» »

Pošta Slovenije je absolutno predraga

Pošta Slovenije je absolutno predraga

««
«
1 / 13
»»

francek1 ::

Prodal sem mobilni telefon in ga poslal kupcu po pošti. Zahteval sem tudi previdno rokovanje. Vrednost telefona je bila 250 €. Stroški: 5,67 € so zakasirali meni kot pošiljatelju, potem pa še skoraj 15€ !!!!! za vračilo denarja. Se vam zdi to normalno glede na to, da lahko dobite recimo ovitek za telefon iz Hong Konga za 2 € s poštnino vred? Pripelje pa ga isti poštar....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

bluefish ::

Na tisti ovitek seveda čakaš kar lep čas, ker Kitajčki zberejo večjo količino naročil, nato pa vse skupaj butnejo v velik kontejner,... Ne s hruškami in jabolki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Yohan del Sud ::

Ah, lej, ne bom se nujno postavljal na stran pošte, ker itak da za firmo v državni lasti delajo izrazito netransparentno in skrajno po občutku. Ampak v tvojem primeru, kot pravi kolega nad mano, ne mešaj jabolk in hrušk. V prvem primeru je naslovljeni dal poštarju denar na roko, ki je našel nekako pot h tebi nazaj. V drugem domnevam, da si plačal vnaprej ... Isti poštar gor ali dol. In ja, da se oklestit stroške domačega pošiljanja, če znaš pravilno brat njihove glomazne cenike in si pripravljen na kakšen kompromis.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

bluefish je izjavil:

Na tisti ovitek seveda čakaš kar lep čas, ker Kitajčki zberejo večjo količino naročil, nato pa vse skupaj butnejo v velik kontejner,... Ne s hruškami in jabolki.

Ja, in do doma ti ga s šleperjem kitajske pošte pripeljejo, ne? Iz LJ v MB tak paket potuje en dan. Zdaj pa si ti zračunaj, koliko bi pri tej hitrosti potreboval do Hong Konga...

Yohan del Sud je izjavil:

Ah, lej, ne bom se nujno postavljal na stran pošte, ker itak da za firmo v državni lasti delajo izrazito netransparentno in skrajno po občutku. Ampak v tvojem primeru, kot pravi kolega nad mano, ne mešaj jabolk in hrušk. V prvem primeru je naslovljeni dal poštarju denar na roko, ki je našel nekako pot h tebi nazaj. V drugem domnevam, da si plačal vnaprej ... Isti poštar gor ali dol. In ja, da se oklestit stroške domačega pošiljanja, če znaš pravilno brat njihove glomazne cenike in si pripravljen na kakšen kompromis.

Lepo sem ločil stroške; za prevoz iz LJ v MB naša vrla pošta računa 4,67 EUR, če ne računam previdnega rokovanja. To je tebi normalno? Enak paket, le da je en iz drugega dela sveta?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

turk1990 ::

Če bi uporabil položnico, bi te prislo stat 2,5 eura...

Lion29 ::

se strinjam s franckom... ABSOLUTNO previsoke cene, glede na to, kolk je slo majhna
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bluefish ::

Jasno, temu nihče ne oporeka. Hkrati pa ni fer uvodoma podana primerjava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

davidre ::

Deset dni nazaj sem kupil GSM od tipa, ki mi je rekel da lahko pošlje po SŽ(slovenske železnice) ker naj bi Tam bil zaposlen. Za paket težek okoli 200g sem moral doplačati 8€.
Pošta slovenije je za reči z odkupnino še vedno najcenejša.

Yohan del Sud ::

Lepo sem ločil stroške; za prevoz iz LJ v MB naša vrla pošta računa 4,67 EUR, če ne računam previdnega rokovanja. To je tebi normalno?


