» »

Proti ukinitvi radia 1 - www.pobuda.net

Proti ukinitvi radia 1 - www.pobuda.net

1 2
3
4

Gray_Warden ::

bluefish> In kaj se zgodi, če nenadoma pod isto mrežo spada kup postaj in imaš na izbiro dejansko le tri programe, ostali pa zaradi zasedenega frekvenčnega prostora niti niso slišni, pa če se še tako trudijo

si se kdaj peljal od postojne proti kopru? slišijo se kakšne 3 postaje, kot si ti rekel. Radio1, radio slovenija in mislim da val 202. Logično da je edina pametna izbira na celotni primorski le radio1, od tod tudi toliko poslušalcev.

ma prostih frekvenc tam doli je več kot preveč samo kaj ko ni slišat nobene postaje..niti radia salomon, niti radia belvi.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Gray_Warden je izjavil:

bluefish> In kaj se zgodi, če nenadoma pod isto mrežo spada kup postaj in imaš na izbiro dejansko le tri programe, ostali pa zaradi zasedenega frekvenčnega prostora niti niso slišni, pa če se še tako trudijo

si se kdaj peljal od postojne proti kopru? slišijo se kakšne 3 postaje, kot si ti rekel. Radio1, radio slovenija in mislim da val 202. Logično da je edina pametna izbira na celotni primorski le radio1, od tod tudi toliko poslušalcev.



je še ognjišče no.

jeanmike ::

radio ognišče je enemu v tolminu lovilo 6m pod zemljo v zaklonišču... edini radio ki seže v podzemlje :)

LeoOblak ::

Ta debata postaja vse bolj zanimiva. Odgovoril bom torej na več dilem.

Lokalni radio:
V Ajdovščini je na primer Radio Nova. Edini Radio. Kljub temu je zašel v težave in odpustil vse ljudi.
V Ajdovščini Radio Nova ni imel konkurence. Zakaj ima težave? Ker ni več lokalnih podjetij, ki bi oglaševala.
Mreže so v bistvu pribežališče postaj v finančni stiski. Enako Radio Radlje. Več let je vegetiral.
Sedaj ko je v Radiu 1 se je poslušanost podvojila. Radlje ni imel konkurence pa mu ni šlo.
Najprej je bil lastnik Belna, potem ga je, ker ni šlo prodal Radiu Brezje in sedaj je še vedno lastnik Brezje, le Radlje je povezan v mrežo Radio 1.

Enako Radio Viva. Pred leti je zašel v težave. Lastnik ga je prodal Radiu Maxi. Še vedno ima svoj program a žal vegetira.
To je pač usoda postaj, ki se ne povežejo v mrežo.

Z dvema zaposlenima pač ne moreš delati dober program. Ravno tako ne z 5.000 EUR prihodka mesečno. To so osnove ekonomije.
V veliki Britaniji so ugotovili, da je žal lokalni komercialni radio preživet poslovni model, ki ne deluje več.
Svetujem branje OFCOM analiz in localnes deregulation iz leta 2010.

Torej še vedno verjamem, da sta za loaklne postaje na voljo dve rešitvi:
A) država jih sofinancira
B) povežejo se v mreže in ohranijo samo lokalne novice

Tretja možnost je vegetiranje ala: Radio Laser, Radio Nova, Radio Snoopy, Radio Tartini (nič zaposlenih ves čas) itd.

LeoOblak ::

Sedaj pa še zadeva POP TV in Kanal.
Norkring je dobil koncesijo za multipleks.
Pri RTV-ju poceni najema oddajnike in jih daje v najem za 8x ceno.
Ker nihče noče na njegov multipleks in vsi raje najemajo pri RTV je prišel na pomoč norveški kralj.
In kar naenkrat se je zakon o telekomunikacijah spremenil. Zasebne postaje ne smejo več najeti pri RTV.
Ker je Norkring edini, morajo sedaj vsi tja. To je uzakonitev monopola.

