» »

Šolanje nekoč in danes

Šolanje nekoč in danes

1 2
3
»

[D]emon ::

Jamranje je nacionalni sport v Sloveniji. Poljska in Bosnjacka mentaliteta sta povsem drugacni.

Nasmejane ljudi v lokalih in trgovinah pa vidis povsod. Tudi pri nas vidis, kako so nakupovalni centri vsak konec tedna nabito polni, ljudje pa nasmejani k'o bubreg u loju s polnimi vozicki.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

ne vem kje si ti živel v Sloveniji ampak študentje bluzijo, lokali so polni, keša je še za napitnine


Oni bluzijo, ker je Slovenija tako v pm. in ker vedo da dela po solanju ne bo.

Ali hočeš reči da na Poljskem jamračev ni in je 100% zaposlenost ali pa vsaj 99,9%?


Res je. Sam nisem srecal niti enega, ki bi rekel da mu gre slabo, da ni dela, da se krade. V lokalu mladi z veseljem delajo, ker so dobro placani in imajo se napitnine (kdaj si ti dal 5EUR kelnarci v Slo?), turizem cveti, IT cveti, gradbenistvo cveti... Pojdi malo iz nase kure da vidis, da se imajo nekje precej bolje, kot Sloveniji.


Jaz vidim samo take ki so malo sposobni da pravijo kako je slabo v Sloveniji, zakaj jaz nimam težave z dobiti šihta kadarkoli, eni pa? Pa nisem noben višek inteligence niti nimam nobene VII stopnje?

A ti zaupam skrivnost? Ker znam nekaj koristnih zadev ki jih velika večina ne in ker imam odlično mreženje.... če tega nisi sposoben potem pa je res slabo... Mene so pa klicali iz dveh firm če bi delal za njih, resda so plače tam okrog 50€ neto nad minimalcem ampak bistvo je da bi šiht dobil brez daljšega obdobja brezposelnosti, no saj enega sem tudi sprejel. Pač mi je dejstvo da imam do službe 5 min peš in dobim izplačila cca. 780€ +/- 20€ odvisno od meseca vredno več kot pa zbujanje ob 4:30 zato da dobim v Grazu kot CNC operater 1.500€ (začetnik)... spanje > kot denar.

PrihajaNodi ::

[D]emon je izjavil:

Jamranje je nacionalni sport v Sloveniji. Poljska in Bosnjacka mentaliteta sta povsem drugacni.

Nasmejane ljudi v lokalih in trgovinah pa vidis povsod. Tudi pri nas vidis, kako so nakupovalni centri vsak konec tedna nabito polni, ljudje pa nasmejani k'o bubreg u loju s polnimi vozicki.


Pisem da so nasmejani delavci.

Mato989 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

ne vem kje si ti živel v Sloveniji ampak študentje bluzijo, lokali so polni, keša je še za napitnine


Oni bluzijo, ker je Slovenija tako v pm. in ker vedo da dela po solanju ne bo.

Ali hočeš reči da na Poljskem jamračev ni in je 100% zaposlenost ali pa vsaj 99,9%?


Res je. Sam nisem srecal niti enega, ki bi rekel da mu gre slabo, da ni dela, da se krade. V lokalu mladi z veseljem delajo, ker so dobro placani in imajo se napitnine (kdaj si ti dal 5EUR kelnarci v Slo?), turizem cveti, IT cveti, gradbenistvo cveti... Pojdi malo iz nase kure da vidis, da se imajo nekje precej bolje, kot Sloveniji.


Jaz vidim samo take ki so malo sposobni da pravijo kako je slabo v Sloveniji, zakaj jaz nimam težave z dobiti šihta kadarkoli, eni pa? Pa nisem noben višek inteligence niti nimam nobene VII stopnje?

A ti zaupam skrivnost? Ker znam nekaj koristnih zadev ki jih velika večina ne in ker imam odlično mreženje.... če tega nisi sposoben potem pa je res slabo... Mene so pa klicali iz dveh firm če bi delal za njih, resda so plače tam okrog 50€ neto nad minimalcem ampak bistvo je da bi šiht dobil brez daljšega obdobja brezposelnosti, no saj enega sem tudi sprejel. Pač mi je dejstvo da imam do službe 5 min peš in dobim izplačila cca. 780€ +/- 20€ odvisno od meseca vredno več kot pa zbujanje ob 4:30 zato da dobim v Grazu kot CNC operater 1.500€ (začetnik)... spanje > kot denar.



