» »

Nas bo ločevanje odpadkov rešilo?

Nas bo ločevanje odpadkov rešilo?

«
1
2

omnimint ::

Vsake toliko naletim na goreče zagovornike 'novega' načina ločevanja odpadkov, ki vsi v en glas "kako je to dobro", "zakaj se tega ni delalo že prej", "nekateri nazadnjaki tega sploh ne počnejo/ne znajo"... Ampak meni po pravici povedatno tole nikako ne gre, pa bom povedal zakaj:
- Ne vem kaj se v zbirnem centru z določenim tipom odpadka zgodi in kaj vse je potrebno, da je posamezna surovina uspešno reciklirana.
- Zaradi prvega ne vem kako odpadek ustrezno obdelti. Npr. steklenica olivnega olja, steklo, zamašek, plastika/šoba za nalivanje, obroček na katerega je pritrjen zamašek, etiketa,... Predpostvaljam, da je potrebno vse to ločiti očistiti in umiti, ampak halo, saj bi za vse to človek potreboval več časa energije, vode, kot je tale steklenica vredna!
- Zakaj torej ne narediti embalažo že v osnovi bolj primerno za recikliranje, če nas Evropa že zasipava z vsemi možnimi predpisi naj to naredi še za proizvajalce: enotna posoda, večkratna uporaba, plastenke npr. v nekaterih državah ljudje veselo vračajo in imajo od tega direktno korist.
- Zanima me tudi, kako se tele surovine ponovno uporabijo in v čigav žep se stečejo dobički - v moj že ne.
- In še po mojem najpomembnejše. Nasploh se mi koncepti kot so varčevanje, dobrodelnost, zavest,... ne prepričajo, ker je to v bistvu vedno gašenje požara ukrepe pa vedno izvaja le majhna peščica posameznikov. Probleme bi bilo treba reševati sistemsko in se ne zanašati na 'dobroto' ljudi, predvsem vlagati v nove, čistejše tehnologije.

Skratka, vse skupaj se mi zdi bolj kot ne produciranje megle in zbujanje nekih ekoloških čustev med ljudmi, izvori problemov ostajajo še naprej isti.

Vikking ::

Narobe razmišljaš. Reciklaža je postala velik biznis, kjer se obračajo zelo lepi denarji (kitajci). Kar je pa lepo je to, da poveš ljudem pravljice, in so za to potem brezplačno pripravljeni sortirat odpadke za tebe. Kar je pa še najlepše, da si primoran sortirat drugače plačaš kazen.

Če ne bi bilo tukaj denarja, bi že zdavnaj ne bil takšen rompomopom. Pa ne zaradi tega kako čistejše bomo živeli, ampak preprosto ker se splača in lepo zasluži.
Ne verjameš? vprašaj se zakaj ljudje kradejo celo odpadni papir iz smetnjakov.

k4vz0024 ::

Sortirali naj bi mi, denar od tega pa komunala kasirala bi in bo....>:D

mihec87 ::

k4vz0024 je izjavil:

Sortirali naj bi mi, denar od tega pa komunala kasirala bi in bo....>:D


Že..saj imamo na dvorišču vsakič več kant(2..Pa bodo še kako privlekli) odvoz je pa vsakič dražji, nasprotno kar se govori...Najbolj sem užival ko sem z hriba gledal kako je vso vsebino kant iz eko otočka zmetal v en tovornjak ter spraznil še ostale kante pred domovi...

ShowDown ::

Jaz ne razumem zakaj je odvoz smeti vedno dražji, ko pa vedno več dela opravimo že na domu obenem pa so odvozi bolj redki kot pred 10 leti. Smeti nimamo več/manj kot pred 10 leti - vsaj v našem gospodinjstvu ne.

omnimint ::

Vsekakor je na tem področju premalo informacij, ampak ljudje kolikor jaz vidim, na to sploh ne odreagirajo in 'kupujejo' eko zgodbice, pa gre za nič drugega kot naš lasten trud,... smo res take ovce, ki se jih še pri odpadkih da obirati?

