» »

Počasen SSD

Počasen SSD

1
2
3

jest10 ::

Ti rezultatu so normalni za ta SSD

integral15 ::

amigo_no1 je izjavil:

Vidim da imaš 44/56 Gb poln disk.

http://www.anandtech.com/show/5817/the-...
Performance Over Time & TRIM

Imaš na pravem sata portu in sata3 kabel ? Na mb so 4x sata2 in 2x sata3.

Firmware ssd-a je zadnji ?


Ja imam na pravem saj ne priklucujem prvic..... kabel mam pa original zravn dubu SSD-ja

Za firmware pa nvm nism nic gledal niti apdejtov ker si neupam da neb kaj zbrisal mi, ker mam win gorej pa si mi ne da se enkrat nalagat :/

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

http://downloadcenter.intel.com/Detail_...


Kopijo podatkov bi moral delati redno, sistema ne bo potrebno ponovno nalagati.

preberi tudi : SATA_SSD_Firmware_Update_Tool_Guidelines.PDF




Zgodovina sprememb…

integral15 ::

En problem nastane tole mi pise in noce naprej. Pravzaprav mi sploh ne najde ssd-ja wtf

http://www.file.si/public/view/full/260...

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Čudno da ga sploh ne zazna, v winsih poženi tole:
http://downloadcenter.intel.com/Detail_...

integral15 ::

Drugace mi ga v biosih zazna sam je pa funkcija S.M.A.R.T izkloplena pa se neke 2 funkciji so izklopleni. Drugace pa ta tool box sm ze mel in mi ga lepo zazna in vse. In vse sm poskenerov vse diagnoze vse je ok zdravje ok 100%




Tole je pa v biosih bi mogl bit kaj vklopleno

http://www.file.si/public/view/full/260...

Zgodovina sprememb…

drzni86 ::

no pa sem spet tukaj...

Danes sem svojega (že večkrat omenjenega) nesrečnega samsunga 830 zmontiral v stacionarno kištico in inštaliral windowse (7, ultimate), vse gonilnike iz uradnih strani in dobivam katastrofalne rezultate testov in tudi sam sistem je ZELO neodziven... poglejte sami:
 atto na sata2

atto na sata2


 atto na sata3

atto na sata3


 crystal na sata3

crystal na sata3




kaj ga muči? Brskam za rešitvami, preizkušam kar izbrskam pa nič ne pomaga...

Priklopljen na usb kot zunanji disk pa je deloval normalno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

amigo_no1 ::

https://slo-tech.com/forum/t533377/p370...
- Samsung mi v moji kišti deluje brez problemov (hitrosti so pričakovanje in diske je zelo odziven)
- v prenosnika sem vgradil crucial m4 in naložil windows, ki deluje hitro in brez problema...

Tu jaz vidim da si rešil problem na desktop pc-ju ?

Enako v v prenosniku z crucial m4.

drzni86 ::

deloval je brez problemov ko sem ga testiral priklopljenega kot zunanji disk preko usb-ja in na sata2 kot sekundarni disk... Priklopljen na sata3 kot sistemski disk pa deluje kot je razvidno iz zgornjih testov.

V prenosniku mi crucial m4 60GB deluje brez problema in tudi corsair force (120Gb) ki sem ga imel prej v stacionarcu mi deluje brez problema.

SplitCookie ::

Nastavi na AHCI, try again
Meni je delal nekaj podobnega

Pa če maš intelov čipset rabiš še tist matrix storage nekaj
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

drzni86 ::

na ahci imam seveda nastavljeno že od začetka (res pa nisem še probal kako se obnaša če ga dam na IDE).

