» »

800 € za plačo programerja začetnika

800 € za plačo programerja začetnika

««
4 / 11
»»

Okapi ::

Hotel ti je povedati, da lahko z 800 evri še kar dobro živiš, če nimaš stroškov z nabavo ali najemom stanovanja in imaš po možnosti še primerno velik vrt in kurnik. Če tega nimaš, pa precej težje.

O.

redstrasse ::

Na freelancerju lahko zaslužiš.

amigo_no1 ::

Tole je šele demotivate.us

36:15

Kraj: Zahodna Virginija/Indiana/Illinios

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

D3m ::

Grey je izjavil:

D3m je izjavil:

Ne vem, kako vi živite?
Ampak jaz dam na stran vsak mesec vsaj 200€. Pri neto plači 800€ (stroške si doma delimo), hrana je pridelana doma, nekaj gremo pa tudi v trgovino iskati.
Čez 9 mesecev bom izplačal avto, tako da bo na računu ostalo 260€ več.
Doma obnavljamo tudi hišo, kar lahko naredimo sami za drugo najamemo zidarja.

Ti očitno živiš na podeželju (da ne bom rekel na kmetih) in imate "generacijsko vesoljsko ladjo" (beri: n-pritlično hišo) in ti že avtomatsko ostane praktično 400-500€/mesec, ker ne plačuješ najemnine svojim staršem verjetno? Nekateri takega luksuza nimamo in pač moramo iti na svoje, kar potegne za sabo nemalo stroškov. To je nekaj kar ljudje, ki živijo pri starših v hiši ali tisti, ki so jo dobro odnesli po Jazbinšku težko razumejo in sedaj pametujejo tistim, ki smo komaj dobro na poti osamosvojitve od familije.


Hiša zgrajena po vojni 1945, cca. 200 kvadratov (pritličje, 1.nadstropje, klet), vsaka soba ima 16-20 kvadratov.
Ogrevanje na drva (imamo gozd).

Jazbinšku? Tega ne poznam oz. malo vem o tem.
Najemnine? Kakšno najemnino imaš v mislih?

Doma so nas učili, da se je treba v življenju znajti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

amigo_no1 ::

Več generacij v isti hiši se na dolgi rok v večini primerov izkaže za fail (relacije tast/tašča vs ostali).
To ni nobeno osamosvajanje !

D3m
Jazbinškov zakon:
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

klemenSLO ::

amigo_no1 je izjavil:

Tole je šele demotivate.us

36:15

Kraj: Zahodna Virginija/Indiana/Illinios

ha grem za frizerja :) ni slabo 200-300k $ /year
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

LeQuack ::

Samo to za nas ni dosti, ker rabimo plačan prevoz, pa malco pa regres, pa nočemo se pogovarjati o bruto plačah oziroma plačah nasploh.
Quack !

D3m ::

Več generacij v isti hiši se na dolgi rok v večini primerov izkaže za fail (relacije tast/tašča vs ostali).


Aja? Kako to misliš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Okapi ::

Več generacij v isti hiši se na dolgi rok v večini primerov izkaže za fail
To je tudi bolj pravljica kot ne. Tisočletja so ljudje tako živeli in mnogi še vedno tako živijo. Babice skrbijo za vnuke, tako kot so praktično vso človeško zgodovino, dedi pa se delajo pametne in kaj postorijo okoli bajte. Čisto nič narobe ni s takšno ureditvijo.

O.

BlueRunner ::

amigo_no1 je izjavil:

Več generacij v isti hiši se na dolgi rok v večini primerov izkaže za fail (relacije tast/tašča vs ostali).
To ni nobeno osamosvajanje !

Totalno ot in nevarno blizu kanaliziranja kaksnega Ruglja, a vendar...

