» »

Na koliko casa formatirate?

Na koliko casa formatirate?

Janac ::

na koliko casa formatirate in nalagate nov operacijski sistem?

Lp

martincek1 ::

Windows 7 na pol leta.

nofaith ::

2x na mesec... hec hec
kukr je treba. js formateram če kej ne dela. pa zdele bo za windows 8ko formaterat. pa ce bo kaki dnar za ssd
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Isotropic ::

cimmanj
tut maticno plosco in proc sem menjal brez formata recimo. isti proizvajalec sicer, drug model

para! ::

Kaj pridobite s formatom, da to nekateri počnete tako pogosto? A skoz hekate pa uničte kej, al sam placebo kao "hitrejš dela!"?
Death before dishonor!

nofaith ::

oh meni to ni tak blem...

ja nevem 100 miljonov piratskih igrc naloženih pa zbrisanih pa 5 browserjov na enkrat ipd... po pa hitr kej ne dela. in raje koda vse posilas v k**** prej formatiraš in dela
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nofaith ()

Predator ^^ ::

Kadar zacne pocasi delat
Gnmstle

RokX ::

Ko dobim v roke nov sistem :)
Kdor kuha ta nekaj zakuha

subby ::

ko menjam sistemski pogon

pegasus ::

Samo 1x, ko prvič vgradim disk v mašino. Pol pa že apt-get opravi svoje ;)

Looooooka ::

Ko in ce se cesa ne da popravit oz realno gledano od XP sp2...samo ob instalacijah.
Sej mas uninstall in defrag.
Pr linuxu mora it pa res tud nekaj hudo narobe, da cloveku ne rata upgrejdat :)

luksorzi ::

Ko začne komp štrajkat, se ne j*bem ampak samo na novo naložim sistem. Če mam pa kaj pomemnega, pa na prenosni disk skopiram pa je ...

jype ::

Janac> na koliko casa formatirate in nalagate nov operacijski sistem?

Vsakič ko dobim nov računalnik.

mgermo ::

Ob nakupu novega kompa. Pa še to bom raje naredo image starega sistema in dal na novega.

technolog ::

Nikoli.

Ob nakupu enostavno presnamem stare datoteke oz. prenesem disk.

JanBrezov ::

Praviloma samo ob nakupu novega računalnika. Imel WinXP SP3 tri leta, instalirano in deinstalirano je bilo marsikaj, fasal tudi kak virus ali trojanec, vendar je uspelo odstranit. Sem pa precej konzervativen uporabnik v smislu, da ne poganjam 100 stvari hkrati, ne instaliram vsako zadevo, ki jo vidim in takoj deinstaliram stvari, ki jih ne rabim. Vsake toliko preverjam, kateri servisi tečejo in mi gre na živce, če katerega ne poznam. Sedaj imam Win7 skoraj eno leto, zgodba je enaka, ni problemov. Če se računalnik primerno vzdržuje, potem ni problemov.

GrimReaper ::

Mislim da odkar sem dobil prvi računalnik z Win98, formatiram povprečno na pol leta.
Razlogi za zadnje 3 leta so pa bli:
-prehod iz Viste na Win7
-zamenjal disk za SSD
-Win se ni več zagnal
-not running genuine Windows napaka (pač piratska verzija)
-zamenjal matično
-v Office pojavila napaka, ni več delal desni klik, ponovna inštalacija ni pomagala
-zamenjal disk za Intel 520
-prehod iz Win7 na Win8

Tole je blo na 2-8 mesecev.
Pač vedno se najde nek razlog za ponovno inštalacijo. Ni ga čez čist Windows.
Pa drugače nisem eden takih ki ima nešteto programov gor, največ 20, pa ene 3 igre.