Največji absurd, da so celo tisti, ki ne marajo RTV raje v najemu pri RTV kot Norkringu.
Torej zakon prisili slovenske medije, da preko Norkringa kupujejo, kar bi sicer lahko ceneje neposredno pri RTV a ne smejo...

To je vsa zgodba. In Norkring bo delal super dobiček na račun medijev, ki bodo sedaj prisiljeni najemati pri njemu.
Danes imajo izbiro in raje izberejo RTV. Ampak očitno je nekdo nekaj obljubil norveškemu kralju....

Poleg tega pa ima Norkring 85% pokritost, ker je to ceneje in je dobiček večji.

Številna gospodinjstva, ki sedaj vidijo Kanal A in POP TV zato, ker najemata pri RTV, ki ima98%, bodo kar naenkrat brez signala.

To je to. Z veseljem pa prisluhnem, če obstaja druga zgodba. Ampak je ne vidim.

LP
Leo

dr.Akula ::

Sicer me briga za radio 1, ampak ukinitve jim pa spet ne privoščim. Sam ga (prostovoljno) ne poslušam že od kar sem, ko so začeli, videl da se ves čas vrtijo eni in isti komadi. Sem ga bil že velikokrat dobesedno prisiljen poslušati, ko sem med študentskim delom ali prakso delal v kakšni pisarni ali bilo kje drugje. Vedno sem lepo vprašal, če bi mogoče lahko preklopili na kaj bolj poslušljivega, kot je Val 202 ali pa radijo ugasnili. Na koncu sem do sedaj še vedno "izgubil" in se moral dobesedno mučiti skozi tiste ponavljajoče pesmi in nesmešne šale. To je edini razlog, zakaj bi mi njihova ukinitev prinesla neko "olajšanje"...
ni podatka

LeoOblak ::

Glede števila radijev pa bi želel dodati, da mi nič ne moti, če država omogoči, da se po Sloveniji sliši povsod vsaj 10 različnih programov.
To bi bilo najbolje. Poslušalci naj izberejo in ne politika.

Radijske postaje smo povezali v mrežo iz dveh razlogov:
ker same ne bi preživele
ker je to edini način, da dobiš vsaj en radio, ki se kolikor toliko sliši.

Na obali so tako Radio Morje, kot Radio Portorož imeli bolj slabo slišnost.
Portorož se je slišal samo v Portorožu.
Morje v Izoli in del Kopra
Radio Val pa del Kopra

Sedaj ko so skupaj v mreži se vsaj en radio dobro sliši na obali. Pa Capris seveda.
Upam, da sem vsem odgovoril. Me veseli, da sem lahko sodeloval v tako zanimivi debati.
Jutri lahko nadaljujemo.

Hvala vsem. Če je še kako vprašanje, ki sem ga spregledal me nanj opozorite.

LP
Leo Oblak, direktor Radia 1

radiculus ::

Pa sej s tega nič ne bo. Ta predlog zakona ne more biti sprejet, ker sicer smo banana država.

Aja... Zdej sem se spomnil, da smo banana država. Shit. Sicer osebno me nedelovanje tega radia ne tangira, vendar gre za poseg države tja, kjer nima kaj iskati.
Že samo dejstvo, da gre za 123. 8-O člen tega zakona. Pa kaj ne morejo spisati vsaj en zakon, ki bi imel maksimalno 10 členov in bi bil zakon jasen vsakomur? Kolko zakonov sploh imamo? Pa kdo se jih sploh drži?

Pithlit ::

Kdor se hvali da ima Radio1 tolk zakon pokritost da "se ga sliši povsod" očitno še nikoli ni bil zahodneje od Idrije a severneje od Nove Gorice. Torej, Zgornje posočje pa cerkno. Pa se ga verjetno še marsikje ne sliši. Konkretno... Relacija Tolmin-Lj se Radio1 prvič zasliši nekje na Godoviču... pa še tam tako grozno slabo da ga preglasi Radio Pula (lahko se v tej točki malce motim, ampak ne dosti).

