» »

Komunalci nočejo odvažati smeti

Komunalci nočejo odvažati smeti

«
1
2

dronyx ::

Že drugič zapovrstjo se mi je zgodilo, da mi komunala ni odpeljala komunalnih odpadkov, oziroma smetarji niso spraznili kante (Komunala Vrhnika).

Sporočila nisem dobil nikakršnega, domnevam pa, da kante niso odpeljali zato, ker po njihovo odpadki niso pravilno ločeni, oziroma je v kanti nekaj, kar bi moralo biti v posebnih zabojnikih na ekoloških otokih. Kot rečeno pa pravega razloga ne poznam.

Dobivam pa seveda vsak mesec položnico, ki ni zato nič manjša.

Zanima pa me pravno mnenje, ali se res lahko nek smetar samostojno odloča, katero kanto bodo naložili na kamion in katero ne, brez kakršnegakoli obvestila, sklepa, ugotovitvene odločbe?

Jaz sem razmišljal, da se tako lahko zjutraj sprehodim po ulici, v vsako kanto vržem eno plastično steklenico in po tej logiki nikomur ne bodo odpeljali smeti?
  • spremenil: dronyx ()

KoMar- ::

Hja, očitno prav dobro veš, zakaj ti smeti niso odpeljali...

mr Vragec ::

Pri nas smo ponavadi ob takšnem ravnanju dobili obvestilo.
Vsekakor pa, če malo razmislimo po kmečko:
- pred ločevanjem odpadkov je odpadke ločeval kdo (komunala ali jih sploh niso) ?
- sedaj ločujemo (prispevamo k boljšemu okolju) !!??!!
- položnica pa je vedno večja !!!

A ne bi bilo pravilno, da če že ločujem bi lahko plačal manj. Če ne me pa bk če mi položnico večajo, zakaj bi potem moral ločevat ??

ahac ::

Jaz sem razmišljal, da se tako lahko zjutraj sprehodim po ulici, v vsako kanto vržem eno plastično steklenico in po tej logiki nikomur ne bodo odpeljali smeti.


Pa ne pozabit na kanto od župana!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

49106 ::

mr Vragec je izjavil:

Pri nas smo ponavadi ob takšnem ravnanju dobili obvestilo.
Vsekakor pa, če malo razmislimo po kmečko:
- pred ločevanjem odpadkov je odpadke ločeval kdo (komunala ali jih sploh niso) ?
- sedaj ločujemo (prispevamo k boljšemu okolju) !!??!!
- položnica pa je vedno večja !!!

A ne bi bilo pravilno, da če že ločujem bi lahko plačal manj. Če ne me pa bk če mi položnico večajo, zakaj bi potem moral ločevat ??


Banana republika. Ljudje opravljajo delo smetarjev in morajo zraven še več plačati.

dronyx ::

Tu je še en velik problem, ki sem ga že dolgo časa nazaj opisal na blogu (tule).

Namreč skupinske kante za plastiko so veliko premajhne za število prebivalcev in frekvenco odvoza, luknje pa so tudi premajhne, tako da lahko odpadek za odpadek mečeš v kanto, kot kakšni butalci! Če pa pripelješ plastiko v 50 literski plastični vreči in jo odložiš na ekološki otok, pa jo nihče od gospodov smetarjev niti ne povoha.

Ko enkrat smeti ločeno zbiraš, je to denar, ne več odpadek. Steklo, plastika, papir...vse to se da predelati in to so surovine. Zakaj potem moja položnica ni nič manjša, če po novem moram opravljati še njihovo delo?

Slišal sem, da nekdo v Ljubljani sam prazni eko zabojnike s papirjem in potem to naprej prodaja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Tear_DR0P ::

A ne bi bilo pravilno, da če že ločujem bi lahko plačal manj

sej jih plačuješ manj - naj kakšen mariborčan napiše koliko jih stane odvoz smeti, ker jih morajo vozit v Celje. Ne pozabit da smetišča nihče noče pri svoji bajti in so zato zelo redka in draga - če pa ne bomo ločevali, bodo še dražja
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

dronyx ::

Če gledam, koliko me stane odvoz smeti se strinjam, da ob vseh drugih položnicah to ni visok strošek. Ampak če pa že moram ločevati smeti, potem pa pričakujem, da lahko pripeljem na tak ekološki otok tudi večjo plastično vrečo enkrat na mesec (lahko je tudi standardizirana vreča od komunale) in ne da skozi deset cm veliko odprtino mečem vsak odpadek posebej!

Trenutno mi nihče ne preprečuje, da jaz vse odpadke lepo ne zapakiram v vrečo, naložim zadaj v avto in pustim vrečo nekje v sosednji občini, kjer še ne ločujejo odpadkov.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Gandalfar ::

Zakaj pa jih ne bi poklical, namesto da slepo ugibas o razlogih?

SkIDiver ::

dronyx je izjavil:


Slišal sem, da nekdo v Ljubljani sam prazni eko zabojnike s papirjem in potem to naprej prodaja!


Jaz pa videl na lastne oči. Prileti kombi, skočijo ven, odprejo zabojnik in nalagajo papir v kombi:)

Glede plačila položnice se pa strinjam. Ločujemo pa še dražje plačujemo, nekdo pa ima od tega zaslužek.

