» »

800 € za plačo programerja začetnika

800 € za plačo programerja začetnika

««
5 / 11
»»

IceIceBaby ::

Aha, potem moram reči da se tvoj primer dokaj razlikuje od običajnega smatranja življenja v večdružinski hiši, kjer je ponavadi ločen samo stanovanjski del (+vhod če se le da, ni pa to nobeno pravilo), ko se sin/hčerka preseli "na svoje" eno nadstropje višje (redno nižje), vse ostalo pa je skupno in si prebivalci delijo stroške (voda, elektrika, net, telefon, kurjava).
Pomaga tudi da nisi "preseljen" k nekomu.


Rekel si, da je več generacij pod isto streho fail. Jaz pravim, da je manjši fail, kot življenje v bloku ali dvojčku. Če se s svojo familjo ne morš dogovorit za neke okvire potem je verjetno nekaj narobe s tabo.

Se pa strinjam, da je fail, če ti starši dajo prostor in potem od tebe pričakujejo večno hvaležnost in mislijo, da je še vedno vse njihovo. Ampak take zadeve se dogajajo tudi pri ločenem življenju. Imam kolega, ki živi nekaj km stran od tastarih, v najemniškem stanovanju, ki ga plačuje sam, z lastno plačo, pa mu mama vseeno hodi kontrolirat sobo, postravljat, likat... Pri 30 letih.

tl;dr če je familja normalna se da živeti lepše kot z random sosedi.

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:


Pojdi na svoje potem :).

Saj sem šel ... Zdaj služim 4-5x več kot bi lahko v Sloveniji.

Kul, drugace verjamem, da ce si strokovnjak na enem podrocju tezko najdes firmo, ki bi se s tem ukvarjala v Sloveniji.

Me pa zanima ali to kar sedaj pocnes ne bi mogel poceti iz Slovenije (seveda za iste tuje stranke)?

Žal stranke zahtevajo da sem na lokaciji. Čeprav nekaj dela opravim na "remote". Upam da ga bo počasi čim več. Ampak stranka je kralj in če zahteva da si pri njej, pač spokaš kufre in greš. Seveda vedno zahtevam da mi plačajo bivanje in vsaj eno letalsko karto na mesec ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

cak, zena je ostala tukaj? fail, ker moras potem placevati dohodnino...

lambda ::

A v tujini jo pa ni treba?

Isotropic ::

ce ostane zena v slo, jo moras TUDI slovenskemu DURSU:D

Invictus ::

Dohodnino plačujejo samo tisti, ki so dovolj neumni da slovenskemu DURSu povedo da delajo v tujini.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lambda ::

Dohodnino plačujejo samo tisti, ki so dovolj pravični, da slovenskemu DURSu povedo, da delajo v tujini.

Kako te v tej čudoviti deželi olupijo, je že osupljivo. Ko krepko zaorješ v 41 % davčni razred ti je to popolnoma jasno. Sicer še nimam kake oblike samozaposlitve ala s.p. ali d.o.o., da bi lahko izkusil še vse prispevke, delavno zakonodajo in ostale traparije.

Vendar brez zamere - taka mentaliteta glede plačevanja davkov je hkrati eden od vzrokov, da je v tej državi tako kot je. Brezplačno šolstvo je ok. Socialna država tudi. Zdravstvo ravno tako. Vse take zadeve dokler so človeku v korist, so fine in fajn. Ko pa človek preneha to koristit in je treba plačat davke, da se to omogoči drugim, takrat pa nastopi problem.

In ker je večina na tem, da davke utaji, če jih le lahko, so tisti, ki jih ne utajijo, obremenjeni še precej bolj, kot bi bili sicer. In potem še tisti popizdijo in začnejo gledat, kako jih bodo utajili. Začaran krog. In ja, država je v k* zaradi mnogo drugih stvari, to ni glavni razlog. Se je pa lepo zavedat, da to ni lepo početje ...

