» »

Apple umika YouTube app iz iOS-a

Apple umika YouTube app iz iOS-a

vir: 9to5Mc
9to5Mc - Apple je z zadnjo beto prihajajočega iOS 6 umaknil YouTube aplikacijo za iPhone in iPad (ne pa za Apple TV), kot jo v bolj ali manj nespremenjeni obliki ponujajo že vse od leta 2007. Seveda se špekulira, da se iz tega ali drugega razloga želijo rešiti vsakršne odvisnosti od Googlovih servisov, sploh odkar so maja meseca najavili zamenjavo Google Maps aplikacije z lastno kartografsko rešitvijo podjetja C3 techologies. C3, ki se specializira za visokokvalitetne 3D zemljevide, je Cupertino kupil lani novembra.

The Verge je o tem povprašal Apple in dobil odgovor, da ne gre za nič posebnega - preprosto je potekla obstoječa licenčna pogodba za YouTube vsebine, oni pa se niso odločili za obnovo. Pri tem je zanimivo, da bo aplikacija še vedno na voljo za iOS5 in starejše različice, ki so torej očitno pokrite pod drugo licenco (?). Apple obenem dodaja, da je "podpora za YouTube zelo pomembna" ter da bo storitev še naprej mogoče uporabljati skozi Safari brskalnik. Google medtem komentira, da imajo v delu namensko YouTube aplikacijo, ki pa jo bo treba seveda ročno namestiti skozi iOS.

Je sicer tudi nekaj dobrega v vsem tem: Google bo zdaj lahko sam skrbel za posodobitve aplikacije, tako da se iOS uporabniki lahko nadejajo več in bolj pogostih nadgradenj. Kakšen je trenutni odnos med podjetjema, sploh v povezavi z milijardnim tožarjenjem Appla in najpomembnejšega Android integratorja Samsung, pa lahko le ugibamo.

22 komentarjev

sirotka ::

ter da bo storitev še naprej mogoče uporabljati skozi Safari brskalnik.


Ja, ta storitev je bolj tako. Če primerjam chrome vs. youtube app na Androidu ni primerjave.

Zeratul ^^ ::

Jaz če bi bil Google bi prepovedal Appleu da uporablja Youtube in Google. (ter ostale spletne strani od Googla.)
#yolo

sirotka ::

In potem bi sledila protimonopolna tožba in bi plačal par mio € kazni in nazaj omogočil vse storitve.

MasterBlaster ::

Super novica! Full sovražim, da se youtube linki odpirajo v tej aplikaciji in te vrže iz browserja.
Tk je pa pika .

Pesimist ::

Zakaj pa ni protimonopolne tozbe ko se gre za MacOS instalacijo na navadni pc?

sirotka ::

MasterBlaster je izjavil:

Super novica! Full sovražim, da se youtube linki odpirajo v tej aplikaciji in te vrže iz browserja.

In si pripravljen izgubit na hitrosti,...? Sicer pa (spet na androidu) te vpraša, ko klikneš na link, ali želiš gledat v browserju ali aplikaciji.

Pesimist je izjavil:

Zakaj pa ni protimonopolne tozbe ko se gre za MacOS instalacijo na navadni pc?


Ker Apple nima tako velikega deleža? Google search, youtube,... pa ima monopol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

MasterBlaster ::

sirotka je izjavil:


In si pripravljen izgubit na hitrosti,...? Sicer pa (spet na androidu) te vpraša, ko klikneš na link, ali želiš gledat v browserju ali aplikaciji.


Youtuba nikoli ne uporabljam kot standalone storitev. Tako na webu kot na mobile. Ponavadi so povezave z drugih strani. In v primeru, da je povezva na youtube, se namesto mobilne strani odpre aplikacija. Isto velja za povezave v appstore. V bistvu je še slabše. Če preko twitterja odpreš eno stran, ki ima povezavo na appstore, se ob kliku odpre safari. Potem te pa ta redirekta v appstore in spet se odpre nova aplikacija :(

Nenehno spraševanje, s katero aplikacijo se naj odpre, na androjdu, mi gre še pa bolj na k****.
Tk je pa pika .

bojsi ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Jaz če bi bil Google bi prepovedal Appleu da uporablja Youtube in Google. (ter ostale spletne strani od Googla.)


Zato pa nisi Google.

Google plačuje Applu za to, da je privzeti brksalnik na iOS-u, ker ima veliko od tega. Google potegne več oglaševalskega denarja iz iOS-a kot pa iz Androida.

jype ::

sirotka> Google search, youtube,... pa ima monopol.

Prevladujoč tržni delež.

VaeVictis ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Jaz če bi bil Google bi prepovedal Appleu da uporablja Youtube in Google. (ter ostale spletne strani od Googla.)


