» »

Delo od doma, uporaba lastne opreme, svojega mobilnika: večja storilnost, več nadur

1
2
»

IceIceBaby ::

4. če delaš od doma v strukturirani obliki, se velikokrat zgodi, da narediš manj, ker je distrakcij ogromno. To, da bi delal več, če imaš družino in na primer majhen flat, ne gre. Enostavno nimaš okoliščin. Veš, da ne boš pustil otroka jokat, samega ob 7ih zvečer, niti se ne boš odrekel kosilo, odgnal kolega,itd itd. Poglej primer neke ženske, ki je mahnjena na čistočo, veš da bo najprej vse pospravla, šele nato pričela delat.


Tole se da rešiti z namenskim prostorom za delo in časom, ko te ljudje pustijo pri miru.

SplitCookie ::

Distrakcije imaš tudi na šihtu. In le teh še več.

Delo na domu ni nič novega, samo managerji so pogruntali po dolgem času da jim tako ni potrebno plačevati prevoza, malice, klime, ogrevanja in zica v podjetju in poleg tega so uslužbenci vedno na voljo.

Pravtako jih lahko odpustijo brez težav s tem da jim samo spremenijo geslo in ne rabijo jih pospremiti iz firme.

Na kratko: Kako delati več za manj denarja.

IceIceBaby ::

Na kratko: win win situacija.

Prevoza ne dobiš plačanega, ker se ne voziš. Delodajalec prihrani stroške, delavec pa kakšno uro ali 2 na dan.

Odpuščanje je pa še vedno enako komplicirano. Pospravljanje mize je pri odpuščanju res zanemarljiv problem.

SplitCookie ::

Ni problem pospravljanje temveč zdrahe ki jo naredi odpuščeni

IceIceBaby ::

Pa saj je isto. Če se ga odpusti brez njegove vednosti lahko en dan pride v službo, pa mu passwordi ne delajo več, ethernet kabel je mrtev, lahko mu celo kartica za vstop v pisarno ne dela več...

Isti šmorn.

SplitCookie ::

Zato se pa odpušča v petek popoldan.

digitalcek ::

IceIceBaby je izjavil:

Še mal pa bomo živeli za podjetje, kot na Japonskem.

Ne za podjetje, ampak za delo. Če delaš stvari, ki so ti všeč in v katerih uživaš, ti ni težko delati po cele dneve.


Retorično, vendar zelo pomembno vprašanje:
Živimo zato, da delamo, ali pa mogoče delamo zgolj zato, da lahko (nekako spodobno) živimo?

digitalcek ::

JesusChrist je izjavil:


Te kdo sili tako delat? Delaj 8 ur, zasluži tistih 800€ pa se pol ne jokaj po portalih kak je država za en drek.


Nekateri pametni in iznajdljivi (v Sloveniji) delajo 8 ur, pa brez problema zaslužijo 1200, celo 1500.
Mogoče bi celo lahko rekel, da je tisti, ki dela za 900 evrov 11 ali 12 ur dnevno - nesposoben.

Mi je pa fascinantno, kako nekateri obožujejo svojo službo za 650 evrov, kako (pogosto!) ne vidijo, da jih izkoriščajo, kako so POPOLNOMA prepričani, da kakšnega podobnega dela pri drugi firmi za 300 evrov več niso sposobni opravljati. Čeprav seveda so, le iščejo ne. Mazohizem? Nezaupanje v svoje zmožnosti?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Vsak se prilagodi svojim potrebam. Delo od doma, če imaš prostor za svoj kotiček, je precej zaželjeno.

Prihraniš pri stroških za dodatni avto, pa še tisti čas za vožnjo na delo lahko bolj koristno porabiš. Recimo za šport.

Če od doma delaš več kot 8 ur na dan, si si sam kriv. V bistvu delaš več. Ampak ker med delom opravljaš domača opravila, efektivno delaš manj.

Če te stranka plača, pol ni panike. Oz. podjetje.