Imeti na kupu razsirjeno druzino ne bi smel biti fail, ker imas v taksnem okolju tudi celo vrsto plusov. Se posebej gledano iz vidika stroskov. Tezava se izgleda pojavi pri razvajenosti ali nevzgojenosti tako zadnje, kot tudi predzadnje generacije odraslih v hisi. Da taksna stvar funkcionira, se mora jasno sprejeti, da ima druzina enega/eno glavno osebo, ta pa mora sprejeti, da se o pomembnih zadevah posvetujejo vsi. Generacije nas razvajenih edincev in edink tega ocitno nismo najbolj sposobni, ampak dalec od tega, da se ne bi dalo. Poznam taksne razsirjene druzine, kjer mora res vsakdo pozreti del svojega 'ponosa', kar generira tudi tezke trenutke, ampak generalno gledano so vsi v teh druzinah na koncu mnogo bolje preskrbljeni, kot pa ostali v bolj ozkih skupnostih. Je pa potrebno stopiti ven iz sebicnosti, da se ti 'dobicki' realizirajo.

IceIceBaby ::

Sej frizerji tudi pri nas niso ravno revni. 200 do 300k na leto je precej, ampak tisti dobri so za naše razmere kar lepo plačani.

http://www.bizi.si/KSFH-D-O-O/
http://www.bizi.si/SOJER-D-O-O/

Pa še nekaj teh znanih salonov bi se našlo. Kolega ima svoj salon pa lepo vleče nekaj podobnega kot tale v videu, 4, 5k mesečno (ampak neto!). Je pa res, da dela veliko in stalno hodi po tujini na izobraževanja.

Je pa situacija malo drugačna kot v tujini. Frizerji so pri nas večinoma zaposleni za neko nizko, redno plačo, ki jo dobijo, tudi, če v celem mesecu ne ostrižejo niti ene glave. V USA je praktično vsak neke vrste s.p. in je plačan izključno oz učinka.

LeQuack ::

Pa razlika je, ali si samo zaposlen kot frizer in dobivaš tisto mezdo, ali pa si dejansko podjetnik frizer. Tukaj je glavna razlika v plači, ne pa sam poklic frizerja, dejansko je poklic irelevanten.
Quack !

WilhelmTell ::

amigo_no1 je izjavil:

Več generacij v isti hiši se na dolgi rok v večini primerov izkaže za fail (relacije tast/tašča vs ostali).
To ni nobeno osamosvajanje !


Zakaj ne? Mislim, da je v situacijah "normalnih" ljudi (se pravi takih, ki se zavedajo svojih odgovornosti in pravic, vedo, da na svetu niso ravno sami, in da vsega vsak pač ne more met) to celo bistveno bolj pametna in racionalna odločitev kot pa "iti na svoje " oziroma, kot v najbolj nesmiselnih primerih, zgraditi bajto 10m stran od svojih staršev.

Arto ::

Echbart je izjavil:

Kot s.p. ti rečem, da bi takoj zamenjal za delovno mesto z 800 eur neto plače. Ne se hecat pa v službo, ker ujčkanja je konec.

Ni on kriv, če tebi ne laufa s.p. Če misli, da si zasluži več, naj se lepo zangažira in si zrihta boljšo službo. K temu je treba ljudi spodbujat, ne pa k temu, da naj sklonijo glavo in delajo za čim manj.
Za nekatere je očitno vrlina, da delaš čim več za čim manj denarja. Meni se to ne zdi nikakršna vrlina, prej nesereča ali pa celo neumnost. In točno zaradi takih potem plače obstanejo tam kjer so, ker se noben ne trudi prodat za čim več, ampak jim vsi tumpajo, kako naj bodo zadovoljni, ker delavci za trakom dobijo še manj.

IceIceBaby ::

Več generacij v isti hiši se na dolgi rok v večini primerov izkaže za fail (relacije tast/tašča vs ostali).
To ni nobeno osamosvajanje !


Jaz živim s starši pod isto streho. Vhod je ločen, stanovanje je povsem ločeno, vrt je ločen, parkirišče je ločeno, stroški so večinoma ločeni...

Živim v svojem gospodinjstvu, v večstanovanjski hiši, kjer imam slučajno starše za sosede. Raje to, kot stanovanje v bloku, kjer sem z vseh strani obdan s tujci, od katerih je vsaj en verjetno siten, čuden ali glasen.

Za nekatere je očitno vrlina, da delaš čim več za čim manj denarja. Meni se to ne zdi nikakršna vrlina, prej nesereča ali pa celo neumnost. In točno zaradi takih potem plače obstanejo tam kjer so, ker se noben ne trudi prodat za čim več, ampak jim vsi tumpajo, kako naj bodo zadovoljni, ker delavci za trakom dobijo še manj.