Ma nisi me čisto razumel. Po Ceniku pošte je paket s storitvijo do dva kg 4,47, priporočen +1,0 eur in z odkupnino + 1,2 eur. Itak preveč. Še večji problem vidim, da se sam zgubim nekje na tretji strani, ko gre za vrednostno poslovanje in ne najdem kdo kaj koliko še doplača. Oziroma je vsakič malo drugače. (Je pa res, da zadnje čase zato raje uporabljam mimopoštne alternative).
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Ne vem no, meni se zdi poceni. Si ne predstavljam, da bi lahko brez njih dobil ceneje. Če vzameš zraven še to, da delajo izgubo (s pismi in paketi, plus na koncu delajo šopi reklam, ki jih tudi distribuirajo), potem je jasno, da cena ni pretirana.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

#000000 ::

Naša pošta ima vse storitve za 3 četrtine predrage, lahko bi na rovaš tega naredili vsaj da so pisma do 500g zastonj, kitajci imajo se mi zdi da pisma zastonj tudi v tujino.

mirancar ::

meni se zdi pošta v sloveniji zelo poceni...

francek1 ::

Preračunaj v tolarje....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

turk1990 ::

Preračunaj kašna je cena benzina...

francek1 ::

turk1990 je izjavil:

Preračunaj kakšna je cena benzina...

Cena je 377,67264 tolarjev za liter. In? Glede na to, da za 1(eno) pošiljko računajo 1119,1188 tolarjev???!!! Pa se ti zavedaš, kaj je jurja tolarjev? Euro je ene totalno zmešal....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

turk1990 ::

Jaz mislim tako, da če bi pošta Slovenije res tolko profitirala, bi se ja našla ena sosednja firma, ki bi opravljala enako stvar za nižjo ceno. Če misliš, da je v tem toliko profita, imas idealno priloznost za ustvarit uspešno firmo...

bluefish ::

francek1 je izjavil:

Pa se ti zavedaš, kaj je jurja tolarjev?
Kaj šele tisoč denarijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

darkolord ::

Naša pošta je v bistvu med cenejšimi.

Lonsarg ::

V bistvu je nekdo višje naredil dober point, kaj je bistvo problema. Iz Hong Konga dobim jest kuverto, ki ima une mehurčke znotraj, micro USB adapter za 70centov z poštnino vred(sm naroču jih kar 5, zakon so za ultra tanki 3mm)! Iz česa sklepam, da da model v Hong Kongu 10-30centov, da to pošlje.

Zdaj pa me zanima, kolikšen delež tega, dobi pošta Slovenije, kolikšen Hong Kong in kolikšen ladja, po kateri to med poštama potuje.

Namreč jasno ja, da Pošta Slovenije dobi za to kuverto bistveno manj, kot dobi za kuverto, ki jo pošlje nekdo preko njih. Diskriminacije različnih strank? Zakaj POšta Slovenije temu iz Hong Konga ne zaračuna isto, kot nekomu iz Slovenije, kake absurdne pogodbe in način poslovanja so tukaj na delu.

Namreč če pošta Hong Kong plača Pošti Slovenije skoraj nič, da jim dostavi pošto, ali lahko jaz odprem SVOJO firmo, z sedežem v Hong Kongu, novo pošto, pa mi bo Pošta Slovenija dostavljala po smešni nizkih cenah, jaz pa bom po sloveniji zgradil poslovalnice in sprejemal pošilke?!?

darkolord ::

Na hitrco (mal bolj na uč):

Za 50 gramsko pismo plača model v HK 60 centov (to je obična tarifa, brez količinskih popustov).

Pošta Slovenije ji računa 0,2464 SDR + dodatnih 0,6 SDR če je priporočeno. Torej 29 centov + 71 centov za priporočeno.

francek1 ::

turk1990 je izjavil:

Jaz mislim tako, da če bi pošta Slovenije res tolko profitirala, bi se ja našla ena sosednja firma, ki bi opravljala enako stvar za nižjo ceno. Če misliš, da je v tem toliko profita, imas idealno priloznost za ustvarit uspešno firmo...