Gandalfar ::

mihec87 je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Sortirali naj bi mi, denar od tega pa komunala kasirala bi in bo....>:D


Že..saj imamo na dvorišču vsakič več kant(2..Pa bodo še kako privlekli) odvoz je pa vsakič dražji, nasprotno kar se govori...Najbolj sem užival ko sem z hriba gledal kako je vso vsebino kant iz eko otočka zmetal v en tovornjak ter spraznil še ostale kante pred domovi...


Tega ti kar tako ne bomo verjeli. Pics ali pa kaksen url please.

k4vz0024 ::

Ločevanje bi se moralo poznati pri računu, saj delamo za komunalo....:O

mihec87 ::

Gandalfar je izjavil:

mihec87 je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Sortirali naj bi mi, denar od tega pa komunala kasirala bi in bo....>:D


Že..saj imamo na dvorišču vsakič več kant(2..Pa bodo še kako privlekli) odvoz je pa vsakič dražji, nasprotno kar se govori...Najbolj sem užival ko sem z hriba gledal kako je vso vsebino kant iz eko otočka zmetal v en tovornjak ter spraznil še ostale kante pred domovi...


Tega ti kar tako ne bomo verjeli. Pics ali pa kaksen url please.


Kje naj dobim video za kako leto nazaj, ker sigurno sem ravno takrat stal z telefonom pa snemal.....
Od tega da si zmislim imam pa kaj..Če ne verjameš kaj ti naj pol, saj nisem rekel da sem videl samoroga..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

para! ::

Če se izkaže, da moram zaradi ločevanja odpadkov manj pogosto nosit smeti do smetnjakov, potem je vsaj nek plus zame osebno, ki bi znal prevagat k temu, da začnem delat, kar mi fašisti vsiljujejo z nekimi zelenimi parolami, za katere mi je toliko mar kot za predlanski sneg.

Zaenkrat še iščem ustrezen koš za doma. Organski odpadki znajo smrdeti, zato mora dobro tesnit. Se mi pa poraja ena druga ideja: ali je možno imeti v kuhinji odtok v kanalizacijo (recimo v isto "cev" kot iz WC školjke), na katerega bi povezal tisti shreder organskih odpadkov, tako da bi se ti sproti flushali v kanalizacijo, namesto v koš, kjer potem bezdijo?

lp
Death before dishonor!

mihec87 ::

Ma ni težava zadeve metat ločeno, nasprotno je super..Samo ko imam občutek da si spet negdo baše žep..

RockyS ::

Problem je tudi v tem, ker so posode za ločevanje (katere bi lahko "skril" v element od kuhne) zelo dragi.

omnimint ::

A je res to tako dobra rešitev? Odpadki so praktično enaki tistim izpred 30 let. Sedaj pa se je nekdo spomnil, da bi jih ločevali, sam bo pri tem še zaslužil. Še vedno mislim, da bi se bilo treba zadeve lotiti pri izvoru in seveda NE prisila ampak nagrajevanje ločevalcev.

para! ::

A je res to tako dobra rešitev?

Baje je kul, da se s smetmi ukvarjamo tud tisti, k se nismo odločl za poklic smetarja. Več travnikov bo pol, pa bogi bogi smetarji ne bojo več rabl opravlat tok umazanga poklica.

lp
Death before dishonor!

mirage ::

@para! Mlinčki za hrano so pri nas žal prepovedani.
Uradni list RS, št. 68/2008:
II. RAVNANJE S KUHINJSKIMI ODPADKI

4. člen

(prepovedi)

(1) Kuhinjske odpadke je prepovedano mešati z drugimi odpadki, če je zaradi mešanja onemogočena njihova predelava v kompost ali pregnito blato z neomejeno ali omejeno uporabo po merilih iz predpisa, ki ureja obdelavo biološko razgradljivih odpadkov.

