» »

Windows experience index

Windows experience index

1
2
»

s51as ::

Janac, saj vidiš, naslabše sta ocenjena RAM in DISK. Če misliš da je ocena napačna išči vzrok na teh dveh komponentah.
It's just me myself and I

Janac ::

s51as je izjavil:

Janac, saj vidiš, naslabše sta ocenjena RAM in DISK. Če misliš da je ocena napačna išči vzrok na teh dveh komponentah.


no shit. Jaz sprasujem predvsem zakaj saj imam DDR3 4Gb 1600MHz G.skill cl9 latence in mislim da bi moglo bit veliko vec ali pa je to samo glede na kolicino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

s51as ::

Janac, res ne vem... jaz imam 8gb corsair z istimi karakteristikami kot ti in mi da oceno za ram 7.9, kot lahko vidiš tudi v mojih rezultatih nekaj postov nazaj.

Količina po moje ni vzrok, saj je 4 Gb čisto dovol rama. Ne vem probaj še kak test za ram pognat.
It's just me myself and I

Janac ::

Weird... nemogoce met RAM sam 5.9...

KTr1sk ::

Janac je izjavil:

Weird... nemogoce met RAM sam 5.9...

ja izgleda da je, probaj malo poiskat po internetu zakaj je temu tako,...jaz imam pravtako 7.9...na win7 in in na win8, ker je zelo čudno, saj je na win7 največja ocena 7.9, na win8 pa 9.9, kar ni logično,tako da niso realne te ocene...(imam 8gb ddr3 1600mhz)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

s51as ::

Sporoči kako ti bo kak mem test pokazal. Poglej tudi v bios, če si kaj navijal so ene plate tolko pametne da same štimajo frekvenco rama, mogoče se je tam kaj čudnega zgodilo. Kaj pa vem, nisem se nikoli kaj dosti ukvarjal s tem...

Pa drgače ti računalnik na uč dela normalno?
It's just me myself and I

Janac ::

KTr1sk ::

Windows 8 pokaže drugačne ocene kot windows 7!
najvišja je 9.9,na windows 7 pa je 7.9 kolikor se spomnem
win8 še pri meni

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

klinker ::

Mislim...ce mate vi z 8gb visjo oceno od njega z 4gb, a ni logicno da se ocenjuje velikost, ne pa tej brezvezni mhz-i in se bolj brezvezne latence ;((

einstein :P ::

windows 8 je bolj za tabletke in pomoje pokaže še višjo oceno, kot win 7, se motim?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::



Mogoče kdo ve kje tiči težavica?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

hojnikb ::

maš driverje za grafo ?
ker očitno je težava z grafo in/ali driverji..
#brezpodpisa

Janac ::

Ja mam tiste, ki jih windows sam namesti tik ob namestitvi.

Evo bom probu namestit.

einstein :P ::

Evo, mogoče ima CPU še 0.1 gor, vsaj tako je bilo, da ko sem šel na w8 mi je cpu score padel za 0.1...

Mal disk bremza :D

STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

kr lep score za te stare xeončke :D

navij že enkrat te vragce, bo sam še bolš :D
#brezpodpisa

einstein :P ::

zanimivo pa, da je ima ram vedno enak score, kot cpu, prej sem imel cpu ter ram 6.7 (w8) in 6.8 (w7), zdaj pa imam oboje 7.3, zanimivo, tudi ram score se je povišal z zamenjavo cpuja, mogoče večji memory bandwidth z več jedri al kako je že?