A si kdaj slišal za prednost monopolista? Ko ima nekdo že postavljeno tako obsežno mrežo poslovalnic in podpisane mnoge pogodbe ni najmanjše šanse, da jim je lahko neka druga firma konkurenčna, čeprav ustvarjajo ekstra profit.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Lion29 ::

ajde, nehte tle mesat kitajskega trgovca (ki sam da za postnino) in slo posto


jaz bi razumel, da nasa posta nabije take cene, ce bi posto razvazali vec x na dan...

ampak posta se razvozi le 1x, po cel nasi mali drzavici, kjer lahko z enega skrajnega konca na drugi prides v manj kot 3h
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

...:TOMI:... ::

Da ne omenjam plačila ocarinjenih pošiljk. Plačaš skoraj 5€, da ti izroči pošiljko z že plačanao poštnino....

Zadnjič je oče naročil en rezervni kos iz v Sloveniji. Vrednost je bila 1,6 €, ker pa je prodajelc beden je nabil vse storitve pošte: priporočeno pismo s stortvijo, PPN (poštnino plača naslovnik), odkupnina, pazljivejše ravnanje in podjetje je hotelo denar na roke, ne pa nakazilo na njihov TRR preko UPN obrazca, tako da je bilo še dražje. Na koncu je vse skupaj bilo nekaj manj kot 8 €. Meni se je kar bliskalo pred očmi.

Mnogo ceneje bi bilo zame, da mu jaz nakažem kupnino s poštnino in pošlje artikel. Oziroma, da v ceno vkalkulira še poštnino in nato z odkupnino preko UPN dobi nakazano s strani pošte. Pa še rekli so, da imajo pogodbo s pošto...
Tomi

Poldi112 ::

francek1 je izjavil:


A si kdaj slišal za prednost monopolista? Ko ima nekdo že postavljeno tako obsežno mrežo poslovalnic in podpisane mnoge pogodbe ni najmanjše šanse, da jim je lahko neka druga firma konkurenčna, čeprav ustvarjajo ekstra profit.


Torej je, če te prav razumem, Pošta Slovenije večna?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Šimpanz ::

Pred nekaj leti sem gledal stroške transporta za 1 kontejner iz Kitajske. Ladijski prevoz čez pol sveta je znašal ene 1500 eur, prevoz z tovornjakom iz Kopra pa je stal 600 eur. Tako pač je.

Good Guy ::

...:TOMI:... je izjavil:

Da ne omenjam plačila ocarinjenih pošiljk. Plačaš skoraj 5€, da ti izroči pošiljko z že plačanao poštnino....

Zadnjič je oče naročil en rezervni kos iz v Sloveniji. Vrednost je bila 1,6 €, ker pa je prodajelc beden je nabil vse storitve pošte: priporočeno pismo s stortvijo, PPN (poštnino plača naslovnik), odkupnina, pazljivejše ravnanje in podjetje je hotelo denar na roke, ne pa nakazilo na njihov TRR preko UPN obrazca, tako da je bilo še dražje. Na koncu je vse skupaj bilo nekaj manj kot 8 €. Meni se je kar bliskalo pred očmi.

Mnogo ceneje bi bilo zame, da mu jaz nakažem kupnino s poštnino in pošlje artikel. Oziroma, da v ceno vkalkulira še poštnino in nato z odkupnino preko UPN dobi nakazano s strani pošte. Pa še rekli so, da imajo pogodbo s pošto...


vsedi se v avto, pojdi do te trgovine, plačaj s kartico, se odpelji nazaj. In sedaj naloga keteri bo pamet kot si ti enostvana, preračunaj koliko te je vse skupaj prišlo(skupaj s stroški transakcij, bencin, obraba gum, obraba ostalih delov na avtomobilu).

Utk ::

bluefish je izjavil:

Na tisti ovitek seveda čakaš kar lep čas, ker Kitajčki zberejo večjo količino naročil, nato pa vse skupaj butnejo v velik kontejner,... Ne s hruškami in jabolki.

