» »

sinope568+in linksys WRT54GL

sinope568+in linksys WRT54GL

podgurc123 ::

živjo, rabil bi pomoč pri nastavitvi modema in routerja, po navodilih na internetu sem že poskusil vendar mi ni uspelo vzpostaviti brezžične povezave, računalnik mi povezavo najde vendar ni povezave s internetom

amigo_no1 ::

Operater siol ?
Daj modem v bridge mode oz pokliči na njihov helpdesk, linksysa poveži iz modema v njegov wan port, nastavi tip povezave pppoe, vpiši up. ime&geslo.
Potem se priključiš kabel na linksysa, lan port 1-4 oz preko wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

podgurc123 ::

sem naredil tako, vendar mi kaže da je signal 3 črtic od 6 (modem, router in laptop imam v sobi par metrov stran) in zraven klicaj in piše da ni internetnega dostopa, ko pa priključim kabel pa mi napiše internetni dostop ampak mi povezavo samo prekine po parih sekundah

podgurc123 ::

mi je uspelo povezat zdaj dela preko kabla in wlan, vendar še zmeraj mi ne lovi tko kot bi moralo, ko hočem jit na naslov 192.168.1.1 me pa noče vpisat na nastevitve routerja ampak samo na nastavitve od siol modema, kakšna ideja???

toxius ::

podgurc123 je izjavil:

mi je uspelo povezat zdaj dela preko kabla in wlan, vendar še zmeraj mi ne lovi tko kot bi moralo, ko hočem jit na naslov 192.168.1.1 me pa noče vpisat na nastevitve routerja ampak samo na nastavitve od siol modema, kakšna ideja???


Modem MORA imeti drugačem IP kot router... privzeto je in od modema in od routerja 192.168.1.1...

Spremeni (moj predlog) na routerju da bo njegov IP 192.168.1.2... Do modema boš dostopal tako, da boš se direktno priklopilz LAN kablom na modem, drugače boš prišel samo do tvojega WiFi omrežja, ki pa je od routerja...

dreamtheater ::

Zdravo!

Bom kar tukaj predstavil svoj podoben problem, da ne bom odpiral nove teme.

Pri prejšnjem Siol modemu (mislim da je bil Sinope586+, bele barve z zunanjo wi-fi anteno), nisem imel nobenih problemov.
Imel sem pa povezano tako:
modem ni bil povezan z internetom(pppoe ni bil povezan), na modem sem imel priključen Linksys WRT54GL ter en stacionaren računalnik.
Wlan je delal odlično, na stacionarnem računalniku pa sem se ročno povezoval na internet.
(pppoe sem imel izključenega zaradi tega, da sem lahko dostopal do serverja, katerega sem imel na stacionarnem računlaniku)

En teden nazaj je modem crknil. Zamenjali so mi ga z Gennet OxyGEN. In od takrat dalje imam sam probleme.
Rad bi pa imel nastavljeno tako kot pri prejšnjem, vendar mi ne uspe na noben način.

Pri tem modemu sem povezan preko pppoe, dela wlan na modemu kot na ruterju, vendar na stacionarnem računalniku ni povezave do interneta.
Če prekinem pppoe(na modemu odkljukam pppoe passthrough), mi delujem samo wlan na modemu, stacionaren računalnik pa se mi še vedno noče povezat na internet.

Klical sem na Siol, vendar mi tudi oni niso znali pomagat...

Hvala za bilokakšno pomoč, nasvet ...

LP

black ice ::

Če na modemu nimaš vpisanih podatkov za PPoE povezavo, moraš ročno ustvariti povezavo na vsakem računalniku katerega želiš povezati z internetom.

amigo_no1 ::

Sedaj imaš še vedno dvojni NAT.

Naj ti ga (Gennet OxyGEN) Siolovci spravijo v "bridge mode" !

http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/in...
Ne vem zakaj pišejo da je modem, če je modem in router po defaultu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dreamtheater ::

black ice je izjavil:

Če na modemu nimaš vpisanih podatkov za PPoE povezavo, moraš ročno ustvariti povezavo na vsakem računalniku katerega želiš povezati z internetom.

