» »

Iskanje službe

Iskanje službe

jype ::

m0LN4r> Mene zanima v primeru punce avtorja.

Moje dekle je arhitektka, pa zaradi zmanjšanega obsega dela na njenem področju zdaj malo več fotografira in se ukvarja z webom.

Če se bomo morali zaradi družbenih razmer preseliti, ji hudega ne bo - njen profil zelo iščejo v večini regij, ki so perspektivne tudi zame.

m0LN4r ::

Torej slovenija in arhitektura no go?

Število sem si izmislil. Sicer pa
UniLJ FA (113 diplomantov) 2010 za UniMB ne najdem. Torej je problem nekajkrat večji :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jerry000 ::

flipflop je izjavil:

A mal izgovore iščeš. Za odpret firmo ne rabiš denarja, še celo država ti je plačala subvencijo za samozaposlitev, to za S.P.


Ne iščem izgovore...neznam še tok in nimam tok izkušenj iz tega področja da bi lahko kar sam začel, sm tut bol ziher tip človeka. Mogoče to s frendi

Marat ::

m0LN4r je izjavil:


V kolikor mi je znano je že v mariboru krnekaj arhitekturnih birojev zaprlo prav zaradi nepovpraševanja in propadle gradbene industrije. Če je propadla gradbena je avtomatsko tudi arhitektura.


Arhitekti in gradbeniki imajo trenutno problem v SLO. Dosti mojih sošolcev iz SŠ je šlo to študirat, pač pred krizo je bila to ena najbolj zaželenih usmeritev. Zdaj pa je ravno obratno... :(

m0LN4r je izjavil:

Glede informatike in računalništva pa je tak. Razvit nek funkcionalen, uporaben, koristen in dobro prodajan izdelek (software) je z znanjem bolonjskih diplomantov utopija. Razen tistih, ki so se zraven faksa naučili tisto kaj v RL potrebujejo.


Ja zdaj si pa povedal... utopija je razmišljati da boš iz prve naredil funkcionalen, uporaben, koristen in (zapovrh še) dobro prodajan izdelek. Ampak nekje je treba začet, vaja dela mojstra!

mtosev ::

pač ni služb ljudje. uprajte,da bo kmalu boljše in tak naprej. sekirati se ni potrebno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Isotropic ::

ej kako pa je z gradbinci zdaj, kje delajo inzenirji teh firm, ki so sle under? alpa mladi diplomiranci, sploh ti?

Sasmara ::

@Hansburger

Če imaš dobre ročne spretnosti, ti priporočam keramičarstvo, tudi izvrstni varilci, strojniki (na strojih) so zelo iskani in izvrstno plačani, ker jih primanjkuje. S parterko imava oba 7. stopnjo izobrazbe, a prijatelj keramičar naju skoraj prekaša. Jasno pa je, da za vsako položeno ploščico ne boš izdal računa.

jype ::

m0LN4r> Torej slovenija in arhitektura no go?

Ta trenutek bolj ne kot ja, ampak rečt "ah kurc, bom pa brezposeln" če ne moreš bit arhitekt je malce... Infantilno.

mtosev> pač ni služb ljudje. uprajte,da bo kmalu boljše in tak naprej. sekirati se ni potrebno

Če službe ni, se jo ustvari.

Isotropic> ej kako pa je z gradbinci zdaj, kje delajo inzenirji teh firm, ki so sle under? alpa mladi diplomiranci, sploh ti?

Gredo tja, kjer je delo, ali pa jamrajo, da ga ni.

tpleko ::

Jerry000 je izjavil:

Kako je pa s tem uvajanjem in mentor? To neradi delajo na firmah a? Vsaj slišal sem tko

uvajanja ne marajo zato, ker vedo, da boš šel v mindset, da nisi ti za nič odgovoren, da ti morajo vse pokazat drugi in da ne prevzameš nobene samoiniciative. to je pa profil delavca, ki ga imajo firme najmanj rade.

tpleko ::

če si totalno brez idej kako zaslužit je potrebno narediti raziskavo trga in ugotoviti, kaj ljudem manjka in za kaj bi plačevali. čre pogledam na hitro: ljudem ni škoda denarja za avtomobile, hiše, dopuste in lepšanje svojega telesa. jim ga je pa naprimer škoda za hrano.

