» »

Francija krči proračun za Hadopi

1 2
3
4

jype ::

bluefish> Primer?

Ah, saj jih ni malo, recimo The Law of Enclosures %28film%29 @ Wikipedia

bluefish ::

Hja, o kvaliteti bi se dalo debatirati.

alphasaphir ::

nekikr je izjavil:


Ne rabiš Autocada, na voljo je precej bistveno bolj ugodnih rešitev, celo zastonjske. Autocada NE RABIŠ, Ga pa HOČEŠ, ker je zastonj. Bistvena razlika.


Ne govori na pamet. AutoCAD rabiš, da narediš izpit. Asistent pove, da ga lahko dobiš na travniku in da tega ni povedal. Vaje so obvezne. Študent NIMA alternative. Ali kupi licenco, ali dela na faksu, vsega 9 računalnikov, v predavalnici konstantno vaje. Predolgo se čaka, da je računalnik prost, čez vikend NI možnosti. Zahtevat, da študent PLAČA licenco je nemogoče!

Autocad RABIŠ, če ga pa HOČEŠ je pa spet drugo. Izhajaš iz svoje situacije. Probaj razumet, da ni edina. In google sketchup v tem primeru ni alternativa :D

Truga ::

ACAD ima zaston varjanto za studentarijo, sam se mors zment.

alphasaphir ::

Plačljivo in oskubljeno.

NeMeTko ::

nekikr je izjavil:

Ne rabiš Autocada, na voljo je precej bistveno bolj ugodnih rešitev, celo zastonjske. Autocada NE RABIŠ, Ga pa HOČEŠ, ker je zastonj. Bistvena razlika.


Po tvoji logiki boš potem v knjžnici spraševal za najnovejši bestseller in boš čisto zadovoljen, če ti bojo odvrnili 'Ga ne rabiš, imamo dovolj drugega gradiva!' ?!?

Morda pa ata že obvlada osnove autocada, pa bi jih rad zgolj osvežil, predenj nastopi novo službo, kjer delajo izključno z Autocadom? Zakaj naj si torej nebi mogel programa izposoditi, ob koncu izposoje pa deinštalirat s svojega računalnika?

Autocad, če nisi opazil, je bil zgolj banalen primer dragega paketa, ki si ga bo le redko kdo kupil za 'osebno nekomercialno rabo'. Podobnih programov je še cel kup, ki si jih 'pirati' prenašajo preko torrentov, na koncu pa jih samo 1x ali pa celo nikoli ne uporabijo. Da te pa potem preganjajo zaradi nekega programa, ki si ga sicer prenesel, pa ga nisi nikoli uporabil, je pa tudi banalno.

Kakšen argument pa še obstaja (razen da bo ata rabil 20 ur tečaja), da programe nebi mogli izposojati v knjižnicah?

bluefish ::

alphasaphir je izjavil:

Plačljivo in oskubljeno.
Tole je kopirano direkt z Autodesk strani, ki mi je ponudila serijsko za prenos AutoCAD 2013.

The software you get from the Autodesk Education Community is the full-featured, sophisticated software used by professionals all around the world. However, there may be a watermark on output that indicates the design was created using an Educational copy and was not purchased for legal Commercial use.

The software you get from the Autodesk Education Community comes with a 36 month license

Še kak izgovor? Morda je sedaj moteč watermark, ki za šolsko delo ni ovira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

alphasaphir ::

Se opravičujem, brezveze sem se bunil, sem očitno zamešal z Matlabom, ki pa ima dobro alternativo: Octave.
Še 2 primera iz istega faxa, plačljivo, obvezne vaje, isto število licenc na fakulteti:
ESRI ArcGIS (ne moreš shranjevat)
ERDAS - plačljiva letna licenca

bluefish je izjavil:


Še kak izgovor? Morda je sedaj moteč watermark, ki za šolsko delo ni ovira?


Vmes si spremenil, zato odgovoro zdaj: ERDAS in ESRI, pa recimo da QGIS nadomesti ESRI dovolj.

To niso izgovori, sem pa pomešal kdo ma kako. Watermark me ne moti. Moti me pa plačljivost, nezmožnost shranjevanja in podobno!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Saj vem, da so pri mnogih programih določene omejitve, vendar je po eni strani iluzorno pričakovati, da bi knjižnice ponujale programske pakete v vrednosti nekaj tisoč €, po možnosti več kosov.
Spremembo omejitev se lahko kvečjemu doseže pri razvijalcih ali pa se naredi neko širšo razpravo glede študijske uporabe in zahtev posameznih profesorjev.

V pozitivno smer gre sicer Adobe, ki ponuja svoje programe preko oblačne storitve za 30$ mesečno.

Itak pa se Autodesk, Adobe, MS,... ne trudijo na veliko s preprečevanjem kopiranja, ker imajo na nek način dolgoročno korist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

nekikr ::

Truga je izjavil:

nekikr je izjavil:

@Truga: ja, res, ubogi razvajenčki. Kaj pa se zgodi, ko odrastete in vam v življenju cel kup stvari ni na voljo tukaj in zdaj? Se usedete na pločnik in jokate?

Nope, poberem s piratebaya.

Kaj pa tisti novi avto, na voljo samo na japonskem? Tu ti ni na voljo, kaj narediš? Z interneta ga težko stankaš...

alphasaphir ::

bluefish:
Se ne strinjam. Moralo bi biti zastonj za študente. Kdo ima največjo korist od tega da se študent navadi nekega SW si pa tudi sam odgovoril. Samo bi pa radi še vedno nekaj zaslužli zraven. Profesorji so pa pogosto skregani z realnostjo. V mojem primeru je bilo tako, da smo v istem semestru rabili ERDAS pri 2 vajah, ESRI pri enih in AutoCAD pri tretjih. Seveda nismo bili edini letnik, na 9 računalnikih. Vse vaje obvezne. In ko asistent oz. profesor reče, da so stvari na internetu, je jasno, da se razvijalci kot profesorji požvižgajo.

