» »

Katero konzolo kupiti?

Katero konzolo kupiti?

«
1
2 3 4

iAmJure ::

xBox, PS3, DS, 3DS, Wii, PSP

Janac ::

ps3

cordoba ::

jst sem tudi za ps3, ki mi odlično služi.

puginho ::

Malo je smešna tvoja izbira, ne moreš prenosnih in navadnih konzol v isti koš vrečt, ker tu so velike razlike.

gendale ::

počaki še kako leto, da prideta ps4 in xbox720

trenutne so zastarele
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BigWhale ::

Kaj bi pa rad igral?

Pesimist ::

Jaz se tudi nemrem odlocit med Xbox 360 in PS3.
Igral bi pa izključno FIFO 13 UT in Fight Night Championship.

Fakt je da ima PS3 dosti vec prodanih konzol in izvodov teh dveh iger, in da je bol popularen v Evropi, in brez narocnine. Fakt je tudi da v FIFI 12 ima dodaten FWIC mode, ki mu je expluziven.
Menda ima tudi v Fight Nightu nekaj exluzivnega, vendar trenutno ne najdem vec kaj, ce sploh.

Pri Xboxu se mi pa dopade desktop dosti bol. Ter da lahko vsako igro installiras na disk in se CDrom ne dere in ne izrablja.
Pri PS3 to baje ni tako.

Sploh nevem kaj bi dal vecjo prioriteto.


Je tudi to da imam Fifo 12 trenutno za PC in sem zelo nezadovoljen z stevilom igralcev in UTjem. Cene so navite, ce vete o cem govorim. Ce ne pa tudi vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

LenartB ::

@Pesimist
Če imaš PS3 ki je jailbreakan,špile samo posnameš na disk in ne rabiš nič ploščkou ;)

St235 ::

Ter da lahko vsako igro installiras na disk in se CDrom ne dere in ne izrablja.


kolk se bluray player izrablja ne vem, ampak moj ps3 je bil kupljen 2008 in še vedno dela brez težav.

Drugače pa kot si že sam ugotovil, kupi tisto konzolo, ki ima igre ki ti bolj ustrezajo.

In kot drugo kupi konzolo, ki jo imajo tvoji kolegi, če želiš igrati z njimi.

Pesimist ::

Ne. Zadeva mora bit 100% legit. Imam ze Xbox360 falcona hackjen ampak nej.

Nabavo bom nov Xbox360 slim ali PS3. Le nevem kerega.

After all imel bom samo dve igri anyway, za online play in mi ni da ban fasem v Fifi 13 ko mam ze velik UT, zato ze obstojeci Xbox ki ga imam ne šteje nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tr0n ::

Trenutno se ti nobena ne splaca, ker so vse zastarele. Mogoce kak Wii U, ampak jaz bi raje en srednji class PCja vzel. :)

Pesimist ::

Kolegi nimajo dobenih konzol tak da ta faktor nemorem upostevat.
Zato lih govorim da me mika tista z vecjim communitijem v Fight Night In Fifi.

Kolko gledam konzole slovenije forum, je v Xbox oddelku vec zivljenja, kar me malo cudi, sej stevilke prodanih kopij iger v EU krepko kazejo na PS3. V fifi pa sploh, ker je miljonska razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tr0n ::

Nisem tebi odgovarjal. :)

Zoro3 ::

Xbox 360

Pesimist ::

Da so games downloadable preko njihovega servera je tudi cool faktor. V Marketplacu sem zasledil oba gejma. PS3 store pa nekak nenajdem ravno.

Zeratul ^^ ::

Xbox 360
#yolo

JesusChrist ::

Zoro3 je izjavil:

Xbox 360

+1
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

St235 ::

Tr0n je izjavil:

Trenutno se ti nobena ne splaca, ker so vse zastarele. Mogoce kak Wii U, ampak jaz bi raje en srednji class PCja vzel. :)


A so igre zato, ker so konzole stare par let kaj slabše zaradi tega? Do naslednje generacije nas loči vsaj dve leti, cene so precej nizke. Tako, da je definitivno dober čas za kupit konzolo. Vprašanje ali PC ali konzola pa je spet v veliki meri odvisno kaj bi rad igral.

