» »

HTC Desire vs. Samsung Galaxy S (vs. Google Nexus S)

HTC Desire vs. Samsung Galaxy S (vs. Google Nexus S)

naKljuchni ::

Pozdrav!

Kupujem nov telefon in mi po kratkem poizkušanju, prebiranju reviewjev ter precejšnega dela tem na to zadevo še vedno ni čisto jasno, kaj bi vzel..
Mobilnik (razen za klicanje ter pošiljanje sporočil) uporabljam za "organizacijo" (koledar, alarm, opomniki, beležke), prejemanje maila, vsakodnevno brskanje po spletu, fotografiranje, office aplikacije, občasno gledanje videa in za vrsto utility aplikacij (kak metronom, tuner, gps, slovar...). No, ker se odločam med samimi Andorid telefoni morda ni bilo niti tako pomembno, da sem tole naštel, pa vseeno.

Google (Samsung) Nexus S, ki so ga pri Simobilu dobili šele pred nekaj dnevi, sem dal med oklepaje, ker stane 70€ več od Galaxy S-a oz. 130€ več od Desira in nisem prepričan, da sem pripravljen dati toliko več samo zaradi Googlove podpore in flasha (to je menda glavni dejavnik v katerem se razlikuje od Galaxyja). Gingerbread pa bo najbrž tako ali tako zunaj tudi za Desira in Galaxyja.

Pri Galaxy S-u me nekoliko skrbita stabilnost in delovanje sistema ter kvaliteta zaslona - tema o tem telefonu je polna "pritožb" na samo delovanje (ki naj bi razni lagfixi odpravili?), poleg tega pa nekaj ljudi omenja, da naj bi se zasloni kvarili, kako je kaj s tem v praksi?

HTC ima Sense UI, za katerega precej ljudi pravi, da je uporaben in boljši od Samsungovega TouchWiza.

Poskusil sem še HTC Trophy in bil presenečen nad zelo všečnim in tekočim UI, ki ga ponuja WP7, vendar se malo bojim pomanjkanja kvalitetnih aplikacij, kako je kaj s tem?

Vem, da prihaja Galaxy S II, kot tudi Desire S, vendar bo cena vsaj na začetku najbrž navita, poleg tega pa je na skoraj tri leta stari Nokii, ki jo uporabljam, že toliko problemov, da nov mobilnik potrebujem v najboljšem primeru že ta teden. Mogoče naj še omenim, da bom po vsej verjetnosti tudi nov telefon verjetno zamenjal minimalno šele čez dobre 2 leti in bi zato bilo dobro, da je vsaj malo future-proof (posodobitve).

Prav bi prišli vsakršni predlogi in mnenja na zgoraj napisano.
Hvala, lp

Bolf3nk ::

kaj ti smatraš pod "kvalitetne" aplikacije? To je ravno problem androida po eni strani. Ogromno brez veznega šrota... za wp7 je že ogromno aplikacij. tudi topik je tej strani nekje o vseh uporabnih aplikacijah.

jazbec ::

galaxy s
pa ima najboljši zaslon->super amoled
(če si bral v edini temi si videl, da ima od vseh samo en problem)

koro13 ::

Vzemi Desire, saj je več posodobitev..
Samsung je glede posodobitev zelo len, HTC so res kvaliteta ;)
LP

Kaj pa Desire HD, poskusi, je izjemno velik za službo in dobro koristi z velikim zaslonom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koro13 ()

BladE_ ::

Glas za Desire oziroma Desire HD... Napovedan je že 2.3, ki ima še izboljšan Sense(Sense je fenomenalen, predvsem boljši od ostalih UIjev).

Oba telefona sta dobra in z nobenim ne boš zgrešil, bo pa pri Galxy S potrebno rootat...

slovenc5 ::

vsekakor galaxy s
z gingerbread 2.3 bo stvar letela-na 2.2 mi dela brez štekanja
ima ga tudi dosti prijateljev in so vsi zelo zadovoljni

mare96 ::

galaxy s
boljša grafika, zaslon itd.