Zgodovina sprememb…

Truga ::

nekikr je izjavil:

Truga je izjavil:

nekikr je izjavil:

@Truga: ja, res, ubogi razvajenčki. Kaj pa se zgodi, ko odrastete in vam v življenju cel kup stvari ni na voljo tukaj in zdaj? Se usedete na pločnik in jokate?

Nope, poberem s piratebaya.

Kaj pa tisti novi avto, na voljo samo na japonskem? Tu ti ni na voljo, kaj narediš? Z interneta ga težko stankaš...

Uvozim ga.

bluefish ::

alphasaphir je izjavil:

Se ne strinjam. Moralo bi biti zastonj za študente.
To ciljaš na tisti del o Adobe oblaku?

alphasaphir ::

Adobe ne vem, ker večina stvari, ki jih oni ponujajo imaš open alternative. Mislim vsaj to kar sem jaz uporabljal so mi: inkscape, gimp, scribus čisto dovolj. Govorim na splošno. Na faksu se tako predlagajo open source stvari, če te obstajajo in adobe ima open alternative.

nekikr ::

Truga je izjavil:

nekikr je izjavil:

Truga je izjavil:

nekikr je izjavil:

@Truga: ja, res, ubogi razvajenčki. Kaj pa se zgodi, ko odrastete in vam v življenju cel kup stvari ni na voljo tukaj in zdaj? Se usedete na pločnik in jokate?

Nope, poberem s piratebaya.

Kaj pa tisti novi avto, na voljo samo na japonskem? Tu ti ni na voljo, kaj narediš? Z interneta ga težko stankaš...

Uvozim ga.

Lahko. Ampak ker si prvi uvoznik moraš narediti vsa testiranja na lastne stroške. In ti so precej zelo veliki. Zakaj točno pa ne moreš uvoziti nečesa, kar se pri nas ne prodaja? Za tak denar bi lahko opravil vse postopke oz. "prepričal avtorje" da ti odstopijo eno zgoščenko.

Truga ::

Jaz uvazam cel kup reci. Uglavnem knjige in risanke, ki se jih pri nas ne dobi. Ce beres zgoraj bos videl da imam region free DVD player. Mislis da ga mam kar tko, za hec?

Ce mi pa nikjer nocejo prodat bom pa pac dobil na piratebayu. Ce bi hotu bit odrezan od sveta bi se pac preselil v Naughty Korejo.

NeMeTko ::

nekikr je izjavil:

Lahko. Ampak ker si prvi uvoznik moraš narediti vsa testiranja na lastne stroške. In ti so precej zelo veliki. Zakaj točno pa ne moreš uvoziti nečesa, kar se pri nas ne prodaja? Za tak denar bi lahko opravil vse postopke oz. "prepričal avtorje" da ti odstopijo eno zgoščenko.


Mi lahko razložiš, kaj naj bi se testiralo pri zgoščenki?!? (Upam, da se hecaš?)

Tudi sicer, če zakonodaja ne predpisuje drugače, povsem zadošča CE certifikat, ki ga mora imeti proizvajalec, pa ne rabiš nič testirat na lastne stroške. Če se zahteva druge certifikate in proizvajalec lahko predloži ekvivalentnega evropskega velja isto.

nekikr ::

Truga je izjavil:

Jaz uvazam cel kup reci. Uglavnem knjige in risanke, ki se jih pri nas ne dobi. Ce beres zgoraj bos videl da imam region free DVD player. Mislis da ga mam kar tko, za hec?

Ce mi pa nikjer nocejo prodat bom pa pac dobil na piratebayu. Ce bi hotu bit odrezan od sveta bi se pac preselil v Naughty Korejo.

Brand new japonskega avtomobila (mišljenega samo za japonski trg) ne moreš uvoziti. Ne pustijo. Greš tja in ga ukradeš ali se sprijazniš, da čisto vse pa pač ni na voljo vsem?

NeMeTko je izjavil:

nekikr je izjavil:

Lahko. Ampak ker si prvi uvoznik moraš narediti vsa testiranja na lastne stroške. In ti so precej zelo veliki. Zakaj točno pa ne moreš uvoziti nečesa, kar se pri nas ne prodaja? Za tak denar bi lahko opravil vse postopke oz. "prepričal avtorje" da ti odstopijo eno zgoščenko.


Mi lahko razložiš, kaj naj bi se testiralo pri zgoščenki?!? (Upam, da se hecaš?)

Tudi sicer, če zakonodaja ne predpisuje drugače, povsem zadošča CE certifikat, ki ga mora imeti proizvajalec, pa ne rabiš nič testirat na lastne stroške. Če se zahteva druge certifikate in proizvajalec lahko predloži ekvivalentnega evropskega velja isto.

Funkcionalna nepismenost FTW ane. Preberi še enkrat, potem pa sedi, cvek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Truga ::

nekikr je izjavil:

Truga je izjavil:

Jaz uvazam cel kup reci. Uglavnem knjige in risanke, ki se jih pri nas ne dobi. Ce beres zgoraj bos videl da imam region free DVD player. Mislis da ga mam kar tko, za hec?

Ce mi pa nikjer nocejo prodat bom pa pac dobil na piratebayu. Ce bi hotu bit odrezan od sveta bi se pac preselil v Naughty Korejo.