S prvim delom se 100% strinjam. Work smarter, not harder.

Z drugim pa niti ne. Treba je imeti neko realno sliko koliko si vreden. Podjetje, ki te je 4 leta štipendiralo je definitivno v prednosti pri pogajanjih. Najboljše je, da sprejmeš plačo in počasi gradiš svoj status eksperta. Ko enkrat tak status imaš pa lahko ti postavljaš pogoje.

mn ::

Moram nekaj dodati. Nekdo je predlagal, da če ne bo boljše plače naj se drži načela: "Ne morejo me tako malo plačati kot jaz lahko malo delam". Ne tega delat! Vsaj po mojem mnenju, zna biti tole profesionalen samomor. Še kjer koli sem bil zaposlen, se je najprej povprašalo zaposlene če poznajo katerega kolega, ki bi bil primeren za delovno mesto, in šele če je bil odgovor negativen se je iskalo ljudi po raznih oglasih! Pa tudi sam občasno dobim kako ponudbo za delo na ta način. Ne pozabite, to mreženje zna biti ZELO pomembno! Sploh če se trenutni trend kar se tiče razpoložljivih poklicev v IT nadaljuje. Zato dobra delovna mesta ponavadi ne pridejo niti do oglasov, kje šele do zavoda za zaposlovanje.

BlueRunner ::

mn je izjavil:

Moram nekaj dodati. Nekdo je predlagal, da če ne bo boljše plače naj se drži načela: "Ne morejo me tako malo plačati kot jaz lahko malo delam". Ne tega delat! Vsaj po mojem mnenju, zna biti tole profesionalen samomor.

Izpusti pogojnik. To je profesionalen samomor, ki ga lahko spregledas samo se tistim, ki imajo in zajamceno sluzbo in odstevajo "sitno" do upokojitve.

Arto ::

IceIceBaby je izjavil:

Z drugim pa niti ne. Treba je imeti neko realno sliko koliko si vreden. Podjetje, ki te je 4 leta štipendiralo je definitivno v prednosti pri pogajanjih. Najboljše je, da sprejmeš plačo in počasi gradiš svoj status eksperta. Ko enkrat tak status imaš pa lahko ti postavljaš pogoje.

Se delno strinjam, vendar ta mentaliteta ni omejena le na ta specifični primer, ampak potem ljudje, ki si dejansko zaslužijo več delajo za male denarje, s tem pa nižajo plače tudi vsem ostalim. Sicer si štipendiranja nisem predstavljal kot vnaprajšnje plače v podjetju, ki ti jo potem odrežejo, ko se zaposliš. Seveda je tudi zelo pomembno, kakšni so pogoji za naprej - boš ostal na 800€ pet let, ali se ti obetajo kakšna napredovanja. Ampak verjetno se tudi glede tega lahko zmeniš z delodajalcem.

mn ::

Arto je izjavil:


Se delno strinjam, vendar ta mentaliteta ni omejena le na ta specifični primer, ampak potem ljudje, ki si dejansko zaslužijo več delajo za male denarje, s tem pa nižajo plače tudi vsem ostalim. Sicer si štipendiranja nisem predstavljal kot vnaprajšnje plače v podjetju, ki ti jo potem odrežejo, ko se zaposliš. Seveda je tudi zelo pomembno, kakšni so pogoji za naprej - boš ostal na 800€ pet let, ali se ti obetajo kakšna napredovanja. Ampak verjetno se tudi glede tega lahko zmeniš z delodajalcem.


Ni tukaj mentaliteta, IMHO. OP je pogodbeno obvezan ali delati pri podjetju ki ga je štipendiralo ali pa vrniti štipendijo. Kaj se mu bolj izplača se mora odločiti sam! Razišče naj kakšne možnosti ima in naj si izbere najboljšo možnost. Štipendiranje kot vnaprejšnja plača da ali ne? Po moje semantična debata. Jaz bi rekel da ja, ker ga podjetje za ta znesek lahko manj plača, pa se mu ne splača drugam. Je pa seveda odvisno od podjetja.

