» »

Dodajanje podnapisov v film

Dodajanje podnapisov v film

Mendex ::

Lep pozdrav!

Rabil bi manjšo pomoč in sicer, kako bi v film direktno zapisal podnapise, da nebi rabil dodatne datoteke s podnapisi (sub, srt).
Stvar je namreč v tem, da sem kupil Sony-ev smart TV (Bravia KDL-32EX720) + dodatni USB WIFI adapter. In sedaj ko želim iz računalnika poslati film na televizijo (preko DLNA) nemorem/neznam dodati še podnapisev. Sedaj pa nevem ali jaz neznam ali ni možno.

V primeru da je možno bi lepo prosil če kdo zna da pove kako se to naredi, v primeru da to ni možno ali ni nobenega ki bi znal, pa bi prosil, da kdo pove kako direkno v film zapečem podnapise.

HVALA!

amigo_no1 ::

Podnapis mora imeti enako ime kot film, le da je končnica sub/srt/txt.

d4vid ::

Lahko uporabiš FormatFactory
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Mendex ::

Še eno vprašanje če kdo morda ve... Zelo veliko filmov mi ne predvaja ko jih iz računalnika pošlem na televizijo (napiše: Predvajanje ni na voljo). Kljub temu da so avi, Xvid, dvd format, se pravi čisti standard, vendar mi vseeno noče predvajat. Kdo ve v čem je problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mendex ()

amigo_no1 ::

Končnica sama ne pomeni nič, lahko je ima film "nekaj.avi" in je kodiran z tscc/wmw/mpeg2.

Na pc-ju odpri film v vlc in preveri kodeke v filmu (ctrl+ i).

antonhac ::

Mendex je izjavil:

Lep pozdrav!
Rabil bi manjšo pomoč in sicer, kako bi v film direktno zapisal podnapise, da nebi rabil dodatne datoteke s podnapisi (sub, srt).
Stvar je namreč v tem, da sem kupil Sony-ev smart TV (Bravia KDL-32EX720) + dodatni USB WIFI adapter. In sedaj ko želim iz računalnika poslati film na televizijo (preko DLNA) nemorem/neznam dodati še podnapisev. Sedaj pa nevem ali jaz neznam ali ni možno.

V primeru da je možno bi lepo prosil če kdo zna da pove kako se to naredi, v primeru da to ni možno ali ni nobenega ki bi znal, pa bi prosil, da kdo pove kako direkno v film zapečem podnapise.
HVALA!


Podnapise zelo enostavno "vdelaš" v film v avi formatu z brzplačnim AVIAddSUB programom Lahko prilagodiš velikost in izgled "vdelanih" podnapisov. Za predvajanje takega filma preko DVD predvajalnika potem ne potrebuješ dodatne datoteke s podnapisi, pri predvajanju na PC (vsaj z meni znanimi predvajalniki)pa še vedno potrebuješ dodatno datoteko s podnapisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: antonhac ()

Mendex ::

amigo_no1 je izjavil:

Končnica sama ne pomeni nič, lahko je ima film "nekaj.avi" in je kodiran z tscc/wmw/mpeg2.

Na pc-ju odpri film v vlc in preveri kodeke v filmu (ctrl+ i).


Takole sem preveril delujoč film in nedelujoč ampak je zanimivop da je isti codec pa en dela drugi pa ne...
Slika za lažjo predstavo da se ve o čem govorim.
 Primerjava

Primerjava

boogie_xlr ::

Razlika je v framerateu.

amigo_no1 ::

Mogoče ne mara presledkov ?

kunigunda ::

Mendex je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Končnica sama ne pomeni nič, lahko je ima film "nekaj.avi" in je kodiran z tscc/wmw/mpeg2.

Na pc-ju odpri film v vlc in preveri kodeke v filmu (ctrl+ i).


Takole sem preveril delujoč film in nedelujoč ampak je zanimivop da je isti codec pa en dela drugi pa ne...
Slika za lažjo predstavo da se ve o čem govorim.
 Primerjava

Primerjava



Zdownloadi si program GSpot, ki ti pove vse detajle o muviju, pa se ce mas kodeke ipd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB Podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
71830 (1736) IcyFox
»

Subtitle workshop - sinhronizacija

Oddelek: Programska oprema
111716 (1585) nejclp
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158462 (13610) BaRtMaN
»

Majhna razlika med linuxom (ubuntu) ter Windowsom

Oddelek: Operacijski sistemi
8831 (743) Jst
»

Integrirani podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
367689 (5422) dzinks63

Več podobnih tem