Na šihtu pa dela BP tut 5 let, če ne menjaš hardwara in inštaliraš na novo 1 ali 2 programa na leto, se pač nima kaj za narest.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Nagi Bator ::

Pocnem podobno kot JanBrezov dva posta visje.
Trnutno sedim iza starejse masine, na kateri tecejo XP-ji instalirani leta 2006.
Da instaliram ter nastavim vse programe, ki jih uporabljam, po svojih zeljah, porabim ponavadi vec tednov in ne pada mi na pamet formatiranje.

edit:
Aja, racunalnik deluje glede na star hardware povsem zadovoljivo. Ce primerjam s kaksno mesec ali dva staro masino, ko nekdo klice, da (spet) nekaj ne deluje, nadpovprecno dobro.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Pri ME je bilo formatiranje kar pogosto, pa še preizkušal sem določene stvari. XP mi je uspelo pri življenju obdržati leto dni, Visto že dlje, W7 pa je trenutno na disku vse od izida.

menjalnik ::

Včasih sem 2x na mesec, sedaj imam pa že od novembra 2011 windows 7 pro gor in čakam na windows 8:)

Janac ::

Jaz formatiram 2x na teden...

xerror ::

Če se, da nikoli. Na obeh macih še nikoli nisem formatiral in delata 4 leta bp. Ko je prišla ven nova verzija sem naredil samo upgrade.

Shegevara ::

Naslednjič bom, ko presedlam na Windows 8.

brodul ::

Kaj a Windowse je treba se vedno formatirat?
Ali je to samo mit. Kako pa potem to velike firme handlajo.

Najbrs nima MS v AD policy, da se kista formatira na eno leto.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

sweet_angel ::

Naslednjič ko bom formatirala bom naložila win 8, sicer pa običajno formatiram 4x letno :)

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Večkrat na leto, predvsem ker sem veliko programja testiral na host sistemu zaradi hitrosti.
Od zdej naprej bom več delal preko VMWare in Sandboxie, tko da host ne bo zasvinjan.

Je pa tko da sem prej imel image celega sistema z updejti brez driverjev, podatke pa na drugi particiji.
Tko da je kompletna obnova sistema z driverji vred in povezovanjem programov na podatke na drugi particiji trajala 1 uro. Kar je tolk hitro, da mi je bilo lažje povozit sistem kot pa se ubadat z neko napako...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

stock ::

Zdaj ni več take potrebe, učas win 98, pa Me pa potem tudi Xp-je je blo treba obvezno na pol leta, je kr začel trokirat medtem ko 7ka zgleda dela tudi po par letih brez problemov. Prej menjaš kak disk ali več komponent pa potem zaradi tega format, kot pa zato, da bi bil sistem zabit.

spirit ::

Ko imam občutek da mi ga kaj serje, ko kaj spremenim zaradi česar je potrebna formatacija, zdj v krateem bom ker sem določil premajhno sistemsko particijo in je prostega prostora v MB [:/] nadležno a bo potrebno, n morm pa čakati do win 8 pa čeprav je samo še 2 meseca

System ::

Win 7 samo enkrat pa sem ga imel odkar je prišel na MSDNAA. Win 8 imam sedaj 2 meseca pa še vedno dela super, kot na začetku. :)

solatko ::

Ob instalaciji, drugače pa skoraj vsak dan 1-2x, ampak ne svojega. Image brez gonilnikov, tedensko posodobljen - 20 minut dela.
Delo krepa človeka

skika ::

OS X. Nikoli.

Dr_M ::

Odkar sem prvic instaliral Windows 7 RC1, 3x formatiral do sedaj svoj comp.
Splosni comp doma, pa od takrat 2x.

marvin42 ::

Včasih sem formatiral ogromno, zdaj pa samo ob nakupu novega računalnika, oz. še takrat ne, če je instaliran sistem po moji željah.
Mostly Harmless

solatko ::

V win7 odlično deluje obnovitvena točka, tako da ni nikakršne potrebe, po formatiranju.
Delo krepa človeka

win95<3 ::

Janac je izjavil:

na koliko casa formatirate in nalagate nov operacijski sistem?