Pa še nekaj. Nekdo je zgoraj napisal, da se mu zdi nepošteno da gre drugam. Bullshit. Če izplača štipendijo za nazaj je ravno tako poravnal vse pogodbene obveznosti do podjetja kot pa če bi se zaposlil! Tudi prenizka plača ni poštena. Ali je pa 800EUR premalo ali ne pa ne vem. Odvisno od tega koliko OP res zna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

detroit ::

D3m je izjavil:

Ne vem, kako vi živite?
Ampak jaz dam na stran vsak mesec vsaj 200€. Pri neto plači 800€ (stroške si doma delimo), hrana je pridelana doma, nekaj gremo pa tudi v trgovino iskati.
Čez 9 mesecev bom izplačal avto, tako da bo na računu ostalo 260€ več.
Doma obnavljamo tudi hišo, kar lahko naredimo sami za drugo najamemo zidarja.

te občudujem, mislim hiša pa vse...
Skero

mirko53 ::

Temo sem gledal samo na začetku in potem nekaj na koncu.
Eno je treba vedeti:ko si končal faks, si misliš, da si boga potegnil za j...., v bistvu pa si še "niko i ništa".Nekateri osebkom je sicer po kakih protekcijah dano startati iz nekoliko ugodnejšega položajo, a generalno rečeno se je potrebno najprej dokazat in šele potem si morda v poziciji, da postavljaš pogoje.Do tedaj pa je potrebno potrpeti in celo biti vesel, da ti je v sedanji j.... situaciji sploh dana možnost delati tisto za kar si se šolal!
Vse ostalo je mlatenje prazne slame!

Mavrik ::

ITjevcev tako hudo primanjkuje da ni prav nobenega razloga za bedno plačo če zna vsaj pol stvari ko se je na faksu učil. Prvi korak doseganja spodobne plače je da se otreseš neumnega razmišljanja "falabogu da mi kdo sploh da denar" in se odločiš imeti več. Potem pa greš iskat ponudbe, ki ti dajo, to kar hočeš in skrbiš da se naučiš/spoznaš ljudi/dobiš veze za boljšo službo.

Razlaganje tipu da naj bo zadovoljen s plačo, pri kateri (če ti doma mamica ne kupuje hrane in daje stanovanja) ne moreš živeti 21. stoletju primerno je pa kompletna bedarija.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

methodmen ::

Evo moj frend je diplomiral 5 let nazaj in je 5 leto bresposeln, ker misli da je z diplomo potegniv boga za jajca in da se bodo slube za 2/3 jurje metale za njim za 1000€ pa pravi da s tako solo kot jo ima se mu zamalo zdi..
Poanta je vzemi teh 800€ s pridnim delom bos imel scasoma vec, lahko pa zavrnes in mogoce ne bos imel nic....

Mavrik ::

Noben ni rekel da naj zavrne, če nima konkurenčne ponudbe. Samo nehajte nakladat o tem da mora biti "srečen", "zadovoljen" in karkoli že. Prva stvar ko pride s prvega dneva domov je, da pošlje svoj CV drugim podjetjem, ki iščejo njegov profil in začne preverjat kaj se mora naučit da bo ustrezal boljšim službam.

Pa ja, itak smo na koncu faksa boga za jajca prijeli, saj nismo bili glupi pometači cest ;)
The truth is rarely pure and never simple.

IceIceBaby ::

Prva stvar ko pride s prvega dneva domov je, da pošlje svoj CV drugim podjetjem, ki iščejo njegov profil in začne preverjat kaj se mora naučit da bo ustrezal boljšim službam.


To pa itak. Pa v CV lahko napišeš eno zaposlitev več, kar tudi ne škodi.

Invictus ::

Mavrik je izjavil:

ITjevcev tako hudo primanjkuje da ni prav nobenega razloga za bedno plačo če zna vsaj pol stvari ko se je na faksu učil. Prvi korak doseganja spodobne plače je da se otreseš neumnega razmišljanja "falabogu da mi kdo sploh da denar" in se odločiš imeti več. Potem pa greš iskat ponudbe, ki ti dajo, to kar hočeš in skrbiš da se naučiš/spoznaš ljudi/dobiš veze za boljšo službo.

Ne vem od kje ti info da ITjevcev manjka. No mogoče tistih za 800 EUR na mesec ...