Daedalus ::

Torej slovenija in arhitektura no go?


Naslednjih 10 let, vsaj. Študirat arhitekturo in računat na domač trg, je metanje časa in potenciala skoz okno, v velikih količinah.

Glede informatike in računalništva pa je tak. Razvit nek funkcionalen, uporaben, koristen in dobro prodajan izdelek (software) je z znanjem bolonjskih diplomantov utopija. Razen tistih, ki so se zraven faksa naučili tisto kaj v RL potrebujejo.


Zato pa poleg študija delaš še kaj. Bolonjc, ki bo lahko poleg diplome pokazal še resno sodelovanje pri recimo kakem open source projektu, bo dobil službo hitro in brez zapletov. Oni, ki so pa samo študirali, pa ne. Tako da lepo na github pogledat, kaj je zanimivega in začet z delom.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

amigo_no1 ::

Sasmara je izjavil:

@Hansburger

Če imaš dobre ročne spretnosti, ti priporočam keramičarstvo, tudi izvrstni varilci, strojniki (na strojih) so zelo iskani in izvrstno plačani, ker jih primanjkuje. S parterko imava oba 7. stopnjo izobrazbe, a prijatelj keramičar naju skoraj prekaša. Jasno pa je, da za vsako položeno ploščico ne boš izdal računa.

Za kvalificirane varilce, ki imajo še kakšen papir/šolo, da znajo variti (TUV SUD in podobno) in nimajo dveh levih rok še verjamem, samo kje si našel v Slo dobro plačane strojnike na strojih ?

Zgodovina sprememb…

M.B. ::

Nekaj uspešnih one man "startupov".

Kako dobiti prvih 1000 uporabnikov in jih obdržati.

Ideja pa je da narediš startup, ki že od začetka prinaša denar. Je pomoje manj rizično, ko pa neki VC pa to. Cloudi zaenkrat niso tak dragi, ljudje pa za marsikaj plačujejo.

Zanima pa me kak pa je v sloveniji, je met boljše d.o.o al s.p. z davčnega vidika če narediš recimo neko igrco/app, ki bi ljudje celo plačali da bi jo meli, pa jo prodajaš preko app stora. Al na začetku to ni potrebno dokler maš prihodke dovolj male, ker da ti rata je malo verjetno, ampak če nekaj narediš je verjentost večja od 0.

Lahko pa se greš z dataminingom igrat. Dobre ljudi so že tudi zaposlili. Nevem pa kak je to pri nas.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

jype ::

amigo_no1> kje si našel v Slo dobro plačane strojnike na strojih ?

Na strojih? Strojniki so v prvi vrsti zato, da stroji sploh delajo tisto, kar naj bi.

M.B.> Je pomoje manj rizično, ko pa neki VC pa to.

Kaj je pa rizičnega v VC?

M.B.> Ideja pa je da narediš startup, ki že od začetka prinaša denar.

To je super ideja, ja, ampak 99% startupov tega ne more.

M.B.> Zanima pa me kak pa je v sloveniji, je met boljše d.o.o al s.p. z davčnega vidika če narediš recimo neko igrco/app, ki bi ljudje celo plačali da bi jo meli, pa jo prodajaš preko app stora.

Odvisno koliko misliš zaslužit. Če zaslužiš veliko, se splača izplačat dobiček iz d.o.o., ker je precej manj obdavčen kot dohodki iz delovnih razmerij, pa še z nobenimi prispevki ni obremenjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

IceIceBaby ::

Ideja pa je da narediš startup, ki že od začetka prinaša denar.