Brand new japonskega avtomobila (mišljenega samo za japonski trg) ne moreš uvoziti. Ne pustijo. Greš tja in ga ukradeš ali se sprijazniš, da čisto vse pa pač ni na voljo vsem?

Zakaj smo zdej spet prsli na avte, ko pa smo ze vekrat ugotovil da nimajo popolnoma nobene veze z digitalno vsebino??? In da jaz ne uvazam avtov ampak knjige in risanke?

In kar se tice tega da ga ne morem uvozit, URL prosim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

nekikr ::

Japonski proizvajalec ti ne pusti, ker imajo nekatere avtomobile zgolj za japonski trg (pojdi tja, pa boš videl katere mislim). In prodajajo jih samo tja, izvoz je z njihove strani prepovedan. Sem bil tam, nekaj malega vem o tem ;)

Zakaj smo zdej spet prsli na avte, ko pa smo ze vekrat ugotovil da nimajo popolnoma nobene veze z digitalno vsebino???

To je res, ampak saj nima veze, plačaš material, delo je pa itaq zastonj...

Truga ::

No, kar URL dej. Ker jaz sem ze marsikaj iz Japonske uvozil, ceprav je pisalo da ne prodajajo v tujino. Samo znajt se moras.

NeMeTko ::

nekikr je izjavil:

Mi lahko razložiš, kaj naj bi se testiralo pri zgoščenki?!? (Upam, da se hecaš?)

Funkcionalna nepismenost FTW ane. Preberi še enkrat, potem pa sedi, cvek.


Predvidevam, da si mislil lastno funkcionalno nepismenost?

@Truga - tale nekikr je dejansko kr-neki - pojma nima o uvozu pa prodaja buče

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

jype ::

bluefish> Hja, o kvaliteti bi se dalo debatirati.

"Critically acclaimed" pomeni, da čisto iz trte izvit ne more biti.

nekikr ::

Truga je izjavil:

No, kar URL dej. Ker jaz sem ze marsikaj iz Japonske uvozil, ceprav je pisalo da ne prodajajo v tujino. Samo znajt se moras.

Samo znajt se moras.
Malenkosti, ja. Pri zadevah večje vrednosti ne bo šlo skozi oz. je to "znajt se moraš" preveč riskantno in predrago. Ne vidim pa potem razloga, zakaj bi snel z interneta nek film, ki v Sloveniji ni na voljo, saj ga lahko naročiš iz tujine, samo znajt se moraš malo, kajne? Ne leti nate, ker praviš da "uvažaš" neke zadeve, ampak na tiste, ki gredo potem na zastonj alternativo.

Nemetko, govora je bilo o avtih in ne zgoščenkah. Sedi cvek. In ne skrbi glede mojega znanja glede uvoza. Si upam trditi, da mesečno uvozim več kot si pa v življenju zaslužil denarja ;)

digitalcek ::

alphasaphir je izjavil:

Mene predvsem moti ta "intelektualni" del. Po eni strani mislim, da imamo vsi pravico do znanja tudi če se je kdo prej tega spomnil,


Dajmo se nekaj enkrat dokončno zmenit!

Je moj film, glasbeni komad, fotografija produkt mojega znanja? Upam, da je.
Imam pravico, da produkt mojega znanja (pasja hišica, ročna narejena torba, scenarij za film, studijski posnetek moje skladbe prodam, tržim? Ker imam, tako kot vi, vsak mesec za plačat recimo za 400 evrov položnic? Upam da imam to pravico.

Lahko kdo MOJO pasjo hišico, ali MOJ film pričakuje zastonj? Ne more, če jaz tega nočem poklanjati.

Je tatvina, če mi nekdo ukrade MOJE note in MOJE besedilo za MOJO skladbo? Verjetno je.
Po kakšni logiki potem ni tatvina, če mi ukrade posnetek, ki sem ga uploadal na splet? Ni tatvina samo zato, ker mi je pustil note in besedilo?

Ali potem tudi kraja ENE in EDINE moje pasje hišice ni tatvina, ker mi ni ukradel načrtov zanjo?
In tudi ni tatvina, če sem naredil 10 hišic, on pa mi je ukradel eno.
Bi mi za tatvino moral ukrasti vseh deset, pa še načrte?

Zapletate se, zapletate, spletni tatovi!
Zapletate se v interpretacijah okrog pravice do informacij (kar moja skladba definitivno NI)!

Če pa je moja skladba informacija (javnega značaja?), do katere ima pravico vsak, in to brezplačno, potem je pravtako informacija seksanje moje sosede pri odprtem oknu.
Predlagam, da se take ženske zapre, ker NE širijo brezplačno informacije o svojem spolnem življenju.

Res ne vidite, da ga na debelo KAKATE?

alphasaphir ::

Ti je treba tudi to intelektulano lastnino ki jo pokakaš na slotech plačat?

Ali ni tvoja? Samo ponavljaš, kopiraš? Kradeš besede? Misli, ideje?

Ali ni dovolj intelekta, da bi bila...

Pa da ne bo nesporazuma: ti čisto privoščim, da delaš to kar delaš z veseljem! Tudi ti želim, da boš imel v mescu kaj več kot samo za plačat položnice. Samo nikakor pa ne podpiram sistema kjer založbe kljub svojim dobičkom hočejo kaznovat potrošnike kar malo povprek, pregledovat promet in si še bolj polnit žepe.

Bi te pa prosil, da pokažeš kako od svojih skladb. Prosim.

digitalcek ::

alphasaphir je izjavil:

Ti je treba tudi to intelektulano lastnino ki jo pokakaš na slotech plačat?
Bi te pa prosil, da pokažeš kako od svojih skladb. Prosim.


