» »

Kje kupujete oblačila?

Kje kupujete oblačila?

Temo vidijo: vsi
««
5 / 13
»»

Okapi ::

Zame je "soft shell", jakna, ki je zelo tanka a nepremočljiva
Temu se je včasih reklo anorak, ampak softshell, kot se ta izraz tržno uporablja, so naprednejši materiali - niso samo nepremočljivi, ampak tudi dihajo, poleg tega pa imajo običajno tudi boljše toplotno-izolacijske lastnosti (oziroma so debelejši) od običajnega "najlona".

http://www.backcountry.com/sc/what-the-...

Je pa seveda to precej raztegljiv izraz, tako da pod oznako softshell dobiš marsikaj.

O.

energetik ::

Saj imaš celo v tvojem linku napisano - Soft Shell ni 100% nepremočljiv in to je ena od lastnosti, ki ga loči od "Hard Shell" Gore-tex jaken. Par uric hoje po dežju, pa bo zihr premočil. Med tem ko Gore-tex ne bo. Recimo moje Gore-tex rokavice lahko namakam v potoku, pa ne pride notri kapljica, enako velja za kvalitetne jakne.
Se pa strinjam, da je Soft-Shell kljub tej pomanjkljivosti precej dobra stvar za nosit, če ne hodiš zunaj po najbolj ekstremnih razmerah.

Vajenc ::

Še moje opazke pri oblačilih.

Čevlji TBS (Sea Challenger) ali Camper so zelo kvalitetni in z leti zorijo namesto, da se starajo ;)

Mikice so poceni beli kompleti (npr. Fruit of the Loom*5), ki jih uporabljam kot spodnjo majico, pižamo ali razne športe.

Polo majce od kakšne dražje firme, ker lepo stojijo in trajajo. Sem pa navdušen tudi nad Tom Tailor, ki ima dober p/p ratio.

Kavbojke so zadnjih par let tudi poceni Tom Tailor, prej pa deset in več let Levis, katerim zamerim, da modeli kavbojk, ki sem jih nosil, niso bili nikoli v akciji.

Puloverje se ravno tako kot polo majce splača kupit kvalitetnejše, na katere se skozi leta uporabe tako navežeš, da ti tudi strgani (a ne raztegnjeni ali skrčeni) ležijo po predalih ;)

Burton znamka ima tudi precej kvalitetne stvari, od bund do snowboardov. Gore-tex pa se splača kupit, po jypejevem nasvetu, v Igluju med akcijo, ker veš, da si kupil original.

Švic majce so se kot odlične izkazale ene poceni iz Lidla.

Merrelke so fajn za na šmarno, za v gore pa Scarpa.

Za tek mi paše Nike. Za druge dvoranske športe imam pa odlične ASICS Gel Blade 3.

Navadno, bombažno trenirko najraje Champion, kolesarske hlače pa od Žolne in ene precej stare Campagnolo.

Kupovat hodim po potrebi, v povprečju je to ~ 1X letno ali celo manj. Zagovarjam teorijo, da se ne splača kupovati prepoceni stvari. Je pa res, da se za majhne otroke bolj splača kupovati v diskontnih trgovinah tipa KIK, ker cunje prerastejo v pol leta.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

Zagovarjam teorijo, da se ne splača kupovati prepoceni stvari.
Problem je, ker je cena zelo varljivo merilo kakovosti.

Malo bolje se je zanesti na preizkušene znamke, pa tudi to ni čisto zanesljivo, tiste najbolj zanesljive (recimo kakšen Helly Hansen, Fjallraven, Norrona, Mammut ...) so pa običajno svinjsko drage in redko dobiš kakšen ugoden popust.

O.

flameir ::

Kje sa da dobit ORIGINAL oblačila poceni oz. najceneje?
trenutno me predvsem zanimajo jakne oz. bunde.

lp

gruntfürmich ::

posurfaj po ebayu nemškem za akcije, pa recimo potem še preveriš točno določen model jakne na google.de.
to je po mojih izkušnjah najugodneje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Jaz se običajno zadovoljim z amazonom, nemškim ali angleškim. Se mi zdi nekako najbolj varen, pa še paypala do nedavnega nisem imel.