Pesimist je izjavil:

Kolegi nimajo dobenih konzol tak da ta faktor nemorem upostevat.
Zato lih govorim da me mika tista z vecjim communitijem v Fight Night In Fifi.

Kolko gledam konzole slovenije forum, je v Xbox oddelku vec zivljenja, kar me malo cudi, sej stevilke prodanih kopij iger v EU krepko kazejo na PS3. V fifi pa sploh, ker je miljonska razlika.


Jap, v kokoški je xbox definitivno v prednosti predvsem, ker je glavni razlog za nakup crackanje konzole in zastonj igre. Širše pa se slika obrne. Tako, da če ciljaš pretežno na slovenske soigralce potem je xbox boljša izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pesimist ::

Aha. Ciljam na EU igralce, za slovensko sceno mi je vseeno.

Te pa me se samo to žuli, če se lahko fifa in fight night downloadajo preko PSN store ali pa vsej installajo na hard drive. Nocem da se kaj suče!

BigWhale ::

Pesimist je izjavil:

Nocem da se kaj suče!


Disk se mora ... ;>

iAmJure ::

Igral bi Saints Row the third in ko bi izšel GTA 5. (podobne igre)
Kupil sem laptop 500-600€ da gta dela še kar. A zato tudi kupujem kakšno konzolo bolj za igre.

Phantomeye ::

Prva neprenosna konzola, ki jo bom kupil po 10 letih (lastim si n64) bo verjetno OUYA.

Odprt ekosistemček :3

St235 ::

Fight night champion je možno kupit online:
https://help.ea.com/article/fight-night...

Za fifo 13 pa teh informacij glede na to da špil še ni izšel ni.

V tem priemru se špil v celoti namesti na disk. Seveda se pa disk mora vrtet:)

puginho ::

Tr0n je izjavil:

Trenutno se ti nobena ne splaca, ker so vse zastarele. Mogoce kak Wii U, ampak jaz bi raje en srednji class PCja vzel. :)


Daj ne bluzi, naj rajši vzame PC za 600 eur ko pa konzolo za 200 EUR na katerih mimogrede izidejo vsi špili ki so na PC (razen ekskluziv seveda) in še dosti več.

V Sloveniji imaš skupnost PS3 na dober.si.

3furious ::

Sony bo v naslednjih mesecih predstavil Super Slim verzijo PS3, pričakuje se tudi padec cen za vsaj 50€ (16GB verzija bo najbrž še cenejša).

Fifa 12 je možno kupit online, tako da pri 13ki bi moralo biti isto. Na PS3 je vedno več iger na voljo online, res pa so dražje kot nakup ploščka iz UK spletne trgovine. Če imaš namen igrati samo dve igri, potem itak vzemi tisto konzolo, ki je cenejša.
In the age of information, ignorance is a choice.

manniac ::

gendale je izjavil:

počaki še kako leto, da prideta ps4 in xbox720

trenutne so zastarele


+1

St235 ::

To je isto kot bi nekomu svetoval naj ne kupi avta, ker bo čez dve leti novejši model zunaj.

Zeratul ^^ ::

Ali pa da naj ne kupi IB ker pride 2013 Hasswell :)
#yolo

Pesimist ::

3furious je izjavil:

Sony bo v naslednjih mesecih predstavil Super Slim verzijo PS3, pričakuje se tudi padec cen za vsaj 50€ (16GB verzija bo najbrž še cenejša).

Fifa 12 je možno kupit online, tako da pri 13ki bi moralo biti isto. Na PS3 je vedno več iger na voljo online, res pa so dražje kot nakup ploščka iz UK spletne trgovine. Če imaš namen igrati samo dve igri, potem itak vzemi tisto konzolo, ki je cenejša.


No pa mas slucajno fifo 12? Se da to isntallat? To me samo zanima.
fight night bi pa te online kupo yes.

Pesimist ::

Kaj konzole se da dans kje sposodit v kakem mario shopu kot je blo to vcasih?
Pa za normalno ceno ne ravno 70€ kot sem vido na bolhi.

skika ::

Glas za PS3.

Bananovec ::

Pesimist je izjavil:

3furious je izjavil:

Sony bo v naslednjih mesecih predstavil Super Slim verzijo PS3, pričakuje se tudi padec cen za vsaj 50€ (16GB verzija bo najbrž še cenejša).