Ne, tu NE zahtevam plačila, poleg tega pa sem ob včlanitivi na ta forum prebral pravila, kjer ni nikakršnega govora o honoriranju prispevkov!

Če pa greš ti na neko plačljivo stran/vsebino je inteligentnim ljudem POPOLNOMA jasno, da je treba VSE vsebine na omenjeni strani plačati)! Če se nudijo kot plačljive.
Kot je POPOLNOMA jasno, da je V VSAKI trgovini potrebno artikle, ki bi jih rad odnesel domov - plačati.
Vkolikor niso ponudniki strani to določili drugače. In NI NOBENE potrebe, da se to napiše še v pravilih. Lahko pa seveda se...

Še enkrat: ne pišem skladb. Sem pa močno solidaren s slovenskimi glasbeniki in močno NEsolidaren z mladiči, ki menijo, da je VSE, kar je slovenskega - itak za en kurtz!
In jim jasno sporočam: nimate pojma, nimate kriterijev, nimate glasbenega okusa! Lähko bi celo že govoril o duhovnem siromaštvu dela slovenske mladine. In to upravičeno!

alphasaphir ::

digitalcek je izjavil:


Ne, tu NE zahtevam plačila, poleg tega pa sem ob včlanitivi na ta forum prebral pravila, kjer ni nikakršnega govora o honoriranju prispevkov!

Škoda ne?

digitalcek je izjavil:


Če pa greš ti na neko plačljivo stran/vsebino je inteligentnim ljudem POPOLNOMA jasno, da je treba VSE vsebine na omenjeni strani plačati)! Če se nudijo kot plačljive.
Prav imaš. Ljudje pa zelo radi uporabljajo strani, ki so zastonj. Partis etc

digitalcek je izjavil:


Zapletate se, zapletate, spletni tatovi!
Zapletate se v interpretacijah okrog pravice do informacij (kar moja skladba definitivno NI)!

Če pa je moja skladba informacija (javnega značaja?), do katere ima pravico vsak, in to brezplačno, potem je pravtako informacija seksanje moje sosede pri odprtem oknu.

Ti vojer, ti :)

digitalcek je izjavil:


Še enkrat: ne pišem skladb. Sem pa močno solidaren s slovenskimi glasbeniki in močno NEsolidaren z mladiči, ki menijo, da je VSE, kar je slovenskega - itak za en kurtz!
In jim jasno sporočam: nimate pojma, nimate kriterijev, nimate glasbenega okusa! Lãhko bi celo že govoril o duhovnem siromaštvu dela slovenske mladine. In to upravičeno!

1. Toliko o zapletanju vseh udeleženih. Pišeš skladbe ali ne? Katere TVOJE skladbe? Ne razumem zakaj se toliko vsajaš, iz solidarnosti najverjetneje, kajne? Ali je to teoretiziranje dejansko eno navadno:

digitalcek je izjavil:

debelo KAKANJE?
na ljudi, ki niso po tvojih merilih.

2. Njah, jaz sem slišal kar nekaj slabe slovenske glasbe. Več kot kvalitetne. Tako da bi tudi pri slovenski kulturi lahko govoril o duhovnem siromaštvu. Ti glasbeniki "nimajo pojma, nimajo kriterijev, nimajo glasbenega okusa" in verjetno večina noče na lepe oči dat denarja za sranje. Pa si presnamejo na kaseto pri prijatelju na obisku ;)

Zgodovina sprememb…

kitaj ::

nekikr je izjavil:

Seveda lahko. Tiste, ki so že naprodaj, ostali še bodo in si jih boš ogledal takrat. Če pa misliš, da ti mora biti vse na voljo takoj, tukaj in zdaj, se pa krepko motiš. Ko se nekdo odloči, da da zadevo na trg (naprodaj) takrat to lahko kupiš. Da pa greš in ukradeš*, ker ni bilo takoj v trgovini je pa neumen izgovor.

Naj te najprej spomnim, da sva debato začela zaradi tvoje primerjave z kruhom in sem ti zato absurdnost situacije ilustriral na tvojem primeru. Kruh bi jaz pač rad dobil takrat ko jaz hočem in ne ko to blagovoli proizvajalec kruha.
Poleg tega sem ti omenil, da me tovrstni filmi ne spravijo iz hiše. Do vsebine bi rad prišel preko interneta, tako kot lahko pridem do marsičesa. Konec koncev lahko od doma študiram na MIT ali Harvardu, zakaj ne morem prek spleta pogledat filma? Zakaj je edina možnost kupovati plastične škatle in krogce, ter jih potem metati stran? Za vraga, še Microsoft se je odločil, da jih ne bo več prodajal, pa ima njihov izdelek precej daljši rok uporabe.

PaX_MaN ::

Kruh bi jaz pač rad dobil takrat ko jaz hočem in ne ko to blagovoli proizvajalec kruha.

Čemu ga potem ne spizdiš kar direkt iz peči?

digitalcek ::

alphasaphir je izjavil:


digitalcek je izjavil:


Če pa greš ti na neko plačljivo stran/vsebino je inteligentnim ljudem POPOLNOMA jasno, da je treba VSE vsebine na omenjeni strani plačati)! Če se nudijo kot plačljive.
Prav imaš. Ljudje pa zelo radi uporabljajo strani, ki so zastonj. Partis etc


Seveda. Ker so po razmišljanju spletni lopovi. Ker so si vzeli tisto, kar jim ne propada. In zato vsak stotosoči, ki ga dobijo, plača tudi za ostale. In joka.

digitalcek je izjavil:


Še enkrat: ne pišem skladb. Sem pa močno solidaren s slovenskimi glasbeniki in močno NEsolidaren z mladiči, ki menijo, da je VSE, kar je slovenskega - itak za en kurtz!
In jim jasno sporočam: nimate pojma, nimate kriterijev, nimate glasbenega okusa! Lãhko bi celo že govoril o duhovnem siromaštvu dela slovenske mladine. In to upravičeno!


alphasaphir je izjavil:

2. Njah, jaz sem slišal kar nekaj slabe slovenske glasbe. Več kot kvalitetne.


Njah, 90% svetovne glasbe je pravtako zanič. Od Madone in Lady Zrezki naprej. Vsekakor pa 80%.
Ampak vam, mladim, neukim in večinoma brez glasbenega okusa je ameriški marketing popolnoma skisal možgane. Žal.

