» »

kolo in pločnik

kolo in pločnik

«
1
2

freesty ::

Zanima me kakšna je kazen, če se pelješ po pločniku s kolesom kjer ni kolesarske?

Te lahko kaznujejo, če se pelješ po kolesarski vendar po napačni strani?

Kaj lahko naredi mestni uslužbenec, tisti, ki piše listke za napacno parkiranje? Ti lahko on napise kazen za napacno preckanje ceste oz. voznje s kolesom po plocniku?

Sem se peljal po plocniku in mi je rekel tip, da naj grem dol s kolesa in ga tiscim. Pocutu sm se, ko debil tam nism pa hotu dobit kazni. Zato ta vprasanja da vem za drugic. Ker najbol mi gre k* folk, ki nosi uniformo in sedaj misli, da je boga za jajca prijel.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Malajlo ::

Sej v bazenu se tud z avtom ne pelješ. Nekatere prometne površine so namnjene le določenim udeležencem v prometu, nekatere pa si morajo deliti pešci in 25 tonski vlačilci.
Torej, če imaš cesto in pločnik, je nekako samoumevno, da se na pločniku preleviš v pešca in guraš ob sebi dvokolo, na cesti pa nikakor ne smeš biti pešec, če imaš pločnik deset centimetrov zraven.

Najbrž bi te pa imeli za debila, če bi hodil po cesti, ko imaš pločnik zraven. Ampak tega ne bi šel delat, razen če ti kaj manjka med ušesi.

komar88 ::

To je res neumno, sploh če nikogar ne oviraš. Jaz se sicer vozim po cesti, ampak kaj pa starejši ljudje brez izpita, ki gredo s kolesom po nakupe? Naj se taki raje kot po pločniku vozijo po prometnih cestah in krožiščih? Skrajno neumno.
MAN UTD <3

freesty ::

Po mestu se ni glih varno vozit po cestah s kolesom. Je pa tak, da so same enosmerne tako, da ce bi se hotu cist po pravilih peljat bi mogu naredit 2 kilometra, da bi prisel do trgovine oddaljene 500m.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

shadowfax ::

Pločnik je za pešce. Sam sem v Lj pri tistem ozkem ovinku od ORTO bara naprej zapeljal za 20m na pločnik, ker pač se mi ni zdelo varno po cesti peljat. Nakar so me policisti iz avta, ki so se peljali mimo ustavili in oglobili za 20€ (plačilo v 14 dneh) zaradi vožnje po pločniku. Kljub temu, da je bila ura okrog polnoči in nisem nikogar oviral.
Pri vožnji po nasprotni smeri kolesarske ali pločnika pa je kazen 40€.
To je s strani policije kako pa je z mestnimi redarji pa ne vem.

bluefish ::

Ni kaj, bolano.
Ena takih glupih situacij je Slovenska mimo glavne pošte in Name. Ob Nami je kolesarska steza, na drugi stran je ni. Torej si v prekršku, če pelješ v nasprotno smer po kolesarski ali pa ob vožnji po pločniku v pravilni smeri. Tako ostane le vožnja skupaj z drvečimi avtobusi.

nejcek74 ::

Pa se zelo radi policaji tam pisejo listke. Baje vsak konec meseca, ce ne dosegajo kvote.

bluefish ::

Indeed, pri tem pa še ignorirajo pešce, ki se sprehajajo po kolesarski.

Tilen ::

Jaz sem recimo padel s kolesom iz kolesarske na cesto in sem dobil kazen, ker sem se (očitno med padanjem) vozil po cesti, tam kjer je na voljo kolesarska. Kazen je 80 EUR in 40 EUR, če plačaš v osmih dneh.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Malajlo ::

Jaz sem pa dva policaja nagnal s kolesarske na pločnik. In še pametovala sta nazaj!