Ja super good for you. Kandidiraj za predsednika in resi drzavo.
Ekonomija ti ne lezi. Samo nepremicninski trg je crknu, kaj sele preostalo gospodarstvo...skratka uzivaj in placuj davke za storitve, ki jih ne dobis.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

K3kec je izjavil:

Okapi je izjavil:

Pred 10 dnevi sem bil v Grčiji. Turistov še ni, samo domačini (in begunci). Lokali zvečer polni mladih - nikjer ni videti, da bi bila država na robu stečaja in polovica mladih brezposelnih.

Sej kafiči v Sarajevu so tudi konstantno polni, pa imajo 40%+ nezaposlenost. Mogoče jim pa ne gre slabo, pa Bosanci hodijo samo na dopust v Slovenijo?


Po zadnjih podatkih iz terena je cifra bolj 50%.

Ampak ok kaj pa je 10% gor ali pa dol. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

chinko ::

Jaz vidim samo take ki so malo sposobni da pravijo kako je slabo v Sloveniji, zakaj jaz nimam težave z dobiti šihta kadarkoli, eni pa? Pa nisem noben višek inteligence niti nimam nobene VII stopnje?

A ti zaupam skrivnost? Ker znam nekaj koristnih zadev ki jih velika večina ne in ker imam odlično mreženje.... če tega nisi sposoben potem pa je res slabo... Mene so pa klicali iz dveh firm če bi delal za njih, resda so plače tam okrog 50€ neto nad minimalcem ampak bistvo je da bi šiht dobil brez daljšega obdobja brezposelnosti, no saj enega sem tudi sprejel. Pač mi je dejstvo da imam do službe 5 min peš in dobim izplačila cca. 780€ +/- 20€ odvisno od meseca vredno več kot pa zbujanje ob 4:30 zato da dobim v Grazu kot CNC operater 1.500€ (začetnik)... spanje > kot denar.


Ne vem al bi se ti smejal al jokal... Za 780€ vsaka budala najde šiht, prej al slej!

Unknown_001 ::

chinko je izjavil:

Jaz vidim samo take ki so malo sposobni da pravijo kako je slabo v Sloveniji, zakaj jaz nimam težave z dobiti šihta kadarkoli, eni pa? Pa nisem noben višek inteligence niti nimam nobene VII stopnje?

A ti zaupam skrivnost? Ker znam nekaj koristnih zadev ki jih velika večina ne in ker imam odlično mreženje.... če tega nisi sposoben potem pa je res slabo... Mene so pa klicali iz dveh firm če bi delal za njih, resda so plače tam okrog 50€ neto nad minimalcem ampak bistvo je da bi šiht dobil brez daljšega obdobja brezposelnosti, no saj enega sem tudi sprejel. Pač mi je dejstvo da imam do službe 5 min peš in dobim izplačila cca. 780€ +/- 20€ odvisno od meseca vredno več kot pa zbujanje ob 4:30 zato da dobim v Grazu kot CNC operater 1.500€ (začetnik)... spanje > kot denar.


Ne vem al bi se ti smejal al jokal... Za 780€ vsaka budala najde šiht, prej al slej!


To je jasno, sam kaj ko se vsem za malo zdi delat za tako plačo. Ah, bolje socialne ugodnosti koristit, pa glumit kako iščemo šiht. Ampak Majstra pa jaz ne razumem, kako lahko zavrne šiht kot operater CNC-ja. A se je res tako težko vstajat zgodaj? Hodiš pač prej spat, kje problem takolaitako se navadiš in ti je čisto vseeno. Damn, še jaz se za faks vsak dan zbujam ob 5.00 z obzirom, da moram prej še nekaj pojest, se zrihtat pa se pripeljat do tam z javnim prevozom, pa da se za plačano delo ne bi?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

PrihajaNodi ::

chinko je izjavil:

Jaz vidim samo take ki so malo sposobni da pravijo kako je slabo v Sloveniji, zakaj jaz nimam težave z dobiti šihta kadarkoli, eni pa? Pa nisem noben višek inteligence niti nimam nobene VII stopnje?