Fifa 12 je možno kupit online, tako da pri 13ki bi moralo biti isto. Na PS3 je vedno več iger na voljo online, res pa so dražje kot nakup ploščka iz UK spletne trgovine. Če imaš namen igrati samo dve igri, potem itak vzemi tisto konzolo, ki je cenejša.


No pa mas slucajno fifo 12? Se da to isntallat? To me samo zanima.
fight night bi pa te online kupo yes.

Saj je vseeno, če se da ali ne. Tako ali tako se večina iger vsaj delno prednaloži na disk, ostalo se bere z BluRaya. In BR sploh ni nekaj extra glasen, tako da ni potrebe po kompliciranju ali se inštalira ali ne. Glede na to, da te zanima samo Online, potem greš gledat, kje je več prodani zvodov. In ja, XB je enakovreden PS3. PS3 ima samo več ekskluziv, ki pa tebe tako ali tako ne zanimajo.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Mucek123 ::

Xbox360 je definitivno boljši. V PS3 so vdrli zato raje ne tja iti...

3furious ::

Pesimist je izjavil:

3furious je izjavil:

Sony bo v naslednjih mesecih predstavil Super Slim verzijo PS3, pričakuje se tudi padec cen za vsaj 50€ (16GB verzija bo najbrž še cenejša).

Fifa 12 je možno kupit online, tako da pri 13ki bi moralo biti isto. Na PS3 je vedno več iger na voljo online, res pa so dražje kot nakup ploščka iz UK spletne trgovine. Če imaš namen igrati samo dve igri, potem itak vzemi tisto konzolo, ki je cenejša.


No pa mas slucajno fifo 12? Se da to isntallat? To me samo zanima.
fight night bi pa te online kupo yes.


Nimam Fife 12, sem pa našel na strani da je na voljo za dowload.

Kar se tiče vdora, so na PS3 zdaj najbrž naredili bolj sodobno zaščito, tako da bi morala biti vsaj na nivoju Xbox live. Plus nihče te ne sili, da vpišeš kreditno in prave podatke.
In the age of information, ignorance is a choice.

dolenc ::

A v mojega tudi? Me bodo rusi ukradli?

Nekih bajnih razlik ni, še najbol boš čutil razliko med ploščkoma, nekako največji delitelj (poleg ekskluziv, ki pa te ne zanimajo)

Ps3 ima zastonj online storitev, xbox ima plačlivo(ni prehuda cena). Matchmaking je v primerjavi s pcjem slabši, čakaš kot majmun na sejo. Malo odvisno tudi od špila, pri novejših, bolj popularnih igrah, je to manj opazno.

Xboxov "načeloma" velja za bolšega(jaz se strinjam). Čez čas si itak nabereš "prijatelje" in tudi to postane manj pomembno, ker imaš stalno populacijo s katero igraš.

St235 ::

Xboxov "načeloma" velja za bolšega(jaz se strinjam)

A bo za to nebulozo končno kak argument al sam trolamo dalje?

Namreč v 100 in eni debati je bilo ugotovljeno, da razlik v kvaliteti konzole ali iger ni. So neki minimalni plusi in minusi glede posameznih funkcij (piratiziranje, bluray, plačljivost multiplayerja) in osebnih preferencah (oblika kontrolerja, barva konzole) ampak to je pa tudi to. Vsak, ki se znajde pred dilemo xbox vs ps bi moral v prvi vrsti pogledat listo ekskluziv.

Mucek123 je izjavil:

Xbox360 je definitivno boljši. V PS3 so vdrli zato raje ne tja iti...


sem šel prav pogledat, moj ps3 zgleda cel in nobenega Rusa ni bilo skritega noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tr0n ::

Fantje, konzole zamirajo. A dying breed if you will. :)

Pesimist ::

Tr0n je izjavil:

Fantje, konzole zamirajo. A dying breed if you will. :)


To pa je laž dneva.

