» »

Čebelji pik v ustnico

Čebelji pik v ustnico

galu ::

Včeraj, okoli tretje ure, ko sem jedel grozdje, me je pičila čebela. Hitro sem šel na WC, si odstranil tiste "klešče" (pozabil pravi izraz :shame on me:) in vzel nekej krp z mrzlo vodo ter si tako hladil ustnico. Ničesar drugega ni bilo na voljo, saj me cel dan ni bilo doma...

No, čez kake 4 ure ali več je oteklina skoraj usahnila in bilo je vredu do konca dneva, nakar se je danes ko sem se zbudil, zopet pojavila (zbudil sem se ob 11h:D).
Recimo da si to razlagam s tem, da je ustnica mehko tkivo in se je ob poziciji telesa v vodoravnem položaju, v njej nabralo precej vode (tako kot se to zgodi pri npr. podočnjakih).


Fora pa je, da se jutri (dejansko) prične novo šolsko leto in nebi rad ravno šel v šolo z ustnico kot Čepinova dekla.
Kake ideje kako rešiti to zadevo..? Slišal sem za raztapljanje aspirina na mesto pika, ampak sem nekako skeptičen do tega.
Tako to gre.

bluefish ::

Tole svetujejo čebelarji: http://www.czs.si/novice_podrobno.php?s...

Po piku svetujemo, da nežno izvlečete želo, hkrati pa pazite, da ne prebodete vrečice s strupom, ki je povezana z želom. Mesto vboda sperite z večjo količino vode, nato pa ga namažite z antiseptično kremo in po možnosti še z antihistaminsko kremo v kombinaciji s kortikosteroidom ali tekočim pudrom, saj bo to ublažilo vnetje, bolečino in srbenje. Na boleči del polagamo hladne obkladke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

galu ::

Pičila me je že včeraj, del tega 'postopka' sem pa (kot rečeno) naredil. Kjer sem bil pa pač ni bilo bolj ali manj nobenih zdravil, katera bi lahko pomagala ob piku.
Tako to gre.

Vikking ::

Pomaga domači jabolčni kis (na ustnico daš krpo namočeno v kis in pustiš nekaj časa, parkrat ponoviš). Najbolje pa to pomaga takoj po piku, želo se pa vedno prej odstrani.

jest10 ::

bluefish je izjavil:

Tole svetujejo čebelarji: http://www.czs.si/novice_podrobno.php?s...

Po piku svetujemo, da nežno izvlečete želo, hkrati pa pazite, da ne prebodete vrečice s strupom, ki je povezana z želom. Mesto vboda sperite z večjo količino vode, nato pa ga namažite z antiseptično kremo in po možnosti še z antihistaminsko kremo v kombinaciji s kortikosteroidom ali tekočim pudrom, saj bo to ublažilo vnetje, bolečino in srbenje. Na boleči del polagamo hladne obkladke.

Ozeroma še bolje, takoj po piku se mesto pika dobro segreje, ker je strup termolabilen. Šele nato kreme in hladni obkladki.

boss-tech ::

Mene je recimo enkrat pičila v oko in sem ga imel čisto zatečenega...ko me je naslednjič pičila, sem na mesto pika dal odrezano čebulo. In mi res ni zateklo... čeprav sem bil najprej skeptičen. Je pa res da moraš to naredit takoj po piku.
Ko me je v ustnico pa sem res bil kot Urška :)
http://tovornik.info

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Čebelji strup so beljakovine, uničiš jih z vročo vodo.
Tako kot pri piku morskega pajka.

Go-ahead ::

Tableta Claritina in otekline bodo usahnile, če že niso.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako inaktivirati strup žuželk (osa, čebela..)

Oddelek: Loža
4814762 (13599) LitralSM
»

Srbenje

Oddelek: Loža
235288 (4765) poweroff
»

pik sršena

Oddelek: Loža
1013139 (12736) krneki0001
»

alergija?

Oddelek: Loža
61551 (1460) korposlav
»

Strupeni piki in ugrizi: prva pomoč

Oddelek: Loža
166153 (5848) Alec999

Več podobnih tem