A ti zaupam skrivnost? Ker znam nekaj koristnih zadev ki jih velika večina ne in ker imam odlično mreženje.... če tega nisi sposoben potem pa je res slabo... Mene so pa klicali iz dveh firm če bi delal za njih, resda so plače tam okrog 50EUR neto nad minimalcem ampak bistvo je da bi šiht dobil brez daljšega obdobja brezposelnosti, no saj enega sem tudi sprejel. Pač mi je dejstvo da imam do službe 5 min peš in dobim izplačila cca. 780EUR +/- 20EUR odvisno od meseca vredno več kot pa zbujanje ob 4:30 zato da dobim v Grazu kot CNC operater 1.500EUR (začetnik)... spanje > kot denar.


Ne vem al bi se ti smejal al jokal... Za 780EUR vsaka budala najde šiht, prej al slej!



Vsaki budali je jasno da Slovenija propada. Ok ce primerjamo slovenskiga in poljskega kelnarja, bo prvemu sef stal za ritjo, postrezba bo morala biti v trenutku, delavnik petek in svetek za 600 eur, medtem ko drugi na poljskem dela pocasi in se mu ne mudi, dobiva napitnine...bogi ste slovenci. Pa ok ce ste zadovoljni s taksnim standardom super...

P.s se vedno ne vem koliko in katere nove firme so se odprle da je tako u izi dobit siht? Lahko pa vam poven za Poljsko. Nah, je prevec za pisat:)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Unknown_001 je izjavil:


To je jasno, sam kaj ko se vsem za malo zdi delat za tako plačo. Ah, bolje socialne ugodnosti koristit, pa glumit kako iščemo šiht. Ampak Majstra pa jaz ne razumem, kako lahko zavrne šiht kot operater CNC-ja. A se je res tako težko vstajat zgodaj? Hodiš pač prej spat, kje problem takolaitako se navadiš in ti je čisto vseeno. Damn, še jaz se za faks vsak dan zbujam ob 5.00 z obzirom, da moram prej še nekaj pojest, se zrihtat pa se pripeljat do tam z javnim prevozom, pa da se za plačano delo ne bi?

Zakaj pa bi, če ni treba.

Sam tudi ne bi delal za 780 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:


Zakaj pa bi, če ni treba.

Sam tudi ne bi delal za 780 EUR.


Očitno imava zelo zelo drugačno razmišljanje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mr.B ::

Ja upam da biste uvedli udt, ker verjetno s 300€ pokojnine ne biste preziveli razen ce ste tista skupin ki trdi da v bajto naslednji 60 let ni potrebno vlagati...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

PrihajaNodi> Vsaki budali je jasno da Slovenija propada.

Ne boriš se dovolj za vrednote, ki bi to preprečile.

Če so geji diskriminirani, biznis beži iz države.

PrihajaNodi ::

Če so geji diskriminirani, biznis beži iz države.


Saj to delam. Krakov je fantastično mesto, skupaj z lepimi poljakinjami, služb je dovolj...Kje pa si bil ti? Cel forum te je pogrešal.

D3m ::

Pomaga migrantom na švedskem, da se bodo lažje prilagodili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:



To je jasno, sam kaj ko se vsem za malo zdi delat za tako plačo. Ah, bolje socialne ugodnosti koristit, pa glumit kako iščemo šiht. Ampak Majstra pa jaz ne razumem, kako lahko zavrne šiht kot operater CNC-ja. A se je res tako težko vstajat zgodaj? Hodiš pač prej spat, kje problem takolaitako se navadiš in ti je čisto vseeno. Damn, še jaz se za faks vsak dan zbujam ob 5.00 z obzirom, da moram prej še nekaj pojest, se zrihtat pa se pripeljat do tam z javnim prevozom, pa da se za plačano delo ne bi?


Enostavno, delal sem kot CNC operater 9 mesecev in videl da to ni za mene, v smislu delovnega časa, NIKOLI se nisem mogel navadit na urnik.... po drugi strani mi kot prodajalec v trgovskem centru in serviser rač in strojne opreme, vse to laufa brez težav.... A je tako težko razumet da enim pač ni da bi se zbujali ob takih bizarnih urah kot je 4:00 ali kaj podobnega?

Ne vem al bi se ti smejal al jokal... Za 780€ vsaka budala najde šiht, prej al slej!


