» »

Francija krči proračun za Hadopi

1
2
3 4

para! ::

Tisti argument z žemljami je retardiran, ker:

- tržna cena ni določena izključno glede na proizvodne stroške (če bi bila, si filmov ne bi mogli privoščiti legalno) in
- nikjer ne piše, da enega izdelka ne smeš prodat večkrat.

Kot tule nekateri pišete, pa bi vse kar je digitalno lahko prodal zgolj enkrat, potem pa razdajal zastonj zgolj zato, da bi se približal lastnostim klasičnega trgovanja.

Ne gre to tko.

lp
Death before dishonor!

alphasaphir ::

Fritz je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Fritz je izjavil:

Ko se je v Franciji začela zgodba okrog bolj ostrega preganjanja deljenja vsebin na spletu, je eden od vrhovnih sodnikov izjavil, da je, kadar zakon kriminalizira početje tako široke množice ljudi, potrebno razmisliti ali ni morda kaj narobe z zakonom in ne z ljudmi.


Če bo čez 5 let (zelo verjetno tudi bo!) po trgovinah kradlo recimo šeststo tisoč Slovencev, bo torej kakšen pameten slovenski sodnik ugotovil, da je očitno nekaj narobe z zakonom in kraj po trgovinah (in ostalih kraj in tatvin) ne bodo več procesuirali?


A spet mešamo materialne in nematerialne dobrine, ki jih je možno v nedogled kopirati? Mešamo kruh in idejo, kaznivo dejanje pedofilije in kršitev monopola nad kopiranjem, krajo v trgovini in kopiranje ničel in enic... Francoski sodnik verjetno tega ni izjavil zato, ker bi ne poznal prava ali bil mentalno zaostal temveč zato, ker mu je bilo jasno, da željam industrije ni možno ustreči brez prekomernega nadzora in kriminaliziranja mase ljudi, ki na spletu počne to kar že stoletja in desetletja počno s knjigami, kasetami, CD-ji in DVD-ji - si jih izposojajo, jih kopirajo in izmenjujejo med seboj.


Zelo lep odgovor!
Kot edino možnost damo free market kot pravičen sistem in komunizem kot temno plat človeščtva. Ni poti vmes. Vse kar povežemo z enim je tako in vse kar z drugim je ravno obratno. Žalostno je tudi kako nekateri uporabniki berejo, s preveč interpretacije, ki jo kar položijo v usta drugim in to zelo napadalno. Zato je toliko lepše prebrat nekaj, ko vidiš, da je človek razmislil in ohranil mirno kri! Digitalček je pa vedno zagovornik zabavne industrije v imenu intelektualne lastnine. Problem je v tem, da je umetnik in ga je strah, da bo prvi, ki bo moral kruh krast, če bomo pirati=uporabniki slotecha dalje kradli. Zato pa je našel nekoga, ki ima isti cilj. Služit na račun intelektualne lastnine. Zdaj mora le še nam vtepst v glavo kaj je prav in narobe. Samo kaj ko smo tako prekleto trmasti.

alphasaphir ::

Glede na to, da se uporablja beseda kraja, kraja intelektualne lastnine:
1. je kdo bolj neumen če se mu vkrade intelektualna lastnina?
2. če mu nekdo vkrade intlektualno lastnino, ampak je nikakor ne bi kupil, je lastnik kakorkoli prikrajšan?
3. je že kdo vrnil vkradeno intelektualno lastnino?

PaX_MaN ::

2. če mu nekdo vkrade intlektualno lastnino, ampak je nikakor ne bi kupil, je lastnik kakorkoli prikrajšan?

Da, lastnik je bil prikrajšan vsaj za pošteno plačilo in del prispevkov zdravstvenega zavarovanja in pokojninskega zavarovanja.

alphasaphir ::

Ker nisem kupil si torej prikrajšan? Najboljše da MORAM kupit če prodajaš.

Se pa vsekakor strinjam s poštenim plačilom. Čeprav je verjetno ta pojem precej od človeka in situacije odvisen.

Zgodovina sprememb…

para! ::

Ker nisem kupil si torej prikrajšan? Najboljše da MORAM kupit če prodajaš.

