi pravjo, da nimam video input/capture naprave
drgač dela vse ok, tko na uč (device manager in to)
windowsi ne zaznajo kamere - pa tud nism siguren, da so mi prej kej javljal, ko smjo prklopu

na netu sm neki bral, da xpji zj... ieee porte, sledil navodilom, ampak ni blo kej pozitivnega efekta

bi znal kdo pomagat?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316047 (10215) BorutK-73
»

Slab video iz kamere

Oddelek: Zvok in slika
5837 (748) Gainward
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375332 (4160) m1h4
»

kako narediti soliden film (sony/pinacle/.MPEG/.AVI)

Oddelek: Zvok in slika
113252 (2954) pivmik
»

Kako iz DV narediti DIVX?

Oddelek: Zvok in slika
392386 (1773) marS

Več podobnih tem