To jaz že ves čas govorim. Če nimaš gore kapitala in hude ekipe mora biti profitabilnost prioriteta. Pa ne profitabilnost čez 1 leto amapk break even v prvem ali drugem mesecu. Je izvedljivo.

anima pa me kak pa je v sloveniji, je met boljše d.o.o al s.p. z davčnega vidika če narediš recimo neko igrco/app, ki bi ljudje celo plačali da bi jo meli, pa jo prodajaš preko app stora.


Dokler nimaš par 100k prihodkov letno je praktično vseeno. Pri s.p. si malo bolj fleksibilen kar se tiče prenašanja denarja na svoj račun, organizacije, papirjev... Pri d.o.o. si po drugi strani prisiljen malo bolj organizirano pristopiti k zadevi. Ampak ne se ukvarjat z birokracijo, najprej je treba narediti in prodati produkt.

IceIceBaby ::

Kaj je pa rizičnega v VC?


Uff...VC ni free money. Pa saj verjetno veš, kako te zadeve potekajo. V medijih vidiš, kako nadebudna ekipa dobi par milijonov fundinga in vsi veseli brainstormajo na beanbagih, z macbooki in ipadi na kolenih. V realnosti imaš pa do VCja precej hude obveznosti.

Če ne veš povsem natančno kam boš vložil vsak € od VC, da boš pospešil rast, je boljše, da ga ne raisaš.

To je super ideja, ja, ampak 99% startupov tega ne more.


Ker so razvajeni in ne znajo pogledat iz kalupa. MVP se nardi v zelo kratkem času, takoj ga lahko začneš prodajati in imaš vsaj nek cashflow. Zadeva je izvedljiva skoraj povsod, razen v pravih hi-tech startupih, kjer je pač potrebno nekaj let raziskav in razvoja.

Odvisno koliko misliš zaslužit. Če zaslužiš veliko, se splača izplačat dobiček iz d.o.o., ker je precej manj obdavčen kot dohodki iz delovnih razmerij, pa še z nobenimi prispevki ni obremenjen.


To je res. Je pa treba povedati, da moraš plačevati prispevke, če si brezposelen in imaš registriran d.o.o. Se pravi, si s stroški nekje na istem.

Jerry000 ::

Kaj je sploh ta GitHub?

Marat ::

Kaj že ti študiraš?

Isotropic ::

google baje

Marat ::

ma sej vem kaj študira, ker je že prej napisal da je na FERI in tik pred diplomo. Ravno zato mi je čudno da ne ve kaj je to GitHub...

Jerry000 ::

Še nikol nism slišu za to...

jype ::

IceIceBaby> Uff...VC ni free money.

Seveda ni free money, ne dobiš ga kar na lepe oči, nikakor pa ni noben bavbav in nikakor nimaš nobenih obscenih obveznosti do VCjev.

IceIceBaby> Pa saj verjetno veš, kako te zadeve potekajo. V medijih vidiš, kako nadebudna ekipa dobi par milijonov fundinga in vsi veseli brainstormajo na beanbagih, z macbooki in ipadi na kolenih. V realnosti imaš pa do VCja precej hude obveznosti.
IceIceBaby> Če ne veš povsem natančno kam boš vložil vsak € od VC, da boš pospešil rast, je boljše, da ga ne raisaš.

To sploh ni res. Večina VCjev, ki investirajo v IT, je daleč od zadrtih ljudi, ki hočejo vse imeti na pladnju. So tipi, ki jim je že uspelo v preteklosti z ogromno dobrimi zvezami v industriji in predvsem izjemnimi poslovnimi izkušnjami, ki jih z največjim veseljem pomagajo prenest na nove ljudi, v katere so investirali.

IceIceBaby> To je res. Je pa treba povedati, da moraš plačevati prispevke, če si brezposelen in imaš registriran d.o.o. Se pravi, si s stroški nekje na istem.

Ja zaposliš se, ane? To je, če misliš zaslužit milijon na leto, precej majhen strošek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Marat ::

jype je izjavil:

IceIceBaby> Uff...VC ni free money.