A če moraš z avtom tri kilometre okol, po travi je pa samo deset metrov, boś tudi tako "izjemo" naredil?
Kam spada kolo, se ve. Lahko se narediš debila in upaš, da te tako tudi jemljejo, ko se s peciklom po pločniku voziš. Ampak potem pač vlogo debila sprejmi.

vorantz ::

shadowfax je izjavil:

Nakar so me policisti iz avta, ki so se peljali mimo ustavili in oglobili za 20€ (plačilo v 14 dneh) zaradi vožnje po pločniku.


Zakaj pa si se ustavu sploh? Tam res ni problem skliznit, da ne morejo z avtom za tabo, laufali pa tut zihr ne bojo

kalko ::

Mhm, ker sigurno nista imela s seboj radijskih postaj in sta bila edina policaja v radiju 10 kilometrov.

freesty ::

Malajlo je izjavil:

Jaz sem pa dva policaja nagnal s kolesarske na pločnik. In še pametovala sta nazaj!

A če moraš z avtom tri kilometre okol, po travi je pa samo deset metrov, boś tudi tako "izjemo" naredil?
Kam spada kolo, se ve. Lahko se narediš debila in upaš, da te tako tudi jemljejo, ko se s peciklom po pločniku voziš. Ampak potem pač vlogo debila sprejmi.


Trava(verjetno mislis neprevozno) in asfalt je velika razlika kot pa plocnik/kolesarska. Vecinoma jih loci le narisana crta tako, da je tvoja primerjava neumesna.

Se en primer:
Bos sel po vijolcni al po oranzni poti?

http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

bluefish ::

Pa OK, ne bi bilo panike, če bi se kolesarska steza dejansko nadaljevala. Tako pa je en kup lokacij v mestu, kjer je pot odsekana.

Malajlo ::

freesty je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Jaz sem pa dva policaja nagnal s kolesarske na pločnik. In še pametovala sta nazaj!

A če moraš z avtom tri kilometre okol, po travi je pa samo deset metrov, boś tudi tako "izjemo" naredil?
Kam spada kolo, se ve. Lahko se narediš debila in upaš, da te tako tudi jemljejo, ko se s peciklom po pločniku voziš. Ampak potem pač vlogo debila sprejmi.


Trava(verjetno mislis neprevozno) in asfalt je velika razlika kot pa plocnik/kolesarska. Vecinoma jih loci le narisana crta tako, da je tvoja primerjava neumesna.

Se en primer:
Bos sel po vijolcni al po oranzni poti?


Zakaj bi se pa po pločniku vozil, če greš lahko po cesti? Tebe so na pločniku opozorili.
Je pa zanimivo, da ti prepoved vožnje (ali uporaba) neke prometne površine predstavlja manjšo oviro kot vožnja po travi (po kateri ti sicer nihče ne brani voziti!). Ampak saj mogoče svoja protislovja ujameš kam med ušesa.
Saj ni nič hudega, če sprejmeš (dobronamerno) kritiko.

freesty ::

Lahko grem po cesti ja. Vendar ne bom sel in ni boga, da me bo preprical. Tu pomestu folk divja pa ozke ceste so.. Te se kdo zgazi. In tu ti je odgovor zakaj se raje peljem z avtom po travi kot pa s kolesom po cesti.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Malajlo ::

Ajdi, pa povej, kdaj nazadnje je kdo z avtom povozil kolesarja, ki se je peljal po cesti v isto smer in mu ni zapeljal v vrata ali z bokom na havbo? Vem pa za primere, ko je kak kolesar podrl pešca, to pa res.

freesty ::

Kolegico od punce je ena baba zbila, ko je sla pes cez prehod za pesce. Tak da ne mi tu, da se ne more naredit... Ziher je ziher. Pa problem je, da je kolesarska samo na eni strani ceste(cesta je enosmerna). Zatorej se lahko s kolesom tudi samo v eno smer peljes? Drugace pa 2 km okol. Kire bucke. Neumesno vprasanja(ali pac) Kaj si ti policaj?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Gregor P ::

freesty je izjavil:



Se en primer:
Bos sel po vijolcni al po oranzni poti?


Peš potiskal kolo po oranžni, dokler ne pridem do dela, kjer smem voziti kolo, kako pa drugače?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

freesty ::

Ja lahko se po vijolicni peljes. Saj z rdeco so oznacene kolesarske.