(2) Kuhinjske odpadke je prepovedano rezati, drobiti ali mleti ter redčiti s tekočimi odpadki z namenom, da se z odpadno vodo odvajajo v javno kanalizacijo, male komunalne čistilne naprave, greznice, nepretočne greznice ali neposredno v vode.

(3) Kuhinjske odpadke, ki se oddajajo zbiralcu kuhinjskih odpadkov ali prepuščajo izvajalcu javne službe, je prepovedano mešati z drugimi ločeno zbranimi frakcijami, vključno z zelenim vrtnim odpadom ali mešanimi komunalnimi odpadki.

(4) Prepovedana je prodaja opreme za rezanje, drobljenje ali za mletje kuhinjskih odpadkov z namenom redčenja in odvajanja v javno kanalizacijo, male komunalne čistilne naprave ali neposredno v vode.

(5) Med opremo iz prejšnjega odstavka ne šteje oprema za dehidriranje kuhinjskih odpadkov, če se odpadne vode odvajajo v vode posredno prek lovilca olj v kanalizacijo, vsebnost usedljivih snovi v odpadni vodi iz opreme pa brez dodatnega redčenja z vodo ne presega 40 ml/l.

Baje zaradi pretiranega namnoževanja glodalcev, če gre vse v kanalizacijo...

RockyS ::

Kar je res.

para! ::

Čaki shreder že mam vgrajen v kuhni, samo zadeva ni povezana v kanalizacijo ampak v en kanister, ki se potem prazni v skupen koš. Če si pa tole povežem na kanalizacijo bojo pa ugotovil kako točno? Hišna preiskava zaradi utemeljenega suma drobljenja kuhinjskih odpadkov?

Kam gre odpadna voda iz pomivalnega stroja?

lp
Death before dishonor!

Rupa ::

Ta prisila, da moramo delati namesto nekoga drugega, sicer bomo kaznovani, smrdi po suženjstvu.
Če sortiramo, bi se moral računa za odvoz smeti zmanjšat. Tako pa mi opravljamo sortiranje in v sortirnem centru potrebujejomanj ljudi in imajo zato malo več profita.

Zakaj ne morejo zaračunati za odvoz osnovnih (črnih) kontejnerjev, kar pa bi posortirali pa odpeljejo zastonj? Tako bo vsak motiviran, da čimveč sortira in da je črn kontejner treba odpeljat čim bolj poredko, kar zmanjša stroške odvoza. Aja... premalo gre v žepe posvečenih posameznikov...

k4vz0024 ::

para! je izjavil:

A je res to tako dobra rešitev?

Baje je kul, da se s smetmi ukvarjamo tud tisti, k se nismo odločl za poklic smetarja. Več travnikov bo pol, pa bogi bogi smetarji ne bojo več rabl opravlat tok umazanga poklica.

lp


Sedaj, ko sortiramo/kompresiramo smeti delamo na črno. Zagotovo bodo Občine uvedle obvezne tečaje, za pridobitev ustrezne poklicne izobrazbe za občane, da bodo lahko pridobili licenco za ločevanje smeti. Seveda bo dvodnevni tečaj "oplemeniten" s kotizacijo za skromnih 1000 EUR. Sledila bo smetarska mala smetarska matura za 500 EUR. Kdor ne bo sposoben opravti mature, bo takoj ob premoženje.m Tisti, ki ga nimajo, pa znjimi v grajsko ječo...:))

Silck ::

Gandalfar je izjavil:

mihec87 je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Sortirali naj bi mi, denar od tega pa komunala kasirala bi in bo....>:D


Že..saj imamo na dvorišču vsakič več kant(2..Pa bodo še kako privlekli) odvoz je pa vsakič dražji, nasprotno kar se govori...Najbolj sem užival ko sem z hriba gledal kako je vso vsebino kant iz eko otočka zmetal v en tovornjak ter spraznil še ostale kante pred domovi...