Seveda ni free money, ne dobiš ga kar na lepe oči, nikakor pa ni noben bavbav in nikakor nimaš nobenih obscenih obveznosti do VCjev.


A si že kdaj slišal da z VC-jem skleneš stavo?

Gandalfar ::

jype: sploh ne vem kaj kle VC-je notr vlacis. To je cist nerelano za ta folk.

amigo_no1 ::

jype
amigo_no1> kje si našel v Slo dobro plačane strojnike na strojih ?

Na strojih? Strojniki so v prvi vrsti zato, da stroji sploh delajo tisto, kar naj bi.


Teorijo poznam, vendar se ne ujema s prakso, zato sprašujem kje.

Zgodovina sprememb…

M.B. ::

Na FERI smo samo za SVN čuli pri nekem predmetu pa še tam tak BTW. Tako da ni čudno da še ni za github slišal al pa sploh za GIT.
Pa v teoriji smo slišali da je fajn delat version control pa unit teste. Da bi pa to bla zahteva pa ne.
Za kr nekaj sošolcev vem da ko gledaš njihovo kodo te mine, spremenljivke a/b/x/y pa to nobenih komentarjev pa nič.
Nisem svetnik samo vseeno lažje ugotovim kaj moja koda dela čez 2 tedna.

Pa je kako vajo bistveno lažje naredit če si unit test napišeš pa pol programiraš bistveno hitreje preverjaš stvari.

Hvala za info zdaj moram samo še pogledat do kolko lahko sam služim kdaj pa moram firmo naredit. :)

Glede VC se mi zdi da je lahko problem v tem da te potem usmerjajo v smeri, ki tebi ne ustrezajo pa vedno imaš nekoga, ki ti sedi za vratom, kar je lahko dobro al pa slabo. Pa če maš par let recimo brezplačen produkt, potem ga pa naenkrat monetiziraš se lahko ljudje preselijo drugam. Če pa že od začetka nekaj denarja pobiraš, pa tisti, ki plačajo za stvari plačujejo, ti pa VCja v bistvu nujno ne rabiš, dokler vsaj stroške pokrivaš.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Daedalus ::

Kaj je sploh ta GitHub?


S takimi vprašanji si delaš izjemno slabo reklamo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Gandalfar> jype: sploh ne vem kaj kle VC-je notr vlacis. To je cist nerelano za ta folk.

I don't. "VCje notr vlači" Mr.B.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

IceIceBaby ::

Seveda ni free money, ne dobiš ga kar na lepe oči, nikakor pa ni noben bavbav in nikakor nimaš nobenih obscenih obveznosti do VCjev.


Odvisno kako definiraš obscene obveznosti. Če lahko brez zunanjega financiranja dosežeš nek cilj, samo malo počasneje se meni zdi obsceno "prodajati" delež v podjetju. Po drugi strani pa je lahko tudi 90% delež majhna cena, če vidiš, da brez kapitala enostavno ne bo šlo.

To sploh ni res. Večina VCjev, ki investirajo v IT, je daleč od zadrtih ljudi, ki hočejo vse imeti na pladnju. So tipi, ki jim je že uspelo v preteklosti z ogromno dobrimi zvezami v industriji in predvsem izjemnimi poslovnimi izkušnjami, ki jih z največjim veseljem pomagajo prenest na nove ljudi, v katere so investirali.


Iz tega odstavka lahko kdo sklepa, da so VCji prijazna bitja, ki so dosegla vse na tem svetu in sedaj nesebično pomagajo drugim. Resnica je seveda malo drugačna. Pa ne, da bi bili VCji kaj slabega, ampak treba se je zavedati, da so v svojem poslu zaradi denarja in njihovo financiranje ni free money, s katerim se boš igral, dokler ne skopni. Seveda ti z veseljem pomagajo, ampak, če vidijo, da obstaja potencial za visoke donose.