IvoJan ::

Galaxy S: v rokah mas feeling kot da drzis telefon ki si ga kupil pri kitajcu na trznici, njihov super amoled ekran je tako sranje da ne mores verjet, ce ne gledas pod perfektnim kotom je ekran cel moder in tudi barve so cudne, sem primerjal sosolcevega galaxy s in mojega desireja in je s-lcd dosti bolsi od tega opevanega s-amoleda. Ce hoces da je galaxy s sploh kako uporaben ga moras rootat, htc deluje out-of-the-box perfektno, sense je neprimerno boljsi, htc ima redne posodobitve.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

SleepLess ::

Moj glas gre Nexus S, ki me je res navdušil bolj kot kateri koli telefon prej pa še future proof je, ker dobiš vse posodobitve takoj + ostale Googleve bonbončke, ki pridejo na ostale telefone (vsaj v Slo) veliko kasneje. WP7 ni niti približna konkurenca po mojem mnenju, saj ni navigacije, zanimivih aplikacij, ... je pa res da je HTC Trophy samo 240EUR pri Simobilu.
Če pa se odločaš med HTCjem in Galaxy S pa mi je osebno galaxy S bolj všeč zaradi odličnega ekrana, out of the box igranje xvid, divx po drugi strani pa ima HTC Sense UI. Idi sprobat v Simobil center vse telefone pa se potem odloči kateri ti je najbolj všeč.

Jaz sem si v ponedeljek kupil Nexus S pa nebi mogel biti bolj navdušen. Hitrost je na nivoju iOS-a, telefon je popolnoma odprt, imaš najnovejše googlove igračke, NFC reader, neverjetn ekran, na katerem se skoraj nič ne poznajo "prstni odtisi", ni plastičnega občutka kot pri Galaxy S in še in še :D

detroit ::

ne vidim kje nekateri vidite plastičn občutek pri galaxiju. Očitno še niste mel v roki jeftine plastike:)
Skero

IvoJan ::

detroit je izjavil:

ne vidim kje nekateri vidite plastičn občutek pri galaxiju. Očitno še niste mel v roki jeftine plastike:)

Ocitno ti se nisi imel v rokah solidnega telefona ;)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

detroit ::

iphone 3g, 4g, galaxy s , n95, in htc (whatsitsname)

yep noben ni kvalitetn

samo za info tist pokrovček ni plastika oz ne čista
Skero

IvoJan ::

Iphoni in htcji imajo tisti pravi feeling ker so malo tezji. Galaxy s se mi zdi tako cheap narejen ker je zelo lahek.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

BladE_ ::

IvoJan je izjavil:

Iphoni in htcji imajo tisti pravi feeling ker so malo tezji. Galaxy s se mi zdi tako cheap narejen ker je zelo lahek.


Izjava gospoda, ki je imel Galaxy S: Kot bi ga naredili otroci pri tehničnem pouku v šestem razredu :)

M-XXXX ::

BladE_ je izjavil:

IvoJan je izjavil:

Iphoni in htcji imajo tisti pravi feeling ker so malo tezji. Galaxy s se mi zdi tako cheap narejen ker je zelo lahek.


Izjava gospoda, ki je imel Galaxy S: Kot bi ga naredili otroci pri tehničnem pouku v šestem razredu :)

Jaz bi jim čisto takoj dal diplomo. Glede na to, da so v takem primeru že v šestem razredu naredili telefon, ki je trenutno eden izmed najbolj prodajanih telefonov na svetu (krepko čez 10 miljonov že).

cukl ::

moje osebno mnenje:
1. Nexus S
2. Galaxy S
3. HTC desire

Izkušnje pa imam samo s Galaxy S (s desire-jem sem se sam kratek čas igral)
+SAMOLED Display je res vrhunska zadeva proti ostalim ekranom
+Močan procesor in grafika
+Dobra baterija
+Enostavno nameščanje costum romov in rootanje (rom daš na sd kartico in ga zaženeš iz telefona)
+Skoraj vsak teden nova posodobitev (najnovejša je 2.3.2 Gingerbread)
+Velik notranji memory za aplikacije v primerjavi s Desirejem (1.8GB vs. 120MB)
-Nima Led flasha
-S prvimi romi so bli problemi z lagom
-Povprečne fotografije

fingerling ::

Pozdravljen!

Sam osebno si lastim že več kot en mesec Samsung Galaxy S. Z njim sem zelo zadovoljen, ampak priznam, da ima tudi nekaj pomanjkljivosti.
Mogoče največja pomanjkljivost, da je telefon zelo lahek (z njim moraš ravnati previdno, če ne ti lahko hitro pade iz rok), zato je tudi zelo priporočljivo kupiti kakšen etui. Druga stvar pa je zamujanje s posodobitvami s strani Samsunga. Galaxy S ne prejema redno posodobitev; če se ne motim, uradni update za Gingerbread še ni izdan.;(

Glede zgoraj omenjenih telefonov ti najbolj priporočam Google Nexus S. Telefon je odlična zadeva, saj novi UI Touchwiz 4.0 je znatno izboljšan od predhodnjega.

