» »

Playstation 3 slim ali xbox 360 elite

Playstation 3 slim ali xbox 360 elite

e-marko ::

Ravnokar prejel paket od zavvi-ja. Naročil 24.6. Rekord odkar naročam pri njih...

Glede PSN+ pa mislim, da bi to moralo biti že zdavnaj (minus te zastonj mini igre vsak mesec) in to zastonj. Menim, da šiba Sony v napačno smer najprej s tem svojim omejevanjem in sedaj s plačljivo storitvijo. Ponujajo vedno manj, na drugi strani pa MS deluje nekako obratno. No, zaenkrat mi še ni žal, da imam PS3, tudi move bo znal biti pri igrah, ki mi bolj ležijo, uporabnejši kot kinekt ali kaj je že... Bomo videli kako bo v praksi.

LP
...somebody, somewhere...

Tr0n ::

Sony ponuja vedno vec. S PSN+ dobis 4 spile na mesec zastonj + 2 full PSN spila za sprobat, multiplayer je pa se vedno zastonj, tudi ce ne kupis PSN+. Pri MS moras se za multiplayer placevat.

GLAVNI ::

Jaz sem naročil 25.6. Da vidim, če dobim jutri :D

Tr0n ::

PS3 update 3.40 in PSN+ ze jutri!

http://blog.us.playstation.com/2010/06/...

GLAVNI ::

Kaj Slovenija bo mela kdaj dostop do PS Store-a?

Tr0n ::

Baje da bo ja. Kdaj, pa ne ve nihce. :)

e-marko ::

Špili, ki jih dobiš "zastonj" delujejo menda samo tako dolgo dokler si član PSN+ kar je malo hecno. Glede polnih špilov za sprobati pa je tudi omejitev na eno uro. V eni uri pa malo težko sprobaš kakšen špil kjer napreduješ po stopnjah. Za kakšne dirkačine bi pa znalo biti fajn. Vseeno se mi zdi 50 eur malo dosti za PSN+ sploh ker nisem neki hardcore igralec in samo tu in tam malo zaigram. Se bojim, da bo zato slabša ponudba za nenaročnike, čeprav obljubljajo drugače.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Tr0n ::

No, jaz sem nabavil UK PSN+. Zastonj WipeoutHD, Little Big Planet, 2 minija, 1 PS1 in 2 full triala. Pa se 2 avatarja in 2 dinamicni temi zraven. Ni slabo za prvi mesec. ;)

opeter ::

Ampak a ta zastonj igra pomeni, da postaneš lastnik licence? Skratka, ne bodo ti izbrisali iz računa, ali?

ker malo me skrbi to, kar je e-marko napisal:
Špili, ki jih dobiš "zastonj" delujejo menda samo tako dolgo dokler si član PSN+ kar je malo hecno.

Potemtakem to nima smisla.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Odvisno od igre. Recimo LPB in WipeoutHD ostaneta za vedno tvoja. Ostale igre (miniji, PS1) pa dokler si clan PSN+. Ce kupis za eno leto, lahko igras 1 leto. Ce ne podaljsas, potem ne mores igrat. Ce kasneje spet kupis PSN+, lahko igras dalje.

PSN in mini igre pa zelo redko igras dlje kot par dni ali tednov. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Bananovec ::

PSN + in Premium je ločena zadeva, a ne?
Če utegne moja kartica prijeti, si nabavim oboje.

Edit: Eto, za tiste, ki nekako dvomite v PSN+
PlayStation Plus Packs Over $88 Value in First Month Alone
If you have been wondering if PlayStation Plus is worth the extra $50 per year, you’ll be happy to know that in the first month of the service is offering a value of well over $50 itself. Not to mention some really cool features and deals.


PlayStation Plus may cost $49.99 for a year, but it will definitely be worth its price tag if Sony can keep offering up excellent content like this first month’s smorgasbord of goodies. This month’s offering alone racks up over $88 in value when you add up all of the free or discounted content.