Kolega je ravno v procesu pogajanj za delni odkup s strani večje firme, pa že 3 tedne ne spi. Hodi iz sestanka na sestanek, pripravlja papirje za due diligence in podobno.

Ja zaposliš se, ane? To je, če misliš zaslužit milijon na leto, precej majhen strošek.


Če misliš delati 1mm letnega profita najameš davčnega svetovalca. Ampak vprašanje je bilo drugačno.

Hvala za info zdaj moram samo še pogledat do kolko lahko sam služim kdaj pa moram firmo naredit. :)


Če misliš resno se ti v vsakem primeru splača odpreti firmo. Te dni, ko je država suha, so inšpektorji kar precej sitni.

BlueRunner ::

Daedalus je izjavil:

Kaj je sploh ta GitHub?


S takimi vprašanji si delaš izjemno slabo reklamo...

Ali pa dobro. Ce si zacetnik, nihce ne pricakuje, da ves vse o vsem. To, da te ni sram vprasati, je dobra lastnost.

Github tudi ni nek uh in of faktor, da bi po tem moral ocenjevati cloveka. Vsi pac ne rinejo v programiranje, kar je primaren fokus github-a.

Zgodovina sprememb…

jype ::

IceIceBaby> Iz tega odstavka lahko kdo sklepa, da so VCji prijazna bitja, ki so dosegla vse na tem svetu in sedaj nesebično pomagajo drugim.

Nekateri dejansko so točno to, btw.

IceIceBaby> Seveda ti z veseljem pomagajo, ampak, če vidijo, da obstaja potencial za visoke donose.

Kar je točno to - metanje denarja stran v upanju, da bo iz tega kaj zrastlo (in vsaj v visokotehnoloških panogah se praviloma vložek povrne tisočkratno - a le v enem od nekaj deset primerov, ostali pa pač propadejo oziroma stagnirajo, kar je isto).

IceIceBaby> Kolega je ravno v procesu pogajanj za delni odkup s strani večje firme, pa že 3 tedne ne spi. Hodi iz sestanka na sestanek, pripravlja papirje za due diligence in podobno.

Ja, ampak to je _bistveno_ kompleksnejše od tega da dobiš seed round.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

Ali pa dobro. Ce si zacetnik, nihce ne pricakuje, da ves vse o vsem. To, da te ni sram vprasati, je dobra lastnost.

Github tudi ni nek uh in of faktor, da bi po tem moral ocenjevati cloveka. Vsi pac ne rinejo v programiranje, kar je primaren fokus github-a.


Oh well, v času Googla&Co. spraševati taka vprašanje je malo lame;) Po drugi strani pa, če prideš na razgovor in v CV-ju linkaš Github profil z nekaj uporabne kode, je to kr kul za začetek. IIRC je Jeery študiral na FERI-ju... tako da verjetno se ma namen ubadat s programiranjem.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

3man ::

Če kdo razmišlja o startupu in ni povsem 100% kako naj se zadeve loti mu bo morda zanimiva knjiga The Monk and the Riddle. Prodajam: ?

BlueRunner ::

Daedalus je izjavil:


Oh well, v času Googla&Co. spraševati taka vprašanje je malo lame;) Po drugi strani pa, če prideš na razgovor in v CV-ju linkaš Github profil z nekaj uporabne kode, je to kr kul za začetek. IIRC je Jeery študiral na FERI-ju... tako da verjetno se ma namen ubadat s programiranjem.

V CV-ju lahko marsikaj izgleda dobro - ga pa tako ali tako vedno pises prilagojenega in izbiras to, kar te predstavi relevantnega za konkretno delo. Ce so prispevki relevantni, potem bi seveda bila skoda, da se z njimi ne pohvalis.

Jaz recimo povezav na svojih nekaj prispevkov v FOSS v CV nisem nikoli dodal, ker sem vedno imel pri roki bolj relevantne stvari in sem moral paziti tudi na dolzino. Ampak ni hudega, jih Google najde, ce poznas moje ime. 8-)

Ko smo ze v "teh casih". ;)

Jerry000 ::

Daedalus je izjavil:

Kaj je sploh ta GitHub?


