» »

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci )

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci )

1
2
3 4 5

Furbo ::

Folk k nima 20€ v žepu bo crknil od lakote ko se bo kdaj za par dni zlomil bančni sistem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tilen ::

Folk k nima 20€ v žepu bo crknil od lakote ko se bo kdaj za par dni zlomil bančni sistem.


Pretiravaš. Torej naj začnemo pod poušter dajat za hude čase ali kaj namiguješ oz. svetuješ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Furbo> Folk k nima 20€ v žepu bo crknil od lakote ko se bo kdaj za par dni zlomil bančni sistem.

V žepu?

Saj nisem rekel, da nimam gotovine, zgolj ne prenašam je s seboj, ker to nima nobenega smisla. Če se bo zlomil bančni sistem, se bom že potrudil najt svojo gotovino, če bo to sploh potrebno - bolj verjetno bo tak zlom pomenil, da bodo trgovine postale samopostrežne v pravem pomenu besede - podobno kot na divjem zahodu.

T0RN4D0 ::

Eh, jst pa še vedno plačujem vse z gotovino. No, če je ni pri roki plačam tudi z debetno kartico, samo že dolgo nisem. Imam tudi viso, ampak je izven spleta nisem uporabil niti enkrat. :) Z gotovino sem najbolj siguren da bo povsod delovala. Pa še malo manj sledi puščaš okoli, kakorkoli naj bi že to pomagalo. =)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BuBBle.D ::

Hvala bogu, jaz tudi plačujem vse z gotovino. Najbolj na ku*ac mi gre, ko vidim koga v trgovini na blagajni, ki ima pet ljudi za sabo v vrsti in plača smešno nizek znesek z bančno kartico in mora folk za njim čakat. Potem se še terminal pokvari/zablokira in se lahko samo po jajcih čohaš.

People, get some f*ckin` cash.
Kje so dobri stari časi, ko plastika ni obstajala.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

imagodei ::

Men gre pa najbolj na živce, ko stojim zadnjega v mesecu v vrsti v trgovini in mi teče odmor za malico, ker je pred mano v vrsti 5 upokojenk, ki so ravno dobile pokojnino. In jasno, vsaka natika očala, brska po denarnici in šteje evre in cente, vse do zadnje nežke. Pa ko trgovka vrne denar, je treba vse še enkrat prešteti in počasi pospravit v denarnico. Potem pa se vse ponovi, dokler ne pridem na vrsto jaz. Plačam 3 EUR računa, velikokrat z denarjem, včasih s kartico. Kadarkoli plačam s kartico, končam hitreje kot katerakoli upokojenka z gotovino.

BuBBle> "Kje so dobri stari časi, ko plastika ni obstajala. "

Mah, kje v Centralnoafriški republiki so se zgubili. Če imaš tak odpor do vsega tega, priporočam nekajletni oddih tam. Praktično ni ne interneta, ne mobilcev, kaj šele plastike in "serekešev".
- Hoc est qui sumus -

SmeskoSnezak ::

Men gre pa najbolj na živce, ko stojim zadnjega v mesecu v vrsti v trgovini in mi teče odmor za malico...

In kaj iščeš zadnega v mesecu tam, ko tak dobro veš, da so tam upokojenke? Isti si ko ove upokojenke, samo tarnaš :P
@ Pusti soncu v srce... @

imagodei ::

Malico je treba jest vsak dan. Prazna vreča ne stoji pokonci.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

T0RN4D0> Pa še malo manj sledi puščaš okoli, kakorkoli naj bi že to pomagalo. =)

Mnogo si ti naivan.

zee ::

+1
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GregiB ::

Dragi soforumaši... ne vem, zakaj se tako zelo hudujete... Pač živimo v tržnem gospodarstvu in Pošta Slovenije že zdavnaj za pošiljanje pošiljk ni monopolist... Namreč, obstaja še precej drugih variant plačil, pa jih ne zahtevate... Npr. Pošta pri izdelovalcu kuvert naroči kuverte, plača pa jih 30 dni po izdobavi. V 30 dneh naredi za npr. 5 naročil prometa.... Ko na pošti kupite kuverto, zakaj ne zahtevate, da vam blagajničarka ne izda računa z valuto 30 dni?
Mobitel zaračunava svoje storitve z ročnostjo 20 dni, se mi zdi, tqo z računa sodeč.... Zakaj od McD-ja ne zahtevate istih pogojev, ko greste na BigMac?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

opeter ::