Here’s what is available in PlayStation Plus now:

inFamous game trial (60-minute trial)
WipEout HD (Full Game) FREE [normally $19.99]
Rally Cross (PSOne Classic) FREE [normally $5.99]
Age of Zombies (minis) FREE [normally $4.99]
Warhark Fallen Star (Add-On) FREE [normally $1.99]
Collision Theme FREE
Fat Princess: Fat Roles DLC $3.99 [normally $4.99]
Fat Princess Pink and Blue Princess Avatars FREE
Gauntlet II $2.50 [normally $4.99]
Mortal Kombat II $2.50 [normally $4.99]
Rampage $2.50 [normally $4.99]
Rampart $2.50 [normally $4.99]
Cuboid $7.99 [normally $9.99]
Cuboid Booster Pack FREE [normally $2.99]
Cuboid Bundle Pack FREE [normally $4.99]
Cuboid Level Editor FREE [normally $3.99]
Hamsterball $7.99 [normally $9.99]
Interpol $7.99 [normally $9.99]
Magic Orbz $7.99 [normally $9.99]
Magic Orbz Witches Pack FREE [normally $2.99]
Magic Orbz Jungle Pack FREE [normally $2.99]
Magic Orbz Winter Pack FREE [normally $2.99]
Mahjong Tales: Ancient Wisdom $7.99 [normally $9.99]
Mahjong Tales Ancient Wisdom Booster Pack FREE [normally $4.99]
Smash Cars $11.99 [normally $14.99]
Smash Cards Virus Run FREE [normally $2.99]
Wakeboarding HD $11.99 [normally $14.99]
Of course that’s not all, there’s also a new Automatic Downloading feature added to the XMB which allows you to update your firmware, or install game patches even if you aren’t in front of your PS3.

Being a PlayStation Plus subscriber also gets you a nice little “Plus” golden d-pad icon next to your PSN profile and on your friends list.

We’re still going over all the new features now and will update the article if we find any additional features…

Vir: Playstation Lifestyle

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Tr0n je izjavil:

Odvisno od igre. Recimo LPB in WipeoutHD ostaneta za vedno tvoja. Ostale igre (miniji, PS1) pa dokler si clan PSN+. Ce kupis za eno leto, lahko igras 1 leto. Ce ne podaljsas, potem ne mores igrat. Ce kasneje spet kupis PSN+, lahko igras dalje.


To pa mi ni všeč. Tudi slednji bi lahko ostali v tvoji lasti ...

Tr0n je izjavil:

PSN in mini igre pa zelo redko igras dlje kot par dni ali tednov. ;)


Odvisno. Nekatere igram večkrat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Kaj pa dobis za $50 na 360? Multiplayer, ki je v PSN se vedno zastonj. :)

Tu bos dobil za vec stotakov materiala na mesec, pa cetudi samo za cas subscriptiona.

opeter ::

Zdaj samo eno vprašanje: kako lahko kupiš dostop? Jaz sem prijavljen v PSN Store UK, ampak PSN pike/točke sem do zdaj kupoval na maximuscards.

Ali lahko uporabim svojo kreditno za naročilo PSN+, ali pa s slovensko kreditno to ne bo delovalo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Kupis tako, kot si vsak spil v PSN storu dosedaj, torej tudi s PS store karticami (maximus).

opeter ::

Aha, hvala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

e-marko ::

Tr0n je izjavil:

Odvisno od igre. Recimo LPB in WipeoutHD ostaneta za vedno tvoja. Ostale igre (miniji, PS1) pa dokler si clan PSN+. Ce kupis za eno leto, lahko igras 1 leto. Ce ne podaljsas, potem ne mores igrat. Ce kasneje spet kupis PSN+, lahko igras dalje.

PSN in mini igre pa zelo redko igras dlje kot par dni ali tednov. ;)


Če se ne motim ti ostane samo LBP (ker pač ponujajo to kot darilo, če vstopiš v plus do 3.7.), ostalo pa tako kot si napisal. Torej imaš pravico igrati dokler si pač član +. WipeoutHD ti ne ostane. Vsaj takšne informacije dajejo na blog.eu.playstation.com
Ostanejo še seveda razne mape, avatarji in dinamične teme.

LP
...somebody, somewhere...

opeter ::

Ni mi všeč ta servis. Ostajam na navadnem PSN-u in bom lepo počakal, ko bodo spet kakšne akcije (vsaj mesec je vsaj enkrat) in takrat bom kupil meni všečno igro.

Kot je e-marko napisal, WipeOut HD ti ne ostane. Menim, da to nima smisla.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Berserker ::

Enako ostajam na navadnem psn, spletno nakupovanje mi sploh ni všeč, niti nevem zakaj bi igral mini igre če pa lahko za tisti denar kupim kakšen dober špil, ki ga lahko igram tudi offline in vedno. xbox live FTW.

Bananovec ::

Eno težavo imam in potrebujem hitro rešitev.
Imam film v Mp4 formatu < 2GB. Imam podnapise. Kako zdaj to zadevo skup spacati, da bo delalo na PS3?

Dynko ::

Lp!