@hojnikb

bom videl :) samo ne vem, kako bi povezal pine...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

mogoče so ti prej rami deloval iz kakega čudnega razloga na kaki nižji frekvenci :S

as for bsel in vid:
probi z električno prevodnim selotejpom ali z kakim conductive markerjom..
#brezpodpisa

axee ::

 WEI

WEI



i7 3770, 32GB RAM, iGPU HD4000, Corsair F3 120GB SSD

RAM pričakovano "slabši", ker je samo 1333MHz, me pa čudi, ker nazadnje ko sem testiral SSD je bil na 7,9.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

hojnikb ::

mogoče trim ne deluje pravilno, pa zato zgublja na hitrosti (nekateri sandforce fw majo broken trim, mogoče je tu problem..)
#brezpodpisa

axee ::

Preko ATTO dobim iste rezultate, ne vem kje Windows vidi razliko...

hojnikb ::

pozab na atto, ker tut če je sandforce pogon čist zapackan (sepravi da trim nedela) bo atto še vedno dau polne rezultate ven, ker itk se na nand nič ne zapiše (atto ma prazne podatke, ki jih sandforce z lahkoto stisne).Probaj as ssd pa boš vidu realne rezultate :D

mam enak "problem" pr adata s510; gor je pokvarjen 5.0.2b firmware, kater je znan po nedelujočem trimu. Rezultati so padl iz 7.7 (sn omejen z sata2) na 7.4..
as ssd da 190 read in 90mb write 8-O
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

axee ::

Pa res, 194 read 95 write... hmm kaj lahko naredim? skoraj 100% sem da imam najnovejši firmware, 5.03..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

hojnikb ::

5.0.3 je fuč, tak da ja..
bo treba dat 5.0.4 ali 5.0.5 gor, če seveda obstaja za tvoj model... adata v mojem primeru še zdaj (po skoraj 5 mescih) nima updejta..
#brezpodpisa

axee ::

Tudi zame se ni updata... damn pa ravno ko sem dobil sata3.. downgrade je opcija? Aja, pa ce se dobi update, bo to pocistilo za nazaj kar je trim spustil, ali bo potreben format?

hojnikb ::

downgrade je opcija, sam jst tega nebi delu, ker se lahko zgodi, da boš meu en 120gb brick.
Če pa že downgradaš, pa morš dat gor 3.3.2.
Trim bi načeloma mogu to spucat, čeprav lahko za ziher nardiš secure erase (format ti nebo čist nič pomagu)
#brezpodpisa

axee ::

Bom veliko prebral, preden bom šel to početi, ampak če deluje dobro in je relativno zanesljiva metoda bo OK. Sploh pa je še v garanciji... uporabljati disk "napol" mi žre živce :)

Hvala, ker si me opomnil na to!

hojnikb ::

Ja, sam downgrade-a se lotevaj zelo zelo previdno, če je pa drive pršu shipped z kakim fw višjim od 3.3.2, potem sploh ne poskušaj, ker bo instant brick...

Za silo lahko nardiš secure erase, bo stvar dobila nazaj vso hitrost za vsaj nekaj časa..
#brezpodpisa

axee ::

Čakaj, ubistvu meni je čudno, ker se je WEI spremenil. Če pogledam review-e mojega diska, se seveda v ATTO mota okoli 500mbps, ampak tudi v review-ih je na AS SSD taka hitrost (z starimi firmware-i), prav tako v Crystal Disk Mark, kjer dosežem 209/105..

Mene hitrost zaenkrat čisto nič ne moti, vse deluje tako kot mora, samo občutek je beden, da bi lahko morda iztisnil več :) Bom pustil tako kot je..

Drugače pa kot jaz vem WEI zvišuje številke, tako da mi ni jasno, kako da sem na SATA 2 včasih dobil 7,7 in na cheap SATA3 Marwellu 7,9. Ampak čez proceduro secure erase ne grem, dokler ne bom občutil zmanjšane odzivnosti sistema.

hojnikb ::

fora je, da si ti pognal wei prvič na svežem disku, ko še ni bil zapackan, kar pomeni, da mu je dal WEI poln score. Zdej ko si ga pa spet pognal, je pa nižji score ravno na račun zapackanga diska (disk more za vsak write prvo zbrisat page, kar pomen nižje write hitrosti), ker trim pač ne dela. Tukaj imo ni nič nenavadnega..