Isotropic ::

za kaksne zda ne recem, v nemciji, avstriji ali angliji pa jst nebi upal delati tko.
pa slisal sem, da ce te oznacijo za sumljivega, te poklicejo, da se malo zglasis pri njih in podpises izjavo, da v tem casu nisi bil nikjer zaposlen. tko sem sam slisal, ce bi sam delal v tujini, bi itak hvatal krivine na vso moč. v drugih drzavah tega, da placas davek, ce si delal v tujini, povecinoma ni.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

a v franciji bojo dali 75% davka na tiste ki zaslužijo več kot miljon € letno? :D tipi če zgubijo 1% na borzi se sekirajo, kaj za teh 75% bojo naredili samomor?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

IceIceBaby ::

Dohodnino plačujejo samo tisti, ki so dovolj neumni da slovenskemu DURSu povedo da delajo v tujini.


To so nekaj let nazaj mislili tudi štajerci zaposleni čez mejo, v Avstriji. No, ko so na DURSu dobili njihove podatke so lepo plačali vse za nazaj in naprej.

Če že delaš takole, vsaj ne bit tako neumen, da to razlagaš po javnih forumih.

lambda ::

Izguba na borzi je drugo kot davek na dobiček. So pa take obdavčitve populistične poteze, da je narod srečen oz. pomirjen. Ljudje niso nori, da bodo pristali na tako lupljenje, Monako je znan z razlogom.

Looooooka ::

Tale tema je ze fino zasla s prvotnega vprasanja.

Isotropic ::

IceIceBaby je izjavil:

Dohodnino plačujejo samo tisti, ki so dovolj neumni da slovenskemu DURSu povedo da delajo v tujini.


To so nekaj let nazaj mislili tudi štajerci zaposleni čez mejo, v Avstriji. No, ko so na DURSu dobili njihove podatke so lepo plačali vse za nazaj in naprej.

Če že delaš takole, vsaj ne bit tako neumen, da to razlagaš po javnih forumih.

aja, a so dejansko koga dobili? imas kaksen vir (novico)?
drgac sem pa kar neki bral po forumih ja.


800e je pac zacetna placa jebiga. pomanjkanja fresh it kadra le ni toliko, da bi morali dati vec, produktivni pa tut verjetno niso ne vem kuk. sem pa slisal, da se zacetne place za programerje gibljejo od 700 do 1000e.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Blinder je izjavil:

a v franciji bojo dali 75% davka na tiste ki zaslužijo več kot miljon € letno? :D tipi če zgubijo 1% na borzi se sekirajo, kaj za teh 75% bojo naredili samomor?

Je šlo že precej teh Francozov v Anglijo, kjer jim ne bodo nabili tega davka. Tam imaš že francoske soseske v okolici Londona. Kjer živijo isto kot bi doma (francoska hrana, trgovine, vse isto).

Kar nekako kaže kaj se bo zgodilo, če boš hotel obdavčiti bogate. Preprosto bodo odšli in začeli trošiti denar drugje, kjer ga celo cenijo.

V današnjem času financirati državo s svojimi slabimi storitvami je preprosto nesmisel.

IceIceBaby je izjavil:


To so nekaj let nazaj mislili tudi štajerci zaposleni čez mejo, v Avstriji. No, ko so na DURSu dobili njihove podatke so lepo plačali vse za nazaj in naprej.

Če že delaš takole, vsaj ne bit tako neumen, da to razlagaš po javnih forumih.

Sami so si krivi, ko pa se niso odjavili na slovenskem DURSu. Namreč obstaja nekaj čemur se reče odjava davčnega rezidentstva.

Kar se mene tiče, plačujem vse po zakonih ...

Če bi imel pa podjetje, ki bi večinoma delalo v tujini, bi pa to drugače vodil ... Eden od dobrih/slabih posledic globalizacije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

amigo_no1 ::

IceIceBaby je izjavil:

Dohodnino plačujejo samo tisti, ki so dovolj neumni da slovenskemu DURSu povedo da delajo v tujini.


To so nekaj let nazaj mislili tudi štajerci zaposleni čez mejo, v Avstriji. No, ko so na DURSu dobili njihove podatke so lepo plačali vse za nazaj in naprej.

Če že delaš takole, vsaj ne bit tako neumen, da to razlagaš po javnih forumih.

Dvojno obdavčevanje so jih sprva nabili, vendar so se zbunili in ga je durs odpravil.

IceIceBaby ::

aja, a so dejansko koga dobili? imas kaksen vir (novico)?