Valda, po eni strani Slovenija propada ker gre kapital ven (po vaši logiki) po drugi strani pa vsaka budala najde šiht, a imamo 120.000 brezposelnih, od katerih polovica jamra kako ni šihtov :)

Čudno a ne? :)

Kar se pa tiče vaših nebuloz o pokojnini, pa ne vem kaj tuhtate tak daleč, kaj če bo zmes Svetovna vojna in bomo pomrli al pa jedrska al pa kaj jaz vem kaj, nenazadnje kaj če prekleto umrem čez 10 let zaradi infarkta? Raje uživam ta leta ko sem agilen, sposoben uživat kot pa pol se oklepat lajfa pri 85tih z tono tabletami :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

AC_DC ::

chinko je izjavil:

Jaz vidim samo take ki so malo sposobni da pravijo kako je slabo v Sloveniji, zakaj jaz nimam težave z dobiti šihta kadarkoli, eni pa? Pa nisem noben višek inteligence niti nimam nobene VII stopnje?

A ti zaupam skrivnost? Ker znam nekaj koristnih zadev ki jih velika večina ne in ker imam odlično mreženje.... če tega nisi sposoben potem pa je res slabo... Mene so pa klicali iz dveh firm če bi delal za njih, resda so plače tam okrog 50EUR neto nad minimalcem ampak bistvo je da bi šiht dobil brez daljšega obdobja brezposelnosti, no saj enega sem tudi sprejel. Pač mi je dejstvo da imam do službe 5 min peš in dobim izplačila cca. 780EUR +/- 20EUR odvisno od meseca vredno več kot pa zbujanje ob 4:30 zato da dobim v Grazu kot CNC operater 1.500EUR (začetnik)... spanje > kot denar.


Ne vem al bi se ti smejal al jokal... Za 780EUR vsaka budala najde šiht, prej al slej!

Da bi se preselil v Graz mu kljub vsem šolam še ni prišlo na misel.
V dveh letih bi bil na 4* 780.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Invictus ::

Unknown_001 je izjavil:

Invictus je izjavil:


Zakaj pa bi, če ni treba.

Sam tudi ne bi delal za 780 EUR.


Očitno imava zelo zelo drugačno razmišljanje.

Itak vedno.

- Sam za 780/mesec ne mrdnem.
- Za 780/teden mogoče.
- 780/dan je pa dandanašnji težko dobiti tudi kot freelancer, razen če imaš dve službi. Kar se da. Znanec ima štiri podobne ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Invictus je izjavil:


Zakaj pa bi, če ni treba.

Sam tudi ne bi delal za 780 EUR.


Očitno imava zelo zelo drugačno razmišljanje.

Itak vedno.

- Sam za 780/mesec ne mrdnem.
- Za 780/teden mogoče.
- 780/dan je pa dandanašnji težko dobiti tudi kot freelancer, razen če imaš dve službi. Kar se da. Znanec ima štiri podobne ;).



No ti se ne vsiljuj v to debato, ker si pač več od ostalih in imaš 10.000 EUR plače.

Vseeno recimo, trgovka ali kelnar na Poljskem veliko lažje živi s svojo plačo kot je to v sloveniji. Pa recimo lep primer če ima trgovka 2500 PLZ na mesec kvadratni meter novega stanovanja pa stane 1350 PLZ v centru (novogradnja) Varšave, je to krepka razlika med ZlovenijO kjer ima trgovka 700 EUR plače, m2 stanovanja pa stane od 2000 EUR v LJ (pa niti ne novogradnja). Glej s tega stališča ne toliko osebnega. Potem vidiš na kakšni kanti je Slovenija.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Invictus je izjavil:


Zakaj pa bi, če ni treba.

Sam tudi ne bi delal za 780 EUR.


Očitno imava zelo zelo drugačno razmišljanje.

Itak vedno.

- Sam za 780/mesec ne mrdnem.
- Za 780/teden mogoče.
- 780/dan je pa dandanašnji težko dobiti tudi kot freelancer, razen če imaš dve službi. Kar se da. Znanec ima štiri podobne ;).


Seveda, 36 služb ima spet en znanec, kot vedno, "nikoli" pa noben v 1. osebi ednine ne govori :) pa vsi mate kr po 15.000€ mesečne plače pa na slo-techu pišete "cele" dneve, pa kdo vam bo verjel... ne nakladaj.

Običajno je taki ki najbolj pišete za kaj ne bi delali tisti ki majo socialko pa nič ne delajo...