Me zanima koliko ljudi bi resno slo dol s kolesa, da nebi bili tistih 20m v prekrsku.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Malajlo ::

Zate ne vem, ampak jaz svoje otroke učim, da kolo porivajo ob sebi, ko grejo čez prehod ZA PEŠCE. In ja, jaz sem jim za zgled in tudi sam stopim s kolesa.
Ne, nisem policaj, ampak mi grejo na živce arogantni sebičneži, ki pričakujejo, da se bodo drugi sprijaznili z njihovimi kapricami. Sploh pa za tistih 20m.
Kje pa si našel te ulice, da se v eno smer pelješ 20m, okoli pa dva kilometra? In, ali ne bi morda uspel priti v tisto ulico z druge strani?
Ja, bemu, od tržnice do Prul se tudi ne peljem skozi tunel pod gradom, če sem z biciklom. Ali pa - o, groza! - peš!

energetik ::

A ni tako, da lahko po območjih za pešce kolesariš s hitrosjo pešca?

Res ne vidim nikakršne razlike, če kolo porivam s 5km/h ali pa sedim na njem in se peljem s 5km/h. V prvem primeru zasedam še 2x več prostora.

Kje pa si našel te ulice, da se v eno smer pelješ 20m, okoli pa dva kilometra?
Skoraj tak primer imam jaz od doma do službe (enosmerna ulica). Ali riniti kolo po pločniku (ne morem, ker so na njem stoli od bifeja) ali pa se moram peljati ene 200m v čisto nasprotno smer, kamor hočem priti. S tem da me potem čaka "kolesarska steza" mimo 2-3 faksov, kjer se je zjutraj nemogoče peljati, ker celotna površina zasedena s stotinami študentov.
Torej je edina normalna varianta, da se peljem v nasprotno smer po enosmerni, malo pa po pločniku s hitrosjo pešca.

Evo primer:
- daljša (najkrajša legalna): http://goo.gl/maps/cJYDl
- kratka in baje ilegalna: http://goo.gl/maps/Ub0wB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Gregor P ::

LOL saj zato pa si na kolesu, da lahko teh 200m več odpelješ z lahkoto;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

K sreči za kolesarje predpisi ne veljajo, zato se ni treba sekirat okoli takih reči.

Pelješ kjer je najbolj udobno/varno/pripravno in se ti jebe za vse, razen zase (kar itak pomeni, da moraš pazit na vse, ker te navaden pešec lahko stane lobanje).

Sestopati s kolesa je nesmiselno, ker to hkrati pomeni uporabo dvojne širine in manjšo možnost izogibanja nevarnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tlozej ()

energetik ::

Gregor P je izjavil:

LOL saj zato pa si na kolesu, da lahko teh 200m več odpelješ z lahkoto;((
400m. +2 dodatna semaforja + prečkanje glavne ceste brez semaforja (zjutraj skoraj misija nemogoče). Potem je časovno bolje iti kar peš.

Ko smo že pri pločnikih - ali imajo bifeji res dovoljenja, da postavljajo stole in mize na pločnike? Bifeji se kar širijo, ponekod komaj prideš peš mimo, ker zasedejo cel pločnik. Recimo na Rimski je pločnik nekje širok pol metra in tam so naredili še kadilnico. Grem stavit, da so to kakšne veze z odgovornimi na MOL, ali pa se inšpektorjem j...

Gregor P ::

Vsekakor je najboljše peš da, ker mestna središča so namenjena pešcem. Namreč tudi avto bi prišel prej na cilj sredi mesta, če bi lahko šel kar čez Čopovo, pa tam ne smeta ne avto in ne kolo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> mestna središča so namenjena pešcem.

A common misconception. Namenjena so prebivalcem. Na kolesih. Tegelijk groen!