1. mi je jasno če nisem povezan prek PPPoE, da moram ročno ustvarit povezavo, ne pomaga.
ampak tudi če sem povezan prek PPPoE, mi internet na stacionarnem računalniku(povezan direkt v modem) ne deluje.
2. problem je, ker uporabniškega imena in gesla ne morem zbrisat, lahko samo odkljukam pppoe passthrough.

amigo_no1 je izjavil:

Sedaj imaš še vedno dvojni NAT.

Naj ti ga (Gennet OxyGEN) Siolovci spravijo v "bridge mode" !

http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/in...
Ne vem zakaj pišejo da je modem, če je modem in router po defaultu.

Mi lahko poveš kaj pomeni dvojni NAT?

Sepravi, če jih pokličem in jim rečem naj mi dajo modem v "bridge mode", potem bo delovalo, tako kot sem napisal?

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

2 routerja en za drugim vezana.

r3Qui3m ::

Preveri na modemu katere IPje ima odprte in kaj ima določeno na katerem izmed 4 vhodov (Data, Siol.Trunk, .... )

NeMeTko ::

dreamtheater je izjavil:

(pppoe sem imel izključenega zaradi tega, da sem lahko dostopal do serverja, katerega sem imel na stacionarnem računlaniku)

Lahko tole malo bolj podrobno razložiš? Tako, kot si napisal, namreč ne rzumem kako/odkod/zakaj nisi mogel dostopati serverju na stacionarnem računalniku.

Milo rečeno si imel postavitev, ki ni ravno v skladu s 'splošno prakso'. Po nekem čudežu ti je očitno celo delovala - ob dodatnih ročnih posegih (vklapljanju in izklapljanju pppoe). Sedaj, ko imaš drug modem/router, pa si nekje naletel na omejitve tvojega nestandardnega koncepta postavitve.

Morda nebi bilo slabo, če bi malo skiciral svoje omrežje, pa da ti poskusimo ponazoriti, kakšna je 'splošna praksa' povezovanja v takšnem okolju. Seveda pri tem opiši tudi svoje zahteve, ki jih mora izpolnjevati tvoje omrežje, da jih lahko vzamemo v obzir (morda bomo potem na koncu še razumeli, zakaj si ročno v/iz-klapljal pppoe).

Z opremo, ki jo imaš, vsekakor ne vidim prav nobene potrebe, da bi pppoe konfiguriral na računalnikih - za to imaš modem/router. Ostali računalniki v mreži pa morajo biti med seboj dostopni brez kakršnihkoli dodatnih posegov. Če niso, je nekaj v konfiguraciji mreže narobe.

dreamtheater ::

NeMeTko je izjavil:

dreamtheater je izjavil:

(pppoe sem imel izključenega zaradi tega, da sem lahko dostopal do serverja, katerega sem imel na stacionarnem računlaniku)

Lahko tole malo bolj podrobno razložiš? Tako, kot si napisal, namreč ne rzumem kako/odkod/zakaj nisi mogel dostopati serverju na stacionarnem računalniku.

Milo rečeno si imel postavitev, ki ni ravno v skladu s 'splošno prakso'. Po nekem čudežu ti je očitno celo delovala - ob dodatnih ročnih posegih (vklapljanju in izklapljanju pppoe). Sedaj, ko imaš drug modem/router, pa si nekje naletel na omejitve tvojega nestandardnega koncepta postavitve.

Morda nebi bilo slabo, če bi malo skiciral svoje omrežje, pa da ti poskusimo ponazoriti, kakšna je 'splošna praksa' povezovanja v takšnem okolju. Seveda pri tem opiši tudi svoje zahteve, ki jih mora izpolnjevati tvoje omrežje, da jih lahko vzamemo v obzir (morda bomo potem na koncu še razumeli, zakaj si ročno v/iz-klapljal pppoe).