GregiB, ali v trgovini (Spar, Mercator, Hofer itn.) tudi ti zahtevaš 30 dnevni plačilni rok?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

GregiB ::

@operater... ne ga ne, to je tudi moj point.... Poslujem (kupujem) s firmami pod plačilnimi pogoji in načini, ki jih ponujajo. Če mi niso po godu, pač požrem zadevo ali pa grem drugam...
MediaMarkt v A še zdaj ne sprejema VISA kartic iz SLO... pač tam ali ne kupujem ali kupin na ca$h...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

BigWhale ::

Hvala bogu, jaz tudi plačujem vse z gotovino. Najbolj na ku*ac mi gre, ko vidim koga v trgovini na blagajni, ki ima pet ljudi za sabo v vrsti in plača smešno nizek znesek z bančno kartico in mora folk za njim čakat. Potem se še terminal pokvari/zablokira in se lahko samo po jajcih čohaš.

People, get some f*ckin` cash.
Kje so dobri stari časi, ko plastika ni obstajala.


Men gre pa najbolj na jetra, k ti drobiz isces po denarnici, pa pol ugotovis, da ga nimas in 100 EUR in pol una na blagajni nima za vrnit in gre pol k Jozici na trojko in Jozica tud nima. In pol gre nazaj k svoji blagajni, pol se skloni k mikrofonu: "Zdenka, na blagajno stiri, zdenka na blagajno stiri." Pol vsi skupaj cakamo Zdenko. Zdenka vsa zasopla pride k blagajni se s sendvicem v rokah in nasteje drobiz in ga da naprej. Potem ti pa tvoja blagajnicarka vrne drobiz in hoce sprintat racun pa ugotovi, da je traku zmanjkal....

... razumes?

T0RN4D0 ::

A pr plačilu s kartico ne zmanka traku? Dveh, potencialno? :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BigWhale ::

Nekako ti je uspelo zgresiti bistvo, skoda.

Wox ::

Men gre pa najbolj na jetra, k ti drobiz isces po denarnici, pa pol ugotovis, da ga nimas in 100 EUR in pol una na blagajni nima za vrnit in gre pol k Jozici na trojko in Jozica tud nima. In pol gre nazaj k svoji blagajni, pol se skloni k mikrofonu: "Zdenka, na blagajno stiri, zdenka na blagajno stiri." Pol vsi skupaj cakamo Zdenko. Zdenka vsa zasopla pride k blagajni se s sendvicem v rokah in nasteje drobiz in ga da naprej. Potem ti pa tvoja blagajnicarka vrne drobiz in hoce sprintat racun pa ugotovi, da je traku zmanjkal....

... razumes?


To je standardni postopek v Tušu. V primeru preobremenjenosti POS terminalov je celo hitrejši :)
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

GregiB ::

@BigWhale... ne vem, če je bistvo tako zelo zgrešeno... meni se je že nkrat zgodilo, da kartica "ni prijela", da ni bilo "linije", da so morale v štacuni ena drugo čakat, ktera je POS uporabljala, da je zmanjkalo traku... više manje... isto sr**je
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

thramos ::

Nekako ti je uspelo zgresiti bistvo, skoda.


Sicer odvisno od POSa, ampak je plačevanje z gotovino v večini primerov še vedno hitrejše. Žal.

Tody ::

Haha, danes sem vidu na kliku. Plačal s kartico in so mi zaračunal dvig gotovine 1,8 eura. Tko da ja na pošti poslujejo samo z gotovino :)

krneki0001 ::

Provizija na transakcijo je od 4 do 9%, odvisna pa je od tega, kako se ti zmeniš z banko. Če nimaš pojma o pogajanjih boš več plačeval.