No, pa naj še slovenska pošta ponudi storitev, da nekaj pošlješ iz Ljubljane v Maribor za drobiž, tudi če moraš čakat 2 tedna.

opeter ::

Lion29 je izjavil:

se strinjam s franckom... ABSOLUTNO previsoke cene, glede na to, kolk je slo majhna


Ampak to velja za vse male (razvite) države. Čim manjše, tem dražje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

borisk ::

bluefish je izjavil:

Na tisti ovitek seveda čakaš kar lep čas, ker Kitajčki zberejo večjo količino naročil, nato pa vse skupaj butnejo v velik kontejner,... Ne s hruškami in jabolki.



kako pa zgleda letalo za prevoz kontejnerjev?

opeter ::

Good Guy je izjavil:

vsedi se v avto, pojdi do te trgovine, plačaj s kartico, se odpelji nazaj. In sedaj naloga keteri bo pamet kot si ti enostvana, preračunaj koliko te je vse skupaj prišlo(skupaj s stroški transakcij, bencin, obraba gum, obraba ostalih delov na avtomobilu).


Haha, temu pa si dobro napisal. Ostal je brez argumentov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Utk ::

V Sloveniji se ti hitro zgodi, da je avto dejansko cenejši od pošte, kar je katastrofa, kakorkoli obrneš. Če nekomu hočeš poslat 20 kil nečesa (da ne govorimo o več), če hočeš bit ziher, da pride danes ali jutri, nerazbito, zavarovano, plačano po povzetju itd, se ti do kar lepe razdalje bolj splača stvar odpeljat.

felix ::

borisk je izjavil:

bluefish je izjavil:

Na tisti ovitek seveda čakaš kar lep čas, ker Kitajčki zberejo večjo količino naročil, nato pa vse skupaj butnejo v velik kontejner,... Ne s hruškami in jabolki.



kako pa zgleda letalo za prevoz kontejnerjev?


Letalo zgleda enako, kot vsako letalo za prevoz tovora. Kontejnerji so taki, da se prilegajo trupu letala.
Slika

spenstar ::

opeter je izjavil:

Good Guy je izjavil:

vsedi se v avto, pojdi do te trgovine, plačaj s kartico, se odpelji nazaj. In sedaj naloga keteri bo pamet kot si ti enostvana, preračunaj koliko te je vse skupaj prišlo(skupaj s stroški transakcij, bencin, obraba gum, obraba ostalih delov na avtomobilu).


Haha, temu pa si dobro napisal. Ostal je brez argumentov.


Se nisi slisal za ekonomijo obsega. Ta posta ima dnevno 1.000.000 posiljk, pa sedaj izracunaj stroske. Kar naenkrat ni vec tako poceni.
SPENSTAR--builder

Poldi112 ::

Utk je izjavil:

bluefish je izjavil:

Na tisti ovitek seveda čakaš kar lep čas, ker Kitajčki zberejo večjo količino naročil, nato pa vse skupaj butnejo v velik kontejner,... Ne s hruškami in jabolki.

No, pa naj še slovenska pošta ponudi storitev, da nekaj pošlješ iz Ljubljane v Maribor za drobiž, tudi če moraš čakat 2 tedna.


A boš ti potegnil morje od Ljubljane do Maribora?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

sash69 ::

Kakšne poštnine oz. pogodbe imajo nekateri naši prodajalci sklenjeni z našo Pošto je tudi absurd.

Dinokomp - 6€
Mimovrste - 5€ (se sicer zmanjšuje z vrednostjo - v primeru da pa stvar prevzameš sam, imajo pa "strošek obdelave naročila" 2€ -> marža očitno ni dovolj)
EnaA - 4€
BigBang - 3.5€
Conrad - 4€

Iz angleškega Amazona sem v ponedeljek popoldan naročil netbook + ovitek zanj. Oboje so sicer poslali na isti dan, vendar v ločenih paketih -> netbook je šel naprej z UPS-om, poštnino zanj so obračunali na 3.48GBP (4.33€; poštnina za ovitek je pa 3€). Paket lahko trackam in je danes ob 8 že bil na Brniku, tako da predvidevam da bo danes dopoldne že pri meni.
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

Utk ::

Poldi112 je izjavil:

Utk je izjavil:

bluefish je izjavil:

Na tisti ovitek seveda čakaš kar lep čas, ker Kitajčki zberejo večjo količino naročil, nato pa vse skupaj butnejo v velik kontejner,... Ne s hruškami in jabolki.