Dobili so jih precej. Takšne, ki delajo v Avstriji ali Italiji pa "ne vejo", da je treba dohodnino plačati tudi pri nas. Za vir pa pobrskaj po novičkarskih portalih, vsakih nekaj let je malo več govora o tem.

Sami so si krivi, ko pa se niso odjavili na slovenskem DURSu. Namreč obstaja nekaj čemur se reče odjava davčnega rezidentstva.


To je drugo. Ampak pogoji so kar strogi. Tisti, ki živijo ob meji in delajo v tujini se ne morejo odjaviti. Zadnje čase je DURS tako pikolovski, da ti ne pustijo odjave, če imaš tukaj družino, celo stanovanje ali registriran avto...

Skratka. Ne gre ravno tako kot si napisal, da enostavno ne poveš dursu.

Dvojno obdavčevanje so jih sprva nabili, vendar so se zbunili in ga je durs odpravil.


Če si davčni rezident v sloveniji plačuješ dohodnino pri nas. Prav tako plačuješ davek na dobiček podjetja pri nas, če je podjetje vodeno iz Sloveniji. npr. offshore firma na sejšelih s slovenskim lastnikom je po zakonu še vedno obdavčena po naši zakonodaji.

Edin 100% zakonit način, da se izogneš plačevanju davkov pri nas tak, ki ga uporablja Invictus. Odjava davčnega rezidentstva.

ZaphodBB ::

Workaround je seveda enostaven. Odpreš podjetje (pri nas, v tujini, odvisno od konteksta) in posluješ prek njega. Dohodnino pa potem plačaš samo od tistega, kar potegneš ven za potrošnjo. V tem primeru pa tudi naše obdavčitve niso ravno nerazumne, kvečjemu lepo povprečne.

Invictus ::

IceIceBaby je izjavil:


Če si davčni rezident v sloveniji plačuješ dohodnino pri nas. Prav tako plačuješ davek na dobiček podjetja pri nas, če je podjetje vodeno iz Sloveniji. npr. offshore firma na sejšelih s slovenskim lastnikom je po zakonu še vedno obdavčena po naši zakonodaji.

To ni čisto res. Podjetje deluje po zakonodaji države kjer je ustanovljeno. Ne glede na to od kje je lastnik. Kot lastnik si pa dolžan plačati davek na dobiček v državi kjer si davčni rezident.

Seveda če lokalni DURS sploh ve da imaš ti podjetje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IceIceBaby ::

Ja saj, o davku na dobiček govorim. Bottom line: Če živiš v Sloveniji in želiš imeti vse 100% po zakonih plačaš slovenske davke. To, da DURS ne ve za podjetje je pa že prekršek.

ZaphodBB ::

Na dolgi rok je vse legalno še daleč najcenejša varianta. Obstaja dovolj legalnih opcij. Samo malo je treba pobrskat.

Okapi ::

da ti ne pustijo odjave, če imaš tukaj družino, celo stanovanje ali registriran avto...
Temu se reče središče življenjskih interesov.;)

Središče osebnih in ekonomskih interesov:
Davčno rezidentstvo se po tej točki presoja ob upoštevanju stopnje posameznikovih osebnih in ekonomskih interesov v Sloveniji in tujini, in sicer glede na to, s katero državo ima posameznik tesnejše osebne in ekonomske interese (središče življenjskih interesov). Pri dolgoročnem bivanju v tujini se praviloma premakne središče življenjskih interesov, če se tudi zakonec in otroci preselijo v tujino. Šteje se, da posameznik središča svojih življenjskih interesov ni prenesel v državo, v kateri dela, če je obdržal prebivališče, družino in lastnino v državi, kjer je delal in prebival pred odhodom v tujino.


O.

Invictus ::

Mislim da smo šli že malo off topic ...

Bo tale frišni diplomiranec kaj povedal kako se je odločil?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nuclear ::

Primer dela:




& we have a winner(preberi to z glasom Samuel L Jacksona):



Basen s strani employera:
"Halo? - Je*em te buda*o."