Naj še sam avtor teme kaj pove. Ker zdaj je dobil toliko nasvetov da lahko obelodani svojo odločitev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Ne vem od kje ti info da ITjevcev manjka. No mogoče tistih za 800 EUR na mesec ...

Naj še sam avtor teme kaj pove. Ker zdaj je dobil toliko nasvetov da lahko obelodani svojo odločitev.

Po mojih izkusnjah najbolj manka tistih IT-jevcev za 2000+, 3000+ neto na mesec. Za 800 jih dobis veliko.

Ramon dekers ::

amigo_no1 je izjavil:

Tole je šele demotivate.us

36:15

Kraj: Zahodna Virginija/Indiana/Illinios


ah ne se hecat no!! A mi tukej se učimo vse od A do Ž. Res ne morem verjet. No vsaj socialno zdravstvo nam je omogočeno.
Drugače pa glede na tole so naše fakultete precej visoko, BI MORALE BITI. Hvala Bogu da so vsaj priloge v angleščini ob diplomah začeli podeljevati!!
Vsi gledamo samo tiste šturčkote v Googlu, Microsoftu, Novartisu...ampak let's face it, slovenci smo dejansko študiran narod, samo zaplankani nočemo iz svoje države, pri čemer se primerjamo z google strokovnjaki in si mislimo: ah kako boš pa to dosegel, tam so prepametni.

Tole je groza.Kozmetologija??

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ne vem od kje ti info da ITjevcev manjka.

Mogoče jih bo kmalu celo precej preveč.
Precej informacijskotehnoloških (IT) podjetij dosega v prvi polovici letošnjega leta precejšen upad poslovanja glede na isto obdobje lani. Bo IT-sektor zaradi pomanjkanja investicij doživel enako usodo kot propadla gradbena podjetja?


http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

methodmen ::

Tukaj imas use napisan kako iskati....

Iskanje zaposlitve v IT-ju ...


http://www.racunalniske-novice.com/novi...

martincek1 ::

amigo_no1 je izjavil:

Tole je šele demotivate.us

36:15

Kraj: Zahodna Virginija/Indiana/Illinios


Realnost je pa drugačna. Zelo drugačna.

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Invictus je izjavil:


Ne vem od kje ti info da ITjevcev manjka. No mogoče tistih za 800 EUR na mesec ...

Naj še sam avtor teme kaj pove. Ker zdaj je dobil toliko nasvetov da lahko obelodani svojo odločitev.

Po mojih izkusnjah najbolj manka tistih IT-jevcev za 2000+, 3000+ neto na mesec. Za 800 jih dobis veliko.

To bi pa rad videl :D. Ker sam nekako teh služb ne najdem ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

Hotel je rečt, da manjka hi-end it-jevcev in da dobiš veliko low-end it-jevcev
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

amigo_no1 ::

martincek1 je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Tole je šele demotivate.us

36:15

Kraj: Zahodna Virginija/Indiana/Illinios


Realnost je pa drugačna. Zelo drugačna.

Kje in kako ?



IceIceBaby je izjavil:

Več generacij v isti hiši se na dolgi rok v večini primerov izkaže za fail (relacije tast/tašča vs ostali).
To ni nobeno osamosvajanje !


Jaz živim s starši pod isto streho. Vhod je ločen, stanovanje je povsem ločeno, vrt je ločen, parkirišče je ločeno, stroški so večinoma ločeni...

Živim v svojem gospodinjstvu, v večstanovanjski hiši, kjer imam slučajno starše za sosede. Raje to, kot stanovanje v bloku, kjer sem z vseh strani obdan s tujci, od katerih je vsaj en verjetno siten, čuden ali glasen.

Za nekatere je očitno vrlina, da delaš čim več za čim manj denarja. Meni se to ne zdi nikakršna vrlina, prej nesereča ali pa celo neumnost. In točno zaradi takih potem plače obstanejo tam kjer so, ker se noben ne trudi prodat za čim več, ampak jim vsi tumpajo, kako naj bodo zadovoljni, ker delavci za trakom dobijo še manj.


S prvim delom se 100% strinjam. Work smarter, not harder.