Recimo na angleškem imaš trenutno eno jakno od g-star s 66%, na nemškem esprit s 70% popusta.

gruntfürmich ::

ja, odvisno česar si navajen. jst amazona ne prebavljam; nikoli ne vem koliko je poštnina, niti kako celoten sistem deluje, skratka ena sama zmešnjava se mi zdi... pri ebayu mi je vse bolj pregledno.
se pa lahko v obeh primerih osebno zmeniš za poštnino in sepa transfer; kar dosti uporabljam pri trgovanju z nemci.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Poštnino brez problema vidiš, samo se moraš pač preklikati do tik pred potrditvijo nakupa. Kako celoten sistem deluje te pa niti pretirano ne zanima, dokler deluje;)

Je pa res, da nekaj fint je dobro poznati. Recimo običajno so na Amazonu najugodnejši čevlji, ki jih v bistvu prodaja Javari, pri tem, da če kupiš na Javarijevi strani, ni poštnine, pri Amazonu jo pa nabijejo zraven. Tudi je dostikrat za isto stvar različna končna cena na angleškem in nemškem Amazonu, tako da je treba vedno primerjati.

Sicer pa je tako ali tako vedno pred dokončnim nakupom koristno pobrskati po spletu, če isti artikel kje kdo ceneje prodaja.

Znajo pa biti te stalne razprodaje na netu hudič - ravno malo prej sem že spet ene čevlje kupil, znižane s 100 na 27 evrov>:D

O.

black ice ::

Okapi je izjavil:


Znajo pa biti te stalne razprodaje na netu hudič - ravno malo prej sem že spet ene čevlje kupil, znižane s 100 na 27 evrov>:D
O.

Off: Da nisi ti slučajno ženska? (čevlji pa to) >:D

Nekje sem zasledil eno super infografiko kako deluje Amazonov cenovni sistem. Verjetno se splača naštudirat in nakupovati zgolj ob ugodnih urah.

flameir ::

link do te infografike? :)

Okapi ::

Okapi ::

Off: Da nisi ti slučajno ženska? (čevlji pa to)

Mogoče sem res malo pretiraval;) Evo, ene že poceni prodajam.:)

https://slo-tech.com/forum/t540112/zace...

black ice ::

Okapi je izjavil:

Mogoče tale?
http://www.ritholtz.com/blog/2012/09/lu...

O.

To sem mislil. Hvala.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Je pa res, da nekaj fint je dobro poznati. Recimo običajno so na Amazonu najugodnejši čevlji, ki jih v bistvu prodaja Javari, pri tem, da če kupiš na Javarijevi strani, ni poštnine, pri Amazonu jo pa nabijejo zraven.

WO?

ja, kolikor se mi zdi sem si kupil eno jakno od prodajalca iz amazona. ampak tam se mi zdi da imajo fixno poštnino in je ne morejo spreminjat? pa sem se zmenil za to ceno in mimo amazona, ker je pač imel običajno spletno štacuno tudi in mi je poslal za manjšo poštnino, pa tudi verjetno dajatev amazoni ni...
skratka ja, znajti se je treba.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Če se prijaviš na Amazonov (angleški) clothing emails, dobiš 20% popusta pri konfekciji in obutvi, ki se sešteva z znižanimi cenami. Po nakupu se lahko od spama tudi odjaviš.;)

Ko je že bilo ravno govora o softshellih in Hoferjevih jaknah po 60 evrov, ki pridejo v ponedeljek - Marmot Super Gravity je na Amazonu s 150 znižan na 50 funtov minus dodatnih 20% plus poštnina in pride 46 funtov ali 58 evrov. Kakšna je dejanska razlika v kakovosti sicer ne vem, ampak če drugega ne je ameriški Marmot malo bolj znana firma od onega Hoferjevega Inoca (čeprav sta verjetno oba made in China). V glavnem, sem enega kar naročil;)

O.

Vajenc ::

Odličen nakup! Marmot je zanesljiva firma za takšne stvari.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

letmein ::

Pozna kdo kakšno trgovino z večjo izbiro jaken?

Okapi ::

Odličen nakup! Marmot je zanesljiva firma za takšne stvari.
Menda res. Berem same dobre ocene na netu. Pa vidim, da imajo te jakne pri nas, v Annapurni, po 180 evrov.8-O Se kar splača takole po netu iskati dobre cene, ko se odločiš nekaj kupit. Potrjuje pa tudi mojo tezo, da je konfekcija v trgovinah po "normalnih" cenah absolutno precenjena. Je kar razlika med 180 in 60 evri;)

Pozna kdo kakšno trgovino z večjo izbiro jaken?
Spletno ali iz opeke?

