» »

Medsosedski odnosi v bloku

Medsosedski odnosi v bloku

menjalnik ::

Pozdravljeni, živim v bloku kjer je kakih 40 stanovanj. V teh stanovanjih živijo večinoma družine. In edino kar spregovorimo je "Dober dan"; "hvala"(ko pridržiš vrata) , vsak je bolj zase. Tudi, ko je zima zunaj na parkirišču raje z avtomobili rijejo po snegu kot, da bi se zbrali in skupaj odmetali sneg. Ko sprašujem kolege, ki živijo v bloku pravijo isto zgodbo.

Kako je kaj pri vas?
Se vam zdi to prav?


L.p

bluefish ::

Podobno.
Z večino sosedov imamo zgolj vljudnostne odnose, s parimi (predvsem s tistimi, ki v bloku živijo že nekaj let) občasno tudi kaj spregovorimo.
Ko že omenjaš kidanje snega, vsak poskrbi za svoj avto, preostanek počistita plug ter hišnik (če se mu sploh da prikazat) ali pa kdo s preveč časa.

draciel ::

Živim v hiši vendar tudi jaz ne spregovorim s sosedi. Sicer so vsi še enkrat starejši od mene sam ne vem. Jaz pač osnovno. Dober dan, kaj več pa ne. Moj fotr pa vrže celo debato z njimi. Prišlo je že tako daleč da si že sposojamo/ sposojajo stvari ..;D mislim saj ne nebi bilo prav ( je kar kul ) sam kaj vem. Moj fotr je bolj odprt. Jaz nism.

mislm kaj za boga boš rekel 60letniku na vrtu? jaz sem za njega praktično še "mulc".

menjalnik ::

Ja odvisno je tudi od človeka, če kej govori:)Se pa izgleda vsi držimo vsaj kulture8-)

Samurai ::

Imaš bloke od starih do novih, socialnih in premožnih, lokacije strogega centra in bolj oddaljene. V vsakem bloku vlada drugo vzdušje. Zato tukaj ne boš izvedel veliko uporabnih informacij.

Kot terenski delavec sem videl ogromno različic ampak nikoli nisem bil prepričan, da bi lahko rekel ta blok je pa prijazen ali družaben, ker sem s strankami in njihovimi sosedi govoril le o poslu in nikoli o življenju tam.

Mipe ::

Moji sosedje, vsaj bližji, so vsi sorodniki. Najboljši sosedje na svetu, ker vse ostane v rodu, naj bo meja, prizidek ali zaplata njive!

Tear_DR0P ::

menjalnik je izjavil:

edino kar spregovorimo je "Dober dan"; "hvala"(ko pridržiš vrata) , vsak je bolj zase.
lepo da ste vljudni


menjalnik je izjavil:


Tudi, ko je zima zunaj na parkirišču raje z avtomobili rijejo po snegu kot, da bi se zbrali in skupaj odmetali sneg. Ko sprašujem kolege, ki živijo v bloku pravijo isto zgodbo.

v bloku kjer sem včasih živel, je pešpoti uredil hišnik, za parkirišča pa se je najelo cestno podjetje

menjalnik je izjavil:


Se vam zdi to prav?

kaj pa naj bi bilo narobe s tem? vljudno vedenje je super. da pa se bom z nekom družil, samo zaradi tega, ker živima v istem bloku mi pa ni več treba. to smo počeli, dokler nam starši niso dovolili pred sosednji blok, potem pa sem uspel spoznati ljudi, s katerimi me druži še kaj več, kot hišna številka.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

menjalnik ::

Tear_DR0P dobro spisano!

Sam jest recimo sem že razmišljal v tej smeri, da če bi koga ogovoril in bolje spoznal tudi ne bi bilo nič narobe:)

Tear_DR0P ::

menjalnik je izjavil:

Sam jest recimo sem že razmišljal v tej smeri, da če bi koga ogovoril in bolje spoznal tudi ne bi bilo nič narobe:)

men se ni nikol dobr obnesl dejtanje s sosedami, če na to ciljaš.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

DimmniBurek ::

Odvisno kolk si mutav :)
Mi se načeloma glih prou ne družmo, se pa vedno kej pogovorimo, magar, klasično, u matr je mrz/vroče, kako vreme je, kaj spet rijejo za blokom in podoben chit chat. Nobenga ne boš spraševal, če ima kake psihične težave ali če je poseksal ženo danes.. :D
Če pomoje načneš small talk, te ne bo noben grdo gledal :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

mihec87 ::

draciel je izjavil:

Živim v hiši vendar tudi jaz ne spregovorim s sosedi. Sicer so vsi še enkrat starejši od mene sam ne vem. Jaz pač osnovno. Dober dan, kaj več pa ne. Moj fotr pa vrže celo debato z njimi. Prišlo je že tako daleč da si že sposojamo/ sposojajo stvari ..;D mislim saj ne nebi bilo prav ( je kar kul ) sam kaj vem. Moj fotr je bolj odprt. Jaz nism.

mislm kaj za boga boš rekel 60letniku na vrtu? jaz sem za njega praktično še "mulc".


Pozdraviš,vprašaš če dobr raste, komentiraš sušo itd..Za pogovor morejo bit obe strani zainteresirani če ne je monogovor..

kalko ::

Pri nas tudi ni druženja. Je pa normalna kultura ter to, da če kdo pozabi odprto okno ali prižgane luči na avtu, da mu sosed pozvoni in opozori. Je sicer manjši blok in tudi če se osebno ne poznamo, vemo približno (vsaj za večino) v katero stanovanje kdo spada in kateri avto vozi.