Z drugim pa niti ne. Treba je imeti neko realno sliko koliko si vreden. Podjetje, ki te je 4 leta štipendiralo je definitivno v prednosti pri pogajanjih. Najboljše je, da sprejmeš plačo in počasi gradiš svoj status eksperta. Ko enkrat tak status imaš pa lahko ti postavljaš pogoje.

Been there, done that, never again (trkam na les), tako kot OCZ ssd-ji !
Lahko pobarvaš fasado na roza (če sploh lahko karkoli počneš na objektu), vgradiš okrogla okna namesto sedanjih 4 oglatih in na parkirišče postaviš palčke ?
Lahko 2x spremeniš ISP-ja v roku 2 mesecev brez podpisa lastnika priključka (ker verjetno to nista "vidva" z ženo/punco, temveč tast/tašča) ? Je prvo treba razlagati zakaj je to dobro, kaj se bo spremenili itd.. jada jada...
Se lahko na ležalniku pred hišo sončiš gol hiše brez da bi te tast/tašča gledala kot da nimaš 100 pik ?

Kaj narediš že začne tast ravno takrat nekaj kuriti okoli, ko imaš zunaj obešeno perilo ali začen kuriti ravno zvečer ko se ohladi ?
Ga pošlješ v pm ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

klemenSLO ::

Okapi je izjavil:

imam prijavljene 3 otroke.
A ostale pa skrivaš?:))

O.


Ne da bi vedu :D
Ne hotu sm reč da mam jst prijavljene otreoke, ne žena.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

IceIceBaby ::

Lahko pobarvaš fasado na roza (če sploh lahko karkoli počneš na objektu), vgradiš okrogla okna namesto sedanjih 4 oglatih in na parkirišče postaviš palčke ?


Po pravici povedano mi roza fasada in okrogla okna še niso prišla na pamet. Definitivno bi bilo pa s starši manj težav kot s sosedi v bloku ali dvojčku, recimo.

Palčki niso problem. Moj vrt, moj parking, moja dekoracija.

Lahko 2x spremeniš ISP-ja v roku 2 mesecev brez podpisa lastnika priključka (ker verjetno to nista "vidva" z ženo/punco, temveč tast/tašča) ? Je prvo treba razlagati zakaj je to dobro, kaj se bo spremenili itd.. jada jada...


Nič ni treba razlagati. Lahko vsak teden spremenim, če mi paše. Hiša ima 2 ločena priključka. Spet, ne vem zakaj bi to delal, ampak dobro.

Se lahko na ležalniku pred hišo sončiš gol hiše brez da bi te tast/tašča gledala kot da nimaš 100 pik ?


Sicer živim s starši, ne s tastom in taščo. Ampak vseeno, dol mi visi kako me gledajo, ko se sončim. Tudi sicer imam vrt urejen ločeno, tako, da mi ne more kar en uletavati.

Bolj me motijo sosedi v hiši 50m stran in par 100m oddaljen blok, kjer se na balkonih zbirajo penzionisti in z daljnogledi skenirajo okolico. Ampak, če živiš v mestu se sosedom težko ogneš.

Kaj narediš že začne tast ravno takrat nekaj kuriti okoli, ko imaš zunaj obešeno perilo ali začen kuriti ravno zvečer ko se ohladi ?
Ga pošlješ v pm ?


Ker smo pri hiši vsi normalni in kolikor toliko olikani se tega pač ne dela. V PM poslat fotra pa tudi ni nekaj nenavadnega, tudi on mene večkrat, če si zaslužim.

Invictus ::

Blinder je izjavil:

Hotel je rečt, da manjka hi-end it-jevcev in da dobiš veliko low-end it-jevcev

No saj jaz sem high-end ITjevec, ampak mi špe nihče ni ponudil 3000+ plače :D.

Imam kar nekaj kolegov ki so dobri, pa najboljši doseže tam nekje 2000 EUR ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

IceIceBaby
Aha, potem moram reči da se tvoj primer dokaj razlikuje od običajnega smatranja življenja v večdružinski hiši, kjer je ponavadi ločen samo stanovanjski del (+vhod če se le da, ni pa to nobeno pravilo), ko se sin/hčerka preseli "na svoje" eno nadstropje višje (redno nižje), vse ostalo pa je skupno in si prebivalci delijo stroške (voda, elektrika, net, telefon, kurjava).
Pomaga tudi da nisi "preseljen" k nekomu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

-valvoline- ::

V naslednjih nekaj letih se bo v Sloveniji nabralo čez 10.000 frišno diplomiranih računalničarjev. Bomo šele vidl če bo služb za vse,in kakšne bodo plače.Polovica IT podjetij za tacajt bo ziher propadlo,ostala polovica pa diha na škrge.