Utk ::

Zmagovalci so tisti, ki plačajo z gotovino, vseeno pa morajo še neko kartico povlečt, za pike, zvezdice in ne vem kaj vse.

cortez ::

Vprašanje : Ali ko greste k frizerju, pričakujete, da boste plačali s plastiko ?

Plastika nas je v večini poneumila. Če imaš recimo 20€ v denarnici in moraš nekaj plačat, boš presneto dobro vedel, da si plačal teh 20 € z gotovino, saj jih fizično ne boš mel več v denarnici. V primeru plačila s plastiko, pa tega fillinga ne boš mel, saj ti direktno odtegnejo iz TR, kartico pa pospraviš nazaj v denarnico.

Kakšen pogled imate vi na ta psihološki vidik plačevanja s karticami ?

Jaz recimo rajši plačujem z gotovino, tam kjer se le da , zaradi zgoraj omenjenega psihološkega vidika, ki mi psihološko ustvari neko "krivdo" , ko plačam z gotovino, ko plačujem s kartico, pa le te potrošniške krivde ni oz. ni prisotna (saj pri meni).

jype ::

cortez> Kakšen pogled imate vi na ta psihološki vidik plačevanja s karticami ?

V glavi imam ves čas bilanco stanja na osebnih računih. Plačevanje s karticami se mi zdi udobnejše, lažje in manj zamudno kot z gotovino.

thramos ::

Vprašanje : Ali ko greste k frizerju, pričakujete, da boste plačali s plastiko ?


Sicer ne hodim k frizerju, ampak ja, povsod pričakujem da sprejemajo kartice.

imagodei ::

@cortez,

jah, quod licet iovi non licet bovi, se mi vsiljuje v glavo. Tako kot jype tudi jaz precej dobro vem, koliko imam na računu in se mi ni še nikdar zgodilo, da bi v mesecu šel v minus. Niti za 1 cent, niti za 1 stari stotin.

Če pa kdo takšnega nadzora nima in ne zmore, potem pa res svetujem, naj čimprej prereže vse plastične kartice, ki mu omogočajo nekontrolirano trošit denar.
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::


Kakšen pogled imate vi na ta psihološki vidik plačevanja s karticami ?


Sigurno je lažje je dat kartico kot gotovino, sploh če gre za večje vsote.

Kaj pa vem, oba načina imata neke svoje prednosti in slabosti. Če gre za okrogle cifre mi je bolš z denarjem, drobiž pa raje s kartico ker ne rabiš brskat po denarnici..nevem ampak jaz če dobim kakšen drobiž ga imam potem po vseh žepih, po avtu..:P

cortez ::

ma ste hitri...

Normalno, da maš v mislih zbalansirano tko, da veš kolko maš na TR. Ampak jst nisem misliv tega, ampak občutek izgube, ko daš denar..tega potem ni denarnici- fizično ni...ko plačaš z plastiko, pa kartico pospraviš nazaj. Po moje imaš sigurno več samokontrole, ko plačuješ z gotovino kot pa s kartico.



Dat punci kartico je kot ...giving candy to a baby... slip/slip/slip etc...

jype ::

cortez> Dat punci kartico je kot ...giving candy to a baby... slip/slip/slip etc...

Povsem odvisno od punce.

cortez> Ampak jst nisem misliv tega, ampak občutek izgube, ko daš denar..tega potem ni denarnici- fizično ni...

Saj ko daš kartico tudi na računu fizično ni. In če daš kartico še dvestokrat, ti bo enkrat prodajalka rekla, da je kartica pokvarjena.

BigWhale ::

Dat punci kartico je kot ...giving candy to a baby... slip/slip/slip etc...


Jaz moji z veseljem dam kartico. Bo ponavadi zapravila manj kot jaz. :>

BigWhale ::

Nekako ti je uspelo zgresiti bistvo, skoda.


Sicer odvisno od POSa, ampak je plačevanje z gotovino v večini primerov še vedno hitrejše. Žal.