Odločil sem se da ne kupim računalnika saj sem predolgo mučkal z računalnikom da me je na koncu minilo da ga kupim..Nakar sem zvedel da za rojstni dan dobim prenosnika in bo to čisto dovolj zame... zato sem se odločil da vzamem raje eno konzolo sedaj pa
PS3 ali Xbox360 elite huh ..? Ps3 me mogoče mika da bi lahko z sosedom igral amapak nevem sem bolj nagnjen h xboxu360.. Zadnjič sem videl da bodo lahko lastniki xboxa dobili tisto stvarco da lahko igraš igre brez kontrolerja neki kinect product al kaj že..
No tolko da vete za konzole+igre+pa druge dodatke sem pripravljen odšteti 400EUR =) Igral bi seveda online igre ,npr: mwf2 , halo3 in podobne streljačine ali kaj drugega.. res nevem kaj naj vzamem? nekaj me zanima. Ko pride tisti kinect ven a bodo to kakšni novi xboxi360 ali bo to za vse xboxe? Ker seveda če bom kupil xbox360 bom vzel elite jasper verzijo (tale je najbolšja ? ) malo mi pomagajte prosim ker bi res čimprej rad kupil eno konzolo in malo zagrel mojo tv =D

opeter ::

Če želiš igrati Halo, druge izbire kot Xbox enostavno ni.

Zdaj glede Kinecta. V osnovi, če kupiš konzolo, tega ne bo zraven, verjetno pa bodo paketi (bundle).
A ti pod 400 EUR (vsaj v Sloveniji), po mojem ne bodo.

Zdaj najboljši nakup je Elite, ta ki ga lahko kupiš v Müllerju / Big Bang.
Ali pa počakaj na te nove Xbox 360 Slim (ki so bili predstavljeni na E3), samo vprašanje, kdaj bodo te začeli uvažati v Slovenijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Berserker ::

Najboljše da počakaš da pride nova verzija xbox360 ven. Saj je vseeno kdaj pride v slo greš pač v gradec al pa celovec po njega.

Dynko ::

To itak saj so moji starši vsak dan v avstriji oz. nemčiji =) Kdaj pa pride ven ta nova verzija? Rad bi čimnovejšo verzijo seveda.. Kaj pa Lastniki ps3 bote tiho , nobeden ne bo rekel kašen plus za ps3 ? Slučajno pridejo kakšne nove verzije ps3? Drgač pa to me zanima ja kdaj pride nova verzija xboxa,mislite da bodo vse igre ki so sedaj za te xboxe (premium , elite, arcade) ,delovale tudi na tem ''tanovem'' :D?

Bananovec ::

PS3 se ne namerava znižati cena. Predvsem zato ne, ker zdaj komaj prišel na zeleno vejo. Če se spomnimo, ob startu se je prodajal za 600EUR, komponente pa so stale 900EUR. No, in zdaj je SONYju prvič v zgovodini Trojke uspelo spraviti stroške pod pod prodajno ceno.

Je pa po eni strani škoda, da so pri M$ taki skopuhi. Prav zaradi tega lahko Kinect na 1x igrata samo 2(meh, odstranili namenski čip za preračunavanje>znižanje stroškov)
Pa TO je bila samo reklama. MS nima namena izdati tega na X360.

GLAVNI ::

Če ma kolega PS3, verjem, nore uživancije se, ko ob dveh ponoči nabijaš z kolegi Battlefield al pa kak drug špil.

Dr_Andy ::

kako spraviti NAT TYPE 3 na 2?
Kako sploh pogledati stanje?

GLAVNI ::

PS3 težava
tu not to limaj

Berserker ::

Dynko vse xbox360 igre delajo na vseh verzijah xboxov. Oprosti glavni ampak ps3 ima zelo malo coop naslovov, mislim da je za iganje z kolegi na xboxu to precej bolje urejeno. Ima pa ps3 sedaj boljše igre.

Dr_Andy ::

oprosti GLAVNI ampak tudi ta tema ne vsebuje samo vprašanj X360 vs. PS3. Ampak ok...

GLAVNI ::

@treek, in te coop igre so?

Jaz imam ful kolegov v PSNju in skupaj igramo bfbc2. Igrali smo tud Dirt2, Tekken6, Uncharted 2, GT5 bo mel private lobby, LBP etc. Vem da ima xbox halo, ima pa ps3 kaj drugega.

Pa ne me jemat kot fanboya, tud kolegi majo xbox in je supr zadevca, ampak če že ma od kolegov kdo določeno konzolo, jo je fajn lastiti že iz razloga, da boste lah kdaj kak match skupaj dol vdarli.