No, pa naj še slovenska pošta ponudi storitev, da nekaj pošlješ iz Ljubljane v Maribor za drobiž, tudi če moraš čakat 2 tedna.


A boš ti potegnil morje od Ljubljane do Maribora?

Ne, naj se zmenijo s Kitajci, da bojo vozili po njihovem morju do Maribora.

jype ::

Slovenski pošti tega ni treba ponudit, ker to lahko ponuja konkurenca.

amigo_no1 ::

http://www.sestavi.si ima naslednje cene:
poštna dostava:
3,00 € z DDV
način plačila:
nakazilo 0,00 € z DDV
način plačila:
z odkupnino dodatno 3,00 € z DDV



Za dino je ena 6E pod poarimi pogoji:
http://www.dinokomp.si/shipping.php
Dostavni stroški:
- Stroški dostave za pakete po Sloveniji z lastno dostavo znašajo 9,00€
- Stroški dostave za pakete po Sloveniji z dostavno službo DPD znašajo 6,00€
- Stroški dostave za pakete po Sloveniji z dostavno službo Pošta Slovenije - do 5KG - obvezno nakazilo na TRR znašajo 6,00



Prodal sem mobilni telefon in ga poslal kupcu po pošti. Zahteval sem tudi previdno rokovanje. Vrednost telefona je bila 250 €. Stroški: 5,67 € so zakasirali meni kot pošiljatelju, potem pa še skoraj 15€ !!!!! za vračilo denarja.

Kaj je to v boldanem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

...:TOMI:... ::

Pismo je imelo maso 40 g, kar pomeni za navadno pismo, da stane 0,40 € oziroma priporočeno pismo s storitvijo stane 1,1 €+1,2 € odkupnina.. Jaz sem pa za storitve plačal skoraj 8 €-1,6€=6,4€. Dejansko bi lahko plačal 2 eur za vse skupaj, če bi trgovec "pametno poslal", ne pa 8 €.
Tomi

Poldi112 ::

Utk je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Utk je izjavil:

bluefish je izjavil:

Na tisti ovitek seveda čakaš kar lep čas, ker Kitajčki zberejo večjo količino naročil, nato pa vse skupaj butnejo v velik kontejner,... Ne s hruškami in jabolki.

No, pa naj še slovenska pošta ponudi storitev, da nekaj pošlješ iz Ljubljane v Maribor za drobiž, tudi če moraš čakat 2 tedna.


A boš ti potegnil morje od Ljubljane do Maribora?

Ne, naj se zmenijo s Kitajci, da bojo vozili po njihovem morju do Maribora.


Ok, očitno ne dojameš, tako da ti bom napisal direktno - ekonomija obsega pri kontejnarjih na ladjah ti niža ceno. Ni cena nižja zato, ker 2 tedna čakaš. Dolgo traja zato, ker je ogromna ladja na oceanu pač počasna. Tako da dokler nimaš take transportne poti in ekonomije obsega na naši lokalni ravni ne moreš pričakovati enakih cen. Naše pošte nič ceneje ne pride, če ti 2 tedna dostavlja, prej dražje. Kapiš?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Utk ::

Pošta gre z letali, ne z ladjami.

RockyS ::

Zakaj vi sem kitajce mešate? Nekdo je napisal da kitajec sam krije poštnino, kaj si pa ti vzel?
Kitajska (država) podpira izvor v taki meri, da stimulira pošiljanje IZ države, zato imajo zastonj pošiljanje, ker tistih par % ki jih država ne krije dajo v ceno.
In ko govorite o mehurčkastih kuvertah, proizvajajo jih na kitajskem, in zakaj ne bi bilo možno da jih kitajci dobijo za par centov?

darkolord ::

Utk> No, pa naj še slovenska pošta ponudi storitev, da nekaj pošlješ iz Ljubljane v Maribor za drobiž, tudi če moraš čakat 2 tedna.