Lastnik je prikrajšan za plačilo, ki mu po zakonu pripada, če ti uporabiš njegovo intelektualno (ali kakršnokoli) lastnino. Tako kot moraš peku plačat za žemljo, ker tako pravi zakon, sicer bi se lahko s pekom zmenil tudi drugače.

Ni ti TREBA kupit, tako kot ti ni TREBA pogledat.
Death before dishonor!

CoolBits ::

Saj ti ni treba pogledat pa te lahko že kaznujejo... dovolj, da pobiraš z interneta in takoj zbrišeš.

alphasaphir ::

Se pravi po črki zakona! Da tovariš. Se strinjam. Mogoče lahko tudi tu še kak "pošten" vrinemo, da se bo lepše slišalo.

PaX_MaN ::

alphasaphir je izjavil:

Ker nisem kupil si torej prikrajšan? Najboljše da MORAM kupit če prodajaš.

U FAIL:
2. če mu nekdo vkrade intlektualno lastnino, ampak je nikakor ne bi kupil, je lastnik kakorkoli prikrajšan?

alphasaphir ::

Da, prehajanje med osebami. Mogoče sem šizofren, ko vlečem filmčke iz jutuba in shranjujem slike iz google pictures za ozadje na računalnik. Se grem kar predat na prvo policijsko postajo. Kriv za en "U FAIL" na slotechu. kva kva

PaX_MaN ::

Ne seri klamf.
Napisal si "vkrade intelektualno lastnino", kar je precej dobro definirana besedna zveza, sploh prva beseda pove veliko.
Ne se zdaj z nekimi "filmčki z jutuba" pa "slike z google pictures" ven vlečt.
Ne bo šlo, miško.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

para! ::

alphasaphir je izjavil:

Se pravi po črki zakona! Da tovariš. Se strinjam. Mogoče lahko tudi tu še kak "pošten" vrinemo, da se bo lepše slišalo.

Vprašal si kako je lastnik prikrajšan, ko mu ti ukradeš lastnino, kaj mutiš zdej s tovariši?
Death before dishonor!

CoolBits ::

Kako se pa ukrade intelektualno lastnino?

alphasaphir ::

Načeloma si ti tudi. Si me pa ujel pri nedoslednosti.
1. Ne bom ti pisal kaj vse sem shranil na računalnik, ampak za razliko od teh igrc o katerih si ti govoril prej, je to zelo malo.
2. Če jaz nisem kupil in sem s tem povzročil manjši dobiček peku - ti nujno sklepaš, da kradem?
3. kva kva

PaX_MaN ::

CoolBits je izjavil:

Kako se pa ukrade intelektualno lastnino?

Tko da se pogleda če maš račun. Če ga nimaš, si spizdil.

alphasaphir ::

para! pardon za način! Se ne strinjam in sem slabo napisal. Če je nekdo prikrajšan tako kot veleva zakon, bi morali zakoni biti pravični, da bi se strinjal.

PaX_MaN je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Kako se pa ukrade intelektualno lastnino?

Tko da se pogleda če maš račun. Če ga nimaš, si spizdil.

Ah daj no. Torej se spizdil vse, za kar nimaš računa?

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

PaX_MaN je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Kako se pa ukrade intelektualno lastnino?

Tko da se pogleda če maš račun. Če ga nimaš, si spizdil.

Saj to me zanima, kako sem spizdil oz ukradel?
Kako se intelektualna lastnina ukrade?

Je mogoče avtor pol manj inteligenten in jaz kaj bolj?

PaX_MaN ::

Ja kako se pa fizična lastnina ukrade? A sem kej bolj močen potem ali kaj?

alphasaphir ::

Tako da je lastnik več nima. Če je bila pa težka pa si lahko tudi bolj močen :)

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

Fzično lastnino vzameš prejšnjemu lastniku in je ta nima več ampak jo imaš ti.

PaX_MaN ::

Ja in? To ima zvezo z intelektualno lastnino kakšno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

CoolBits ::

In izpadeš češko ko govoriš o kraji.
To v intelektualnem in digitalnem svetu ni mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

alphasaphir ::

Ja vprašal si kako se fizična lastnine ukrade in dobil odgovor. A si ti načeloma pameten?