Aja pa še to, zakaj je pri xboxu igranje s kolegi bolje urejeno?

Berserker ::

Če bi še imel xbox bi tudi jaz lahko igral z kolegi BF2, pa še več kolegov bi našel, medtem ko sem se moral za BF BC2 mučit po določenih forumih da sem koga našel iz slo, pa še to smo vsi brez slušalk. Uncharted 2 mi je najboljša single player igra, pri kateri bi zelo pasal coop ampak z tremi kolegi lahko preigraš samo uborne tri misije žal. Resistance 2 je nekaj pozkušal na coop pa je bilo vse skupaj polom. Tekken pa dirt 2 multi spila. Medtem ko sem jaz obračal Halo 3 z 16 soigralci, GOW 1 z kolegom, GOW 2 enako, GOW 3 bomo kar štirje preobračali, enako je z Halo reach. Upam da bodo kdaj tudi na ps3 uredili sistem iskanja igralcev preko frendovega profila.

Dynko ::

Mene pa zanima če naročim js paket Xbox 360 slim iz game.co.uk in če se mi kaj pokvari a lahko nesem js tu v sloveniji komu to popravit (upam da me razumete..) , ali morm to njim nazaj v UK poslat? Ker se mi res ne da čakati do 16.7. da pride v slo -.-' ..

Berserker ::

Nazaj v anglijo, sicer pa pojdi pogledat v muller če imajo xbox360 na zalogi, oni ti pokvarjen xbox zamenjajo z novim, no vsaj takšne izkušnje sem imel jaz pa še mnogo znancev.

Dynko ::

Tr33k vidim da se spoznaš na te stvari in upam da boš znal odgovoriti še na eno vprašanje =) .. Ker bi res rad nakupil Igre za xbox 360 slim ( ko ga dobim) me zanima ali bodo delovale vse stare igre oz. igre ki so za vse xboxe. Ali bodo druge igre z kakšno drugo oznako za tale xbox slim? Pa še eno :D ker je na strani game.co.uk vse tako poceni in bi tam naročil igre me zanima kako je z poštnino ? Čakalna doba me ne zanima saj sem nekje zasledil tam od 6-7 dni ampak raje počakam kot pa da vržem stran denar za igrco v sloveniji.. Npr. js bi rad kupil igro Brutal legend (totalna je igral sem jo na ps3) ki stane 15 funtov okrog 19EUR je to.. in me zanima koliko je potem poštnine za plačat? da nebom potem dobil takšne poštnine da me KAP :D ?

GLAVNI ::

Niti ne moreš prek game.co.uk naročit konzol, ker paketov težjih od 1kg ne pošiljajo.

In nov xbox360 se ne imenuje slim, ampak še zmer xbox360. In JA, vse igre bodo delovale. Poštnina je pri game-u 3funte, pri zavvi-u 1funt, rok dobave je kao 3-5 dni, ampak boš kmalu spoznal, da včasih do enga do treh tednov (moj rekord počasnelosti je 3 tedne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GLAVNI ()

Dynko ::

A tej raje naročim pri zavviju? A bom lahko igral npr. Left4dead2 z igralci ki imajo arcade,premium,elite? Pa zanima me če mi lahko kdo da linke za te nove slušalke ki jih lahko uporabiš tudi za xbox , ker mi priložene slušalke niso všeč..

Bananovec ::

Dynko je izjavil:

Tr33k vidim da se spoznaš na te stvari in upam da boš znal odgovoriti še na eno vprašanje =) .. Ker bi res rad nakupil Igre za xbox 360 slim ( ko ga dobim) me zanima ali bodo delovale vse stare igre oz. igre ki so za vse xboxe. Ali bodo druge igre z kakšno drugo oznako za tale xbox slim? Pa še eno :D ker je na strani game.co.uk vse tako poceni in bi tam naročil igre me zanima kako je z poštnino ? Čakalna doba me ne zanima saj sem nekje zasledil tam od 6-7 dni ampak raje počakam kot pa da vržem stran denar za igrco v sloveniji.. Npr. js bi rad kupil igro Brutal legend (totalna je igral sem jo na ps3) ki stane 15 funtov okrog 19EUR je to.. in me zanima koliko je potem poštnine za plačat? da nebom potem dobil takšne poštnine da me KAP :D ?

1. Kot je že zgoraj napisal, novi model je še vedno in samo XBOX 360.
2. Dela kar dosti iger iz originalnega XBOXa (enke) na X360, vendar ne vse. Za več poglej listo na M$ uradni strani.
3. Druge oznake (verjetno) ne bo, ker gre še vedno za isto konzolo.
4. Poštnina je od trgovine do trgovine različna. Ponavadi je napisana na strani trgovine ali pa ti jo izpiše pred naročilom.