Verjetno si mislil intel rapid storage.. ja potegnil sem zadnjega direktno iz intlovega download centra ampak zadeva ne pomaga prav nič.

včeraj sem potem še enkrat naredil secure erase diska in ponovno inštaliral sedmico ampak zadeva se obnaša isto. Danes bom verjetno za hec probal še z inštalacijo xp-jev ali mogoče celo win 8.

naj mi kdo pove samo še kako dobro BOOTABLE orodje za test diska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

SplitCookie ::


naj mi kdo pove samo še kako dobro BOOTABLE orodje za test diska.

Ubuntu

Disk utility - pomeri hitrost
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

drzni86 ::

update:

zdaj imam v računalniku priklopljena M4 crucial in samsung 830 oba na intel sata3.

Windowse imam naložene na M4 in sem testiral oba SSD-ja. M4 deluje z normalnimi (pričakovanimi) hitrostmi, samsung pa še vedno tako kot na bencih ki sem jih prilepil zgoraj.

No hitrost se mi je pri manjših fajlih (do 8 KB) sicer povečala za 4x ko sem naložil zadnji "intel rapid storage" ampak še vedno je katastrofalno počasi... Še kaka ideja preden pošljem disk nazaj?

kamuee ::

obvezno sata3, priklopi na intel chipset na plati na sata3 in ne na marvel, ali asmedia. Vklopi funkcijo SMART ter obvezno nastavi na AHCI mode in ne IDE. IDE je sato ko zemla in ne funkcionirajo ssd-ji na njih kot bi morali, tudi navadni HDD-ji ne.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

Če imaš sistem na njemu na C-ju, desni klik na C: odkljukaj indeksiranje, traja ene 2-3 min, nato zaženi samsung ssd magician in obklukaj vse kljukice, nato kliknu tune, zaženi OS optimisation in počakaj da zmelje do konce in ga pustiš pri miru da sam zoptimizira, po končani optimizaciji narediš restart in voila rezultat cca 500MB read cca 350MB write ali več. Men je iz dneva v dan moj samsung 830 128GB hitrejši in ne počasnejši.

Pa obvezno izklopi hibernation v cmd zažen as admin, vpišeš powercfg -h off stisneš enter in narediš restart.

Če se po tem vrednosti benchmarka ne spremenijo, reklamiraj disk.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

luky ::

Imam Intel SSD 520, 60GB kot sistem in gor naložen Win8. Vse deluje v nulo. Poskusil sem instalirat Intel ToolBox 3.0.5 in ne gre. Ne vem če je to zaradi Win8, ali imam kje drugje napako.

Za vsak odgovor vnaprej hvala.
luky!

kamuee ::

Lahko je matična, posodobi BIOS v Zadnjo različico.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

SplitCookie ::

Če te bo še vedno zezalo, pošlji SSD v reklamacijo
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

kamuee ::

Jeyt mam pa problem da sm na novo inštaliurau win 7 ultimate na samsung ssd 830 128GB in imam zlo počasen boot start, a kdo ve kaj bi lahko bilo?? Vse je zoptimizirano in nastavljeno od trim-a, over provisioning, itd. Zanima me če ima kdo podobne probleme in ali da ima isto probleme z start up-om.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

amigo_no1 ::

Definiraj "zlo počasen boot start".
Od katere točke dalje velja počasnost ?

kamuee ::

od system boot pa do load-a zadnje ikone na namizju. prej ko je bil nov mi je zložu in shut down naredu v parih sekundah zdej pa melje počas ene 5-7sek za shut-dow in startup sistema ene 20s, pa multitask ni tko hiter ko ob prvi uporabi.

IDEJE, KDO??

Ne vem edino če so winsi 7 krivi al je kej druzga, intel rapid start technology mi se pa sploh noče gor inštalirat, imam pa samsung 830 128GB na katerm je OS gor.

Sicer benchmark pokaže cca 510 MB read, 350MB write ampak boot sistema je za ssd porazno počasn, kr prej mi je to naložlo takoj. zdej pa kr neki melje.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

drzni86 ::

kamuee je izjavil:

od system boot pa do load-a zadnje ikone na namizju. prej ko je bil nov mi je zložu in shut down naredu v parih sekundah zdej pa melje počas ene 5-7sek za shut-dow in startup sistema ene 20s, pa multitask ni tko hiter ko ob prvi uporabi.