PaX_MaN ::

CoolBits je izjavil:

In izpadeš češko ko govoriš o kraji.
To v intelektualnem in digitalnem svetu ni mogoče.

A če ti denar izgine z računa v banki, ki se hrani nekje na trdem disku, digitalno, to ni kraja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

CoolBits ::

Je ker denar je tudi fizičen in ga komot dvigneš v fizični obliki.
Mešaš meglo.

PaX_MaN ::

alphasaphir je izjavil:

Ja vprašal si kako se fizična lastnine ukrade in dobil odgovor. A si ti načeloma pameten?

A si ti funkcionalno nepismen?

CoolBits je izjavil:

Je ker denar je tudi fizičen in ga komot dvigneš v fizični obliki.
Mešaš meglo.

Ker eknjigo lahkio komot natiskaš na fizičen papir.
Mešaš drek.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

alphasaphir ::

PaX_MaN je izjavil:

CoolBits je izjavil:

In izpadeš češko ko govoriš o kraji.
To v intelektualnem in digitalnem svetu ni mogoče.

A če ti denar izgine z računa v banki, ki se hrani nekje na trdem disku, digitalno, to ni kraja?

Dobro vprašanje. V tem primeru ne bom več prišel do denarja. Oziroma ga bo banka morala nadomestit ali pa tudi ne. Če mi pa nekdo vkrade sliko iz flickrja, za katero sem napisal, da je ne sme, pa bom sliko še vedno imel.

CoolBits ::

Kako pa igro, glasbo ali film spravim v fizično obliko?

PaX_MaN ::

CoolBits je izjavil:

Kako pa igro, glasbo ali film spravim v fizično obliko?

Gledališče, teater, opera.

alphasaphir je izjavil:

Če mi pa nekdo vkrade sliko iz flickrja, za katero sem napisal, da je ne sme, pa bom sliko še vedno imel.

Ja in?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

CoolBits ::

Aha torej iz gledališča lahko igrco ukradem in je avtor več nima :))

Hotel sem samo povedat, da je govora o kopiranju in distribuciji intelektualne lastnine.
Tisti, ki govorite o kraji ste malo zablojeni.

alphasaphir ::

"Ja in? "
Bo ne.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

CoolBits je izjavil:

Aha torej iz gledališča lahko igrco ukradem in je avtor več nima :))

Ja in če je avtor nima več/ima še zmeraj kaj pol?

Hotel sem samo povedat, da je govora o kopiranju in distribuciji intelektualne lastnine.

To JE kraja in to da ima avtor še vedno "original doma" ne spremeni tega niti za mišji falus.

CoolBits ::

Beseda kraja je lepo definirana in ta beseda v intelektualnem in digitalnem svetu nemore obstajat.

PaX_MaN ::

alphasaphir je izjavil:

"Ja in? "
Bo ne.

Če boš še vedno imel kopijo slike, pa čeprav so ti eno kopijo spizdili, bo kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

alphasaphir ::

PaX_MaN je izjavil:

alphasaphir je izjavil:


Mešaš meglo.

Ker eknjigo lahkio komot natiskaš na fizičen papir.
Mešaš drek.

Lopovi igrajo tudi pesmi na kitaro. In si pojejo besedila. Citirajo tudi.
Pa nimajo pravic.

PaX_MaN ::

CoolBits je izjavil:

Beseda kraja je lepo definirana in ta beseda v intelektualnem in digitalnem svetu nemore obstajat.

Seveda obstaja, samo piratje si ne morejo kaj kot pa izmišljevat si iz riti potegnjene argumente da bi lahko opravičili svoja dejanja.

kitaj ::

nekikr je izjavil:

Tole je TOP tedna na Partisu. Katere stvari ne moreš kupiti pri nas?

Ne vem, ker me tovrstni filmi ne zanimajo dovolj, da bi se zanje spravil iz hiše. Poleg tega mi vonj po kokicah zbuja slabost.
Kakega od teh filmov bi morda "najel" za ogled doma. Jih lahko?

alphasaphir ::

PaX_MaN je izjavil:

alphasaphir je izjavil:

"Ja in? "
Bo ne.

Če boš še vedno imel kopijo slike, pa čeprav so ti eno kopijo spizdili, bo kaj?


Verjetno niti vedel ne bom. Kaj bi bilo?