Z opremo, ki jo imaš, vsekakor ne vidim prav nobene potrebe, da bi pppoe konfiguriral na računalnikih - za to imaš modem/router. Ostali računalniki v mreži pa morajo biti med seboj dostopni brez kakršnihkoli dodatnih posegov. Če niso, je nekaj v konfiguraciji mreže narobe.

Shema:

Modem:Edina možnost na modemu glede PPPoE povezave, tam sem imel disconnectano. (glej sliko, za primer: http://www.google.si/imgres?q=sinope+56...
Seveda ker je bil PPPoE na modemu diconnectan, tud wirelesse na modemu ni deloval.
Na modem je bil priključen še router Linksys ter stacionarni PC.
Linksys: V routerju sem imel vnešeno uporabniško ime in geslo od Siola, ter nastavljeno "connection type: pppoe". Vglavnem wirelesse od Linksysa je deloval brez problema!
Stacionarni PC: Tukaj sem imel ustvarjeno ročno povezavo. (Create a new connection->connect to the internet->set up my connection manually->connect using a broadband connection that requires a user name and password->...)
Internet je deloval brez problemov.
Razlog zakaj nisem imel modem povezan pppoe in imel ročno povezavo na tem PC-ju ... Na PC-ju mi teče server(Apache) in če sem imel na modemu pppoe(established) nisem mogel dostopad do serverja iz oddaljenega računalnika. V nasprotnem primeru pppoe(disconnected) mi je delovalo.
Prenosnik: S prenosnikom sem bil brežično povezan na Linksys in je internet deloval!

Sedaj imam modem Gennet OxyGEN, stvari so med sabo identično povezane.

Edina možnost glede PPPoE povezave pri tem modemu je to, da lahko ob/odkljukaš PPPoE passthrough.(slika zgoraj)
PPPoE passthrough obkljukan: deluje wirelesse tako na modemu kot na ruterju, stacionaren PC se samodejo poveže na internet(brez ročno ustvarjene povezave), vendar ne morem dostopa do serverja iz oddaljenega računalnika.
PPoE passthrough odkljukan: ne deluje wirelese na Linksysu, stacionaren PC se kljub ročni povezavi ne poveže na internet.

Upam, da sem dovolj nazorno predstavil kako sem imel prej povezano in katere probleme imam sedaj.
Jaz si želim da bi imel vse nastavljeno tako kot prej, če je le mogoče!

Hvala za trud in pomoč!
LP

amigo_no1 ::

Sem, ti že povedal kaj moraš narediti, tudi pri drugih ispjih nemoreš sam spraviti isp-jeve škatle v bridge mode.
In če nimaš vpisanih up. imena & gesla za pppoe v ispjevem "modemu", še ne pomeni da je v bridge modu.

NeMeTko ::

Torej si si nakopal težave zgolj zaradi oddaljenega dostopa do strežnika z Apache.
Do njega nisi mogel, ker ti je modem/router delal NAT, ti pa nisi skonfiguriral port forwarding na modem/router-ju.

Žal nisi povedal, ali imaš strežnik na Windows ali Linux platformi, vendar to koneckoncev ni tako bistveno.
Splošna praksa je, da pppoe izvaja zgolj router, ki je priključen na modem. Ker je to v tvojem primeri hibridna zadeva, ki združuje tako modem, kot router, jo imenjujem modem/router (da ne bo pomote z drugim, Linksys routerjem).

