» »

Val202 slab signal

Val202 slab signal

Machete ::

Zakaj ima Val202 tako slab signal? Osebno mi je edini poslušanja vreden radio v Slo, ampak velikokrat ga ne morem loviti na čisto.
V avtu je ok povsod, na 'stacionarnih' radijih pa je bolj škatljiv. Čemu to in zakaj se ne zgledujejo po radio Ognjišče, ki lovi tudi pod vodo?

Bura ::

Pa ne mi tega govorit no, da je edini vreden poslušanja.Jaooo >:D

Machete ::

Upam da se to ne razvije v kateri radio je ok in kateri brezvezen.
V čemu je trik relativno slabega sprejema je srčika tega posta.

Bura ::

Srčika je v tem da nihče več ne posluša "staromodnih" radijskih postaj in da Val 202 ne obnavlja in se ne trudi za svojo poslušanost ker se jim ne splača frekvenc popravljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bura ()

joze67 ::

Edini radio za gluhe ta moment je Radio Študent.

Sicer pa je sprejem signala odvisen od lokacije in antene. Do sedaj še nisem imel težav, še posebej ne z RTV SLO oddajniki. Torej boš za resno debato o signalu moral razkriti:
Na kateri frekvenci poslušaš
Kje poslušaš (in katere oddajnike lahko vidiš)
in še kaj, pa še potem ti nihče ne bo mogel kaj dosti pomagati. Še posebej pa ne, če v avtu pred hišo nimaš težav, kar nakazuje, da signal je in v zadostni kvaliteti.

Kako točno pa se popravi frekvenca, pa ne vem.

Machete ::

Oddajnik Nanos. Nečist zvok je na različnih aparatih, ki z drugimi neomembe vrednimi radiji nimajo težav :)
No sej vem da pogruntal ne bomo nič. Samo skozi zadnje destletje sem pač ugotovil, da imaš kar srečo če je 202 kristalno čist. (različne lokacije po slo, različni radiji).

Ok, ker verjetno nihče ne ve čemu je tako, rešitve pa še manj, lahko udarimo na juriš zakaj je vse ostalo od RŠ in 202 totalen šodr.
Preprosto, ker 5 komadov na 8 mesecev si dam lahko na youtube listo in repeat :) Pa še retardiranih in totalno bedno nesmešnih špikerjev ni treba poslušat.

Fave ::

Če ima tvoj radio vhod za zunanjo anteno, lahko poizkusiš z njo. Praktično zastonj si lahko izdelaš tudi enostaven dipol.

Moji radiji: VAL202, ARS, RADIO SI, SLO1
My mind's a hyper tool that fixes everything.

msjr ::

Machete je izjavil:

Zakaj ima Val202 tako slab signal? Osebno mi je edini poslušanja vreden radio v Slo, ampak velikokrat ga ne morem loviti na čisto.
V avtu je ok povsod, na 'stacionarnih' radijih pa je bolj škatljiv. Čemu to in zakaj se ne zgledujejo po radio Ognjišče, ki lovi tudi pod vodo?


V Ljubljani v centru ne lovi v stari bajti obrnjeni proti gradu... Pa tudi tule za Bežigradom pravkar pizdim, ker spet šumi...

Po moje je najbolje, da pišem e-mail in potem dobim PR odgovor :))

So pa res edina dokaj poslušljiva postaja v Sloveniji, komerciala je res čisti podn.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Zvok in slika
3197428370 (2028) gb39
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411078 (6725) Juneau
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613458 (8269) PreviousUser
»

Slovenski komercialni radiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7913166 (11133) LuiIII
»

Proti ukinitvi radia 1 - www.pobuda.net (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19036005 (30067) BlaY0

Več podobnih tem