St235 ::

Tr0n je izjavil:

Fantje, konzole zamirajo. A dying breed if you will. :)


HAHAHA, PCji so pa v porastu, kar je jasno razvidno iz števila prodanih iger za konzole / PC in seveda tudi iz števila ekskluziv, ki so na voljo samo za PC...

mtosev ::

jaz glasujem za xbox 360.edina prednost PS3 je bluray drive.igrice nasplošno delajo boljše na xboxu kot na ps3
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Janac ::

mtosev je izjavil:

jaz glasujem za xbox 360.edina prednost PS3 je bluray drive.igrice nasplošno delajo boljše na xboxu kot na ps3

cakam argumente

ABX ::

Konzolo/PC kupiš na podlagi iger ki te zanimajo, ne obratno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

3furious ::

Not this shit again, igre so 99% iste na obeh konzolah. Enkrat ima ena konzola 1 FPS več, pa zaradi tega 1% bolj zablurane teksture, drugič je obratno. Če se že gleda igre, naj se raje pogleda katere ekskluzive so ti bolj zanimive pa se na podlagi tega odločiš.
In the age of information, ignorance is a choice.

Tr0n ::

St235 je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Fantje, konzole zamirajo. A dying breed if you will. :)


HAHAHA, PCji so pa v porastu, kar je jasno razvidno iz števila prodanih iger za konzole / PC in seveda tudi iz števila ekskluziv, ki so na voljo samo za PC...

You were saying? :)

PC games sales up 230%, Console game sales down 28%

BigWhale ::

Pa v roko primes kontroler in se odlocis kateri ti lepse lezi v roki in s katerim ti je lazje igrati.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pesimist ::

BigWhale je izjavil:

Pa v roko primes kontroler in se odlocis kateri ti lepse lezi v roki in s katerim ti je lazje igrati.


Nevem ce je to argument ker tudi za PS3 lahko nabavis Xbox sytle kontroler.

Res da je Fifa prodala na PS3 dosti vec kot Xboxi. Vprasanje je ali bom vido razliko v online igranju med 3.8miljona vs 2.66miljona EU useri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

dolenc ::

Tr0n je izjavil:

St235 je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Fantje, konzole zamirajo. A dying breed if you will. :)


HAHAHA, PCji so pa v porastu, kar je jasno razvidno iz števila prodanih iger za konzole / PC in seveda tudi iz števila ekskluziv, ki so na voljo samo za PC...

You were saying? :)

PC games sales up 230%, Console game sales down 28%


Pusti procente... Konzole so "padle" na 500mio, pc pa "zrasel" na 80mio. Kot kaže bo pa, vsaj za igre, v bodoče oboje "zastarelo".

Še to... Glede debate o grafiki, ki jo zmeraj kdo privleče notri. Zmeraj so konzole bile omejene, grafika pa je dobra, koker so dobri razvijalci igre, hardware je za vse enak. In skyrim se res ne more primerjat s PC verzijo in še marsikater špil ne. So pa špili ki izgledajo fenomenalno, ponavadi se tudi špilajo fenomenalno, ampak ker so dejansko sposobni razvijalci in ne šalabajzerji :). Lahk se je kurčit s 4gb+ rama, pa rečti uporabniku... Malo še dokupi. 256mb/512mb za vse, pa se hitro vidi. Dobri razvijalci, so tudi z obstoječo generacijo konzol še čisto zadovolni(kar preberem pogovorov, ne po mojih občutkih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

Pesimist ::

Drugace pa kak šure je da pride nova konzola konc 2013?

Opcija bi tudi bila ostati na PCju z fifo 13 do takrat in brez fight night.
Problem je le da fifa na pcju je polomija, ker dobivam same errore v multiplaeru. Sync error.
Forum je pa tudi polni tega dreka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Peters ::

Je tukaj mogoče kakšen uporabnik OnLive? Nekaj časa že razmišljam kako se obnese TV vmesnik z joypadom ... na računalniku zadeva funkcionira BP, na tablici je še nisem poskusil, še najbolj me mika, da bi nabavil tv box.

Dokler ne pridejo next gen konzole je kul alternativa. Sploh, če nočeš metat stran denarja za gaming računalnike.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PS3 vs. Xbox 360 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Konzole
478262386 (8624) Larisabrownb
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988199256 (76429) radovednik
»

Playstation 3 ali xbox 360 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10533977 (23172) Pesimist
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514380 (10899) PARTyZAN
»

Playstation 3 slim ali xbox 360 elite (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Konzole
32848566 (38834) St235

Več podobnih tem