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

kitaj je izjavil:


Poleg tega sem ti omenil, da me tovrstni filmi ne spravijo iz hiše. Do vsebine bi rad prišel preko interneta, tako kot lahko pridem do marsičesa.


Seveda, Kitaj(c). Tudi virtualni seks se greš lahko od doma. Je zelo varno, predvsem pa ZASTONJ, kajne?

Le zakaj hudiča bi človek sploh šel ven, med ljudi? Recimo na sprehod, v knjižnico, v kafič, kjer bi se vključil v kakšno debato v živo? Seveda pa ne na "spletni" način, ki bi rezultiral z izbitimi zobmi.

Še 10 let, pa se mnogi res ne boste upali ven. Ker ne boste več kompetentni za stike v živo. Super...

kitaj ::

PaX_MaN je izjavil:

Kruh bi jaz pač rad dobil takrat ko jaz hočem in ne ko to blagovoli proizvajalec kruha.

Čemu ga potem ne spizdiš kar direkt iz peči?

Zakaj bi ga? Prodajalci kruha nemreč vedo, kaj si želijo njihove stranke, in se temu prilagajajo kolikor je mogoče. Kar pa seveda ne velja za intelektualno industrijo.
Kruha pa seveda ne bi šel krast, temveč bi si ga sam spekel in tega se zavedajo tudi prodajalci.
Prodajalci intelektualne imovine pa še vedno živijo v svojem svetu in ne razumejo, da je na spletu na voljo ogromno legalnih brezplačnih vsebin, ki so enostavno dostopne. Dan pa ima še vedno 24 ur. Zakaj bi zatorej zgubljal čas z sprehodom v trgovino, raje se sprehodim v naravo.

kitaj ::

digitalcek je izjavil:

kitaj je izjavil:


Poleg tega sem ti omenil, da me tovrstni filmi ne spravijo iz hiše. Do vsebine bi rad prišel preko interneta, tako kot lahko pridem do marsičesa.


Seveda, Kitaj(c). Tudi virtualni seks se greš lahko od doma. Je zelo varno, predvsem pa ZASTONJ, kajne?

Žal, očitno za razliko od tebe, se z seksom ukvarjam le doma. Ja, pa tudi "zastonj" je in varno.

digitalcek je izjavil:

Le zakaj hudiča bi človek sploh šel ven, med ljudi? Recimo na sprehod, v knjižnico, v kafič, kjer bi se vključil v kakšno debato v živo? Seveda pa ne na "spletni" način, ki bi rezultiral z izbitimi zobmi.

Omenjene aktivnosti nimajo prav veliko skupnega z konzumacijo industrijske intelektualne imovine. Če rad v kinodvorani vonjaš kokice in poslušaš govorenje in zvonenje nevzgojenih obiskovalcev, potem izvoli. Jaz film raje v miru pogledam doma oz. v družbi pravih ljubiteljev filma.
Očitno je tudi, da bi mi v tej debati namesto podajanja argumentov raje izbil zobe.

digitalcek je izjavil:

Še 10 let, pa se mnogi res ne boste upali ven. Ker ne boste več kompetentni za stike v živo. Super...

Mislim, da je za to veliko več naredila televizija. Ker je ne gledam imam vedno dovolj časa tudi za stike v živo.

digitalcek ::

kitaj je izjavil:


Kruha pa seveda ne bi šel krast, temveč bi si ga sam spekel in tega se zavedajo tudi prodajalci.

Potem pa si posnemi svoj igrani celovečerni film, svoj glasbeni album in svoj pornič, ter si napiši svoj roman.

Izdelke ostalih avtorjev teh zvrsti pa PUSTI enkrat za vselej PRI MIRU!

kitaj je izjavil:


digitalcek je izjavil:

Še 10 let, pa se mnogi res ne boste upali ven. Ker ne boste več kompetentni za stike v živo. Super...

Mislim, da je za to veliko več naredila televizija. Ker je ne gledam imam vedno dovolj časa tudi za stike v živo.


Retorično, vendar izjemno pomembno vprašanje: Bi brez interneta (in torrentov) ljudje po tvojem imeli več časa za stike v živo, ali manj?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

Bi brez interneta (in torrentov) ljudje po tvojem imeli več časa za stike v živo, ali manj?
Bi ga imeli več zaradi kupovanja fizičnih medijev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

digitalcek ::

bluefish je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Bi brez interneta (in torrentov) ljudje po tvojem imeli več časa za stike v živo, ali manj?
Bi ga imeli več zaradi kupovanja fizičnih medijev?


Vsekakor bi ga imeli dosti več, če ne bi po cele dneve gonili miške in še škrabali po ekranu mobilca, da bi bili v POPOLNOMA NEPOTREBNEM virtualnem stiku z stotinami ljudi na celi zemeljski obli. V stiku zgolj zato, da se počutijo pomembne.

Medtem pa se otroci omenjenih osebkv vzgajajo sami (cesta, dilerji). Spet zelo super. Vsekakor pa "dobra" investicija za lepo prihodnost.

bluefish ::

A kdo koga sili?