Crystaldiskmark in as ssd bi mogla na teh diskih (sandforce 120gb async flash) dat nekje ~200MB read in 140MB write (v primeru da trim dela oz je sveže secure erase-an).

čeprav tale wei je en drek indikator dejanske hitrosti diskov, ker že vsak jajc od ssdja dobi 7.9..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Sba ::

Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

axee ::

OK hvala za odgovore. Ko bo prišel čas za nasledni format (po 2 letih bi bil že čas..) bom pognal secure erase, do takrat se pa ne sekiram, dokler dela OK.

hojnikb ::

Kul to :D
Defenitivno nared secure erase (traja itk sam par sekund), full format ne bo potrebn ..
#brezpodpisa

einstein :P ::

koliko bi imel gpu score, če dodam še eno 6850??? cca.?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Evo še moje:

einstein :P ::

@janac

dobra, sam tebi disk še bolj bremza, kot meni :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

hehe 5.0 za disk. Še moja single platter 80gb jajčka na ata data bolši score ven :))
#brezpodpisa

einstein :P ::

windows 7, kot sem rekel cpu in ram za 0.1 boljša...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mayne ::

Janac ::

Čz 8, kako pa je to možno?

aerie ::

Ja zato, ker je Win 8.

Matev ::

v windows 8 še ura teče hitreje

minuta mine v 58 realnih sekundah

mitkos ::

Procesor: 7,8
Memory: 7,8
Graphic: 5,9
Gaming graphic: 6,8
HD: 8,1

Prenosnik Asus N76. Zanima me kako bi povišal 3 in 4 postavko ker imam 2 grafični v sistemu in očitno ko dela ta test, dela le integrirana Intelova HD 4000 grafika, ker pomoje bi morali biti ti dve oceni malce višje za Gegorce GT650M. Ali se motim?
Ker mislim da na WIN7 sem imel oceno čez 7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitkos ()

Janac ::

Nevem tocno kak je za tvoj laptop, ampak naj bi se vklopila ob obrementivi.

Drugace ali imas SSD disk in, če ga imaš, kateri je?

Je kr mal vlik če nimaš SSD-ja.

mitkos ::

Ja dokupil in vgradil SSD Samsung 830 serija 256G. Dela kot urca.

[ecstazy] ::

 Win 8 WEI

Win 8 WEI



A10-5800K
8GB 2133MHz
Seagate Barracuda 7200.14 1TB

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

sem se malo igral in navil sistem
in sem dobil za eno točko boljše ocene heh


je pa problem temperatura procesorja v load, grem nazaj na stock :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

hojnikb ::

mitkos je izjavil:

Procesor: 7,8
Memory: 7,8
Graphic: 5,9
Gaming graphic: 6,8
HD: 8,1

Prenosnik Asus N76. Zanima me kako bi povišal 3 in 4 postavko ker imam 2 grafični v sistemu in očitno ko dela ta test, dela le integrirana Intelova HD 4000 grafika, ker pomoje bi morali biti ti dve oceni malce višje za Gegorce GT650M. Ali se motim?
Ker mislim da na WIN7 sem imel oceno čez 7.

wei se ne razume najbol z optimusom, zato tak score. Če ti igre delajo dobro, se nimaš kej sekirat..
#brezpodpisa

Sba ::

Sba je izjavil:


Manjši update 8-)
 WEI

WEI

Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Janac ::

Janac je izjavil:

Evo še moje:



Update:

WEI
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 enaka prenosnika 2 različne WEI ocene

Oddelek: Strojna oprema
271400 (854) testni123
»

OS se ne naloži - problem HDD?

Oddelek: Strojna oprema
181326 (939) bluefish
»

RAM - nameščen in uporaben v win7 64 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
92721 (2322) nopozepek
»

Tek na kratke proge

Oddelek: Loža
72486 (2267) STASI
»

Novi Catalyst 7.10 gonilniki bi naj prinesli precejšnje izboljšave v zmogljivosti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
315254 (3485) SebaR

Več podobnih tem