AC_DC je izjavil:

chinko je izjavil:

Jaz vidim samo take ki so malo sposobni da pravijo kako je slabo v Sloveniji, zakaj jaz nimam težave z dobiti šihta kadarkoli, eni pa? Pa nisem noben višek inteligence niti nimam nobene VII stopnje?

A ti zaupam skrivnost? Ker znam nekaj koristnih zadev ki jih velika večina ne in ker imam odlično mreženje.... če tega nisi sposoben potem pa je res slabo... Mene so pa klicali iz dveh firm če bi delal za njih, resda so plače tam okrog 50EUR neto nad minimalcem ampak bistvo je da bi šiht dobil brez daljšega obdobja brezposelnosti, no saj enega sem tudi sprejel. Pač mi je dejstvo da imam do službe 5 min peš in dobim izplačila cca. 780EUR +/- 20EUR odvisno od meseca vredno več kot pa zbujanje ob 4:30 zato da dobim v Grazu kot CNC operater 1.500EUR (začetnik)... spanje > kot denar.


Ne vem al bi se ti smejal al jokal... Za 780EUR vsaka budala najde šiht, prej al slej!

Da bi se preselil v Graz mu kljub vsem šolam še ni prišlo na misel.
V dveh letih bi bil na 4* 780.


Zakaj? Tu imam stanovanje lastniško, z skoraj nič stroški, tam bi bil v najemu + ogromno stroškov + dodatno rabim avto + stroški avta, pa mi na koncu od 1.500€ ostane 200€ več kot danes.... sploh če želim ohranjat trenutni socialni krog in redno hodit domov na obisk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Seveda, 36 služb ima spet en znanec, kot vedno, "nikoli" pa noben v 1. osebi ednine ne govori :) pa vsi mate kr po 15.000€ mesečne plače pa na slo-techu pišete "cele" dneve, pa kdo vam bo verjel... ne nakladaj.

Običajno je taki ki najbolj pišete za kaj ne bi delali tisti ki majo socialko pa nič ne delajo...


Verjemi kar hočeš. To je prednost freelancerstva. Fleksibilen delovni čas. Odvisno seveda od stranke. Če si pa najdeš še zblojen projekt zraven, si pa zmagala na celi črti. Ke veš časa porabijo za upravljanje projekta kot za samo izvajanje. Je pa to redko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Saj pravim, sami milijonarji na slo-techu :)

Svaka vam čast, da se skrijete pred lestvico od Forbesa.

D3m ::

Prej reveži.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

Zavistneži ;).

Se vidi da nimate pojma ne o delu in ne o financah. Na Forbsovo lestvico ne pridejo tisti z 10k na mesec...

Zato pa ste tam, ker ste...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Evo, kaj najbolj pripomore k dobremu plačilu...

https://damijan.org/2016/05/04/pomembno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zlobcek ::

Nekdo, ki z 6/2 stopnjo tehnične smeri in kup certifikatov dela za podpovprečno plačo v Slo in to še za praktično minimalca... Taki zbijajo vrednost izobraženega kadra in so praktično srž problema.

Seveda pa tudi to, da tak način razmišljanja prinaša minimalni imput v lastno pokojnino, skupaj z nezmožnostjo lastnega varčevanja za stara leta (zaradi nizkega neto in nekih statistično gledanih stroškov življenja v tej državi, skupaj z oportunitetnimi, ki vedno obstajajo) in s tem potencialnimi problemi v penziji... Z 6/2 stopnjo bi se tak človek, ki ima neko formalno izobrazbo in verjetno pamet, moral orenk zamisliti.

Sorry ampak resno.

Mato989 ::

zlobcek je izjavil:

Nekdo, ki z 6/2 stopnjo tehnične smeri in kup certifikatov dela za podpovprečno plačo v Slo in to še za praktično minimalca... Taki zbijajo vrednost izobraženega kadra in so praktično srž problema.

Seveda pa tudi to, da tak način razmišljanja prinaša minimalni imput v lastno pokojnino, skupaj z nezmožnostjo lastnega varčevanja za stara leta (zaradi nizkega neto in nekih statistično gledanih stroškov življenja v tej državi, skupaj z oportunitetnimi, ki vedno obstajajo) in s tem potencialnimi problemi v penziji... Z 6/2 stopnjo bi se tak človek, ki ima neko formalno izobrazbo in verjetno pamet, moral orenk zamisliti.