Modem/router tako vzpostavi internetno povezavo za celotno domače omrežje. Na zunanji strani imaš javno IP adreso (dinamično ali statično, odvisno kako imaš urejeno pri ISPju), na notranji pa imaš zasebne IP adrese. Zasebne IP adrese za svoje omrežje si izbereš sam iz zato predvidenih območij (najbolj pogosto se uporablja 192.168.xxx.xxx ali 10.xxx.xxx.xxx). Te adrese se imenjujejo zasebne, ker v internetu niso 'routable'. Torej ne moreš na neki oddaljeni lokaciji vzpostavljati povezave na 10.0.10.1, ker internetni routerji providerjev tega naslova ne preusmerjajo.
Tu pride v igro NAT na tvojem routerju, ki tvoj zasebni naslov prevede v javnega na zunanji strani routerja. Zato te na internetu vsi vidijo, kot da je tvoj naslov tisti javni in ne tvoj zasebni naslov. Za promet, ki gre VEN iz tvojega omrežja ta reč deluje brez težav (vsaj večinoma), problem pa nastane, če se hočeš iz interneta povezati na nek računalnik izza routerja, ki ima zasebno adreso. V tem primeru moraš routerju dopovedati, da naj promet, ki pride na javni IP adresi npr. na port 80, preusmeri naprej na interno IP adreso 10.0.10.10, kjer imaš potem postavljen Apache strežnik. Temu principu se reče port forwarding.
Nekateri routerji omogočajo tudi nekakšen DMZ, ki v bistvu ni nič drugega, kot 'splošni' port forwarding, preko katerega ves promet, ki prihaja na javno IP adreso preusmeri naprej na neko notranjo zasebno IP adreso (npr. tvoj strežnik).

Pri vseh teh zadevah pa moraš imeti v mislih tudi varnost in poskrbeti, da tvoj strežnik ne bo pretirano izpostavljen, zato nisem zagovornik uporabe DMZ variante in raje svetujem, da uporabiš bolj selektivni port forwarding.
Pri routerjih, ki imajo vgrajen tudi firewall, pa dohodni promet še dodatno omejiš, da ne more ravno kdorkoli dostopati do odprtih portov, ki jih preusmerjaš naprej na svoj strežnik.

Če svojemu strežniku pristopaš edino ti (oz. izbrane osebe) in ni namenjen javni rabi, pa se pogosto uporablja VPN povezavo, ki je bistveno bolj varna in ti omogoči transparenten dostop tudi do ostalih računalnikov v domačem omrežju, brez da bi za to moral posebej prekonfigurirati router.

Pri takšni konfiguraciji, kot sem ti jo opisal, imaš to prednost, da so vsi računalniki v domačem omrežju med seboj povezani VES ČAS, hkrati pa imajo tudi vsi ves čas dostop do interneta. Za dostop z oddaljene lokacije pa uporabljaš samo še eno IP adreso (javno adreso na modem/routerju), tako da imaš dostop do svojega računalnika brez da bi moral pred tem ročno zagnati pppoe na njemu (ta potem povsem odpade).

Slabost tega, da imaš pppoe na stacionarnem računalniku je tudi v varnosti, saj pridobi javno IP adreso in je v celoti izpostavljen kakršnimkoli poskusom vdorov iz interneta. Tako moraš polagati maksimalno pozornost na to, da je na njemu dostop čimbolj omejen. Če pa ga imaš povezanega preko modem/routerja, pa že ta 'predfiltrira' promet do tega računalnika (če forwardiraš le izbrane porte) in se moraš le še ukvarjati s tem, da ustrezno zavaruješ dostop na teh portih.

dreamtheater ::

@NeMeTko
Kar se tiče tega port forwarding, mi je zadeva malce tuja. V preteklosti sem se s tem že nekaj igral vendar mi ni uspelo.
Druga zadeva je pa ta. Malce sem brskal po stricu googlu in odkril, da imajo tudi ostali "Siolovci" kateri imajo OxyGEN modem, problem z port forwardingom in portom 80, katerega bi rabil forwardirat.

Zadevo si jaz tako predstavljam:
Moj zunanji IP, lahko naprimer izvem preko strani(whatismyipaddres.com). (imam dinamičen IP)
Sepravi če jaz v brskalnik vtipkam moj zunanji IP addres, bi me moral pripeljati do modema/ruterja.
In od tam moram jaz narediti port forwarding na moj notranji IP, ki mi ga dodeli modem/ruter. (192.168.x.xx, ta je fiksni kajne?)

Jaz imam server, na katerem mi teče spletna stran. Sepravi protocol bi moral biti HTTP?