Ne sme.


Utk> V Sloveniji se ti hitro zgodi, da je avto dejansko cenejši od pošte, kar je katastrofa, kakorkoli obrneš. Če nekomu hočeš poslat 20 kil nečesa (da ne govorimo o več), če hočeš bit ziher, da pride danes ali jutri, nerazbito, zavarovano, plačano po povzetju itd, se ti do kar lepe razdalje bolj splača stvar odpeljat.

In zakaj bi bilo s tem karkoli narobe (ali celo "katastrofalno")? Sicer pa, za koliko bi mi ti potem pripeljal tak paket?


...:TOMI:..> Da ne omenjam plačila ocarinjenih pošiljk. Plačaš skoraj 5€, da ti izroči pošiljko z že plačanao poštnino....

To niti nima veze s pošto.


sash69> Iz angleškega Amazona...

Torej primerjaš Amazon z Dinokompom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

...:TOMI:... ::

Ima veze, ker ti to pošta obračuna in ne carina. V bistvu ti obračunajo prenos od carinske pošte do doma, oziroma računajo ti 5 eur, da ti na carinski pošti rečejo: "tu imaš paket in plačaj 5 €".
Tomi

coffeetime12 ::

Sicer ni direktno povezano s temo; na Amazon.de sem naročil izdelek vrednosti 300€ in za dostavo najprej označil Slovenijo-55€ stroškov. Nato sem oddal naročilo na avstrijski naslov, kjer so bili stroški 3,80€. Pri preverjanju od kod je bila pošiljka poslana sem ugotovil, da iz Nemčije in ne iz kakšnega avstrijskega skladišča.
Ali nas Amazon uvršča v Y regijo ali je problem kje drugje? Ve kdo kaj več?

mihec87 ::

darkolord je izjavil:

Utk> No, pa naj še slovenska pošta ponudi storitev, da nekaj pošlješ iz Ljubljane v Maribor za drobiž, tudi če moraš čakat 2 tedna.

Ne sme.


Utk> V Sloveniji se ti hitro zgodi, da je avto dejansko cenejši od pošte, kar je katastrofa, kakorkoli obrneš. Če nekomu hočeš poslat 20 kil nečesa (da ne govorimo o več), če hočeš bit ziher, da pride danes ali jutri, nerazbito, zavarovano, plačano po povzetju itd, se ti do kar lepe razdalje bolj splača stvar odpeljat.

In zakaj bi bilo s tem karkoli narobe (ali celo "katastrofalno")? Sicer pa, za koliko bi mi ti potem pripeljal tak paket?



A pošta fura vsak paket posebaj po sloveniji, glede na to da delaš neumno primerjavo prevoze enega paketa z n-timi kjer si z 3mi paketi pokriješ strošek ostalih 100 pa je čisti keš...

Eni ste radi ostriženi za volno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Invictus ::

Mislim, ali ste nepismeni da ne znate prebrati pogojev pošte. In če se ne strinjaš, pač ne koristiš. Bi se pa zapeljal do njega in izmenjal denar in telefon ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

francek1 ::

O tem ni bilo govora. Ko nekomu na tak način odgovoriš, to največ pove o tebi. Gre za to, da nas premočno lupijo.In eni očitno proti temu nimate nič. Jaz pač jemljem Pošto kot javno storitev, ki bi se morala pošteno prilagajat trgu, ne pa, da na račun monopolizma kuje ekstra profit.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Poldi112 ::

Kakšen profit, če s pismi in paketi dela izgubo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Utk ::

Jebeš to zgubo. Pri nas tudi igralnice delajo izgubo, kar je svetovno čudo, pa da ne bi pošta delala izgube. Samo pomeni, da so neoptimizirani.
««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23553174 (3556) starfotr
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353790 (16640) BuDi79
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622470 (12906) kixs
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378132 (5911) valkyrie
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610702 (10051) lexios

Več podobnih tem