S takimi vprašanji si delaš izjemno slabo reklamo...



Veš kaj sorry ampak vsega pa res ne vem in stvari ki jih nisem uporabljal jih ne morm znat a ni to logično? Nikjer nisem še slišal za to, me ni sram vprašat, če si pa s tem slabo reklamo delam pol pa j*** g* . Vprašanja so da se naučiš novega in kaj izveš. Js pač še nism slišu tega. Zdej se še spraševat ne sme vidm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

>>><<< ::

Sam sem študent Gospodarskega inženirstva - Elektrotehnika, smer avtomatika in robotika. Ob zaključku faksa bi moral imeti mesec dni prakse, kar sem si predstavljal tako, da se bom vključil na projekt programiranja PLKjev, mikrokrmilnikov, pač nečesa, kar sem se učil na faksu. Vedno so me bolj zanimale obštudijske dejavnosti kot je modelarstvo, kjer sem v praksi videl kako funkcionirajo stvari... Tisto brezvezno teorijo na faksu se nisem piflal - naučil sem se toliko, da sem razumel za kaj se gre in to je to.

Zdaj prvo kar se mi je zgodilo, ko sem prišel v firmo je bilo, da me je direktor vprašal koliko sem imel povprečje. Mu lepo razložim, da toliko in toliko ter da na faksu delam manjši projekt iz ožičenja in programiranja PLKja. Si zapiše nekaj v svojo beležnico, ok... Pridem na prakso, me tip pošlje v montažo. Sem pač potrpel teden dni in delal tam, vmes mi laže, da bom opravljal še druge stvari. Pridem gor na sestanek, lepo prosim, da mi naj pokažejo kako imajo organizirano računovodstvo, nabavne naloge v skladišču, pač, da vidim kako firma funkcionira. Vse kar sem dobil nazaj je bilo - tega vam ne moremo pokazati. Moj izraz si lahko predstavljate...

Stanje in miselnost v našem gospodarstvu sta zelo klavrna. Še najbolj smiselna je priključitev projektom na faksu... Glede izkušenj dela na projektih pa obstaja "društvo" MPM oziroma mladi projektni managerji. Deluje v Ljubljani in Mariboru po principu, da najdeš svoj tim in vodji društva MPMa okvirno sporočiš, kaj bi radi delali. Potem ti poiščejo projekt, ki ustreza tvojim pogojem ter lahko začneš z delom. Problem je edino najti sošolce, ki so za take fore. Meni recimo, se zdi to bolj pomembno kot bombardiranje z neko brezvezno teorijo na faksu...
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

flipflop ::

Zakaj je pa zate pomembno, kako je organizirano računovodstvo?

BlueRunner ::

Zato, ker je obicajno deklariran namen prakse: stik s podjetjem, razumeti poslovanje podjetja v branzi, pridobiti delovne izkusnje.

Iz vidika podjetja pa je praksa najveckrat: zastonj delovna sila.

IceIceBaby ::

Načeloma bi moralo tudi podjetju biti v interesu, da svoje zaposlene vsaj okvirno seznani z delovanjem. Povečaš pripadnost podjetju, omogočiš širše razumevanje itd.

Smurf ::

Samo koliko je to vredno naresti pri studentu, ki bo pri tebi le en mesec?

BlueRunner ::

Natancno nic. Imas pa priliko uporabiti nekoga, ki je cenejsi od studenta z napotnico, kar pa tudi nekaj pove o motivaciji podjetij, da se vkljucijo v ta "izobrazevalni" proces.

tt2 ::

A lahko kdo napiše seznam najbolj iskanih služb.

Tody ::

tt2 ::

Tody je izjavil:

matr ste leni nekateri... http://www.srednjesolskivpisnik.si/defi...


Vem za to stran, ampak to ni realno niti pod razno.