Tega ti kar tako ne bomo verjeli. Pics ali pa kaksen url please.



Tudi jaz sem pred leti to videl z balkona ampak kontejner na tovornjaku je bil pregrajen. Lahko da z hriba ni dobro videl.

Sedaj pa vsako kanto posebej pridejo spraznit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silck ()

para! ::

Sedaj pa vsako kanto posebej pridejo spraznit.

Kako to misliš posebej, za vsako kanto svoj kamion?

lp
Death before dishonor!

Silck ::

Ja. Govorim za steklo, papir in plastenke da ne bo pomote.

para! ::

Očitno jih res skrbi za okolje. A majo električne kamione?

lp
Death before dishonor!

Silck ::

Navadn tovornjak z dvigalom in kontejnerjem.

k4vz0024 ::

para! je izjavil:

Očitno jih res skrbi za okolje. A majo električne kamione?

lp




Kolikor mi je znano, ne. Bo pa kmalu na pogon občanov, ki ne bodo zmogli plačevanja računov.:|

mihec87 ::

Silck je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

mihec87 je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Sortirali naj bi mi, denar od tega pa komunala kasirala bi in bo....>:D


Že..saj imamo na dvorišču vsakič več kant(2..Pa bodo še kako privlekli) odvoz je pa vsakič dražji, nasprotno kar se govori...Najbolj sem užival ko sem z hriba gledal kako je vso vsebino kant iz eko otočka zmetal v en tovornjak ter spraznil še ostale kante pred domovi...


Tega ti kar tako ne bomo verjeli. Pics ali pa kaksen url please.



Tudi jaz sem pred leti to videl z balkona ampak kontejner na tovornjaku je bil pregrajen. Lahko da z hriba ni dobro videl.

Sedaj pa vsako kanto posebej pridejo spraznit.


Bil je točno tisti stari tovornjak ki je že pobiral smeti predno se je začelo ločevat..Bilo je pa ko se je začelo ločevati oz otoček je bil cca 2meseca...Sedaj pa če se ne motim pobirajo lepo ločeno..

IceIceBaby ::

mihec87 je izjavil:

Ma ni težava zadeve metat ločeno, nasprotno je super..Samo ko imam občutek da si spet negdo baše žep..


Zakaj točno te boli, če nekdo zasluži? Praviš, da je tebi super ločevati odpadke, nekdo bo pa potegnil nekaj $$$ od tega. Win win situacija. V čem je problem?


Drugače pa epizoda Bullshita na to temo:

@nny ::

Tovornjaki imajo ločene prekate za različne smeti. Ne stresejo vseh skupaj.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

mihec87 ::

IceIceBaby je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Ma ni težava zadeve metat ločeno, nasprotno je super..Samo ko imam občutek da si spet negdo baše žep..


Zakaj točno te boli, če nekdo zasluži? Praviš, da je tebi super ločevati odpadke, nekdo bo pa potegnil nekaj $$$ od tega. Win win situacija. V čem je problem?


Drugače pa epizoda Bullshita na to temo:



Problem je da je odvoz smeti šel fajn gor, na dvorišču gledam kanto katero pobirajo na 14dni polna 1/3, plača se pa polna litraža pri odvozu, sedaj pa so privlekli še eno za kanto za plastiko ta je pa še bolj prazna...Zato me moti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

para! ::

Sicer pa, za avtorja teme: pred čem točno naj bi nas ločevanje rešilo?

lp
Death before dishonor!

omnimint ::

para! je izjavil:

Sicer pa, za avtorja teme: pred čem točno naj bi nas ločevanje rešilo?

Spraševal sem se, če je to v kar nas prepričujejo in silijo res prava rešitev ekoloških problemov s smetmi. Morda je, vendar me čudi, kako malo ali nič povratne embalaže uporabljamo. Pred samim ločevanjem ni nič narejenega v smeri zmanjševanja energije - pločevinko, plastenko, flašo, je treba za ponovno obdelati, večkrat je to bolj potratno kot iz naravnega vira.

neboben ::

to kar si reku glede povratne embalaže +1 tudi mene moti.