Invictus ::

-valvoline- je izjavil:

V naslednjih nekaj letih se bo v Sloveniji nabralo čez 10.000 frišno diplomiranih računalničarjev. Bomo šele vidl če bo služb za vse,in kakšne bodo plače.Polovica IT podjetij za tacajt bo ziher propadlo,ostala polovica pa diha na škrge.

Bi pa res rad videl 10.000 diplomiranih računalničarjev.

To pomeni da bi jih vsako leto diplomiralo 1.500 - 2.000. Saj toliko niti vpisnih ni.

BTW. pod računalničarje jaz smatram študente FRI in FERI (ali karkoli je že v Mariboru). Poslovni informatiki in podobno drugih fakultet so samo balast, ki ne zna vtipkati nisi ls na UNIXu. Kaj šele narediti kaj bolj kompleksnega. Seveda so pa vedno tudi izjeme ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


No saj jaz sem high-end ITjevec, ampak mi špe nihče ni ponudil 3000+ plače :D.

Imam kar nekaj kolegov ki so dobri, pa najboljši doseže tam nekje 2000 EUR ...

Pojdi na svoje potem :).

-valvoline- je izjavil:

V naslednjih nekaj letih se bo v Sloveniji nabralo čez 10.000 frišno diplomiranih računalničarjev. Bomo šele vidl če bo služb za vse,in kakšne bodo plače.Polovica IT podjetij za tacajt bo ziher propadlo,ostala polovica pa diha na škrge.

Malo pretiravas. Pomoje diplomira (optimisticna ocena) 200 na leto na vseh fakultetah UNI/VSS, potem se zmeraj rabis 50 let za to stevilko.

Sicer pa lepota ITja je, da ne rabis biti vezan na slovenski trg. Ce delas resne stvari jih itak ponavadi ponujas svetu ne Sloveniji.

Isotropic ::

upostevaj une, ki ne diplomirajo

Smurf ::

Sicer pa jaz osebno bi rajsi videl, da je vec diplomiranih in sposobnih ljudi, tako imas na voljo vecjo izbiro pri kadru s tem pa si lahko bolj konkurencen na svetovnem trgu.

Verjamem pa, da ljudje, ki delajo recimo za javni sektor skrbi, da jim bo kdo drug vzel delo.

-valvoline- ::

Invictus je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

V naslednjih nekaj letih se bo v Sloveniji nabralo čez 10.000 frišno diplomiranih računalničarjev. Bomo šele vidl če bo služb za vse,in kakšne bodo plače.Polovica IT podjetij za tacajt bo ziher propadlo,ostala polovica pa diha na škrge.

Bi pa res rad videl 10.000 diplomiranih računalničarjev.

To pomeni da bi jih vsako leto diplomiralo 1.500 - 2.000. Saj toliko niti vpisnih ni.

BTW. pod računalničarje jaz smatram študente FRI in FERI (ali karkoli je že v Mariboru). Poslovni informatiki in podobno drugih fakultet so samo balast, ki ne zna vtipkati nisi ls na UNIXu. Kaj šele narediti kaj bolj kompleksnega. Seveda so pa vedno tudi izjeme ...

Saj jih boš brez skrbi.Baje je že opazna sprememba miselnosti pri mladih,ker je jasno da družboslovna usmeritev nima prihodnosti se že precej mladih odloča za študij IT branže,logična naslednja izbira po družboslovstvu,ker so trenutno IT delovna mesta še kar odlično plačana in dokaj varna. Jaz si upam stavit da bo v zelo kratkem času najmanj 1/3 na novo dimplomiranih v Slo iz IT področja. Zgodila se bo migracija pr VŠ,vsaj pri moških, družboslovje->IT.