O.

lambda ::

Okapi je izjavil:

Včasih je veljal rek 'obleka naredi človeka'. Do neke mere velja še danes.
Jaz ko kaj potrebujem, se vsedem za komp in pobrskam za solidno robo s čim večjim popustom.;)

Kupovat zato, ker ima popust ... bedarija IMO. Ampak potemtakem ni čudno, da je danes že skoraj vse s popustom. Kamorkoli prideš, sami popusti in akcije.

Zares prihraniš takrat, ko veš kaj hočeš in malce poznaš ponudbo. Popusti so pogosto podani za zavajanje. Dodatno je pametno še planirat nakupe, sicer pa kupiš tisto KAR RABIŠ in kar se ti zdi ustrezno kvalitetno za postavljeno ceno, ne kar ima nalepko '70% off'. Sicer pa cunje preko spleta kupovat ... zame to preprosto ni to, je treba dat nase in vidiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

letmein ::

Okapi je izjavil:

Odličen nakup! Marmot je zanesljiva firma za takšne stvari.
Menda res. Berem same dobre ocene na netu. Pa vidim, da imajo te jakne pri nas, v Annapurni, po 180 evrov.8-O Se kar splača takole po netu iskati dobre cene, ko se odločiš nekaj kupit. Potrjuje pa tudi mojo tezo, da je konfekcija v trgovinah po "normalnih" cenah absolutno precenjena. Je kar razlika med 180 in 60 evri;)

Pozna kdo kakšno trgovino z večjo izbiro jaken?
Spletno ali iz opeke?

O.



Spletno.

Okapi ::

Spletno.
Največja izbira je na Amazonu.

Kupovat zato, ker ima popust ... bedarija IMO
Si moreš mislit;) A je kdo mogoče rekel, da ni? Ampak glede na to, da v našem podnebju težko hodiš nag okoli, na Karitas pa tudi ne mislim hodit po obleke, je treba od časa do časa kaj kupit. Recimo en softshell, da lahko v takemle času, kot je zdaj, odbicikliram v mesto, tudi če malo dežuje.

Če imaš višek denarja, greš lahko v trgovino, in mirno kupiš, kar ti je všeč in se ti zdi dovolj dobro. Ampak meni se preprosto neumno zdi dati 180 evrov za jakno, ki jo lahko dobiš za 60 evrov. Iz principa, ne zato, ker bi ne imel 180 evrov za jakno. Ne rečem, če bi bile razlike 5-10%, ampak takole se mi pa zdi, kot bi me rad nekdo brez vazelina.>:D

Za 60 evrov bi sicer lahko dobil tudi jakno v Hoferju, brez brskanja po netu in iskanja ugodne priložnosti, ali na tržnici pri Kitajcih, ampak po drugi strani bi rad za svoj denar dobil kar se da dobro robo, da bo trajala malo dlje kot eno sezono, in tako, da mi je všeč na pogled.

Dodatno prihraniš še, če malo vnaprej planiraš in ne kupuješ takrat, ko nujno potrebuješ. Recimo sedaj razmisliš, kaj boš potreboval spomladi, in imaš celo zimo časa, da na netu najdeš kakšno ugodno priložnost.

O.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Dodatno prihraniš še, če malo vnaprej planiraš in ne kupuješ takrat, ko nujno potrebuješ. Recimo sedaj razmisliš, kaj boš potreboval spomladi, in imaš celo zimo časa, da na netu najdeš kakšno ugodno priložnost.
WI.

to je eden izmed ključev, ki ti lahko dodatno prihranijo tudi do par 10%.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

letmein je izjavil:

Pozna kdo kakšno trgovino z večjo izbiro jaken?

outdoor: http://deerland.sk/category/4-bundy-a-k...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

innerspace ::

@Okapi
Ce se zdaj prijavim na amazon clothing, imam takoj popust in lahko kupim tisti softshell za 60€?
Veliko raje bi imel Marmota kot pa Hoferjev softshell za isti mony.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Okapi ::

Kot gledam kombinacij številke in barve za ta denar ni več - ostali so po okoli 90 evrov (minus 20% dodatnega popusta.) Imajo pa še cel kup drugih softshellov za zmeren denar.

Takoj ko se prijaviš, dobiš po e-pošti kodo za popust.