Gregor P ::

Kolesarki lobiji pri nas zaenkrat na srečo še niso prevladali, tako da ko bomo zaprli mestna središča za vozila, jih bomo zaprli za vsa vozila, tudi kolesa. Boste pač parkirali svojo "dirkalnike" v predmestnih parkiriščih ter se odpravili peš ali z javnim prevozom naprej (če bodo vaša kolesa prestala tehnične preglede, da se boste sploh smeli zapeljati do teh parkirišč).:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

_IKE_ ::

jype je izjavil:



K sreči za kolesarje predpisi ne veljajo, zato se ni treba sekirat okoli takih reči.

Pelješ kjer je najbolj udobno/varno/pripravno in se ti jebe za vse, razen zase (kar itak pomeni, da moraš pazit na vse, ker te navaden pešec lahko stane lobanje).

Sestopati s kolesa je nesmiselno, ker to hkrati pomeni uporabo dvojne širine in manjšo možnost izogibanja nevarnosti.



Očitno si spet pozabil tablete vzeti.....

bluefish ::

Gregor P je izjavil:

Kolesarki lobiji pri nas zaenkrat na srečo še niso prevladali, tako da ko bomo zaprli mestna središča za vozila, jih bomo zaprli za vsa vozila, tudi kolesa.
Niti ne. Tudi sedaj se lahko po številnih delih mesta, kjer je prepovedan promet motornih vozil, pelješ s kolesom. Kar je seveda normalno.

Gregor P ::

Seveda to ni normalno, ker ti kolesarji nevarno objestno ogrožajo pešce; kolesarjev je tudi vedno več kar pomeni, da se stopnja nevarnosti veča iz dneva v dan, zato je prepoved vožnje s kolesi le še vprašanje časa (enako je bilo z avtomobili, dokler jih je bilo le nekaj, niso predstavljali takšne težave).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

energetik ::

Seveda, zato se po vsem Centru kar množijo stojala za zaklepanje koles, poleg Biciklja.

Gregor P ::

To je zgolj nesrečno vmesno obdobje (pač ljudje nimajo več denarja za avtomobile, goriva, še vedno pa se želijo peljati s čim sami, da imajo malo boljši občutek ipd.), dokler ne bomo nekega dne na višji civilizacijski stopnji.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

bluefish ::

Saj če jype trola, ni treba še tebi.

Gregor P ::

Zakaj je hoditi peš, kar je zagotovo najbolj zdravo in najmanj nevarno za vse, trolanje?!?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

bluefish ::

Gregor P je izjavil:

Zakaj je hoditi peš, kar je zagotovo najbolj zdravo in najmanj nevarno za vse, trolanje?!?:8)
Oh, UKC je pozimi preplavljen z zvini in zlomi.

Malajlo ::

Razlika je med peš conami in drugimi prometnimi površinami. Zakon je precej jasen glede tega, lahko pa se seveda motim ;)

Peš cone
32. člen, 1. odstavek čisto lepo pove, kar je Jype napisal
http://www.zakoni.net/32-%C4%8Dlen/zako...
(1) V območjih za pešce je dovoljen tudi promet uporabnikov posebnih prevoznih sredstev in kolesarjev oziroma kolesark (v nadaljnjem besedilu: kolesarjev), vendar le tako, da ne ogrožajo pešcev.

Vožnja z vozilom po cesti
25. člen
(1) Voznik mora voziti po cesti ali delu ceste, ki je namenjen prometu tiste vrste vozil, ki ji pripada njegovo vozilo.

Kaj je kaj je v 23. členu.
9. kolesarski pas je vzdolžni del ceste, namenjen prometu koles in koles s pomožnim motorjem, ki je zaznamovan z vzdolžno črto na vozišču ali pločniku;
10. pas za pešce je označen vzdolžni del vozišča, ki je namenjen hoji pešcev;
14. pločnik je del ceste, ki je ločen od vozišča in je namenjen in urejen za promet pešcev, lahko pa tudi za mešani promet pešcev in kolesarjev;

Kazni pa tudi so
http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?f=45&...
Predvsem tale: prečkajo prehod za pešce, ne da bi sestopili s kolesa

Gregor P ::

bluefish je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Zakaj je hoditi peš, kar je zagotovo najbolj zdravo in najmanj nevarno za vse, trolanje?!?:8)
Oh, UKC je pozimi preplavljen z zvini in zlomi.