Sorry ampak resno.


Seveda, srž problema smo tisti ki delamo kajne? Oni na zavodih so pa rešitev, LOL.........

Pa kakšne pokojnine, če jih ne boš dočakal no, kaj sanjaš... razen če boš nagrebo tolko keša da boš si sam financiral lastno pokojnino boš lepo delal do smrti, kot je zaželjeno. kako nezmožnostjo varčevanja? Vsak mesec prihranim cca. 200€, pa če bi imel več časa bi še na črno kaj naredil pa trenutno zaradi dodatnega šolanja pač odpade in moram zavračat ljudi ki me kličejo...

Delam pa to kar me veseli in ker je plača dovolj sem vesel, imam enkraten delovni čas, relativno nizko odgovornost, delam v branži ki me zanima in imam enkraten kolektiv, več ne rabim... imam pošlihtan lajf brez trpljenja, in pri svojih letih več delovne dobe kot marsikdo moje generacije +/-...

Kot pravim dela mi ne bo zmanjkalo kot tudi drugih služb v tujini...

Ampak bistvo nisem jaz, ampak to, da v Sloveniji kao ni dela, seveda je, če se izobraziš v iskan kader in si profitabilen, eni pač mislite/jo da so dovolj dobri in si zaslužijo jurija in pol samo zato ker so diplomirali ali magistrirali, znajo pa manj praktičnega kot jaz in meni podobni.

Tu je težava vseh teh ljudi... Je pa res da je pri nas premalo možnosti za magistre in podobne da bi se izpopolnili, ampak to so si delno sami krivi, ker so pač imeli šanso mreženja med študijem in je mnogi ne vzamejo... ampak imajo magister in pijančevanje in igrice itd... račun sledi po končanju.

Kenpachi ::

Se vedno ne spremeni dejstva, da nizas ceno drugim. Ker imas pac default pogoje za to in se ti gladko jebe.
Zaraki Kenpachi.

zlobcek ::

Dejstvo je, da se ti očitno ne zavedaš določenih stvari.

Valda, da bo delodajalc vzel enega z 6/2, ki je dal faks skozi, za minimalca, sej ni neumen. Ni pa ravno fer, da take delovne sile ne ceni tako kot se spodobi. Seveda je pa krivda tudi na delovni sili, ki se za tak denar prodaja...

Fakulteta te običajno ne uči nekih praktičnih znanj ampak te uči samostojnega razmišljanja. Oz. samostojnega reševanja problemov. Kar ljudje z 5 stopnjo nimajo oz. pridejo na isti nivo samo s karakterjem. Večina takega karakterja gre naprej študirat (ok ta koncept študija pri nas sedaj je malo šašljev, vendar je to ideja). Torej tvoja konkurenca za 700 eur je nekdo, ki za vsak problem leti k delodajalcu vprašat "kaj nej pa zdej, lej CNC se je kr ustavu". Taki ljudje so bolj kot ne problem in ne rešitev v delovnem procesu. Ti pa za isti denar, predvidevam, delaš kolikor toliko samostojno.

Lej ni logike pa da jebeš. S tem da dolgoročno ščiješ proti vetru. Probi dosečt vsaj povprečje. To pomen več vložka bruto v pok. dobo, ostanek pa vlagaš posebej, če se ti jebe za standard in živiš z minimalnimi možnimi stroški.

Nevem no, jebemo matr da je men to čudn.

Mato989 ::

Kenpachi je izjavil:

Se vedno ne spremeni dejstva, da nizas ceno drugim. Ker imas pac default pogoje za to in se ti gladko jebe.


Povej mi kdo pa ne niža cene da pride do posla, ali meniš da je "freelancer" invictus dražji od vseh in slabši od vseh pa dobi delo in projetke ali kako?

To je osnova kapitalizma, da prideš do dela oz. projektov, oz naročil, imaš najboljšo ponudbo, torej običajno to pomeni, najbolj kvalitetno opravljeno storitev ali artikle ob sprejemljivi ceni ali pa najboljšo ceno za postavljene pogoje (damping med drugim)

Ali ti misliš da kje dobivajo projekte/naročila/biznis zato ker so najslabši in imajo najvišjo ceno ali kako?

zlobcek ::

Mogoče je tako na začetku, ko stopaš na trg. Kasneje pa je cilj defenitivno s kvaliteto pridobivat na ceni.