O.

innerspace ::

Hvala za info. Grem v akcijo.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

cortez ::

Zanima me par zadev v vezi z Amazonom :

-Kako plačujete ? S katero kartico, ker paypal ne dela (konkurenca)
- nakopujete na Amazon.co.uk ali Amazon.de ?
- koliko časa traja, da dobiste robo ?
- kako je z merami ?

Hvala za odgovore.

Janac ::

poznate kake spletne zadeve z cevlji? Circa itd.

djordjevic ::

Mimogrede, zadnjič sem izvedel, da je dobil KIK pošiljko EDC oblačil. Za hec sem skočil v lokalno izpostavo in, glej ga zlomka, informacije je držala. Majice z dolgimi rokavi za 10,99 €, puloverji/mikice za 16,99 €, jakne pa od 27-32 €. Resnici na ljubo, so bile pri marsikaterem modelu same hecne številke (ali sami S ali sami XXL), res pa je, da sem kljub temu uspel najti pet oblačil zase in še eno za dekle, pa sem skupaj plačal 71 evrov. Bil sem prepričan, da sem jih oropal pri belem dnevu. 71 evrov za 6 EDC oblačil, ki se bodo komot nosila po pet let in več. Sweet deal gone down. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

-Kako plačujete ? S katero kartico, ker paypal ne dela (konkurenca)
Jaz imam viso in eurocard, plačujem malo mešano.

- nakopujete na Amazon.co.uk ali Amazon.de ?
Kjer je, po dodatku poštnine, trenutno nižja cena. Vedno preverim na obeh.

- koliko časa traja, da dobiste robo ?
Se ne spomnim, da bi kdaj čakal več kot en teden. Ponavadi če naročim v ponedeljek, je v petek ali soboto že tu. Je pa odvisno od posamezne trgovine (Amazon Marketplace je zelo raznolik) in načina pošiljanja - Amazon sam največkrat uporablja UPS, nekateri DHL, včasih pa navadno pošto (recimo Royal Mail).

- kako je z merami ?
Različno. Še najbolj problematični so čevlji, ampak jih lahko vedno brez problema vrneš, samo poštnino nazaj kriješ sam. Glede na to, da v glavnem kupujem samo močno znižane stvari, sem tistih par stvari, ki mi niso bile prav, vedno z lahkoto prodal tu. Če sem prav spomnim, sem samo ene čevlje enkrat vrnil Javariju, pa še to v glavnem zato, ker so medtem tisto številko, ki mi je bila prav in sem jo kupil namesto vrnjenih, pocenili in sem s tem notri prinesel poštnino.;)

O.

cortez ::

A obstaja kakšna stran z Amazon popusti, kodami, trenutnimi akcijami ?

Okapi ::

Na Amazon.de imajo 20% popust (tudi na znižane cene) za športno konfekcijo, do konca leta - koda SPORTS20.

Recimo ena softshellska konkurencna današnjemu Hoferju - znižan s 180 evrov na 53 (velikost M), s kodo za -20% pa ravno pokriješ poštnino.
http://www.amazon.de/Black-Canyon-Softs...

O.

Janac ::

ko so taki ogromni popusti se dobesedno zamisliš kok marže majo prodajalci.

Gladi ::

V Sloveniji imajo tudi do 500,600,700% maržo pri oblačilih. Precejšni nateg za moje pojme.

cortez ::

dr.Akula ::

Okapi je izjavil:

Še najbolj problematični so čevlji, ampak jih lahko vedno brez problema vrneš, samo poštnino nazaj kriješ sam.

Kako (oz. s katero pošto) pa pošiljate v tem primeru, da ne pride poštnina več kot vrnjena vsota za produkt?
ni podatka

rex ::

poznate kake spletne zadeve z cevlji? Circa itd.

nemčija: http://www.planet-sports.com/
avstrija: http://www.blue-tomato.com/sl/welcome.b...
slovenija: http://www.obsession.si/, http://www.madness-shop.com/
anglija: http://www.surfdome.com

Lp

cortez ::

Pa kje vpišeš kodo za popust ? Pa kako veš, al je na tvoj aktikel popust al ne ?

Okapi ::

Tule so zbrani vsi artikli.
http://www.amazon.de/b/ref=amb_link_169...

Kodo pa vpišeš na koncu, korak ali dva pred potrditvijo nakupa.