KAr se tiče sortiranja odpadkov, ko gre za manj komplicirano embalažo pa lepo na vrečkah piše kaj gre kam. Ravno tako je tudi na kontejnerji lepo napisano kaj kam spada.

Jest sem za ločevanje. S tem se vpliva na mišljenje ljudi in spreminja njihove potrebe. Pojavijo se nove potrebe na trgu. Recimo ekološka embalaža.

jype ::

Če mate radi free for all greste komot lahko živet v mesta, ki se v smeteh utapljajo, pa mečete vse kamor pač pade.

@nny ::

Priznam, da sem zločinka!:)) Iz zelenih zabojnikov kradem cele kozarce za vlaganje in marmelado, kakšen mesec in pol nazaj pa tudi nekaj steklenic za bezgov sirup.:) Kazen - če me zasačijo - je sitnica: 2000€, po mestnem predpisu, ki velja od februarja.
Kaj je za vas legalno in kaj etično?
P.S. Smeti so velik zaslužek, česar se zaveda tudi komunala. Ne norijo zastonj s temi rumenimi zabojniki, ki nikoli niso polni.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Karaya 52 ::

Ko je prvi zabojnik poln, vrzem smeti v drugega, tako da mi tole sortiranje prav ustreza. Dve kanti na bajto!

ripmork ::

Nas bo ločevanje odpadkov rešilo?

Ne.
Le dvojno delo povzroča. Pač uporabnik komunalnih storitev plača več za odvoz smeti, plus tega pa še (kilavo) opravi del procesa, ki se sicer v vsakem primeru izvede v sortirnici. Dvojna zmaga za komunalo. "Sortirane" smeti morajo v vsakem primeru iti skozi strojno sotrirnico, saj ljudem niti slučajno ne gre zaupati, da v zabojnike res vržejo izključno tisto, kar je predpisano. Le ljudem se daje nek fake občutek, da dejansko nekaj naredijo za okolje (utter BS).

PS: ločujem odpadke.

Vragec_sc ::

Tukaj bi še želel omenit idiotizem lokalnih občin ali lokalnih zbirnih centrov, ki vsaka po svoje sprejema pravila kaj gre v katero kanto.

Npr.:
- v MB so za ločevanje postavljeni kontejnerji za steklo (bel), plastiko (rumen), papir (rdeč), bio (rjavi) in ostalo (črn).
- na Koroškem imajo moker in suhe odpadke (po pravilih morajo bit odpadki (plastika in ostala embalaža) čisti brez umazanije ... in kdo mi bo poravnal dodaten račun za vodo ??)
- Ptuj in okolica ima ponovno nekaj drugega
- v Lenart-u in okolici imajo dodatno še kontejner za pločevino ...

In potem tukaj nekaj ne smrdi? Vsaka občina ima svoja pravila kaj gre v svojo kanto.
Čakam trenutek, ko bodo občinski uradniki pod vplivom komunale dejali, da je odlaganje časopisa in papirja kamorkoli drugam (beri: nastavljat "drugim*") prepovedano.
*tukaj mislim "gospode", ki pridno pobirajo časopis in revije in na ta račun služijo ... pridni - brez sarkazma!

francek1 ::

Vikking je izjavil:

Narobe razmišljaš. Reciklaža je postala velik biznis, kjer se obračajo zelo lepi denarji (kitajci). Kar je pa lepo je to, da poveš ljudem pravljice, in so za to potem brezplačno pripravljeni sortirat odpadke za tebe. Kar je pa še najlepše, da si primoran sortirat drugače plačaš kazen.
Naj rajše prisilijo proizvajalce, da ne pakirajo 10 g izdelek v polmetrsko embalažo!