V trgovini kjer jaz kupujem v vecini primerov ni hitrejse. Mogoce sem tam ob napacnem casu, dopoldan, ko kupujejo upokojenci.

T-h-o-r ::

oblačila pač stanejo manj kot razni gadgeti :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

BuBBle.D ::

Hvala bogu, jaz tudi plačujem vse z gotovino. Najbolj na ku*ac mi gre, ko vidim koga v trgovini na blagajni, ki ima pet ljudi za sabo v vrsti in plača smešno nizek znesek z bančno kartico in mora folk za njim čakat. Potem se še terminal pokvari/zablokira in se lahko samo po jajcih čohaš.

People, get some f*ckin` cash.
Kje so dobri stari časi, ko plastika ni obstajala.


Men gre pa najbolj na jetra, k ti drobiz isces po denarnici, pa pol ugotovis, da ga nimas in 100 EUR in pol una na blagajni nima za vrnit in gre pol k Jozici na trojko in Jozica tud nima. In pol gre nazaj k svoji blagajni, pol se skloni k mikrofonu: "Zdenka, na blagajno stiri, zdenka na blagajno stiri." Pol vsi skupaj cakamo Zdenko. Zdenka vsa zasopla pride k blagajni se s sendvicem v rokah in nasteje drobiz in ga da naprej. Potem ti pa tvoja blagajnicarka vrne drobiz in hoce sprintat racun pa ugotovi, da je traku zmanjkal....

... razumes?


Kaj me briga, če Zdenka nima drobiža. Njen problem, ne moj. Bi pa bilo v tem primeru tudi meni neugodno, ne pa samo ljudem za mano, a krivec vseeno nisem jaz.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuBBle.D ()

PaX_MaN ::

Še eden, ki je falil poanto.

Half-Saint ::

Zanimivo kako se vsaka debata na koncu zreducira na to, kaj gre nekomu na živce. Enim se ne da čakat upokojenk, drugim se ne da čakat drobiž, tretji pa bi nekatere forumaše poslali v Afriko, ker se jim tožo po časih, ko ni bilo "plastike". Aj aj aj...
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

THX 1138 ::

Folk k nima 20€ v žepu bo crknil od lakote ko se bo kdaj za par dni zlomil bančni sistem.


Pretiravaš. Torej naj začnemo pod poušter dajat za hude čase ali kaj namiguješ oz. svetuješ?


Sem se pogovarjal z premoženjsko svetovalko, ki mi je zaupala, da prihajajo res hudi časi. V tem trenutku se najbolj splača vlagati v srebro. Srebru ali zlati cena ne pada ali raste. Spreminja se samo vrednost(količina) denarja s katerim lahko kupiš srebro ali zlato.

Half-Saint ::

Odvisno od tega kako gledaš na stvari. Če bi se zgodilo, da bi celoten svetovni monetarni sistem počepnil in bi denar postal brez vrednosti, bi prišli zopet na sistem blagovne menjave. Nekako tako kot v nemčiji okrog 2. sv. vojne. Kaj ti pomagata surovo zlato in srebro? Bolje nakit.

LP
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Ziga Dolhar ::

Srebru ali zlati cena ne pada ali raste. Spreminja se samo vrednost(količina) denarja s katerim lahko kupiš srebro ali zlato.


Am. Prosim?
https://dolhar.si/

THX 1138 ::

Žiga čisto preprosto.

Spreminja se vrednost valute in ne zlata ali srebra.

Ziga Dolhar ::

Tle bi prav prišel borchi, da bi mi razložil ta fenomen ...
https://dolhar.si/

THX 1138 ::

Kot primer recimo vrednost dolarja napram zlatu. Zato je Rosevelt leta 33 odpravil gibanje tečaja dolarja glede na vrednost zlata.Ker je dolar izgubljal vrednost in je dandanes vreden mislim da le 4 cente tistega dolarja iz tistih let prejšnega stoletja.Ok v to nisem 100%, mislim pa da je tako, naj se oglasi kaj borchi da:)

Half-Saint ::

Eh ja.. mal si mogoče obrnu. Ves denar, ki ga je izdala centralna banka neke države je imel kritje v zlatu. Kasneje so to spremenili v srebro. Zdej denar sploh nima več takega kritja, ker enostavno ni toliko zlata na svetu :P Poglej kaj piše na kakem dolarskem bankovcu recimo ali pa še na papirnatih dinarjih kraljevine jugoslavije.