No tole je pa realnost:

Google pays Apple $1 billion to be search default

Še en zanimiv link glede Apple in Googla:
The Google-Free iPhone

mjk ::

no no ... na androidu se lahko odločiš s katero stvarjo ti odpre link ... lahko tudi rečeš, da VEDNO to naredi brez vprašanja, kar je meni kot uporabniku bolj všeč, kot iosova politika, da ni podvojene funkcionalnosti in zato nimaš izbire :/

drugače pa ja ... applova politika je očitno ta, da imajo dovolj userbasea in da bodo probali te čim bolj navadit na samo apple in jih tako držati v šahu še naprej ... torej da ne izvejo nič novega in imajo še vedno predstavo o androidu, takem kot je bil 2.1.

-------
apple je dobr začel revolucijo pametnih telefonov, nato pa zašel v slepo vejo ... android ga bo povozil, če le applu ne uspe tale tožbica in prepoved prodaje v US (seveda posledično kmalu tudi EU).

Phantomeye ::

bojsi je izjavil:

Zeratul ^^ je izjavil:

Jaz če bi bil Google bi prepovedal Appleu da uporablja Youtube in Google. (ter ostale spletne strani od Googla.)


Zato pa nisi Google.

Google plačuje Applu za to, da je privzeti brksalnik na iOS-u, ker ima veliko od tega. Google potegne več oglaševalskega denarja iz iOS-a kot pa iz Androida.


Iskalnik.

sirotka ::

jype je izjavil:

sirotka> Google search, youtube,... pa ima monopol.

Prevladujoč tržni delež.


Glede na to, da je ekonomija še vedno primarna izobrazba, poznam izraze, je pa bv bilokaj drugega uporabljat glede iskanja in youtubu podobnih strani, ker tam je google pač google.

MasterBlaster je izjavil:


Nenehno spraševanje, s katero aplikacijo se naj odpre, na androjdu, mi gre še pa bolj na k****.


Sej, si lahko daš eno lepo malo kljukico in ti nato vedno odpre s to aplikacijo. Torej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

axee ::

MasterBlaster je izjavil:

Nenehno spraševanje, s katero aplikacijo se naj odpre, na androjdu, mi gre še pa bolj na k****.


Bolje enostavna izbira, kot pa zaprt sistem, kjer moraš stvar jailbreak-at da nastaviš drug default browser.

Lenobe, namesto preproste izbire imate raje, da nekdo namesto vas razmišlja. Ena kljukica te loči od tega, da vprašanja ne vidiš več, pa še deluje tako kot ti hočeš, ne pa tako kot naj bi bilo "boljše" za večino / forsiranje zaprtega ekosistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

kpkp ::

axee je izjavil:

Bolje enostavna izbira, kot pa zaprt sistem, kjer moraš stvar jailbreak-at da nastaviš drug default browser.

Pa še tako se ne moreš izogniti uporabi Javascript engine od Safarija. Zato je Chrome na Androidu "pravi" na iOS pa bolj "imitacija" samega sebe.

mrdaco ::

Strel v koleno, če mene kdo vpraša. Zdaj ali to pomeni da bo tudi iz App Stora aplikacija umaknjena ali samo integrirana, iz Stora se pa bo lahko dol potegnila. Ker jaz si ne znam predstavljat tablice brez Youtobe videov.

Jst ::

mrdaco: Gor je link, kjer je obrazloženo, da je tako za Apple, kot za Google bolje, če Youtube aplikacijo dostavi Google. Trenutna Applova Youtube aplikacija ni prikazovala reklam, Google ni imel nobene kontrole,... Preberi link.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

skika ::

Super. Dobro za konkurenčne video sharing strani. Sam se pa že dolgo nazaj youtube app pospravil, ter nastavil html5 Safari bližnjico na home screen.

driver_x ::

Praktično se ne bo spremenilo nič.

;-) ::

je že kaj znano kdaj pride drug iphone ven ?

jype ::

sirotka> Glede na to, da je ekonomija še vedno primarna izobrazba, poznam izraze, je pa bv bilokaj drugega uporabljat glede iskanja in youtubu podobnih strani, ker tam je google pač google.

Kljub temu alternative obstajajo in niso slabe, samo ti jih ne poznaš.

22gapi22 ::

MasterBlaster je izjavil:

Nenehno spraševanje, s katero aplikacijo se naj odpre, na androjdu, mi gre še pa bolj na k****.

Drugače imaš ob tem, ko te vpraša na izbiro tudi izbrati določeno dejanje kot default. Tako da ne vidim razloga zakaj bi ti šla svoboda izbire na živce.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava hdmi do TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
133643 (3329) nyler
»

Microsoft naredil svojo lastno YouTube aplikacijo za WP, pa brez oglasov in z downloa

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4414665 (10719) w00tnes
»

Windows Phone 7 - "Must have APPs" (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6214056 (9346) Tilen
»

iPhone 4s ios upgrade (iz 5.0.1 v 6.0.1)

Oddelek: Mobilne tehnologije
252117 (1676) Company
»

Microsoft vlaga pritožbo zoper Google pri Evropski komisiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
7120779 (19315) dela

Več podobnih tem