Če ne bi bilo tukaj denarja, bi že zdavnaj ne bil takšen rompomopom. Pa ne zaradi tega kako čistejše bomo živeli, ampak preprosto ker se splača in lepo zasluži.
Ne verjameš? vprašaj se zakaj ljudje kradejo celo odpadni papir iz smetnjakov.

Jemanje papirja iz smetnjaka ni kraja! Kdor ga je dal noter, se je lastništva odrekel. Po drugi strani pa; če bi bil odvoz ločenih odpadkov cenejši kot prej, bi še razumel. Tako pa si ta podjetja ustvarjajo extra profit na račun vseh nas ovc, ki se v imenu ohranjanja zemeljskih resursov trudimo z ločevanjem.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

krneki0001 ::

V tujini ti ločuješ, vendar ti ločevanje plačujejo (odbijejo od cene komunalnih storitev). Pri stricu v kanadi ločujejo že desetletja. Imajo pred vsako hišo nekaj gajbic (platika, steklo, kovina, papir) in firma pride ter zvaga in zapiše koliko so pobrali. Na koncu meseca se cena za materiale, ki so jih ločili odbije od cene odvoza smeti.
Pri nas moraš ločevati, da to potem ni potrebno delat komunalcem, pa še plačan nisi zatom, ampak moraš kar po zakonu. Dober biznis in nič drugega. Rešilo pa nas ne bo, samo nekaj firm bo dobro zaslužilo, ker vsi ostali delamo njihovo delo, oni samo služijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

LeQuack ::

A je kakšna alternativa Snagi ali je to še ena od monopolističnih ureditev?
Quack !

francek1 ::

Čisti monopol pod okriljem mafijske države!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RockyS ::

Vi imate samo dve kanti? Mi imamo rdečo (papir,karton), črno(ostali odpadki), rjavo (biološki odpadki) in kot novost zadnji dve leti, plastične vrečke v katere moramo dajati plastične zadeve kot so jogurtovi lončki(brez folijastega pokrova), plastenke itd..

Na eko otoki pa so kante za steklo(barvno in nebarvno), kovino in plastiko (embalaža od čistil).

St235 ::

Tega, da se zaradi dodatne rumene kante ni odvoz nič podražil ni nihče opazil? pa da se odvoza recikliranega materiala neposredno ne plačuje?

Vsak, ki pa trdi, da 4 članska družina danes proizvede enako količino odpadkov kot 30 let nazaj je pa milo rečeno še bolj zablojen od eko fašistov.

Rupa ::

St235 je izjavil:

Tega, da se zaradi dodatne rumene kante ni odvoz nič podražil ni nihče opazil?

Tudi ne pocenil. Dobili pa smo dodatno delo.
Ti si eden tistih, ki ti šef da več dela, ti pa si hvaležen, da ti obenem ni še plače zmanjšal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rupa ()

krneki0001 ::

RockyS je izjavil:

Vi imate samo dve kanti? Mi imamo rdečo (papir,karton), črno(ostali odpadki), rjavo (biološki odpadki) in kot novost zadnji dve leti, plastične vrečke v katere moramo dajati plastične zadeve kot so jogurtovi lončki(brez folijastega pokrova), plastenke itd..

Na eko otoki pa so kante za steklo(barvno in nebarvno), kovino in plastiko (embalaža od čistil).


Do petka smo imeli samo veliko črno in eno malo rjavo za biološke odpadke za celo ulico (7 hiš). V petek pa so pripeljali še rumeno in jo postavili kar pred vrata moje garaže. Sedaj blokira del ulice, ker sem jo postavil vzporedno s črno kanto, da se noben večji in širši avto niti mimo ne more peljat - ampak tudi noben od sosedov nič noče reči ali se pritožit (raje na roke kanto premaknejo in se odpeljejo mimo, pa dajo kanto nazaj), ker vedo da bo dobili odgovor, da naj jo pred svojo bajto postavijo, pa bomo smeti tja nosili, tega pa noben v ulici noče.