NeMeTko ::

Pri avtorskih pravicah se vedno zadeve gleda ozkotirno in zgolj iz enega zornega kota, ki nam ga filmska in glasbena industrija s pomočjo zastraševanja vtepavata že leta in leta v glavo, mi jim pa nasedamo, kakor smo dolgi in široki.

Danes je tako, da kot uporabnik ne moreš več biti 100% prepričan, ali si neko vsebino res legalno prenesel s spleta, ali ne. Na spletu namreč cveti prodaja vsega živega, greš na stran, ki zatrjuje, da je vse legalno, plačaš, na koncu pa te lahko nekdo obtožuje, da si kradel.

Torrent kot tak, je zgolj protokol za izmenjavo datotek. Torrentov se poslužujejo tudi čisto legalne strani za hitrejši prenos podatkov. Da je neka vsebina 'morebiti' ilegalna, veš zagotovo le, če torrent linke pobiraš na Partisu, Piratebay in podobnih 'sumljivih' straneh. Kljub temu, pa tam najdeš tudi legalne vsebine. Zdaj pa vedi, kaj je belo in kaj črno? Načeloma si rečemo, da so vsi filmi in vse mp3 datoteke ilegalne - ker preprosto ne vemo več, kaj je še sploh legalno!

Se zavedate, da ne kršite nobenega zakona ali avtorskih pravic, če glasbo snemate z radija, filme pa s televizije? Prav tako je čisto legalno snemati internetne radijske postaje in koneckoncev tudi youtube posnetke predelovati v mp3 datoteke.

V vseh naštetih primerih so namreč avtorji že prejeli 'odškodnino' za uporabo njihovih del. Edino, kar s takimi posnetki ne smemo, je javno predvajanje in prodaja - kar pa takointako danes redko kdo še počne.

Pri tem se potem na koncu sprašujem, v čem je razlika, če avtorsko delo legalno posnamem z radija in shranim v mp3, pa si to skladbo vrtim dan in noč, ali pa če to isto skladbo snamem preko linka na kakšni torrent strani in sem potem avtomatično grdi umazani podli pirat, tat, pridanič.

Tu imamo opravka z nesorazmerjem, ki nima več prav nobene logike!

Dodatna banalnost pri vsemu skupaj gre na račun zloglasnega torrent protokola. Večina uporabnikov, kar so jih v Nemčiji in Ameriki tožili, niso bili obtoženi 'posesti' določenih datotek, temveč ilegalnega razširjanja! Torrent protokol ima namreč princip, da med prenašanjem že prenešene kose datotek oddajaš tudi drugim. Tu pa te potem čakajo in ne glede na karkoli, si kriv nelegalnega razširjanja avtorskih vsebin. Če pa bi te iste vsebine prenašal preko http ali ftp protokola, bi te pa lepo pustili pri miru (in lovili tistega, ki je lastnik strežnika).

Isto velja za filme. Če greš na neko spletno stran, kjer streamajo nek film, si ga lahko ogledaš 100x, lahko ga celo prekopiraš, pa te bodo pustili na miru - odgovarja tisti, ki je vsebino dal na razpolago. Če boš pa ta isti film šel prenašati preko torrenta, si pa tisti 'ta grdi' ti.

Kako pa mislite, da glasbena industrija potem najde takšne 'grdobce', ki prenašajo datoteke preko torrentov (pardon - jih razširjajo)? Pooblastijo detektivske agencije, ki potem same preko torrenta dol vlečejo določene vsebine. Pri tem lepo gledajo in beležijo s katerih peerov so dobili fragmente posamezne vsebine in hop - te že imajo! Ampak, kot da to še ni dovolj, na koncu še sami nastavijo 'vabljive vsebine', da bi ja polovili čim več takih grdobcev, ki 'razširjajo' to vsebino.

Če na koncu stopiš korak nazaj in si ogledaš 'big picture', je vse skupaj ena velika zmešnjava, kjer se prepleta pohlep z pomanjkanjem logike in razumevanja.
Zato je skrajni čas, da se nekaj na tem področju uredi - in to po možnosti ne na slabše.

PaX_MaN ::

Zato je skrajni čas, da se nekaj na tem področju uredi - in to po možnosti ne na slabše.

Ja nehite torrentat ukradene robe pa ne bo problemov.
Sej ni tolk težko, no!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Truga ::

digitalcek je izjavil:

Retorično, vendar izjemno pomembno vprašanje: Bi brez interneta (in torrentov) ljudje po tvojem imeli več časa za stike v živo, ali manj?

No, bom jaz kar odgovoru na tole tvoje "retoricno" vprasanje.

Ne, ljudje ne bi imeli vec casa. Imeli bi ga manj, ker bi zgubljali cas se s sprehodi do trgovine (a si ti amerikanac, da ti je "going to the mall" socializacija al kaj?) in podobnimi bedarijami iz prejsnjega tisocletja.

digitalcek ::

bluefish je izjavil:

A kdo koga sili?


Ne, nihče nobenega ne sili v nič.

Le manipulacija (90% osebkov) je bila tako uspešna, da imamo, kar imamo.
In to, kar imamo (zasvojenost od spleta + docela lažen občutek, da če smo na spletu - držimo cel svet na dlani), pa je za avtonomnost ljudi, ki jih je splet potegnil vase : KATASTROFA!
In vse omenjeno se nam bo še kako otepalo.

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

bluefish je izjavil:

A kdo koga sili?


Ne, nihče nobenega ne sili v nič.