LP
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

jype ::

Ziga Dolhar> Tle bi prav prišel borchi, da bi mi razložil ta fenomen ...

Ja, a ne veš kaj je to "normalizacija" ?

zuz3k ::

jaz imam samo 1 pritožbo glede pošte:

dobil sem že večx paket, dajmo rečt 10x in od tega sem dobil domov 1x paket, da mi ga je poštar prinesel.. ostalo samo listek, in poštarji so leni in dajo samo kaselc in jeb*se! potem pa plačam vsakič na pošti poleg da piše 20€ še dodatnih 1,5€ zato ker nisem prevzel pošiljke!

1x celo nisem dobil listka, in sem potem čez 1 teden šel prašat na pošto, kdaj bo paket in me je tam čakal že 5 dni ;((
Life is a psychological game.

Pyr0Beast ::

Sam ti iz izkušenj lahko povem, da prenašati par paketov ni ravno lahka naloga. Še posebej ko se začnejo oglaševalske sezone (takrat konča 90% reklam v kantah, pa so nabiralniki še polni).
Se potem napiše listek in to je to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JayKay ::

a zdaj SLO pošta že zaračunava če ne prevzameš pošiljke doma?

T0RN4D0 ::

Prvič slišim.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tilen ::

No, ponovno super izkušnja s Pošto! Očitno res premalo poslujem z njimi, da bi bil navajen takšnega izkoriščanja.

Oseba X mi je poslala paket v vrednosti 110EUR, plačala 7.5EUR poštine. Cena prispelega paketa 115,66EUR. V hecu vprašam, če so mogoče dodali kaj v paket, da mu je narasla vrednost za 5,15%. Na Pošti prijazno povejo, da je 5,66EUR strošek vračanja denarja pošiljatelju. Seveda takšne neumnosti nisem mogel sprejeti, ker bi potem to morala biti neka fiksna tarifa in dobro vemo, če se gre za manjši znesek, stane to vračanje precej manj. Cena paketa 110EUR, pošiljanje 7.5, prejemanje 5,66EUR. Pošta je torej za prenos 110EUR vrednega paketa zaračunala 13,14EUR kar je več kot 10% celotne vrednosti paketa kateri se pošilja.

Torej, s kakšno pravico Pošta Slovenije zaračuna vračanje denarja glede na ceno paketa? Sem očitno hotel izvedeti preveč in so me hoteli poslati kar do njihove pravne službe.

X pošlje osebi Y prazno škatlo v "vrednosti" 1000EUR in Pošta si vzame cca 50EUR za vračanje denarja osebi X. Kako je to mogoče? Na kakšni podlagi?

Zakaj nimajo pri okencu velikega in jasnega opozorila, da prejemnik plača višino odkupnine + 5,15%?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

opeter ::

Tilen, ravno zaradi tega bom rekel "pribitka" v zadnjih mesecih nisem nič prodal. Ker enostavno ljudje nočejo sprejeti pakete, ker oni to ne bodo vplačali. Zelo težko pa dandanes najdeš kupca, ki ti bo denar nakazal na tvoj bančni račun, ti pa mu boš poslal pošto po "navadni" poti, torej brez odkupnine.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

#000000 ::

Čakaj malo kje imate te pribitke )pošte mislim) jest nisem plačal še nikoli več kot je napisana odkupnina in tudi ko sem jaz pošiljal z odkupnino mi nihče tega ni omenil ?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oderuška provizija na Pošti Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9418442 (15923) gruntfürmich

Pošta Slovenije

Oddelek: Loža
291666 (1195) Ijus
»

Kraj rojstva in pošta Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506822 (4745) Cange
»

Kdo tuki nateguje (dogodivščine s pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213977 (9030) darkolord

Več podobnih tem