HTC Desire je tudi odličen telefon (velik plus je pri njemu UI HTC Sense), moti me samo nekoliko manjši zaslon, v primerjavi z drugimi telefoni.
Zato ti pa tudi toplo priporočam HTC Desire HD. Telefon je primerljiv z Google Nexus S. Ravno moj trener ga ima in z njim je zelo zadovoljen. Velik zaslon je ravno prav za takšnega uporabnika, kot si ti. :)

Zgodovina sprememb…

Trocki ::

Jaz se tudi odločam med naslednjimi telefoni pa bom verjetno vzel Google Nexus S. Glavni razlog za to je, da se mi ne da ukvarjati z raznimi rooti ter lagi in ne vem še čem. Zanimiva primerjava zaslonov.
http://www.mobile-review.com/articles/2...

Tu zgleda Super Clear LCD TFT celo boljši. Bo treba vidit še v živo. :P

floyd1 ::

Nekako še nisem doživel, da bi enak aparat za EU tržišče bil boljše narejen kot za ZDA. Zato bi bilo treba res videti še kako SC-LCD in S-amoled primerjevo - enostavno ne verjamem, da je prvi boljši. Seveda je to le moje mnenje.

Je pa S-amoled za mene zakon, super barve (zame malenkost prežive, a imam tudi Ipod Touch (LCD) in tam so barve tudi mimo, tako da...), eden redkih, s katerim se da delat tudi zunaj na soncu - govorim za SGS.

Ne glede na to, ali je SC-LCD ali S-amoled pa se mi zdi Googlov telefon zelo dober (po doslej prebranem), razen odsotnosti reže za spominsko kartico. Ko sem prvič prebral, da je nima, sem res mislil, da so se zmotili...

Mare3 ::

Sej samsung galaxy s je hud pa use samo kaj ti to pomaga če ga je treba filat 2x na dan če ga skos uporabljaš. Bv met tak telefon nevem kva ti je fora...

M-XXXX ::

Mare3 je izjavil:

Sej samsung galaxy s je hud pa use samo kaj ti to pomaga če ga je treba filat 2x na dan če ga skos uporabljaš. Bv met tak telefon nevem kva ti je fora...

Baterija je ena izmed boljših in en dan kar lepo zdrži baterija...

jazbec ::

zdrži en dan ob neprestani uporabi
pa pri več al manj vseh boljših smartphonih je treba baterijo polnit vsak dan

floyd1 ::

Pri moji povprečni uporabi zdrži SGS točno 3 dni (izklopljena sinhronizacija in wi-fi vklopim le občasno, ko ga rabim). Pred Froyo nadgradnjo pa skoraj pol manj. Seveda se ga da brez problema spravit na nulo tudi v enem dnevu (ali še prej, recimo z videom), ampak tako je bilo le na začetku, ko sem non-stop prčkal po njem. Sploh nisem pričakoval, da bo pri tako velikem ekranu baterija tako dolgo zdržala. Jebat ga, to je pač mali PC in ne samo telefon. Seveda bi pa bilo tudi meni super, da bi baterija zdržala kot na mojem prastarem Sony-E T65, kjer je z enim polnjenjem "preživel" ca. 5-6 dni, a pri trenutni tehnologiji je to nerealno pričakovati.

M-XXXX ::

Seveda bi pa bilo tudi meni super, da bi baterija zdržala kot na mojem prastarem Sony-E T65, kjer je z enim polnjenjem "preživel" ca. 5-6 dni, a pri trenutni tehnologiji je to nerealno pričakovati.