IDEJE, KDO??

Ne vem edino če so winsi 7 krivi al je kej druzga, intel rapid start technology mi se pa sploh noče gor inštalirat, imam pa samsung 830 128GB na katerm je OS gor.

Sicer benchmark pokaže cca 510 MB read, 350MB write ampak boot sistema je za ssd porazno počasn, kr prej mi je to naložlo takoj. zdej pa kr neki melje.



Evo točno tak problem kot imam sam... sicer meni je inštaliralo rapid storage brez problema ampak hitrosti so še vedno porazne...

Če gledam atto benchmark tool vidima da je write/read pri fajlih do 8KB ekstremno nizka pri večjih od 8 pa potem hitrost skoči na normalnih 510/350.

Recimo write pri najmanjših fajlih (0.5 kb) je pri crucialu m4 okoli 22000 pri samsungu pa 220 (po inštalaciji rapida pa pri m4 čez 40000 pri samsungu pa 800).

Poiskusil sem:

- secure erase,
- intel rapid storage,
- samsmung optimization in tunning (samsungov program)
- vklop/izklop indexiranja
- izklop hibernacije
- drugi sata priklop (sata2, sata3 povsod je isto)
......

Če najdeš rešitev mi prosim javi!

aja... danes grem probat priklopit svojega samsunga še do bratranca ki ima isti disk in mu normalno deluje! Bom poročal kako bo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

kamuee ::

ok kul tnks, sporoč ko boš stestirau, čene bom reklamirau disk..

p.s. jest smiste stvari izklopu ko ti, tko da ...
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

drzni86 ::

kamuee je izjavil:

ok kul tnks, sporoč ko boš stestirau, čene bom reklamirau disk..

p.s. jest smiste stvari izklopu ko ti, tko da ...


Pravkar sem priklopil moj samsung v kišto od bratranca in problemi ostajajo... Nejgov samsung dela odlično, moj katastrofalno...

Gre v garancijo!

Lahko kdo opiše postopek uveljavljana garancije direktno pri samsungu? Ali naj raje pošljem nazaj na Hoh?

kamuee ::

hoh.de, jest pa dinokomp-u..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kamuee ::

drzni86 dej mi sam povej kake si mel benchmarke??, men zo cca 500mb/350mb, iops so pa 60k/25k, kr boot je pa počasn in shutdown, zapopizdit. Pa povek ali uporabljaš original kabel sata6, ki si ga dubo zrvn diska??
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kamuee ::

Jest sm klicau na dinokomp, pa so mi rekl nej kable preverim, da neb bli sata2 namesto sata3. Res pa je, da men je benchmark normalne vrednosti pokazal. Dela vse ok, sam me jebe ta butast startup in shut down, bom mogu sistem na novo gor dat, vsaj tak mi je dino reku, tko da, bomo vidl. Postam če bojo spremembe.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

DoberDan ::

---------------------------------------------------------------------------------------

Še jaz imam vprašanje. In sicer, imam 2 SSD diska: Corsair Force 3 240GB za sistem W8 pro in Musckin chronos 120GB za programe. In pa zunanji HDD WD 1,5TB.
Sistem je naložen na sveže, z vsemi gonilniki, update BIOSa narejen, firmware SSDjev tudi.

Kopiranje na USB ključ je blazno počasno. Npr 1GB velik avi film mi na ključ iz SSDja kopira turi pol ure. Imam 5 USBjev, vsi na novo formatirani na NTFS in z znova narejenimi particijami. A povsod isto.