Le manipulacija (90% osebkov) je bila tako uspešna, da imamo, kar imamo.
In to, kar imamo (zasvojenost od spleta + docela lažen občutek, da če smo na spletu - držimo cel svet na dlani), pa je za avtonomnost ljudi, ki jih je splet potegnil vase : KATASTROFA!
In vse omenjeno se nam bo še kako otepalo.
Govori zase, preostanek folka pa pusti pri miru.

digitalcek ::

Truga je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Retorično, vendar izjemno pomembno vprašanje: Bi brez interneta (in torrentov) ljudje po tvojem imeli več časa za stike v živo, ali manj?

No, bom jaz kar odgovoru na tole tvoje "retoricno" vprasanje.

Ne, ljudje ne bi imeli vec casa. Imeli bi ga manj, ker bi zgubljali cas se s sprehodi do trgovine (a si ti amerikanac, da ti je "going to the mall" socializacija al kaj?) in podobnimi bedarijami iz prejsnjega tisocletja.


Uporabnik Krsta: zanimivo, da toliko mladih (s teboj vred) misli, da so bile do iznajdbe spleta same bedarije.

Vaša samozavest, odvisnost od spleta in nekritičnost do spleta se vam bo še kako maščevala.

Če pa bo 3. svetovna in bo splet prerezan, potem pa boste psihično propadli/znoreli v mesecu dni najkasneje pa v letu. Ker brez googla ne boste znali skuhati niti usrane goveje juhce..
Predvsem pa zato, ker za vas ne bo nič več tako, kot je bilo dosedaj 15 (ali koliko) let...

Nam, ki smo večino življenja preživeli v NEspletu, del pa ob spletu, pa bo BISTVENO lažje. Ker smo nenazadnje znali juhico skuhat še v predspletnih časih.

bluefish je izjavil:

digitalcek je izjavil:

bluefish je izjavil:

A kdo koga sili?

Ne, nihče nobenega ne sili v nič.
Le manipulacija (90% osebkov) je bila tako uspešna, da imamo, kar imamo.
In to, kar imamo (zasvojenost od spleta + docela lažen občutek, da če smo na spletu - držimo cel svet na dlani), pa je za .vtonomnost ljudi, ki jih je splet potegnil vase : KATASTROFA!
In vse omenjeno se nam bo še kako otepalo.
Govori zase, preostanek folka pa pusti pri miru.


Govorim za večino, pa če razpočiš. Preberi kakšno resno sociološko raziskavo.

Zgodovina sprememb…

Truga ::

digitalcek je izjavil:

Uporabnik Krsta: zanimivo, da toliko mladih (s teboj vred) misli, da so bile do iznajdbe spleta same bedarije.

Razlozi/razcleni prosim kako hoja do trgovine da pogledas film ki je na voljo 1 klik in 10 sekund bufferanja stran ni popolna bedarija? Po kaksni logiki, tocno?

digitalcek ::

Truga je izjavil:


Razlozi/razcleni prosim kako hoja do trgovine da pogledas vsebino ki je na voljo 1 klik in 10 sekund bufferanja stran ni popolna bedarija? Po kaksni logiki, tocno?


Po logiki, da se je treba prav za vsako stvar malce potruditi. Za nekatere stvari pa celo več kot malce.
Nenazadnje, celo za vaš orgazem je treba 5 ali 10 minut premikat roko, kot da mešaš koktel...

In ker imate do spletne kraje tako naklonjen odnos, kot ga imate, imate posledično negativen in odklonilen odnos do avtorskih vsebin! Tudi če so kvalitetne. Češ: saj vsebina nikakor ni vredna tistega evra...

Upam, da vas doleti, da bo nekega dne na spletu na razpolago le 10 vsebin: trije celovečerci, dva porniča in pet dokumentarcev. In da bo en ogled ene vsebine stal 200 evrov.
Očitno bi le v tem primeru cenili vsebino...

Tako pa ste "pijani" od brezplačnosti, od neštetih vsebin na isto temo, od stokrat seštancane/podobne glasbe, od spletne demokracije, kjer vsak drek uploada vsak njegov drek. Pogosto pa celo ves drek, ki ga proizvede.

In vi mislite, da je tako prav, in da je to največja možna demokracija, ki nas je lahko doletela... Ojoj!

Zgodovina sprememb…

Truga ::

Lej, jaz precej kupujem okol. Raje se sploh ne vprasam kolk dnarja zmecem za razne avtorske vsebine. Tko da prosim da nehas kle jamrat o kradljivcih, ki jih sploh ni.

Je pa ocitno moj prosti cajt neprimerno bolj dragocen od tvojega. In ker je moj cajt dragocen, ce ne morem necesa za pogledat dobit takoj, pac ne dobim. Ce je ta takoj na torrentih je zame glihtok vredu. Meni ne gre za ceno, meni gre za cas. Cas je edina rec, ki je v zivljenju nimam kolikor hocem.

Tako da nehi prosim ze enkrat sanjat kako "se je treba potrudit". Za vsebine se v zadnjih 15 letih nikoli ni bilo treba, ker so na voljo 1 klik stran. In vedno lazje in vedno hitreje se pride do njih in vedno bolj kvalitetne so (tako v kvaliteti samega tonskega/video zapisa, kot v kvaliteti vsebine). In ta trend se bo nadaljeval se kar nekaj casa, ker so povezave med ljudmi vedno hitrejse. Ce hoces ti zabijat svoj cajt za preklete sprehode v trgovino (jaz grem raj mal u golovc v tem casu), cesar jaz pac ne mislim pocet. Kot sem rekel, saj smo vendar v 21. stoletju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

NeMeTko ::

@digitalček če bi malo prebral, kaj sem pisal prej, bi videl da je problem čisto drug:

Na TV, radiju, youtube, itd. nas dobesedno (brezplačno) posiljujejo z neko trenutno aktualno pesmijo (včasih bi jim celo plačal, da jo nehajo vrteti).

