» »

ICS in povečan prenos podatkov

ICS in povečan prenos podatkov

IceBoX ::

Pred kakšnima dvema mesecema sem dobil update na ICS (HTC Evo 3D). Od takrat opažam večjo porabo interneta. Če pogledam v nastavitve -> uporaba vidim da mi v ozadju največ prenaša com.htc.bg.uid.shared:10011. Ko odprem izpiše da so to aplikacije kot

Ponudnik aplikacije Beležke
Peep
Weather Provider
Flickr
Customization Setup
Lokacijska storitev HTC
Facebook za HTC Sense
Friend Stream
Shramba koledarja
Open Sense Plugin Manager
HTC Sense
Koledar
...

Zakaj te aplikacije mi porabljajo internet, če nekaterih sploh ne uporabljam. Recimo beležke sem pogledal v aplikacijo in nimam vklopljene nobene sinhronizacije, vreme mi updata na uro, flickr nimam, facebook računa nimam, htc sense nimam vklopljeno, koledarja tudi ne. Kar imam nastavljeno da mi sinhronizira je gmail (stiki + mail) in vreme. HTC Sense in podobni programi so izklopljeni. Zakaj porablja toliko interneta in zakaj prej ko sem imel Android 2.3 je vse delalo normalno?
Huh...

IceBoX ::

Sem poizkusil zmanjšati frekvenco osveževanja ure (iz 1 ure na 3). Bomo videli. Noben ni imel podobne težave?
Huh...

IceBoX ::

Sprememba frekvence osvezevanja vremena ne pomaga kaj dosti. Samo čez noč mi je preneslo skoraj 2mb. In spet programi ki jih sploh ne uporabljam. A res noben ne ve nič?
Huh...

BladE_ ::

Google na "com.htc.bg.uid.shared" ne najde nič pametnega tako, da težko rečem za kaj se gre... Moj nasvet bi bil, da si telefon rootaš in izbrišeš te aplikacije in procese, ki ti niso všeč. Telefon lahko(skoraj 100%) rootaš brez odklepanja bootloaderja in s tem sploh ne ogroziš garancije.
Akcija - Reakcija

IceBoX ::

Zdaj sem poizkusil onemogočiti te aplikacije. Bomo videli. Prej na Android 2.3 teh težav ni bilo.
Huh...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC v težavah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9538157 (32615) Nummy
»

HTC Wildfire (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
703122508 (59106) majstr77
»

HTC Desire HD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18529194 (17552) fishy12
»

HTC Desire vs. Samsung Galaxy S (vs. Google Nexus S)

Oddelek: Mobilne tehnologije
407261 (4316) freesty
»

Naslednji Android bo Ice Cream, 2.4?

Oddelek: Novice / Android
3615228 (13496) Dr_M

Več podobnih tem