Z nekimi ukinitvami se ne strinjam... mi pa deluje malce glupo ko se nekdo hvali da je 'za vso slovenijo'.

Mimogrede... Radio1 poslušam okoli uro na dan... ker mi sedejo 'stari' hiti.
Life is as complicated as we make it...

Furbo ::

V glavnem mene je Leo prepričal in sem oddal glas.
V tej naši banana republiki bomo morali očitno vsak teden imeti referendum, da bomo ustavljali naše zadete politike. Še najbolj koristni so, ko so na dopustu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

UNIVERZUM ::

Priznam, da moje poznavanje zakonodaje o tej tematiki že malce peša, vendar ko sem pred več kot desetimi leti izobrazil v tej smeri, mi je bilo rečeno da frekvenco za oddajanje radijskega programa dobiš, ko predstaviš program, ki ga bo radio kot medij ponudil poslušalcem. Na podlagi programa je agencija dodelila ali pač ne prosto frekvenco na območju, kjer naj bi omenjeni medij oddajal. Če se je to v vsem tem času spremenilo, se opravičujem.

Sedaj pa kar se tiče težave Radia1. Predvidevam da je težava ravno v oddajanju drugačnega programa kot je bil v programski shemi radia, ki ga je Radio1 pripojil (omrežil). Torej, če moj radio dobi v uporabo frekvenco, ker sem v programu zapisal, da bo predvajal le glasbo izpred prve svetovne vojne, potem radio, ki bi moj radio kupil iz takšnih ali drugačnih razlogov, na tej frekvenci v okolišu ki ga je pokrival moj radio ne sme oddajati svojega programa (mora nadaljevati programsko shemo radia ki ga je prevzel), v stilu najnovejši hiti. Vsaj takšno je moje razumevanje pravil.

Dovoljenje za mrežo je bilo izdano (predvidevam), za matično družbo (Radio1), ker se je pričakovalo da bodo hčerinske družbe še naprej opravljale delo, za katero so prejele frekvence. Ker pa je na frekvencah hčerinskih družb Radia1 (ter ostali omenjeni mreži), pričel z oddajanjem svojega programa, je to v nasprotju z pravili po katerih so takrat te družbe dobile dovoljenje za uporabo frekvenc.


Če so se vmes pravila igre spremenila, se opravičujem za neprimeren post. Se mi pa ta trenutek ne da iskati in prebirati celotne zakonodaje s področja medijev.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Furbo ::

Karkoli so že naredili, je bilo očitno zakonito, sicer bi lahko radio 1 ugasnili brez spremembe zakonodaje.

Da se gre pa za ugasnitev enega radia spreminjati zakonodajo, nas pa pelje v temne čase in temu se moramo vsi upreti. Sicer nam po istem sistemu lahko jutri ugasnejo ne vem slo-tech npr.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Matako ::

@UNIVERZUM, kot je že omenil Furbo: nobene težave ni. Radio 1 ima vsa potrebna dovoljenja in ustreza zakonodaji.

Ampak nekomu ta zakonodaja ni všeč in bi jo rad spremenil. Skriva se pa za "skupnim dobrim", kot vedno. Hinavci.

Pa itak ni bilo nobenih pritožb - ne vem zakaj se pri nas vedno najdejo kaki dušebrižniki tipa Širca, ki potem celi Sloveniji razlagajo, kake krivice da se jim menda dogajajo (v glavnem vsi prvič slišijo) - in da bodo zdaj to zrihtali.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

overlord_tm ::

BTW, a ni tako da zakoni ne morejo veljati za nazaj? ce so pac to naredili po starih zakonih, kjer je bilo dovoljeno ne mores potem to sedaj prepovedati.