Dumpinške firme ne živijo dolgo...

Na primer to je tko, kot bi reku lejih kitajske pizde. Nardijo majco za 2 eur al pa fiting za 50% naše proizvodne cene, zdej pa nismo konkurenčni. Če bi rad bil konkurenca kitajcem, pol najboljš, da kr zapreš karkol se že greš...

Mavrik ::

Tole jamranje ma še sploh kako povezavo s šolami? Pejte it kaj pametnega s svojim življenjem počet kot pa jamrat. Bo za vse bolje.
The truth is rarely pure and never simple.

Mato989 ::

zlobcek je izjavil:

Mogoče je tako na začetku, ko stopaš na trg. Kasneje pa je cilj defenitivno s kvaliteto pridobivat na ceni.

Dumpinške firme ne živijo dolgo...

Na primer to je tko, kot bi reku lejih kitajske pizde. Nardijo majco za 2 eur al pa fiting za 50% naše proizvodne cene, zdej pa nismo konkurenčni. Če bi rad bil konkurenca kitajcem, pol najboljš, da kr zapreš karkol se že greš...




najprej bi se rad opravičil za nenamerno laž oz. napačno informacijo, ne vem kako se mi je zgodilo da sem napisal da imam 6/2, imam 6/1 (VSŠ) torej z VSŠ sem mislil na višjo strokovno šolo! Delam pa še eno višjo strokovno šolo (kmalu konec), FERI sem pa pustil, ker mi pač več ni blo (preveč programiranja, sem bolj Hardware tip ITja)

Imam pa recimo CNC certifikat za tehnologa - programerja (realno bolj operaterja ampak piše gor da je bolj fancy po moje :P) v obsegu 1.000 ur (torej ni bil glih tak usput ampak je trajal več kot pol leta skupaj z prakso v firmi kjer so me pol zaposlili)

kmalu grem na pot v Anglijo reševat tudi certifikat Comptia (za dušo in sebe + izlet + potencial naprej)

Kakorkoli, ni to zdaj bistveno, pač želel sem popravit napako ki sem jo storil.




Kar se pa tiče citiranega, poglej, samo 2 opciji sta v 99% za 99% ljudi....

Torej:

- da imaš najnižjo ceno za tisto kar nekdo želi (pa najsi bo stranka ali delodajalec)
- da imaš najboljšo kvaliteto (ali pa da vsaj stranko prepričaš da s tabo največ pridobi) za najvišjo ceno ki jo je pripravljena plačat.


- da imaš veze (javni denar ipd...)
- da si tako redek kader da enostavno sami dajo čimveč samo da vsaj dobijo tak kader ali tip ljudi...

Šola ti tu da nek delček (izobrazba, določenih smeri) večina je od tega kakšna oseba si (ekstrovertirana, da te opazijo si te vtisnejo v spomin itd.) in kako profitabilen si (redkokdaj ima to veze z stopnjo izobrazbe in šolo) večina profitabilnosti pride iz lastnega učenja in izkušenj, le delček pa od teorije in šolanja...

In verjameš ali ne večina magistrov in UNI diplomantov ki jih poznam, so manj zanimivih za delodajalca kot jaz z izkušnjami, pa čeprav samo višješolsko izobrazbo... eni boste za to krivili trg ki kao ne želi magistrov ampak to ni res... moj prijatelj je recimo bil moj sodelavec na firmi kjer sem delal kot CNC operater, pa še ni diplomiral na strojništvu (UNI) pa so vzeli njega, ne pa magistra strojništva, ker je pač on imel več za pokazat, plačo pa bi imela enako... je pa res da je on prvo leto delal za 30 ur na teden (zaradi šolanja) torej zdaj tisti magister strojništva recimo misli enako kot nekateri tu, da pač ni priložnosti, ampak priložnost je imel, pa so bili od njega boljši in bolj profitabilni z več izkušenj oz. vsdaj tako je menil delodajalec, kdo je za to kriv če ne oseba sama ki se ni pokazala dovolj profitabilno in kot pravo izbiro....
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419141152 (31224) dope1337
»

Iščem delo

Oddelek: Loža
428583 (5467) xardas
»

Kako s faksom in službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6612000 (9753) nekikr
»

Avtoklepar plača 1400 evrov NETO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7719759 (17132) xteakwondox

Več podobnih tem