Edit: Typo

Zgodovina sprememb…

Dynko ::

Aha hvala.. A slučajno poznate kakšno trgovino ,kjer bi lahko že danes naročil Tale Xbox360 ,ker se mi ne da čakati do 16.7 ... :P Iz tujine naročevat Xbox360 pa ne vem saj bi bla POštnina OGROMNA , pa še če se mi pokvari bi rabil spet poštnino plačevat da jim pošljem tak da mislim da se to ne splača in odpade.. pa kaj pomeni tale kratica M$ ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dynko ()

GLAVNI ::

Ne naročuj v tujini konzole, če se bo kaj pokvarilo, boš mogo po pošti pošiljat, sam sraje boš mel.

da nisi ti kje brat od dr_andy-a:))

Dynko ::

ne nisem kak njegov brat.. saj nimam ne brata ali sestre =) .. -.-''A lahko povete za M$??

Berserker ::

M$ so microsoft points ali točke katere kupiš preko spleta ali v določenih trgovinah, pač gre za to foro da z njimi plačuješ DLC-je, arkadne igre, teme, slike in podobno preko XBOX LIVE vsaka stvar pač stane določeno število točk. Res kupi xbox raje v mullerju se ti bo najbolje splačalo, igre pa kupuj iz tujine magari. Cene pa si sam primerjaj. Zapomni si da vse xbox360 igre delajo na vseh modelih xbox360 verzijah. Xbox je prva konzola, podobno kot ps2, medtem ko je xbox36o klasa za sebe. Tu ločuj da se neboš zmotil pač pri igrah da ne kupiš igre za napačno verzijo, čeprav nove igre skorajda ni mogoče videti na starih konzolah. Seveda bi rad videl remake HALO 1 in HALO 2 igri z xboxa v novem pogonu.

Dynko ::

Kdaj pa pride v muller?Na goblin.si sem videl da bo 16.7 (se splača tam kupit) Pač obvezno mi je da bom imel 2 igralna ploščka , to je nujno :P .. A M$ se drugače nemorjo dobit kot pa da jih kupiš?

Dynko ::

Kere igrce pa kaj priporočate da bi skup igrali jih online? Kakšne dobre streljačine =) računam da bom ob nakupu Xboxa dokupil tudi 3 dobre igre da bi lahko skup igrali online :)

Berserker ::

Dynko je izjavil:

Kdaj pa pride v muller?Na goblin.si sem videl da bo 16.7 (se splača tam kupit) Pač obvezno mi je da bom imel 2 igralna ploščka , to je nujno :P .. A M$ se drugače nemorjo dobit kot pa da jih kupiš?


Heh ti bi imel M$ točke kar zastojn. Saj to je point točk da ji kupiš in z njimi kupuješ robo na inernetu, pač neke vrste kredit.

49106 ::

Pošta je zamujala zaradi vulkanskega prahu... Ni avijona, ni pošte...

Dr_Andy ::

js sm dons obrnu RDR. Čudn razplet.....kaj pa vi menite?


Multiplayer mi pa tut šteka...

Berserker ::

Kmalu pride mafia za kateri sistem se jo najbolj splača kupit, ps3 ima dodaten eksluzive DLC, medtem ko ponavadi multi špili lepše špilajo na xboxu ?
Aja pa vendo bolj kot gledam grand turismo 5 gameplay vedno bolj sem razočaran, v vseh teh letih niso uspelih ustvarit ničesar nad čemer bi se navduševal, potem ti pa vržejo f.... gokart, razbijalni model je obupen, invisible walls takoj za ograjo (recimo relly proge) skratka NFS z 960 avtomobili.

Prihaja končno novi ace combat na ps3 in xbox360 pač dobra arkadna letalščina z dobro zgodbo.

Zgodovina sprememb…

GLAVNI ::

kje maš gokarte pri gt5?

Berserker ::

Ah nisi na tekočem, govori se da bodo dodani gokarti in editor za urejanje prog zanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PS3 vs. Xbox 360 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Konzole
478261721 (7959) Larisabrownb
»

Konzola za 7 in 9 letnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6712899 (10396) opeter
»

[PS3] Nakup PS3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
23649547 (24895) hojnikb
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988199115 (76288) radovednik
»

Katero konzolo kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Konzole
15826242 (22820) Pesimist

Več podobnih tem