» »

Wi-Fi omrežje

Wi-Fi omrežje

eboycina ::

Imam težavo z enim Wi-Fi omrežjem.

V omrežju sta dva WRT-54GL routerja in trije Asus RT-15N. Povezava je taka:


Ko je ISP na omrežju bil Siol je vse delovalo 1A. Takrat se je povezoval na internet prvi Linksys in ne siolov "modem".
Sedaj, ko so Telemachovci dodali svoj "modem" na prvem linksysu in na njega s kablom priklopljenem Asusu internet deluje. V drugi stavbi kamor preko antene gre signal na drugi linksys in z njega na dva asusa pa povezavo na omrežje vpostavi le internetnega dostopa ni.

Na obeh Liksysih je DD-WRT. Prvi liksys ima nastavljen DHCP, drugi, ki sprejema signal je v Client Bridge mode in Joinan na njega, da bi naj prejemal od njega.
Vsi trije Asusi so nastavljeni enako (na AP mode) in prvi, ki je vezan na linksys 1 deluje, ostala 2, ki pa sta s kablom povezana na linksys 2 pa nimata interneta.

Kaj se je lahko spremenilo, da enostavo po menjavi ISP v drugi stavbi ne gre na internet..

Hvala

Duhec ::

Mogoče imaš še kje vpisana Siol DNS-ja (193.189.160.13/23) in ne bo šlo skozi. Vpiši Telemachova ali za preizkus Arnesova (193.2.1.66/72).

eboycina ::

DNS-ji so vredu. Čudno mi je to, da so telemachovci nastavili za gateway IP 192.168.1.3.
Bom poskusil narediti tako, da bo se Linksys 1 povezoval na internet in ne njihov TP-LINK.
Ima kdo še kak predlog?

eboycina ::

še vedno nimam razlage oz. rešitve za to. Pred dvema tednoma sem resetiral in znova nastavil oba linksysa. Dva tedna je brez težav delovalo, sedaj pa spet isto kot prej. na omrežje se poveže brez problema, samo internetnega dostopa ni.
Na siolu je omrežje delovalo kot se šika, sedaj s tem telemachom pa se kar naprej tole dogaja.. ima kdo kakršno koli idejo, kje naj začnem iskati težavo..

axee ::

Drugi linksys deluje BP? Crkneta samo Asusovi dostopni točki? Najprej je treba najti, v katerem nivoju se pojavi težava. So vsi trije Asus-i popolnoma enako nastavljeni? Pingaj iz nedelujočih ASUS-ov Telemachov DNS (ns.telemach.net) in poročaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

eboycina ::

Tudi na drugem linksysu so težave. delam po teh navodilih: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Wi...

Pingat sem probal pa ne gre. Čudi me to da pravijo, da baje občasno deluje brez problema, včasih pa ne.

Spajky ::

Ugasni Telemach modem (iz štroma potegni!) malo počakaj par minut in priklopi nazaj štrom in počakaj par minut, da se postavi in sihronizira. Če bo delalo, zna bit, da se modem od T pregreva te dni ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

andrej02 ::

Zakaj si pa sploh pustil Telemachovcem, da ti šarijo po opremi?
Vse konfiguracije še enkrat preveri, pingaj iz vsepovsod itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548584 (775) Lonsarg
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156204 (3472) toncek1
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418283 (11220) Hayabusa
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235913 (4419) nx6325
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175678 (5368) dreamtheater

Več podobnih tem