» »

Vzel bom kredit na 3 leta. Kaj se mi splača?

Vzel bom kredit na 3 leta. Kaj se mi splača?

algo ::

Nespremenljiva ali spremenljiva obrestna mera? Obstaja pa precejšnja verjetnost da ga bom po letu in pol ali dveh predčasno odplačal. Kaj pravite?
  • spremenil: algo ()

mtosev ::

saj nisi niti napisal za kolk denarja se gre. haha
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

algo ::

ja a ni vseeno?

RejZoR ::

Vseeno? Koliko je 5% od 10.000 EUR in koliko je 5% od 50.000 EUR. Do the math...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

V vsakem primeru gre za 5%. Tako, da s tega vidika je vseeno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

algo ::

freesty je izjavil:

V vsakem primeru gre za 5%. Tako, da s tega vidika je vseeno.


saj, tko da ne vem kaj eni komplicirajo :|

Kaj je s tisto foro, da ko je kriza centralna banka zniža EOM, da pač spodbudi potrošnjo in s tem so tudi krediti manjši? In glede na to, da krizi ni videti konca se potem splača spremenljiva obresna mera ali kako? Nisem ekonomist tko da tole je bolj "baba čula baba rekla" :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

St235 ::

za tri leta in trenutne gospodarske razmere se ti nikakor ne splača fiksna mera, ker te bodo takoj usekal tja na 5% in več. Euribor se v tako kratkem času definitivno ne bo tako drsastično dvignil, da bi bil problem.

Višina zneska pa je pomembna zato, ker ne glede na to, da je isti % absolutni znesek nikakor ni isti. Enako je pri večjih kreditih vedno tudi možnost reprogramiranja, če bi se euriob čez noč početveril. Pri majhnih kreditih, pa so ponavadi razlike tako manjhne da nima smisla.

shadeX ::

algo je izjavil:

Nespremenljiva ali spremenljiva obrestna mera? Obstaja pa precejšnja verjetnost da ga bom po letu in pol ali dveh predčasno odplačal. Kaj pravite?


ti dam primer. leta 2009 sem vzel 12300€ kredita. Začetni stroški okoli 600€ ( zavarovanje kredita 500€ in še nekatere malenkosti za 100€ ). Ko sem predčasno odplačal kredit ( vzel sem ga na 7 let , odplačal sem ga lani, se pravi v 2 letih ) sem jim moral plačati še 100€ stroškov ( predčasno odplačevanje kredita. Tako sem imel z banko obveznosti za 700€ + še obresti..


Še enkrat premisli če se ti splača. Jaz vem da od sedaj naprej raje malo prišparam.. =)

Vice ::

freesty je izjavil:

V vsakem primeru gre za 5%. Tako, da s tega vidika je vseeno.


Ni vseeno glede na višino kredita. če vzameš 5000€ ali 50.000. Pri 50k kredita imaš lahko tudi do 1000 in več razlike od banke do banke in od tipa kredita... brez, da upoštevaš razlike garancij, zavarovanja.... in ostalih malenkosti.

freesty ::

Ja, ce ne gre sorazmerno pri vseh bankah potem je dobro vedet vrednost ja:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

fosil ::

Včasih se v takih primerih bolj splača izkoristit izredni limit, maksimirat kreditne kartice in podobno.
So sicer nekoliko višje obresti, ampak nimaš pa raznih dodatnih stroškov, kot jih je omenil shadeX.
Tako je!

krneki0001 ::

Trenutno se ti ne splača nič. Krediti so v sloveniji predragi in ga boš preveč odplačal. Če ga pa že vzameš, pa pazi na klavzulo, da ga lahko predčasno odplačuješ, ker imajo nekateri kazen, če ga predčasno odplačaš in moraš še nek procent plačat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

telexdell ::

shadeX je izjavil:

algo je izjavil:

Nespremenljiva ali spremenljiva obrestna mera? Obstaja pa precejšnja verjetnost da ga bom po letu in pol ali dveh predčasno odplačal. Kaj pravite?


ti dam primer. leta 2009 sem vzel 12300€ kredita. Začetni stroški okoli 600€ ( zavarovanje kredita 500€ in še nekatere malenkosti za 100€ ). Ko sem predčasno odplačal kredit ( vzel sem ga na 7 let , odplačal sem ga lani, se pravi v 2 letih ) sem jim moral plačati še 100€ stroškov ( predčasno odplačevanje kredita. Tako sem imel z banko obveznosti za 700€ + še obresti..


Še enkrat premisli če se ti splača. Jaz vem da od sedaj naprej raje malo prišparam.. =)

Pri najetju kredita dobiš poleg pogodbo katero s podpisom sprejmeš. V pogodbi ti pišejo tvoje obveznosti, obveznosti banke, pogoji, stroški...
V moji pogodbi (NLB) jasno piše, da za poplačila kredita do 7.000€ ni nobenih stroškov, za večja pa so navedeni neki % ipd. Tako sem kredit poplačal z nakazili pod navedenem zneskom in nisem imel nobenih dodatnih stroškov.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Loža
2573442660 (3489) SasoS
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29471441 (17789) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6021268 (12931) gansta
»

euribor kredit

Oddelek: Loža
428120 (6702) Lonsarg
»

Kredit (in moje želje)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7816539 (14401) Invictus

Več podobnih tem