W8 sicer dela super in hitro, ampak pri določenih stvareh pa vleče kot čreva. Zadnja taka stvar je npr. včeraj možnost Upravljanje diskov. Seznam mi je delalo pol ure! (s tem da sem moral večkrat resetirati, ker mi je sistem zamrznil.)
Vse to pa je tako od včeraj, ko sem spremenil v BIOSIH kontrolnik iz IDE v AHCI. (po inštalaciji W8) Še prej pa sem naredil test diskov:


W8 IDE levo in W8 AHCI desno: (pri testu 4K sem pač moral prekiniti, ker bi trajalo več ur)

Še test dostopnega časa pri AHCI:


In test enega od USB ključkov:

(pri Ključkih je vedno isto. in pri IDE, in pri AHCI, pri vseh 5ih. So pa različnih firm (Kingston, Goodram, Emtec)

Testov zaenkrat nisem delal do konca, ker bi trajalo ure. Se pa vidi dostopni čas in 4K, ki sta nenormalno počasna.

Kaj naj?



ps.: pa še tlele ena napaka, ki se je pokazala, ko sem hotel včeraj zapreti okno "Upravljanje diskov" in "Upravitelja opravil" po tem, ko je 15min delalo seznam in na koncu zaštekalo:

Hayabusa ::

Zamenjaj sata kabel, priklopi na drug port.
Če priklopiš samo 1 ssd, kako dela ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

DoberDan ::

Hm, ja, zdejsem malo čaral s temi kabli... Če sem izklopil drug SSD disk in HDD in pustil samo ta SSD na katerem je sistem, je bil rezultat isti. Pozaren.
Ko pa sem zamenjal sata kabel s nekim drugim (s tistim kablom, ki ga uporablam za optično enoto DVD) pa je bil rezultat isti kot nekdaj na IDE. Takšen:



AMPAK, vseeno to niso SSD hitrosti. Kaj pa zdaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberDan ()

hojnikb ::

naredi secure erase obeh ssdjov, nastavi v biosu na AHCI in namest ponovno windows gor.
v vsakem primeru na ide nesme bit nastavlen.

sicer pa seq hitrosti so ok (async flash pa sandforce pač ne dajeta nwm kakih rezultatov pri nestisljivih podatkih)
#brezpodpisa

DoberDan ::

hojnikb je izjavil:

naredi secure erase obeh ssdjov, nastavi v biosu na AHCI in namest ponovno windows gor.
v vsakem primeru na ide nesme bit nastavlen.

sicer pa seq hitrosti so ok (async flash pa sandforce pač ne dajeta nwm kakih rezultatov pri nestisljivih podatkih)

More bit čista namestitev, al lohk s pomočjo varnostne kopije?
Za ta secure erase morm pa še mal prebrat kje, ker še nisem tega počel

hojnikb ::

kr fresh install nared, v tem je point.
#brezpodpisa

DoberDan ::

Mjoj no, kok je to dela. :( vsi programi, vse igre,.....! :P

hojnikb ::

shit happens..
#brezpodpisa

DoberDan ::

hojnikb je izjavil:

kr fresh install nared, v tem je point.



no evo, sem naredil točno kot si rekel. Z DBAN-om naredil secure erase in oba SSDja prepisal z ničlami, formatiral diska, preveril v biosih da je res na AHCI in lepo naložil sveže W8 pro.

Rezultat: ENAK
Dokaz:
(seveda pri 4K pisanju prekinem, ker bi trajalo v nedogled)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberDan ()

Hayabusa ::

Če ti 4k test dela zelo počaaasi.. preveri oba ssdja pri sosedu/kolegu.
Če tam delata ok, potem imaš okvaro na os. plošči oz težave z win8 driverji.

DoberDan ::

Čudno je, ker zdaj po čisti inštalaciji sploh ne zazanam, da bi delalo kaj počasi. Ubistvu dela vse zlo hitro.

Kje pa se sploh pozna, da je ta 4K počasen? Pri kakšni uporabi?

ST-777 ::

DoberDan je izjavil:

Kopiranje na USB ključ je blazno počasno. Npr 1GB velik avi film mi na ključ iz SSDja kopira turi pol ure.