Sam predavam od doma, pa je celo bolj udobno kot na lokaciji. Pa še ne zgubim pol dneva za skakanje po letališčih. Žal tega ni veliko :'(.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

JesusChrist ::

digitalcek je izjavil:

JesusChrist je izjavil:


Te kdo sili tako delat? Delaj 8 ur, zasluži tistih 800€ pa se pol ne jokaj po portalih kak je država za en drek.


Nekateri pametni in iznajdljivi (v Sloveniji) delajo 8 ur, pa brez problema zaslužijo 1200, celo 1500.
Mogoče bi celo lahko rekel, da je tisti, ki dela za 900 evrov 11 ali 12 ur dnevno - nesposoben.

Mi je pa fascinantno, kako nekateri obožujejo svojo službo za 650 evrov, kako (pogosto!) ne vidijo, da jih izkoriščajo, kako so POPOLNOMA prepričani, da kakšnega podobnega dela pri drugi firmi za 300 evrov več niso sposobni opravljati. Čeprav seveda so, le iščejo ne. Mazohizem? Nezaupanje v svoje zmožnosti?


Pardon, po nesreči predlagal izbris :S (rana ura, oči napol odprte)

Drugače pa je čisto odvisno kako delo posameznik opravlja. Odvisno tudi od posamezne stroke. Poznam primer menjave 4 služb v 3 letih. Totalno nezadovoljstvo, ampak dokaj solidna plača. Trenutno je ta oseba zaposlena v peti službi v teh 3 letih, totalno zadovoljna kljub nekoliko nižji plači, delo ni lahko, ampak je osebi delo izziv kjer potrebuješ veliko mero iznajdljivosti - tukaj je ravno privlačnost tega dela za omenjeno osebo. Kljub temu pa to še ne pomeni, da bi za nekoga bila ok - nekdo bi jo recimo lahko sovražil. Tak da ne moreš gledat z enega zornega kota kot ti ... je pa res da so itak v tujini vse (predvidevam) službe bolj plačane. Zato pa, čimprej v avstrijo (al pa kam drugam) :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

JesusChrist je izjavil:

Tak da ne moreš gledat z enega zornega kota kot ti ... je pa res da so itak v tujini vse (predvidevam) službe bolj plačane. Zato pa, čimprej v avstrijo (al pa kam drugam) :)


Ne gledam z enega zornega kota, sploh ne.
Le ugotavljam, da so nekateri za 650 evrov zvesti delodajalcu kot pes in so dobesedno pripravljeni celo "prespati" v službi, drugim (pogosto niti ne z dosti višjo izobrazbo) pa se za dvakratnik plače (1300) slatko hebe, tako za delodajalca, kot za delo, ki ga opravljajo. In zanimivo, te druge skoraj nikoli nihče ne šutne...

IceIceBaby ::

Retorično, vendar zelo pomembno vprašanje:
Živimo zato, da delamo, ali pa mogoče delamo zgolj zato, da lahko (nekako spodobno) živimo?


Živimo za to, da delamo. Vsaj jaz. Če ne bi živel za to kar delam, bi bil precej nesrečen.

Nekateri pametni in iznajdljivi (v Sloveniji) delajo 8 ur, pa brez problema zaslužijo 1200, celo 1500.


Nekateri delajo tudi po uro ali 2 na dan, včasih še precej manj za precej več denarja. Pa kaj? Dajte si dopovedat, da ure niso pomembne, šteje produktivnost oz. rezultati.

Tear_DR0P ::

digitalcek je izjavil:

Živimo zato, da delamo, ali pa mogoče delamo zgolj zato, da lahko (nekako spodobno) živimo?


določeni ljudje imamo delo (work, tisto ustvarjalno delo in ne labour - garaško delo) v sebi, se skozi svoje delo identificiramo in bi nam bil strašno hudo če ne bi delali. če poznaš malo sociološke teorije, pa ne samo marxa, potem veš da je samorealizacija človeka skozi delo pogosta. delo za preživetje, torej za ta del, ki mu ti praviš spodobno življenje, je "labour" komponenta in se jo ljudje skozi čas poskušamo izničiti, jo predati manjvrednim ljudem, ljudem na drugem koncu sveta, ki jih ne vidimo in v zadnjih stoletjih strojem - sami pa ohranjamo "work" komponento - tisto, ki bi jo ti kot avtor moral poznati
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

SplitCookie ::

Ohranjamo samo "fun in entertainment" komponento.

mitja ::

IceIceBaby je izjavil:


To je res. Ampak problem je, če direktor ne sme kar tako odsloviti nekoristnih delavcev oz. ima pri tem cel kup težav.