Zadevo sem nastavil tako, kot je na zgornji sliki ...
Pod zavihkom protocol imam še možnosti: auth,dns,ftp,http,https,imap,ntp,pop3...
Pod zavihkom host imam možnosti: all,restricted
To je pa tudi vse kar lahko izbiram.

Ali moram še kje kaj drugega nastavit, om/onemogočit ... ?

Kar se tiče kako sem imel prej zadevo. Tudi če je bila javna nisem imel nobenih problemov zaradi poskusov vdora, tudi na računalniku nimam nič posebnega kar bi lahko komu koristlo.
To imam "vremenski računalnik" na katerem imam priključeno vremensko postajo in programe katere potrebujem in vse kar rabim ta računlanik je, da je online ter, da lahko jaz in tisti ki koče dostopa do vremenskih podatkov z moje vremenske postaje.
Apache mi služi kot strežnik, program DynDNS mi je služil da mi je moj dinamičen IP vedno sinhroniziralo z mojo domeno in to je bilo vse.

Še enkrat bom vprašal, če je mogoče da bi imel modem/router nastavljen tako kot sem imel pri prejšnjem modemu?
Bom zadevo še enkrat prašal na Siol, prek maila, ker prek telefona mi niso znali pomagati.

NeMeTko ::

Sem gledal po netu, če je kje kakšen userguide za ta famozni Gennet router, pa ga niti na proizvajalčevi strani ni na voljo - sramota!

V načelu si se pravilno lotil konfigurirati port forwarding. Sumljiv mi je zgolj tisti TS-data, za katerega ne vem, na kaj naj bi se nanašal. Predvidevam, da je nekakšen alias za wan port.

Ker nimam userguide-a, žal ne morem pogledati, kakšne možnosti imaš na tem routerju glede dhcp strežnika za notranje omrežje.
Tisti tvoj strežnik mora vsekakor imeti vedno isto IP adreso (192.168.1.82, če boš to konfiguriral). Zato ni zaželjeno, da bi mu DHCP dodelil kakšno drugo. To moraš potem tako rešiti, da strežniku nastaviš fiksno adreso, ali pa na dhcp strežniku narediš rezervacijo za ta računalnik.

Isto tako ne morem preveriti, če lahko na routerju nastaviš dyndns. Če stvari postaviš 'po novem', bi lahko router prevzel vlogo dyndns klienta in sporočal svojo aktualno IP adreso v sinhronizacijo. Načeloma pa bi moralo tudi delovati, če imaš dyndns klient na računalniku (če je tako pameten, da ugotavlja dejansko javno adreso in ne zgolj svojo lokalno IP adreso).

Kot praviš, omogočaš tudi drugim dostop do http strežnika, tako da 'restricted' varianta zate ne bo prišla v poštev (bi moral vpisovati IP adrese tistih, ki jim dovoliš dostop).

Ko to konfiguracijo shraniš, v bistvu lahko že poskusiš, če se da vzpostaviti povezavo z interneta na tvoj strežnik.

dreamtheater ::

Tudi sam sem gledal po internetu za kakšen manual, razen v neki cirilici ga nisem dobil.

No zadeva je rešena. Prek emaila sem pisal na Siol, povedal svoje "problem".
Na daljavo so mi prekinili PPPoE povezavo in sedaj je modem, modem! In ko so mi to nastavili, sem ročno ustvaril povezavo na stacionarnem PC-ju... sedaj internet dela, prav tako tudi server!
Uglavnem zadeva je rešena in sedaj je tako kot sem si sam želel.

Hvala vsem za pomoč in trud ki ste ga vložili :)
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev porta

Oddelek: Omrežja in internet
343552 (2792) hojnikb
»

Port forwarding

Oddelek: Pomoč in nasveti
82750 (2556) makaveli312
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951093 (22843) simone
»

Windows update nedosegljiv zaradi menjave Siolovega modema

Oddelek: Programska oprema
194438 (4106) Barti
»

ganymede 822+ povezava z linksys WRT54G

Oddelek: Pomoč in nasveti
51999 (1962) misek

Več podobnih tem