Zgodovina sprememb…

nightrage ::

Ko si iščeš prvo službo je seveda fora tudi o tem koliko kej znaš in smo tukaj, ko bi bilo potrebno na IT faksih zamenjati več kot polovico profesorjev in po novem vsaj polovico asistentov, ki so iz časa antike in te ne naučijo nič kej pametnega. Vsako leto lajnajo ene in iste stare tehnologije. Službo po faksu kamot dobiš, sam do plače nad 1500/1600 eur je pa pot izjemno težka.

Smurf ::

Dalec od tega, da bi bili profesorji idealni, ampak po mojih izkusnjah je vecji del greha na studentih, ki mislijo, da jim bo vse prineseno na pladnju. Oz. da bodo vse znali za nic dela.

lambda ::

valvoline > ... sprememba miselnosti ... Zgodila se bo migracija pr VŠ,vsaj pri moških, družboslovje->IT.

Šaljivec. Kaj misliš, da se ljudje na podlagi miselnosti kar odločijo in postanejo odlični glasbeniki, gledališki igralci, jedrski fiziki, programerji, lingvisti, pravniki itd.? Nekoliko se že lahko usmerjaš, ampak večina ljudi lahko zares zablesti le na nekaterih področjih ... če si izbereš stvar, ki te ne zanima zares, kjer ti manjka entuziazma, boš nezadovoljen in po možnosti še vedno korak za tistimi, ki so tam "po duši". To ni škljoc-škljoc za tekočim trakom. Ali štemplanje obrazcev na upravnem okencu, kjer se držiš le skupka pravilnikov, ki se sem in tja malo spremenijo.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Pojdi na svoje potem :).

Saj sem šel ... Zdaj služim 4-5x več kot bi lahko v Sloveniji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:


Pojdi na svoje potem :).

Saj sem šel ... Zdaj služim 4-5x več kot bi lahko v Sloveniji.

Kul, drugace verjamem, da ce si strokovnjak na enem podrocju tezko najdes firmo, ki bi se s tem ukvarjala v Sloveniji.

Me pa zanima ali to kar sedaj pocnes ne bi mogel poceti iz Slovenije (seveda za iste tuje stranke)?

Ramon dekers ::

Saj jih boš brez skrbi.Baje je že opazna sprememba miselnosti pri mladih,ker je jasno da družboslovna usmeritev nima prihodnosti se že precej mladih odloča za študij IT branže,logična naslednja izbira po družboslovstvu,ker so trenutno IT delovna mesta še kar odlično plačana in dokaj varna. Jaz si upam stavit da bo v zelo kratkem času najmanj 1/3 na novo dimplomiranih v Slo iz IT področja. Zgodila se bo migracija pr VŠ,vsaj pri moških, družboslovje->IT.


Saj bo. Če upoštevamo da vsi še sedaj nimajo služb ja, je možna situacija. Roko na srce, če pravniki in ekonomisti ne bodo imeli služb jih tudi IT -jevci ne bodo meli. Pa nisem škodoželjen, gledam samo iz drugačne perspektive, ker na Kitajskem je dober ekonomist s 3 leti izkušenj in uni.diplomo ki zna načrtovati COSTS/BENEFITS analizo plačan od 700€ pa krepko čez 1500, enake plače so pri mednarodnih pravnikih in svetovalcih.

Ni gospodarstva, ni javnih del, ni industrije ni služb...Je pa z diplomo lažje prodreti v tujino.

nightrage je izjavil:

Ko si iščeš prvo službo je seveda fora tudi o tem koliko kej znaš in smo tukaj, ko bi bilo potrebno na IT faksih zamenjati več kot polovico profesorjev in po novem vsaj polovico asistentov, ki so iz časa antike in te ne naučijo nič kej pametnega. Vsako leto lajnajo ene in iste stare tehnologije. Službo po faksu kamot dobiš, sam do plače nad 1500/1600 eur je pa pot izjemno težka.



Daj no, te teorije so stokrat zlajnane, zamenjaj univerzo, profesorje, narod, državo....Kaj še? Če se ne učiš sam in delaš sam ti noben faks nič ne pomaga, no mogoče kak Harward.

Zgodovina sprememb…

««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419139763 (29835) dope1337

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321005 (17732) BigWhale
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636597 (29008) Vitez

Kakšna je vaša plača? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
620171526 (117999) chort
»

Poklicni vojak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11634391 (28938) GTX970

Več podobnih tem