Matako ::

Na žalost ne - ti lahko ne ustrežaš novim predpisom. Kar vprašaj kakega obrtnika glede "dimnikarskih for" glede varstva pri delu. Marsikdo že šel na kant zaradi zdolgočasnjenih uradnikov, ki so sprejemali zakone "za skupno dobro".
/\/\.K.

hidetr ::

Bil bi pripravljen celo nekaj plačati, da se ga ukine,

celo naslednjih 6 mesecev bi plačeval 10€ mesečno, da ga ukinejo...

Najbolj na živce mi grejo "šale", njihovih voditeljev.

Žalostno, vendar lahko skoraj rečem, da ko poslušam radio 1, imam zraven sebe plastično vrečko, da lahko civilizirano spraznim želodec v vrečko in ne na javne površine.

če bo kdaj pobuda za ukinitev jo prosim linkajte.

BlaY0 ::

hidetr je izjavil:

Bil bi pripravljen celo nekaj plačati, da se ga ukine,

celo naslednjih 6 mesecev bi plačeval 10€ mesečno, da ga ukinejo...

Predlog za povišanje RTV naročnine je bil že podan, tako da si na dobri poti da se znebiš nekaj dodatnega denarja :P

Matako ::

hidetr je izjavil:

Bil bi pripravljen celo nekaj plačati, da se ga ukine,


Hidetr... enostaven trik, ki pride vedno prav: zamenjaj konkretna imena postaj z X, Y itn.

Ali vidiš, da težava ostane?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

_Dormage_ ::

Učiraj zvečer na poti do lokala sem poslušal Pink Floyde na radiju.
Lih med solažo so kreteni prekinli komad. Popizdim, ustavim avto pogledam na display...
--RADIO 1--
;(

opeter ::

Jaz Radia 1 sem samo nekajkrat slišal ... vsaj v našem koncu jih je zelo težko "lovit".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

TESKAn ::

Gray_Warden je izjavil:

gulfstream

true. Vendar ta radio nekako temelji na norčevanju. Bi ti sosedu pustil da te oponaša in se dela na vse možne načine norca iz tebe ker imamo svobodo govora?


Ja. Ampak naj se sosed ne čudi, če se bom tudi jaz delal norca iz njega:).
Kako že gre? I don't agree with what you are saying, but I will fight for your right to say it.

Vedno sem lepo vprašal, če bi mogoče lahko preklopili na kaj bolj poslušljivega, kot je Val 202 ali pa radijo ugasnili.

Hej, ti vsaj ni bilo treba trpet debilizma oglasnih oddaj:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

WarpedGone ::

Podjetništvu prijazna država ni kej...
Kdo pameten bo pri nas še ustanovil kak radio (in v njega zmetal XYZ lastnega denarja), če lahko čez pol leta pride ena Majda, spremeni zakon in mora zapret štacuno? Pol pa še X let vračat kredite, zopet iz lastnega žepa.

Komur se program Radia 1 ne dopade, naj vam povem nekaj novega: vaš aparat ima gumb za izbiro postaj.
Niste vedeli tega? In se imate za dovolj inteligentno osebo, da lahk kaj "pametnega" dodate?

Kretenoidni slovenceljni bi seveda fašistoidno ukinili čisto vse, kar jim v tistem momentu ni všeč. Tudi če iz njihovega žepa ne gre niti cent za to reč. Nekateri bi pa še celo plačal, da drugi tega nebi mogl več poslušat. Na tej strani Alp res ni svetle perspektive. Pa razlog ni politika ampak ljudje.

Kako lepo bi bilo, če bi se ljudje držali preprostega "live and let live".
Zbogom in hvala za vse ribe

Matako ::

V Sloveniji je pretiran poslovni uspeh prepovedan. Ni socialen, veste!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

amigo_no1 ::

Kdo ve zakaj vleče radio Ognjišče v čisto vsakih rovtah (in kdo je to omogočil, da imajo povsod oddajnike) ? Isto sranje je v HR, kjer povsod vleče le HKR (Hrvatski Katolički Radio).
Še recimo med Zidanim mostom in Laškim dela v avtu bp (kjer celo radio Kum ne dela povsod).