Bil bi presenečen... Izklopi vso sinhronizacijo, preklopi na 2G, svetilnost zaslona na min, z drugimi besedami: priredi telefon na zmogljivost T65 in čudi kako dolgo zdrži baterija :)

detroit ::

Mene je tudi sekiral dejstvo da zdrži en dan, ampak maš pač usb kabl pa ga porineš direkt kamor češ, avtoradio, laptop, rit...:D
Skero

jusv ::

Počakaj na IDEOS X5, eden izmed najboljših telefonov baje pride tudi v Slovenijo. Je pa za polovico cenejši od najboljših.

 primerjava

primerjava

borisk ::

jusv je izjavil:

Počakaj na IDEOS X5, eden izmed najboljših telefonov baje pride tudi v Slovenijo. Je pa za polovico cenejši od najboljših.



mogoče kaj več informacij? sicer me zanima X6

JayKay ::

ne vem kaj sanjaš s tem IDEOS ampak to je čisto povprečen telefon, dvomim da bo ultra poceni
http://www.engadget.com/2011/01/06/huaw...

naKljuchni ::

Hvala za vse odgovore - sem sicer dobil začasno varianto, tako da telefona še nisem nabavil, imam pa zdaj jasno predstavo o vsem skupaj.

Likalnik ::

Tudi sam neki gledam in razmišljam o menjavi, predvsem nexus s pa desire s sta mi zanimiva, vendar me pri prvem moti, da imajo naši operaterji model s s-lcd zaslonom in ne amoledom. Imel sem sgs in je amoled res fantastičen tako da bi se težko sprijaznil s s-lcd, kdo ve kje bi se dalo pri nas dobit z amoled zaslonom oziroma če sta pri operaterjih na voljo obe opcije
pri nexusu mi je velik plus to, da je brez umesnika se previ sense, touchwiz ker mislim, da te zadeve res upočasnujejo telefon in da zadeva najlepše teče prav na nexusu.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

slovenc5 ::

zakaj pa bi menjaval sgs (telefon leta) ?
edina logična izbora bi bil dvojedrni telefon-priporočam galaxy s2

Likalnik ::

sgs sem že prodal, si kupil BB-ja in sedaj ugotovil, da ga čez android ni;) Ja glede dvojedrnikov ubistvu ne gledam za top telefoni kar trenutno dvojedrniki so, zadovoljen bi bil z nexusam, desire s....Nexusa bi vzel vendar je 9023 serija pri operaterjih in je baje ta telefon par milimetrov debelejši in še brez amoleda

js osebno ::

Lahko počakaš do jeseni, takrat menda pride SGS3 ;)

naKljuchni ::

Jutri grem končno kupit telefon, vendar še vedno nisem čisto prepričan, kaj bom vzel. Še vedno se odločam med HTC Desirom, Samsung Galaxy S-om in Google Nexus S-om; HTC Desire HD mi je predrag. Nekako mi prevladujeta Desire in Nexus S - nekaj časa sem se močno nagibal k Nexusu, ki mi je vizuelno najbolj pri srcu in ima od Desira večji zaslon, vendar sem postal skeptičen, ko sem vsaj na 5ih camera reviewjih opazil, da barve na fotografijah, narejenih s tem telefonom, delujejo sprane; tudi video posnetki (ki za razliko od ostalih dveh niso HD) niso ravno hvale vredni. Prednaložen Gingerbread se mi ne zdi ne vem kako velika prednost, saj je tudi za druga dva telefona že zdaj na voljo precej solidnih 2.3 ROMov, ko bo pa HTC za Desira izdal uraden update, te razlike sploh več ne bo (+HTC Sense UI!). Googlova software podpora bi zame imela pravo vrednost le v primeru, če bi se zgodilo, da bi naslednje verzije Androida bile na voljo le za Nexusa, kar pa glede na hardwarsko podobnost teh treh smartphonov (in prisotnost XDA scene) najbrž ni preveč verjetno (ali pač?). Če kamera na Google Nexus S-u v primerjavi s HTC Desirom res dela toliko slabše fotografije, mi večji zaslon in bolj fensi dizajn skorajda ne upravičita dodatnih 130€ (kolikor je zame pri Simobilu razlike). Galaxy S z naloženim custom ROMom in uporabo UIa, kot je npr. Launcher PRO ali kaj podobnega, najbrž postane (zame) precej bolj enakovreden Desiru, me pa malo moti odsotnost bliskavice.

Any additional thoughts on that?

BTW: Kako je kaj z nalaganjem aplikacij na pomnilniško kartico pri Desiru? Ali to na rootanem telefonu deluje OK?