To so zagotovo kolesarji, ki so se zopet po dolgem času učili hoditi.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bluefish ::

Verjetno, sploh 80 let stare ženičke.

Gregor P ::

Kaj predlagaš za njih? Da se jih začne prevažati z avtom naokoli, ker na avtobusih kar lepo padajo po tleh (večkrat videl zaradi neprilagojene vožnje šoferjev - sicer če se pritožijo, lahko dobijo denar od zavarovalnice), na kolesa pa zagotovo ne smejo (kot tudi sicer pozimi na zaledenelih nevarnih cestah kolesarji nimajo prav nič iskati):8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

bluefish ::

Segway.

Looooooka ::

jype je izjavil:

K sreči za kolesarje predpisi ne veljajo, zato se ni treba sekirat okoli takih reči.

Pelješ kjer je najbolj udobno/varno/pripravno in se ti jebe za vse, razen zase (kar itak pomeni, da moraš pazit na vse, ker te navaden pešec lahko stane lobanje).

Sestopati s kolesa je nesmiselno, ker to hkrati pomeni uporabo dvojne širine in manjšo možnost izogibanja nevarnosti.

Upam da je to sala.
Ker ce ne...zamenjajmo besedo "kolesarje" z "voznike traktorjev" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Gregor P ::

bluefish je izjavil:

Segway.

Jih gledam po mestih v tujini in v glavnem preživijo, zaradi uvidevnosti ostalih voznikov (kar se pa zna spremeniti, če jih bo preveč po cestah).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

freesty ::

Ti lahko mestni redar napiše kazen za te prekrske? Ali lahko to naredi le pocisist?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

energetik ::

Malajlo je izjavil:

14. pločnik je del ceste, ki je ločen od vozišča in je namenjen in urejen za promet pešcev, lahko pa tudi za mešani promet pešcev in kolesarjev;
No, kaj porečete na to? Če se vozim po pločniku s hitrostjo pešca, mislim da je to povsem varno in očitno tudi legalno.

freesty ::

Verjetno je misljeno, da je plocnik razdeljen na kolesarsko stezo in stezo za pesce.(?)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

energetik ::

In če ni razdeljen?

skyline ::

http://www.zakoni.net/93-%C4%8Dlen/zako...

(1) Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.

Looooooka ::

Kolesarji morajo za vožnjo uporabljati kolesarske pasove, kolesarske steze ali kolesarski poti - označeni so s prometnimi znaki in talnimi oznakami. Te površine lahko uporabljajo le kolesarji in vozniki koles s pomožnim motorjem (do 50 ccm prostornine), izjemoma tudi pešci. Kjer teh površin ni, smejo kolesarji voziti po vozišču ceste, če prometna signalizacija tega izrecno ne prepoveduje. Pri tem morajo voziti čim bližje desnemu robu vozišča, vendar ne smejo zavzeti več kot 1 meter od roba vozišča.

Otroško kolo, ki sodi med posebna prevozna sredstva (to so prevozna sredstva, športni pripomočki in naprave, ki omogočajo gibanje hitrejše od hoje pešca) pa se sme uporabljati tudi tam, kjer je sicer dovoljena le hoja pešcev (denimo pločnik), vendar le s hitrostjo, s katero se premikajo pešci.

S kolesi ni dovoljena vožnja v naravnem okolju zunaj naselij, zunaj vseh vrst cest, zunaj kolovozov in poljskih poti. Prepoved velja tudi za gozdne in planinske poti. Parkiranje ali ustavljanje v naravnem okolju je dovoljeno le v pasu največ 5 metrov od vozišča, če temu ne nasprotuje lastnik zemljišča in če je to v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa.

bluefish ::

Skratka, treba je imeti rahlo samomorilska nagnjenja.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14219718 (12545) zmaugy
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818366 (6662) Invictus
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738269 (33140) St235
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22548925 (42214) BigWhale

Več podobnih tem