Prej sem živel v manjšem kraju (prav tako v bloku) in mi je šlo na živce, ker se je nekako pričakovalo, da boš s sosedom, če ga srečaš, spregovoril še kaj več kot vljudnostni dober dan. Še bolj pa me je motilo, da sem se izven stanovanja počutil kot v big brotherju, saj je bilo nemogoče iti od doma ali priti domov, ne da bi te videla vsaj dva para oči. Pa to niso bile samo upokojene tercialke, ampak tudi ljudje srednjih let z družinami.

Okapi ::

Pri nas ( skoraj sto stanovanj) nas je enih 5 - 6, ki gremo občasno na pir, pred novim letom pa organiziramo žur za cel blok.

USS Liberty ::

jz sem nekoč stanoval v bloku in smo se dobro vsi poznali, nekateri smo bili zelo dobri prijatelji, ni bil noben problem organizirati se za sneg skidati, pa tudi marsikaj drugega se je skupaj uredilo. Smo pa imeli dve problematični familiji, ene Srbe iz bosne, ki so se zadnji naselili v blok in so vsak vikend s tisto cigu migu muziko cel blok posiljevali, druga budala je bil pa en Slovenec, ki je non-stop nekaj štemal, rušil stene, prenavljal stanovanje, je imel stanovanje zrihtano kot na Beverly hillsu, pa mu ni bilo v redu in je šel spet jovo na novo vse prenavljati, na srečo pa je kasneje kupil hišo in je ostala samo hčerka.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Tear_DR0P ::

USS Liberty je izjavil:

jz sem nekoč stanoval v bloku in smo se dobro vsi poznali

pa slovenc praviš da si? a pol hčerka zdaj dobro živi v bloku?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MaterVola ::

Največji problem je doseč soglasje za karkoli skupnega spremenit ali uredit. Da ne govorimo o modelih, ki vzamejo stvari v svoje roke in uzurpirajo ali svoje prostore ali pa začnejo spreminjati zunanjo podobo. :)

PecenkA ::

Blok, 20 stanovanj, s sosedi smo na živjo, za kaj več se preredko vidimo. So mi pa sosedovi mulci enkrat pospravili, ko sem kosil travo in rezal živo mejo pri atriju, vmes smo spili eno pivo pa malo modrovali. Sicer živim tam šele 5 mesecev, pa imam občutek, da se jih večina med sabo dobro razume.

Okapi ::

Je pa res, da je bilo včasih vsaj v manjših blokih življenje bolj družabno, bolj vaška scena kot mestna:-) Vrat sploh nismo zaklepali in praktično vsak večer je bil kakšen sosed na kavi pri ta starih, ali pa obratno. Mulci pa smo imeli napeljan otroški telefon od Mehanotehnike čez balkon do sosedov.;)

Drugače se pa recimo tule pri nas u Fužinama penzionisti redno zbirajo pri balinplacu in malo balinajo in malo več kartajo, šahirajo, pijejo pir ... Mladina ima tudi svoje place, srednja generacija pa v službo hodi in financira vse skupaj.;)

O.

USS Liberty ::

Je pa res, da je bilo včasih vsaj v manjših blokih življenje bolj družabno, bolj vaška scena kot mestna:-)


v KR Planina so južna brača pri pošti kar zunaj med bloki prasca pekli, pa je folk znorel in klical policijo in gasilce
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

M & M ::

Pri nas je tudi bilo tako kot opisujete drugi. V bloku je okoli 40 stanovanj, sosede smo bolj malo poznali. Iz svojega vhoda še, iz ostalih pa niti ne. Letos pa se je v rezervnem skladu nabralao dovolj denarja, da smo šli v menjavo fasade in dodali izolacijo (pomagala je tudi gospodarska kriza in posledično nižje cene gradbincev v kombinaciji s sredstvi iz eko sklada). To je bil en tak malo večji projekt, pri katerem so se nekateri mlajši sosedi (pod 50) zelo angažirali, kar v preteklosti ni bilo ravno pogosto. Blok še sicer ni ravno razpadal, ampak s popravili in obnavljanjem se ni nihče resno ukvarjal. Pod starimi "šefi" se je bolj ali manj samo čakalo in jamralo kako je vse drago in kako ne moremo nič popravit, zdaj pod novimi pa je kar na enkrat steklo. Ta projekt je zahteval kar veliko usklajevanja, dogovarjanja, izbiranja barv itd. in smo se s sosedi malo spoznali. Po tem smo izvedli še nekaj manjših akcij, kot na primer praznenje skupnih prostorov (ki jih je prejšnja garnitura "šefov" uporabljala kot lastno skladišče :) in odvoz kosovnih odpadkov. Uredili smo tudi dvorišče za blokom, postavili nekaj klopc in vse skupaj "otvorili" s piknikom. En od sosedov je na žar vrgel čevape, zraven pa pivo, za otroke pa sok. To je bil v več kot 20 letih od kar smo v tem bloku prvi tašen dogodek in je kar uspel :)

Rezultat? Spremenilo se ni nič zelo bistveno, zdaj poznam malo več sosedov, z nekaj več sosedi se tudi pogovarjam, ko jih srečam. Je pa fajn vedet, da so sosedi kul, sploh glede na to, da nas čaka še nekaj večjih projektov (obnove hodnikov, stopnišč ...).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žar v bloku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312840 (10007) OK.d
»

Hrup v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6614502 (11377) T-Back
»

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918716 (12994) [D]emon
»

Obracun stroskov ogrevanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15824332 (20192) kixs
»

Glasen sosed in prijava na policijo...

Oddelek: Loža
4410692 (8644) Furbo

Več podobnih tem