PaX_MaN ::

Ne vem, to ste piratje s tem "ampak avtor ma original še zmerom!" ven prilezli.
Povejte zdej, česa se to tiče.

CoolBits ::

Tiče se piratov... tistih pravih z ukradeno ladjo.

alphasaphir ::

CoolBits iz sskj
krája -e ž (á) jemanje česa s
prisvojitvenim namenom na skrivaj in
brez dovoljenja in vednosti lastnika:

pravno pa je verjetno precej bolj definirano. Jaz mislim, da komot govorimo o kraji int.lastnine. Mene predvsem moti ta "intelektualni" del. Po eni strani mislim, da imamo vsi pravico do znanja tudi če se je kdo prej tega spomnil, po drugi pa nočem toliko neumnih stvari dajat v predalček intelekta.

Problem vidim predvsem v kaznovanju in pridobivanju dokazov, ko gre za krajo intelektualne lastnine.

PaX_MaN je izjavil:

Ne vem, to ste piratje s tem "ampak avtor ma original še zmerom!" ven prilezli.
Povejte zdej, česa se to tiče.

Fizičnih stvari povečini ne. Digitalnih predvsem; si pa postavil dobro vprašanje glede denarja. Kako če ga na banki ukradejo, ga pa nima več lastnik? Odtujitev vs. prisvojitev. Zmislil si pa ni tega noben pirat. Tako pač je.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

kitaj je izjavil:

nekikr je izjavil:

Tole je TOP tedna na Partisu. Katere stvari ne moreš kupiti pri nas?

Ne vem, ker me tovrstni filmi ne zanimajo dovolj, da bi se zanje spravil iz hiše. Poleg tega mi vonj po kokicah zbuja slabost.
Kakega od teh filmov bi morda "najel" za ogled doma. Jih lahko?


Seveda lahko. Tiste, ki so že naprodaj, ostali še bodo in si jih boš ogledal takrat. Če pa misliš, da ti mora biti vse na voljo takoj, tukaj in zdaj, se pa krepko motiš. Ko se nekdo odloči, da da zadevo na trg (naprodaj) takrat to lahko kupiš. Da pa greš in ukradeš*, ker ni bilo takoj v trgovini je pa neumen izgovor.

Truga ::

nekikr je izjavil:

Če pa misliš, da ti mora biti vse na voljo takoj, tukaj in zdaj, se pa krepko motiš. Ko se nekdo odloči, da da zadevo na trg (naprodaj) takrat to lahko kupiš. Da pa greš in ukradeš*, ker ni bilo takoj v trgovini je pa neumen izgovor.

Kupci hocejo tukaj in zdaj. Prodajalci jim tega ne dajo na voljo, tako da si pac zrihtajo drugje.

http://theoatmeal.com/comics/game_of_th...

NeMeTko ::

Ali se še spomnite dobrih starih videotek? Plačal si letno članarino (ali nek drobiž za posamezno izposojo) in gledal, kar ti je srce poželelo. Komu je takrat padlo na pamet, da bi kopiral videokaseto?

Zakaj se model ni prenesel na Internet? Kdo bi še 'kradel' filme, če bi za neko normalno naročnino gledal iste filme v najboljši kvaliteti, opremljene s podnapisi, brez čudnih zvokov in sprehajalcev, ki vsake toliko prekrijejo sliko?

Predvidevam, da je glavno vlogo odigral pohlep filmske industrije, ki hoče izžeti maksimum iz vsakega produciranega dela, namesto da bi svoja dela ponudili za drobiž in služili na masi.

Z literaturo je podobno. Greš v knjižnico, plačaš članarino in celo leto bereš do onemoglosti. Morda koga poznate, ki se je spravil fotokopirati celo knjižno polico? Pa knjižni avtorji zaradi tega tudi niso propadli - zakaj naj bi potem filmska industrija?

Programi za računalnik so druga pesem, ampak če smo realni - koliko programov pa povprečen uporabnik dejansko potrebuje? Zakaj pa nebi tudi imeli posebne knjižnice, ki bi izposojale programe. Če recimo potrebujem Autocad samo zato, da si bom narisal načrt za pasjo uto sestaviti, zagotovo ne bom šel kupiti celega paketa. Če pa bi si ga lahko izposodil za mesec dni v knjižnici, mi tudi na kraj pameti nebi padlo, da bi iskal kakšen torrent in zadevo vlekel dol.