Če je Radio 1 mreža, niso R Center tudi ? Potemtakem bi radi odstranili vse R mreže razen rtvslo in Ognjišče ?

če smo realni je radio1 edini radio v sloveniji ki lovi po praktično celi sloveniji dokaj kvalitetno in se ga da poslušat v avtu ko se pelješ od maribora do kopra brez da bi bilo treba iskat novo postajo. Prav tako je edini radio


RSI tudi, na avtoradiju imaš ponavadi funkcijo, ki zna preklapljati na frekvenco istega radija na večih različnih območjih (trenutno se ne morem spomniti kako se ji reče).

Zgodovina sprememb…

Matako ::

amigo_no1 je izjavil:


RSI tudi, na avtoradiju imaš ponavadi funkcijo, ki zna preklapljati na frekvenco istega radija na večih različnih območjih (trenutno se ne morem spomniti kako se ji reče).


AF (Alt.Frq.) in je del specifikacije RDS.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Furbo ::

hidetr je izjavil:

Bil bi pripravljen celo nekaj plačati, da se ga ukine,

celo naslednjih 6 mesecev bi plačeval 10€ mesečno, da ga ukinejo...

Najbolj na živce mi grejo "šale", njihovih voditeljev.

Žalostno, vendar lahko skoraj rečem, da ko poslušam radio 1, imam zraven sebe plastično vrečko, da lahko civilizirano spraznim želodec v vrečko in ne na javne površine.

če bo kdaj pobuda za ukinitev jo prosim linkajte.


Meni tudi niso všeč, ampak to tukaj sploh ni bistveno.

Fora je v tem, da se ena blesava političarka nekaj zmisli in ti lahko zjebe firmo. To moramo preprečiti, ker se sicer jutri lahko zgodi nam.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hexor ::

Radio 1 je zakon...samo kaj ko eni, ki so jezni nase in na druge tega ne sprejmejo.

mihec87 ::

Tu sploh ni poanta a je radio 1 dober ali slab...
Gre se za to da o tem ne more odločat država..

Gray_Warden ::

rešitev: avdiča naj odpustijo in prenehajo z norčevanjem iz vseh možnih politikov. volk sit, koza cela.
Why so serious?

Matako ::

Gray_Warden je izjavil:

rešitev: avdiča naj odpustijo in prenehajo z norčevanjem iz vseh možnih politikov. volk sit, koza cela.


Mogoče res. Končno gre za norčevanje iz prizadetosti, predvsem umske - kar je neokusno.
/\/\.K.

Gray_Warden ::

se strinjam. (malo norčevanja je zdravo ampak to kar pa tam delajo je šlo pa že prek meja zdravega okusa).
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

Potem bo pa Avdič začel svojo pobudo, ker ga probajo utišat :)

Gray_Warden ::

kar naj, dvomim da ga bo kdorkoli podprl.



pretirava.
Why so serious?

mihec87 ::

In zato ima država pravico ukinit celo radijsko postajo?

Še dobro da ne berejo slo-techa saj bi ga zaprli po hitrem postopku..

Matako ::

Širca je po propadu RTV referenduma dobila steklino. Grize in napada čisto izven vseh razumnih mej.

Pa itak je v odhajanju, naj se že spoka in čao.
/\/\.K.

PaX_MaN ::

In zato ima država pravico ukinit celo radijsko postajo?

Ne ukinja radijske postaje. Pravi le, da morajo začet oddajat tisti program, ki so ga najavili preden so se priključili v mrežo.
Čeprav se tokrat popolnoma strinjam z argumentacijo Pirnata, je trditev da "s 123. členom ukinja Radio 1" le malček preveč rumena.