Lp


win7 ko gre kaj narobe to je manj kot 1x letno, xpje pa sem znal na staremu na vsaka 2 mesca , vcasih tudi mesecno,ker sem imel bolj jajcast racunalnik in igral fps game, ter se je usak drek poznal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

Tear_DR0P ::

jype je izjavil:

Vsakič ko dobim nov računalnik.

včasih še to ne. samo disk previjačiš v drugo kišto in delaš dalje.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

jype ::

Ma, jaz ponavadi dobim računalnik, ki ni preveč prijazen za previjačenje diskov.

Rias Gremory ::

Formatiram ko grem na drug OS oz. če kupim nov računalnik.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

mcgeek ::

Na delovnem računalniku 1x na dve leti oz. ob zamenjavi OS oz. računalnika.
Za hekanje imam virtualke.

blackbfm ::

1x letno recimo..nekako se mi zasvinja sistem z vsem sranjem, nazadnje mi je wifi začel ven metat nevem točno sumim pa vmware ali pa winpcap ali pa bogsigavedi kaj....

no nazadnje sem formatiral zarad prehoda na win8

hojnikb ::

Formatiram po potrebi, ponavadi ob menjavi hardware-a oz menjavi celega OS (nazadnje v primeru prehoda na 64bit Win7).

Za igračkanje pa seveda virtualke, kjer stalno "formatiram" ;)
#brezpodpisa

Furbo ::

Ob nakupu novega PCja. Čeprav imam PC sveta počasi dovolj, naslednji bo mac.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ganon ::

Ko zamenjam kos strojne opreme/OS.

JesusChrist ::

Formatiram po potrebi/nepotrebi. Skoraj zagotovo pa na leto dni. Ko da je nek ekstra problem. Filmi, glasba, slike sodijo na NAS sistem. Ostali dokumenti pa na SVN. Torej menjava OS-a sploh ni problem/bavbav z neprestanim kopiranjem/urejanjem datotek. To prenašanje diskov iz ene mašine v drugo pa podobne reči so bedarija.

Delovno/službeno mašino pa dok laufa do te je dobra :D Magari 2+ let.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

ko se windows sesuje:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lonsarg ::

Do windows XP na približno leto, ker se je zadeva pač pacala in je to bila najhitrejša rešitev. Od Viste naprej nikoli, razen ko menjam operacijski sistem, ali kak disk, itd.

Z Windows 8 naprej pa tudi tisti, ki formatirate za hobij tega najverjetneje ne boste več počeli, namesto tega boste lahko uporabili refresh funkcijo, ki ohrani vse file, nastavitve, RT aplikacije. Zbriše ti pa ves win32 šmorn, karkoli si nalagel, se igral z registrom in podobne zadeve.

cortez ::

ko crkne disk.

Meizu ::

XPje sem formatiral dokaj pogosto, ker niso sprotoma indeksirali diskovja ipd. in se je ob nasranem disku močno upočasnil. Ker sem porabil manj časa s formatom kot pa urejanjem sistema, sem pač formatiral.

Sedaj, ko uporabljam win7, je formatiranja seveda veliko manj - formatiram le, če dodajam kakšne komponente (matična, proc, zamenjan disk itak), oz. če res kaj crkne.

root987 ::

OSX, nikdar v 5+ letih - z upgradei prešel iz Tigra do Snow Leoparda. Tako da očitno bom samo ob obetajoči menjavi...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

floyd1 ::

Win7 na laptopu - nikoli.
Win7 na stacionarcu 2x (hitro po izidu, ko sem dol vrgel XP-je in ko sem zamenjal HDD z SSD). XP pa sem postavljal na novo dokaj pogosto (pol leta, 1 leto), verjetno včasih tudi brez pametnega razloga :|.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni računalnik postane neodziven

Oddelek: Pomoč in nasveti
103670 (3510) butec
»

Je mozen prenos licence? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5214729 (13063) grizl
»

HP nazaj na Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9537707 (31568) krneki0001
»

2 operacijska sistema, izbris enega

Oddelek: Operacijski sistemi
161021 (885) ZarodeX
»

Na koliko časa nanovo naložite operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
536347 (5325) kitara8

Več podobnih tem