Ker je prej nekdo omenjal CAD programe in izobraževanje - tu vidim pa krivdo v šolskem sistemu, ki se ne potrudi izpogajati ugodno varianto za svoje učence. Autocad definitivno ni edini CAD proizvod. Šola bi se lahko obrnila na več proizvajalcev oz. distributerjev in izpogajala najbolj ugodno ceno za paket, na katerem bi potem poučevali. Presenečeni bi bili, ko bi enkrat videli, da proizvajalci le niso čisto brez posluha, saj jim je to več kot ugodna reklama za njihove izdelke.

Ko govorimo o piratstvu, se moramo na koncu vprašati, v kolikšni meri ga prav industrija sponzorira. Če bi ga res hoteli izkoreniniti, bi to lahko dosegli z uvajanjem novih (starih) poslovnih modelov. Tako pa dobiš občutek, da jim je pohlep zameglil oči in razum.

nekikr ::

@Truga: ja, res, ubogi razvajenčki. Kaj pa se zgodi, ko odrastete in vam v življenju cel kup stvari ni na voljo tukaj in zdaj? Se usedete na pločnik in jokate?

Z literaturo je podobno. Greš v knjižnico, plačaš članarino in celo leto bereš do onemoglosti. Morda koga poznate, ki se je spravil fotokopirati celo knjižno polico?
Seveda. Cele horde študentov in dijakov.

Če recimo potrebujem Autocad samo zato, da si bom narisal načrt za pasjo uto sestaviti
Ne rabiš Autocada, na voljo je precej bistveno bolj ugodnih rešitev, celo zastonjske. Autocada NE RABIŠ, Ga pa HOČEŠ, ker je zastonj. Bistvena razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Truga ::

nekikr je izjavil:

@Truga: ja, res, ubogi razvajenčki. Kaj pa se zgodi, ko odrastete in vam v življenju cel kup stvari ni na voljo tukaj in zdaj? Se usedete na pločnik in jokate?

Nope, poberem s piratebaya.

Mipe ::

Heh, ata bi si kaj težko pomagal z AutoCAD-om za planiranje pasje ute. Najprej bi rabil vsaj 20 ur tečajev.

Truga ::

NeMeTko je izjavil:

Ali se še spomnite dobrih starih videotek? Plačal si letno članarino (ali nek drobiž za posamezno izposojo) in gledal, kar ti je srce poželelo.

http://www.crunchyroll.com/

Jaz imam klele letno narocnino in gledam kar hocem. Sicer uporabljam ameriski proxy, ker ene reci pri nas niso navoljo "zaradi licenc", ampak je vseen kr uredu, ker ni treba cakat 3 minute da pobere torrent.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

bluefish ::

Truga je izjavil:

Sicer uporabljam ameriski proxy, ker ene reci pri nas niso navoljo "zaradi licenc", ampak je vseen kr uredu, ker ni treba cakat 3 minute da pobere torrent.
Glede na mnenje založb in njihovo posiljevanje z regijami ter teritoriji, si ravno tako kriv kot v primeru prenosa s torrent strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Truga ::

Poserjem se na mnenje zalozb in njihovo posiljevanje z regijami in teritoriji. Mam tud region free dvd player in region free PS2 emulator. Ce jim kaj ni prav grem lahko tud nazaj na torrente.

Ce neki kupim/placujem za service bom to tud uporabljal.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Three strikes polom v Novi Zelandiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9823910 (20736) Kamran
»

Rezidenca francoskega predsednika redni uporabnik torrenta

Oddelek: Novice / Varnost
318493 (6439) kuglvinkl
»

Hekerji vdrli v podjetje, ki izvršuje nadzor po francoskem zakonu HADOPI

Oddelek: Novice / Zasebnost
145371 (3423) CaqKa
»

Spletna stran hadopi.fr krade pisave, "ponuja" iskanje po The Pirate Bay (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
13337649 (34132) kitaj
»

Francoski HADOPI 2 stopa v veljavo

Oddelek: Novice / Zasebnost
448046 (6839) SkipEU

Več podobnih tem