Ali lahko zahtevaš, če je kanta za celo ulico na tvoji zemlji, da ti zaradi uporabe tvoje zemlje in smradu zmanjšajo ceno komunale?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mihec87 ::

St235 je izjavil:

Tega, da se zaradi dodatne rumene kante ni odvoz nič podražil ni nihče opazil? pa da se odvoza recikliranega materiala neposredno ne plačuje?

Vsak, ki pa trdi, da 4 članska družina danes proizvede enako količino odpadkov kot 30 let nazaj je pa milo rečeno še bolj zablojen od eko fašistov.


Sam se sprašujem kako dolgo se ne bo podražalo na račun dodatnih kant..?

Je pa dobra stran teh kant za plastiko za vsako hišo-Namreč dvema sosedoma se ni dalo nesti plastike do eko otočka ki je btw slabih 100m stran in so zadevo metali v kovinski sod ko je bil poln pa so veselo zažgali(ni ga čez vonja počasnega tlenja plastike ponoči..) nekje 1x na teden..sedaj je pa mir..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Blazz ::

mihec87 je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Sortirali naj bi mi, denar od tega pa komunala kasirala bi in bo....>:D


Že..saj imamo na dvorišču vsakič več kant(2..Pa bodo še kako privlekli) odvoz je pa vsakič dražji, nasprotno kar se govori...Najbolj sem užival ko sem z hriba gledal kako je vso vsebino kant iz eko otočka zmetal v en tovornjak ter spraznil še ostale kante pred domovi...


tovornjaki imajo ločene predele in en tovornjak lahko različne tipe smeti naenkrat pobere...

pa sej smo o tem že govorili pred meseci v eni drugi temi...

St235 ::

Načeloma se odvoza recikliranih smeti ne plačuje (vsaj neposredno ne). Drugače pa bi bil zadnji čas, da se mešane komunalne smeti začne obračunavat po dejanskem volumnu/teži. Takrat bo tudi recikliranje imelo večji smisel.

mihec87 ::

Blazz je izjavil:

mihec87 je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Sortirali naj bi mi, denar od tega pa komunala kasirala bi in bo....>:D


Že..saj imamo na dvorišču vsakič več kant(2..Pa bodo še kako privlekli) odvoz je pa vsakič dražji, nasprotno kar se govori...Najbolj sem užival ko sem z hriba gledal kako je vso vsebino kant iz eko otočka zmetal v en tovornjak ter spraznil še ostale kante pred domovi...


tovornjaki imajo ločene predele in en tovornjak lahko različne tipe smeti naenkrat pobere...

pa sej smo o tem že govorili pred meseci v eni drugi temi...


Vem jst to vse..Tisti tovornjak ni imel nič ločeno(..Sedaj tako pobirajo vsako zase, verjetno na začetku bil fail..

St235 je izjavil:

Načeloma se odvoza recikliranih smeti ne plačuje (vsaj neposredno ne). Drugače pa bi bil zadnji čas, da se mešane komunalne smeti začne obračunavat po dejanskem volumnu/teži. Takrat bo tudi recikliranje imelo večji smisel.


Točno to..Čeprav potem bo spet problem ko bo kakšen bedak raje kuril za bajto ali pa metal v gozd da bo manj plačal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

jype ::

Karaya 52> Ko je prvi zabojnik poln, vrzem smeti v drugega, tako da mi tole sortiranje prav ustreza. Dve kanti na bajto!

Asshole kot asshole. Zaradi takih so ob prometnih cestah celi kupi mcdonalds embalaže, ker pač pometajo pred svojim pragom tako, da zmečejo pred sosedovega.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629477 (5282) starfotr
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321387 (16991) Mare2
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222724 (19615) krneki0001
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468564 (65804) Malajlo
»

Komunalci nočejo odvažati smeti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5521686 (20619) dronyx

Več podobnih tem