Kako (oz. s katero pošto) pa pošiljate v tem primeru, da ne pride poštnina več kot vrnjena vsota za produkt?
Greš na najbližjo pošto in rečeš, da bi rad to čimceneje poslal, pa ti povedo, kako in kaj. Odvisno od velikosti & teže - nekaj gre kot navadno pismo, nekaj kot paketno pismo (ali nekaj takega), nekaj kot navaden paket ...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dr.Akula ::

Hvala Okapi.
ni podatka

krneki0001 ::

Gladi je izjavil:

V Sloveniji imajo tudi do 500,600,700% maržo pri oblačilih. Precejšni nateg za moje pojme.


Za navaden puloverček, ki ga pripeljejo od kitajcev iz italije ni 700% marža, ampak čez 2000%.
Puloverček, ki pride iz kitajske stane 3 evre s prevozom in vsem kar paše zraven, prodaja se pa za 75 evrov pri nas v štacunah.

700% marža je ko dajo 70% popusta nanjo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

innerspace ::

Tista softshell jakna iz Hoferja je na otip kar v redu...je sicer nisem kupil, ker me osebno ne potegne. Videt je, da ni neka premium znamka, zunanji material zgleda kakovosten, notranjost je pa za klaso nize. Anyway, ce nebi imel trenutne jakne(McKinley, 10000mm vodnega stolpca), bi si verjetno omislil Hoferjevo jakno. Deluje kar tezka in topla, pretopla za moj okus.

The search goes on.

Aja, se enkrat hvala Okapiju za info leak;) V bodoce se priporocam za update na Amazon popuste.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

gslo ::

sej ne vem če je primerna tema, ampak a je kdo opazu, da v SPORTDIRECT v BTC skos nategujejo s cenami? oglaševana ena cena, na blagajni druga. včasih se ti da pogajat, včasih ne. kot sem opazil večina folka plača kokr pač je (itak so 20 minut čakal v vrsti za blagajno, kaj nej zdej za 5e gor/dol).

men se je to zgodil pri eni adidas trenirki, oglaševana cena 25e a na blagajni mi prbije 38e in se nardi glupo in hitro pošlje tja hordo študentk naj preetikirajo ostale iz kolekcije. WTF! takrat se mi zaradi časovne stiske in ostalih obveznosti ni dal zgubljat časa ampak, če se ne motim je to čisti nateg? nekaj v stilu, da ti mora prodati po oglaševani ceni? s kakšnim varstvom potrošnikov se mi ni dal ubadat, ker se tut njim ne da s tabo, dokler ne plačaš letne članarine. :-/

Trupl0 ::

Pustil bi tam pa šel ven.
If you are going through Hell, keep going !

vorantz ::

Mene predvsem zanima za v redu cargo hlače
Trenutno gledam na army-shop.si in se mi samo sline cedijo :D
na amazon ne opazim tako velike razlike v ceni, da bi tam nabavljal (ali pač?)

Okapi ::

Odvisno v kakšnem cenovnem razredu gledaš. Na angleškem Amazonu je v oddelku cargos 332 moških hlač;) Cene se začno pri 9 funtih.

Je pa nekaj res - pri bolj poceni robi ti ugodno ceno pokvari poštnina, ki je v velikostnem razredu samega izdelka. Poleg tega se take zadeve bolj splača iskati na eBayu, kjer najdeš praktično vso zalogo evropskih army-shopov.

Na višjem cenovnem koncu pa imaš recimo na Amazonu Desigual, DKNY in Timberland kargo hlače znižane za 50%, z okoli 110-100 na okoli 60-50 evrov.

Ali pa recimo Energie 70% nižje (s 115 evrov na 33 evrov + 7 evrov poštnine)
http://www.amazon.co.uk/Energie-Danger-...


O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

vorantz ::

Trenutno bol gledam kolko so mi fajn kokr ceno (čeprav je tut ta pomembna :P)

Recimo te energie so mi preveč obične

Trenutno gledam to http://www.army-shop.si/i/a/5404/117/mo...
Cargo train ne samo cargo hlače :D
sicer nisem še neki ful brskal drugje tko, da si morm vzet cajt pa preštudirat

Okapi ::

Tole je kar dobra cena, na Amazonu so dražje.

O.

Rias Gremory ::

Je že kdo kupil rokavice v army-shopu? Izkušnje?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moške hlače - ponovno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7520783 (4880) Kvinta
»

nova moška bunda/puhovka, kje kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11112339 (7074) Kvinta
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918713 (12178) Okapi
»

srajca in kravata (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21134446 (20137) leiito
»

Moška obleka (maturantska)

Oddelek: Loža
3311070 (10189) lucif3rka

Več podobnih tem