Malo poetičen opis, kakšen respekt imajo v sloveniji IT delavci in delavke(ejke ej študents, ki pa majo podobno plač k pridejo redno delat).
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

bluefish ::

In koliko si pričakoval, da bo ponudba za guncanje HTML + CSS + občasen JS ali jQuery, kar najbrž ta delodajalec pričakuje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Isotropic ::

na e-studentksem servisu se dobijo dela po 5-6.2e/h.

nuclear ::

bluefish je izjavil:

In koliko si pričakoval, da bo ponudba za guncanje HTML + CSS + občasen JS ali jQuery, kar najbrž ta delodajalec pričakuje?


10€/h(programiranje, baze +)..

.. html, css only? yeah sure. Poglej kaj hoče delodajalec od OPa za 5€/h. Si pa naivn.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

bluefish ::

Lej, težko vedeti brez konkretnih informacij. Glede na tistih par referenc firme iz oglasa nekih hudih zahtev najbrž ni.

Za OP pa smo upam že dognali, da je tekom študija dobival solidno štipendijo.

Invictus ::

Več kot web developer dobiš če čistiš privat stanovanja.

Moja punca je služila 500-600 EUR na mesec za 3 dni dela. Ne vem zakaj je pol morala v redno službo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meizu ::

Verjetno zaradi delovne dobe? Privat čistilcu ne bo noben priznal pokojnine, razen če si vzpostavi s.p. ali kaj podobnega.

Blinder ::

Invictus je izjavil:

Več kot web developer dobiš če čistiš privat stanovanja.

Moja punca je služila 500-600 EUR na mesec za 3 dni dela. Ne vem zakaj je pol morala v redno službo ...


torej za 21 dni bi dobila 4k€, ja vežde
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Meizu ::

Mogoče boš presenečen, ampak nekateri bogatuni izplačajo tudi takšne zneske. Sej konec koncev ne čistiš pri enem 21 dni v mescu, ampak če delaš pri več takih hišah lahko kar hitro prideš na takšne zneske, celo več.

Matako ::

Definitivno se dobiva po 100+ na delovni dan za razna "spomladanska čiščenja". Na leto ni neka huda cena.

Samo tudi tu stranke ne padajo same z neba.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Invictus ::

Meizu je izjavil:

Verjetno zaradi delovne dobe? Privat čistilcu ne bo noben priznal pokojnine, razen če si vzpostavi s.p. ali kaj podobnega.

Pa ne da kdo še upa na pokojnino?

Jajo bo počasi izpraznil še to ...

Mal sem se zafrknil. 600 EUR na mesec je služila za 3 dni dela na teden. Pa to ni bilo 8 ur na dan. Bolj 4-6.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klemenSLO ::

Invictus je izjavil:

Meizu je izjavil:

Verjetno zaradi delovne dobe? Privat čistilcu ne bo noben priznal pokojnine, razen če si vzpostavi s.p. ali kaj podobnega.

Pa ne da kdo še upa na pokojnino?

Jajo bo počasi izpraznil še to ...

Mal sem se zafrknil. 600 EUR na mesec je služila za 3 dni dela na teden. Pa to ni bilo 8 ur na dan. Bolj 4-6.

3dni * 4 tedne *5 ur na dan = 60 ur --> to je 10€/h Če delaš klasičen delovnik ti bodo tako plačo še zavidal pri nas.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Pa boš rekel, da je to slaba plača za čistilca? :))

Še tukaj smo ugotovili, da ITjevci ne dobivajo toliko :))

bluefish ::

No, ostale čistilke pa delajo za minimalca po 8 ali več ur na dan. Podobno kot tudi vsi programerji ne dobijo po par tisočakov mesečno.

Invictus ::

Moj point je bil da je folk idiot da prenaša idiotske šefe in dela strokovna dela za 4 EUR/uro ...

In ker je idiotov dosti, računalniško delo sploh ni cenjeno.

Sicer je pa to dobra varianta kako se znebiti kolegov in njihovih kolegov da jim rihtaš škatle. Sam sem že enih 8-9 let nazaj rekel da delam za 20 EUR/uro. Potem sem imel mir :D. Komu se ljubi rihtat stare škatle, kjer že inštalacija Windowsov traja par ur.

Zdaj delam to zastonj. Ampak samo najboljšim kolegom ... in kolegicam >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bluefish ::

Saj kul, konec koncev ga nihče ne sili, da mora sprejeti ponujeno. Lahko mirne vesti poišče drugega delodajalca in bolje plačano delo, ki bo pokrilo še odplačilo štipendije.