Bolj me zanima, če ima kdo kako statistiko katerih poklicev se je letos največ zaposlilo ali kateri so najmanj časa na zavodu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tt2 ()

BlueRunner ::

tt2 je izjavil:


Bolj me zanima, če ima kdo kako statistiko katerih poklicev se je letos največ zaposlilo ali kateri so najmanj časa na zavodu?

Koliko imas (optimisticno gledano) se do konca solanja?

tt2 ::

Eno leto. Ampak pol bom imel šele 6. stopnjo (bolonjska) in bom zaradi tega še nekaj vpisal, saj z mojo izobrazbo ne bom dobil službe, zato me zanima kateri poklici 7. stopnje so najbolj iskani. Trenutno imam željo, da bi nadaljeval na FRI, ampak pri tem imam malo pomisleke. Prvič; ne vem če bom srejet, ker je neka omejitev. Drugič; priti na 2. stopnjo pomeni, da moraš programiranje že nekako obvladati in pri tem me je malo strah. Imam pa drugo opcijo, to je poslovna informatika na EF, ampak ne vem kakšne možnosti z zaposlitvijo bom imel s tem.

amigo_no1 ::

Je bilo na tv da družboslovci prej dobijo službo kot naravoslovci, tako da si lahko te lestvice nekam vtaknejo.

IceIceBaby ::

tt2, škoda je kar nasplošno gledat kaj je najbolj iskano. Vsaj okvirno naredi izbor stvari, ki te zanimajo oz. jih boš z veseljem delal, pa potem izbiraj med temi.

Sicer pa službe mečejo za dobrimi prodajalci, predvsem za kakšne specialistične produkte, corporate zadeve itd. Če imaš neko tehnično ozadje in znaš prodajati imaš vrata odprta na široko. Pa zaslužki so lahko precej solidni, če si plačan po učinku.

jype ::

tt2> kateri so najmanj časa na zavodu?

Nihče sploh ne išče na zavodu, ker to nima smisla, tako da ta statistika nima uporabne vrednosti.

BlueRunner ::

tt2 je izjavil:

Eno leto. Ampak pol bom imel šele 6. stopnjo (bolonjska) in bom zaradi tega še nekaj vpisal, saj z mojo izobrazbo ne bom dobil službe, zato me zanima kateri poklici 7. stopnje so najbolj iskani.

Potem narobe razmisljas. To, kar je danes iskano, samo po sebi ne pove veliko kaj bo iskano cez 3-5 let, ko bos (optimisticno) dokoncal svoj studij.

tt2 je izjavil:

Trenutno imam željo, da bi nadaljeval na FRI, ampak pri tem imam malo pomisleke. Prvič; ne vem če bom srejet, ker je neka omejitev. Drugič; priti na 2. stopnjo pomeni, da moraš programiranje že nekako obvladati in pri tem me je malo strah.

Kogar studij (in tema) veseli in nima tezav s sprotnim delom (pa cetudi ob delu), se nima kaj za bati. Prag je bil z bolonjsko antireformo postavljen tako nizko, da se da tudi brez kaksne posebne nadarjenosti.

tt2 je izjavil:

Imam pa drugo opcijo, to je poslovna informatika na EF, ampak ne vem kakšne možnosti z zaposlitvijo bom imel s tem.

Ne glede na smer studija ali formalno izobrazbo, bodo tvoje zaposlitvene moznosti odvisne od tega kaj bos pocel v casu studija ob studiju. Delodajalci v zasebnem sektorju, doma in v tujini, ki jih bo zanimalo zaposliti nekoga svezega iz visoke/visje sole, bodo upostevali tudi obsolske izkusnje in te so tiste, ki ti bodo lahko dale bistveno prednost pred ostalimi kandidati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123054 (16251) jernejl
»

FRI ali FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11619154 (13925) 7982884e

Šolanje nekoč in danes (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13028139 (23849) Mato989
»

Kako najti delo?

Oddelek: Programiranje
388994 (7178) listje123

Več podobnih tem