Matako ::

Ma kakorkoli dejstvo ostaja: danes take radijske postaje, ki jih zakon kao ščiti, promovira karkoli... ne morejo obstajati. Te scene ŽE ZDAVNAJ ni več. Kaj je torej pravi namen, če sploh je? Kaj sanja Majda?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

hidetr ::

Matako je izjavil:

hidetr je izjavil:

Bil bi pripravljen celo nekaj plačati, da se ga ukine,


Hidetr... enostaven trik, ki pride vedno prav: zamenjaj konkretna imena postaj z X, Y itn.

Ali vidiš, da težava ostane?


Da, težava ostane.

Namreč ogromno se poslužujem javnega prometa in tudi v službi nimam luksuza, da bi bil sam v svoji pisarni, torej moram poslušati radio 1....

Brez zajebancije, plačam 100€ takoj, da ga ukinete.

Furbo ::

Jejhata kakšen revež si. Pokliči IT oddelek, da te naučijo, kako se zamenja postaja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hidetr ::

Furbo je izjavil:

Jejhata kakšen revež si. Pokliči IT oddelek, da te naučijo, kako se zamenja postaja.


V tem je poanta, da nimam nadzora nad postajo in sem posledično speman z temi "šalami" voditeljev in eno in isto glasbo.

jype ::

hidetr> V tem je poanta, da nimam nadzora nad postajo in sem posledično speman z temi "šalami" voditeljev in eno in isto glasbo.

Zamenjaj delodajalca.

Gray_Warden ::

kupi si slušalke in vrti svojo glasbo.
Why so serious?

amigo_no1 ::

Gray_Warden je izjavil:

se strinjam. (malo norčevanja je zdravo ampak to kar pa tam delajo je šlo pa že prek meja zdravega okusa).

Glede na take nazadnjaške izjave me čudi da niso Hribarja (Radio ga ga) ali ekipe prejšnjega TV popra kar pred zid postavili.
Se morebiti oglašaš iz Afganistana ?

Čudno tudi da je Jeff Dunham še živ.

Zgodovina sprememb…

gulfstream ::


Brez zajebancije, plačam 100€ takoj, da ga ukinete.

Nudiš finančno podporo fašističnemu gibanju. To je protiustavno.

Gray_Warden ::

Denis Avdič poizkuša biti smešen tako da v hišo big brotherja meče sir.

Jeff Dunham je dejansko smešen.
Why so serious?

Bor H ::

PaX_MaN je izjavil:

Ne ukinja radijske postaje. Pravi le, da morajo začet oddajat tisti program, ki so ga najavili preden so se priključili v mrežo.


Lahko kdo potrdi ali zavrže tole prosim?

PaX_MaN ::

Lih tolk je res kot "predlog v 123. členu ukinja Radio 1", to je, napol:

Slika 123. člena ZMed

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Bor H ::

Torej ja.

Fino, pol se strinjam s tem. Če je bila frekvenca podeljena pod enimi pogoji naj se te pogoji ohranijo. Lahko bi pa dodali možnost da mreža dobi novo dovoljenje in nove frekvence, stare pa sprosti.

BlaY0 ::

Če jaz kaj dobro zastopim (nisem se preveč poglabljal), je problem v tem, da je bilo dovoljenje za povezavo radijskih postaje v mrežo, izdano na podlagi nekih pogojev, ki naj bi jih te postaje vseeno morale spoštovati, zdaj se pa te pogoje poskuša izigrati oziroma se jih izigrava tako ali drugače?

BlaY0 ::

Samo tako me zanima, si prebral zakon v celoti?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Zvok in slika
3194424261 (260) humaxboy
»

Radijske Mreže (Radio1, Radio Antena, Radio Center, Radio Aktual)

Oddelek: Zvok in slika
263197 (189) Frik001
»

Slovenski komercialni radiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7913107 (11074) LuiIII
»

Radio Ena

Oddelek: Loža
314122 (2929) Cowboy6
»

Boj za kontrolo nad radijskimi postajami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5315414 (12672) CaqKa

Več podobnih tem