Opisal bom kako sem se namučil, da sem odpustil popolnoma nekoristnega delavca. Bil je zaposlen, naredil ni niti tega kar sem mu pisno vročil. Na koncu ni bil dosegljiv, niti pošte ni dvignil.

Torej, po vsem tem sem moral nakrampat celi zapisnik kaj je kršil in ga povabit na zagovor. Na razgovor seveda ni prišel, ker ni dvigoval priporočene pošte. Če ne pošlješ priporočeno, nimaš dokaza, da si vse postopke pravilno izpeljal. Minil je spet mesec dni, nakar sem ga lahko odjavil iz podjetja.

Na kratko... Delavec je PREVEČ zaščiten. Se strinjam, da mora biti, vendar s človeškega stališča gledano, če ti nekdo ne ustreza, zakaj bi se mučil in ga moral imeti na grbi?

Po večini je slovenska zakonodaja katastrofalna in pretežno prezakomplicirano spisana. Je pač tako, da je lažje zakomplicirat, kot narediti enostavno za vse strani. ;((
Nobody is perfect! But who wants to be nobody?

nekikr ::

Sindikati nočejo enostavnosti. Hočejo, da ko nekoga zaposliš, da ostane pri tebi do konca življenja, če se da pa še malo dlje. Socialni dialog se temu učeno reče. Jim je pa vseeno, da firme propadajo tudi zaradi tega.

Ziga Dolhar ::

mitja je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:


To je res. Ampak problem je, če direktor ne sme kar tako odsloviti nekoristnih delavcev oz. ima pri tem cel kup težav.


Opisal bom kako sem se namučil, da sem odpustil popolnoma nekoristnega delavca. Bil je zaposlen, naredil ni niti tega kar sem mu pisno vročil. Na koncu ni bil dosegljiv, niti pošte ni dvignil.

Torej, po vsem tem sem moral nakrampat celi zapisnik kaj je kršil in ga povabit na zagovor. Na razgovor seveda ni prišel, ker ni dvigoval priporočene pošte. Če ne pošlješ priporočeno, nimaš dokaza, da si vse postopke pravilno izpeljal. Minil je spet mesec dni, nakar sem ga lahko odjavil iz podjetja.

Na kratko... Delavec je PREVEČ zaščiten. Se strinjam, da mora biti, vendar s človeškega stališča gledano, če ti nekdo ne ustreza, zakaj bi se mučil in ga moral imeti na grbi?

Po večini je slovenska zakonodaja katastrofalna in pretežno prezakomplicirano spisana. Je pač tako, da je lažje zakomplicirat, kot narediti enostavno za vse strani. ;((


Khm - sestava pisne obdolžitve in vročitev skupaj z vabilom na zagovor kot minimum kateregakoli postopka, ki neposredno vpliva na človekov pravni položaj - se ti zdi preveč zakomplicirano?

Človeka imaš "na grbi", kot praviš, ker si z njim sklenil pogodbo.
https://dolhar.si/
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubljanski zrak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13828406 (24576) Okapi
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711674 (9134) antonija
»

Yahoojeva ukinitev dela od doma nujna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5517699 (13950) driver_x
»

Delo od doma, uporaba lastne opreme, svojega mobilnika: večja storilnost, več nadur (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6617787 (13836) Ziga Dolhar
»

Pilotski projekt O2: Delo od doma povečuje storilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5324039 (20348) rokj

Več podobnih tem