Zgodovina sprememb…

gendale ::

>BTW: Kako je kaj z nalaganjem aplikacij na pomnilniško kartico pri Desiru? Ali to na rootanem telefonu deluje OK?
ja, aplikacije se ti lahko avtomatsko nalagajo na pomnilniško kartico
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jazbec ::

htc desire je od vseh najslabši
primeren htc napram galaxy s in nexus s je htc desire hd

naKljuchni ::

Vzel sem Galaxy S-a: z njim narejene fotografije imajo potrjeno lepše in toplejše barve kot Nexus S-ove, da o kvaliteti in resoluciji video posnetka (slab zvok pri Nexusu!) sploh ne govorimo; morda je bil še pomembnejši faktor za odločitev S-AMOLED zaslon, ki me je v živo takoj prepričal in (skupaj z boljšo kamero) prevladal nad HTC Desirom (Sense in domnevna boljša podpora mi nista bila dovolj močna razloga, ker Galaxy že po defaultu dela zelo tekoče, pa tudi TouchWiz mi je zaenkrat čisto všečen, po potrebi pa je tu še XDA scena) ter Nexusom (ki je pri nas na voljo le v S-LCD različici!).

Preden sem se o kvaliteti kamere prepričal še na lastne oči, mi je precej bila v pomoč Picasa in njena (oz. Googlova) možnost iskanja po modelu fotoaparata - priporočam vsem, ki bi si radi pogledali nekaj fotografij poljubnega fotoaparata oz. v tem primeru telefona.

Hvala za vse uporabne nasvete, ki so mi pomagali, da sem se lažje odločil... Morda čez nekaj časa še kaj napišem o moji izkušnji z aparatom.

fingerling ::

galaxy s rules ;)

Likalnik ::

naKljuchni je izjavil:

Vzel sem Galaxy S-a: z njim narejene fotografije imajo potrjeno lepše in toplejše barve kot Nexus S-ove, da o kvaliteti in resoluciji video posnetka (slab zvok pri Nexusu!) sploh ne govorimo; morda je bil še pomembnejši faktor za odločitev S-AMOLED zaslon, ki me je v živo takoj prepričal in (skupaj z boljšo kamero) prevladal nad HTC Desirom (Sense in domnevna boljša podpora mi nista bila dovolj močna razloga, ker Galaxy že po defaultu dela zelo tekoče, pa tudi TouchWiz mi je zaenkrat čisto všečen, po potrebi pa je tu še XDA scena) ter Nexusom (ki je pri nas na voljo le v S-LCD različici!).

Preden sem se o kvaliteti kamere prepričal še na lastne oči, mi je precej bila v pomoč Picasa in njena (oz. Googlova) možnost iskanja po modelu fotoaparata - priporočam vsem, ki bi si radi pogledali nekaj fotografij poljubnega fotoaparata oz. v tem primeru telefona.

Hvala za vse uporabne nasvete, ki so mi pomagali, da sem se lažje odločil... Morda čez nekaj časa še kaj napišem o moji izkušnji z aparatom.



Čestitke za telefon, verjamem da boš zelo zadovoljen, tudi sam sem bil..Sam sem se pa odločil za nexusa...mi je bil že prva generacija zelo všeč tako, da bom drugo generacijo si privoščil.
Ja glede slik in posnetkov je res, da naj ne bili v samem vrhu vendar meni osebno to ni prioriteta, sama odzivnost in brez (sensei, tuchwiz...) mi je prevladala.

flameir ::

Jaz bi malo obudil temo, ker sem se odločil pred nakupom Lumie 920 malo preizkusiti Android.
Vzel bom ali Galaxy S2 ali Nexus S.
Vesel bi bil konkretnih odgovorov, zakaj en, zakaj drug.
Kdo ima boljšo baterijo?
Ter kateri je bolj tekoč?
Zaslon je verjetno boljši na SGS2?
Kaj pa kamera?

hvala za odgovore in lp.

freesty ::

Galaxy s2 je 3x boljsi od nexus S-a v vseh pogledih. Edino kar ma nexus je to, da dobiva redne update preko googla.

Razen ce mislis GALAXY NEXUS? Potem je malo bolj izenaceno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
184591 (3058) kerco46
»

HTC desire S ali Samsung galaxy S

Oddelek: Mobilne tehnologije
294934 (3990) St235
»

kateri mobitel bi imeli?

Oddelek: Mobilne tehnologije
222903 (2314) RejZoR
»

Gingerbread za LG Optimus One in Galaxy S pod vprašajem

Oddelek: Novice / Android
187164 (5916) Lonsarg
»

Kateri high-end telefon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5212774 (11051) Juwe

Več podobnih tem