Če si boš to isto pesem prenesel preko torrenta, si pa avtomatično tat, lopov, baraba.

Daj razloži, kje je tu kakšno sorazmerje. (razlaga v smislu 'pa nehajte uporabljati torrente' pri tem ni na mestu!)

Kje je tu dejansko moč govoriti o kraji, če te že takointako z vseh strani bombardirajo s tistim komadom? Kako lahko govorijo o kraji, če si to pesem SMEŠ posneti z radija, in to potem NI kraja?

NE gre se za odklonilen odnos do avtorskih vsebin. Prej bi rekel, da se gre za že skoraj perverzen odnos do uporabnikov teh vsebin.
Najprej za debel denar prodajo pravice do predvajanja vsem mogočim medijem in 'komercialnim uporabnikom' (gostilne, trgovine, itd - povsod, kjer se javno predvajajo zadeve) in si nabašejo žepe, potem se pa spravljajo nad peščico uporabnikov, ko je do povsem iste vsebine prišla preko torrenta, emule ali drugega p2p orodja.

Poleg tega ti v isti koš mečeš vse avtorje, tiste, ki od svojega dela ne morejo živeti in tiste, ki jim denar že pri riti ven gleda.
Prvi več kot očitno producirajo vsebine, ki jih nihče noče (še na torrentih ne!), drugi pa v pohlepu hočejo še pa še, pa preganjajo reveže, ki so klikali na torrent link za njihovo skladbo in jih tožarijo za zneske, ki jim lahko uničijo eksistenco.
Za enkrat še nobena glasbena skupina ni proglasila bankrot, ker bi 'pirati' preveč vneto kopirali njihove pesmi. Kje tu potem sorazmerje, če se za kazen uniči eksistenco nekomu, ki je kopiral njihovo pesem?

Ne govorimo tu o kraji avtorskih del, ko nekdo ukrade glasbo, doda svoj vokal in to potem prodaja kot svoj izdelek. V tem primeru gre definitivno za krajo, saj tat skuša ustvariti dobiček na tuj račun.

Jaz pa govorim izključno o zasebni rabi.

digitalcek ::

Truga je izjavil:

Tko da prosim da nehas kle jamrat o kradljivcih, ki jih sploh ni.


Uuuu, to je pa nekaj novega.
Ampak zakaj potem vsa ta napenjanja avtorev in založb, da bi dobili od ogleda vsebin ves možen denar?

Truga je izjavil:

Je pa ocitno moj prosti cajt neprimerno bolj dragocen od tvojega. In ker je moj cajt dragocen, ce ne morem necesa za pogledat dobit takoj, pac ne dobim. Ce je ta takoj na torrentih je zame glihtok vredu. Meni ne gre za ceno, meni gre za cas. Cas je edina rec, ki je v zivljenju nimam kolikor hocem.


In zakaj misliš, da imaš premalo prostega časa? Ker so te zmanipulirali, da moraš videti marsikaj od ponujenega. Ja, kje pa to piše, zakaj je to potrebno?

Mogoče boš tudi ti, ko boš 60+ rekel: kurtz gleda filme in glasbo. Dobro, tedensko bom pogledal en film (selekcija!) in poslušal dva albuma. In pika.

Kaj res ne vidiš, da si do konca zmanipuliran in odvisen?

Truga je izjavil:

Kot sem rekel, saj smo vendar v 21. stoletju.


To, da smo (žal) v 21. stoletju in to z vsemi nepotrebnimi tehnikami in tehnologojami, pa je za ljudi kvečjemu slabo, ne pa dobro...
Ker ta situacija iz mnogih dela odvisneže in - bebce.

Truga ::

digitalcek je izjavil:

In zakaj misliš, da imaš premalo prostega časa? Ker so te zmanipulirali, da moraš videti marsikaj od ponujenega. Ja, kje pa to piše, zakaj je to potrebno?

Mogoče boš tudi ti, ko boš 60+ rekel: kurtz gleda filme in glasbo. Dobro, tedensko bom pogledal en film (selekcija!) in poslušal dva albuma. In pika.

Kaj res ne vidiš, da si do konca zmanipuliran in odvisen?
Aja, okej. Sem zmanipuliran in odvisn.

Ze tko nimam cajta da bi stare dobre filme pogledal, kaj sele nove ki ven sprot pridejo. V zadnjih 2h letih sem pogledal tocno dva celovecerca. Pa tisto eno ali 2 20 minutni epizodi risank na teden. Za igre sicer porabim vec casa, ampak igre so pac moj hobi, in jih rad igram. Pa se za te imam manj casa, kot bi ga hotel imet.

Ti pa mi kle pametujes da sem zmanipuliran in odvisen, ker sem vsak dan do 7ih ali 8ih zvecer u sluzbi? Ja hvala, res.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Three strikes polom v Novi Zelandiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9823843 (20669) Kamran
»

Rezidenca francoskega predsednika redni uporabnik torrenta

Oddelek: Novice / Varnost
318480 (6426) kuglvinkl
»

Hekerji vdrli v podjetje, ki izvršuje nadzor po francoskem zakonu HADOPI

Oddelek: Novice / Zasebnost
145358 (3410) CaqKa
»

Spletna stran hadopi.fr krade pisave, "ponuja" iskanje po The Pirate Bay (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
13337589 (34072) kitaj
»

Francoski HADOPI 2 stopa v veljavo

Oddelek: Novice / Zasebnost
448023 (6816) SkipEU

Več podobnih tem