Pač, ponudbe so take, pa naj bo to pometanje ceste,...

lambda ::

Invictus > In ker je idiotov dosti, računalniško delo sploh ni cenjeno.

Saj je stvar itak v trgu dela. Ponudba/povpraševanje. In če nekaj ni cenjeno, je to očitno zato, ker je ponudbe dovolj. Če pa znaš nekaj, kar zmorejo redki, potem si pa tudi cenjen.

Matako ::

Enačba ima več spremenljivk. V Sloveniji strokovnjak s področja računalništva in informatike bolj težko dela na visokoletečih projektih, to je že polno. Pač Slovenci pošljemo v vesolje le toliko in toliko medplanetarnih sond ali nekaj. Jbg!

Ostane obrtništvo, ki ga je povsod dovolj - tudi v tej branži. Z obrtništvom je pa vedno tako, da če delaš za koga drugega (nisi sam svoj šef) jebeš ježa.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

korenje3 ::

moj fotr za menjavo menjalnika kasira 600€ pri kamionu. dela cca 2 dni, 10+10 ur.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Blinder ::

korenje3 je izjavil:

moj fotr za menjavo menjalnika kasira 600€ pri kamionu. dela cca 2 dni, 10+10 ur.


30€/h, to je neka normalna al celo podpovprečna urna postavka mehanika
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

korenje3 ::

ja sam ker je moj hitrejši, mu pride tam 50 do 60€/h. 10+10 sem rekel čist un maksimum.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jype ::

Blinder> 30€/h, to je neka normalna al celo podpovprečna urna postavka mehanika

Tolk ti zaračuna. Kolk da v žep je sicer odvisno od tega kok je pošten, ampak po predpisih precej manj kot polovico.

korenje3 ::

mene kr malo smeši, ko mora delat v službi za 750€ na mesec, potem pa doma zasluži enako vrednost v parih dneh... pred krizo je mel še plačo tam 1100€. potem so pa naredil čistko na lpp.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

IceIceBaby ::

Zakaj potem ne dela full time doma, pa bo zaslužil 3x toliko kot zdaj? Ali pa vsaj enako kot zdaj z manj dela.

-valvoline- ::

IceIceBaby je izjavil:

Zakaj potem ne dela full time doma, pa bo zaslužil 3x toliko kot zdaj? Ali pa vsaj enako kot zdaj z manj dela.

Ker vsak dan ni silvestrovo.
:D

korenje3 je izjavil:

moj fotr za menjavo menjalnika kasira 600€ pri kamionu. dela cca 2 dni, 10+10 ur.

Kolk pa stane kompletno orodje potrebno za poseg? Pa dvigalke itn? Vem da so se nekateri znajdli in pokradli orodje po tovarnah itn....
btw 600e za menjavo menjalnika je uber cifra,jaz najdem takoj par mehankarjev ki bodo menjalnik zamenjal za max 200e.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

jype je izjavil:

Blinder> 30€/h, to je neka normalna al celo podpovprečna urna postavka mehanika

Tolk ti zaračuna. Kolk da v žep je sicer odvisno od tega kok je pošten, ampak po predpisih precej manj kot polovico.


mja, če bi neto kr tok kasirali bi pol vsak drugi šel za mehanika
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Isotropic ::

btw 600e za menjavo menjalnika je uber cifra,jaz najdem takoj par mehankarjev ki bodo menjalnik zamenjal za max 200e.

za kamion.

-- potem so pa naredil čistko na lpp.
heh, poznam enega tam, ki dela v homologacijah.

-valvoline- ::

Isotropic je izjavil:

btw 600e za menjavo menjalnika je uber cifra,jaz najdem takoj par mehankarjev ki bodo menjalnik zamenjal za max 200e.

za kamion.

-- potem so pa naredil čistko na lpp.
heh, poznam enega tam, ki dela v homologacijah.


Ja,za največjega šleparja ti ga menjajo za 200e. Za avto pa 30-50e.

Zgodovina sprememb…

««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419140511 (30583) dope1337

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321188 (17915) BigWhale
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636820 (29231) Vitez

Kakšna je vaša plača? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
620172419 (118892) chort
»

Poklicni vojak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11634560 (29107) GTX970

Več podobnih tem