Testiraj USB ključ s programom HDTune. Za primerjavo navajam podatek mojega USB Transcend 32GB: povprečna hitrost 31 MB/s, access time 0,8 ms.

ST-777 ::

Še nekaj v zvezi z USB ključi. Na istem USB priključku (kjer moja matična plošča podpira le SATA 2) USB Kingston DataTraveler s programom HDTune pokaže podatek: povprečna hitrost 13,2 MB/s, access time 0,8 ms. Med USB ključi so precejšnje razlike v hitrosti.

hojnikb ::

mogoče te kej tale amdjov čipset heca. Probaj na kakem intel sistem ..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Kje pa se sploh pozna, da je ta 4K počasen? Pri kakšni uporabi?

4k je random read/write.

stekar89 ::

Pozdravljeni,

Da ne odpiram nove teme.

Imam namreč SSD ocz agility 3 (120GB) disk preko matične plošče MSI GD 65 x58. Preko sata 2 priklopa (AHCI mode)

Sequential Read : 195.375 MB/s
Sequential Write : 106.487 MB/s
Random Read 512KB : 171.955 MB/s
Random Write 512KB : 82.769 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 13.877 MB/s [ 3387.9 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 45.697 MB/s [ 11156.6 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 80.518 MB/s [ 19657.7 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 0.000 MB/s [ 0.0 IOPS]

Test : 2000 MB [C: 59.4% (66.4/111.7 GB)] (x5)
Date : 2014/10/05 10:31:38
OS : Windows 7 Ultimate SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

Pri sataIII Imam prenos Bistveno manjši write okoli 130.

Disk imam updejtan na zadnji firmware, priklop je SataIII kabel saj na drugem pcju matična gigabye imam hitrosti preko 450MB/s.
Ali matična x58 nima vredu sataIII priklopa (marvel)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stekar89 ()

hojnikb ::

te hitrosti so čisto normalne za async sandforce pogon.
#brezpodpisa

stekar89 ::

Pol najoljši da uzamem drug SSD. Je samsung evo 840 še uredu al je kaj boljšega za približno enako ceno??

hojnikb ::

Nep, danes se vzame mx100
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Če ne potrebuješ več prostora oz. če zadeva ne pripomore k služenju denarja, potem ti menjava ni potrebna. Neke hude razlike ne bo, tile agility pa dandanes niso skoraj nič več vredni

stekar89 ::

Agility bom dal v drug pc ker tam mi deluje kar uredu (dosega hitrost 400-450) na trenutnem pcju 120gb je pa premalo prostora, namreč Os in programi ki jih potrebujem mi skoraj napolnijo disk kar pa mislim da ni dobro da je prostega le 10-15%. tako že lep čas načrtujem nadgradnjo.

rok_p ::

Imam ssd integral p series 4 120gb. Problem je, da mi v treh starejših računalnikih deluje ekstremno počasi. Pri nameščanju windowsoh je potreboval vso noč, da je razširanje datotek prišlo do 5%.

Testiral sem na
- Compay nx6125 (v njem deluje toshibin ssd brez problema)
- Lenovo n200
- hp pavilion 1239.dk (athlon x2 3800)

Če priklopim disk preko usb-ja na katerikoli računalnik, potem deluje disk čisto ok.

Probal sem narediti clone diska z easeus in acronijem z optimizacijo za ssd, vendar ne deluje.
Aligment diska je na 1024, naredil sem pa že zero secure erase..ne pomaga nič.
rok

mtosev ::

specsi tega kompa na katerem dela počasi so pa?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320568247 (25647) hariscorale
»

Primeren SSD disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7210660 (5660) gendale2018
»

crucial bx100 crystal disk mark slab rezultat

Oddelek: Strojna oprema
492989 (2261) dj_uro
»

SSD disk-Računalnik zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
294650 (4082) styled

Več podobnih tem