;-) ::

1 tono rabljenega papirja je 60EUR pol ma kr dober biznis če tk gledaš

dronyx ::

Gandalfar je izjavil:

Zakaj pa jih ne bi poklical, namesto da slepo ugibas o razlogih?

Sem jim poslal po elektronski pošti vprašanje in grožnjo, da ne bom poravnal položnice, ker storitev ni bila opravljena. Jaz menim, da bi moral dobiti vsaj kakšno obvestilo, zakaj smeti ne odpeljejo. Nenazadnje se počutim neumno, ko vozim v avtu smeti, ker je "ekološki otok" zapolnjen do vrha in ne vem, kdaj ga bodo naslednjič spraznili.

Zame bi bila tehnično ustrezna rešitev ta, da bi imele že individualne kante za odpadke možnost ločenega zbiranja (priložnost za inovatorje). Je pa to kratkoročno seveda povezano s stroški, ker sedanji smetarski avtomobili tega fjučerja ne podpirajo.

Recimo nekaj v tem smislu:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

SkIDiver ::

Si ne predstavljam koliko časa traja, da nabere tisto tono papirja. Koliko drži tisti plastični zabojnik za papir? Tono vsekakor ne, ker ne bi stal na tistih koleščkih.

Je pa vsekakor "zlata jama" kovinski kontejner za papir:)če ni prazen.

Poldi112 ::

49106 je izjavil:

mr Vragec je izjavil:

Pri nas smo ponavadi ob takšnem ravnanju dobili obvestilo.
Vsekakor pa, če malo razmislimo po kmečko:
- pred ločevanjem odpadkov je odpadke ločeval kdo (komunala ali jih sploh niso) ?
- sedaj ločujemo (prispevamo k boljšemu okolju) !!??!!
- položnica pa je vedno večja !!!

A ne bi bilo pravilno, da če že ločujem bi lahko plačal manj. Če ne me pa bk če mi položnico večajo, zakaj bi potem moral ločevat ??


Banana republika. Ljudje opravljajo delo smetarjev in morajo zraven še več plačati.


Ja, prihajamo v slabo družbo Avstrije, Švice, ... samih banana republik, in zapuščamo razvit svet Kitajske, JAR, ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dronyx ::

Po moje se ti bolj splača zbirati steklo, ker kg stekla je težje od kg železa. 58 EUR na tono je pa tudi solidna cena.

Okapi ::

Zakaj pa jih ne bi poklical, namesto da slepo ugibas o razlogih?
Ker se boji, da bo še kazen plačal>:D Vsaj tu pri nas v Lj. so nekaj grozili s kaznimi, če mečeš plastenke v navadne smeti.

O.

SkIDiver ::

Si nekaj zgrešil s tisto, da je kg stekla težji od kg železa:)

dronyx ::

Okapi je izjavil:

Ker se boji, da bo še kazen plačal>:D Vsaj tu pri nas v Lj. so nekaj grozili s kaznimi, če mečeš plastenke v navadne smeti

Nič se ne bojim, samo ni moj stil, da se moram še s smetmi ukvarjat. Jaz bi dosti raje videl, da lahko plačam "premium komunalni paket" (recimo 100 % več) in mi odvažajo lepo smeti po starem!

;-) ::

Meni negre v glavo kako lahko plačujemo čiščenje vode glede na porabljeno vodo, kaj pa tista voda ki jo spijem, ali odpeljem na vikend, ki izhlapi iz bazena... ?

Gandalfar ::

V vsakem primeru bi isto placal, bi bil pa pac strosek visji, ce bi ti tisto odstevali. Se vedno bi stroji isto delali.

;-) ::

Nemorejo računat nekaj za kar ne opravijo storitve, nemore mi računat čiščenje vode za 20 kubikov če je ne očistijo. Pol pa naj tebi sladoledar računa celo banjico sladoleda ker ga bo itak beg vrgo.

Gandalfar ::

Seveda ti lahko. Racuna ti povprecne stroske ciscenja outgoing vode, ki so izracunani na podlagi incoming vode. Pri tem se ve, da recimo izgine v povprecju 20% vode.

Hardstyle ::

Verjetno je mislil napisat nekaj v smislu, da prej najdeš kg stekla kot kg železa oz. papirja. Namreč smetnjaki za steklo so na teh otokih ponavadi popolnoma polni, tako da moraš steklenice razbit, če hočeš not spravit.

In zato se ti bolj splača "preprodajat" steklo.

joze67 ::

Kolikor poznam zadeve, je v Lj odvoz ločenih odpadkov "zastonj" oz. ga krije JP Snaga.

A ne bi bilo pravilno, da če že ločujem bi lahko plačal manj.

Stanovalci za svoje ločevanje dobijo ... manj splošnih odpadkov, in zato lahko zmanjšajo svoje črne/sive zbiralnike (kontejnerje) po številu in/ali prostornini in si tako zmanjšajo račun za odvoz.

Avenger ::

V resnici je najbrž tako, da profite pobašejo podjetja, ki imajo koncesijo za predelavo "smeti", cena odvoza pa ostaja na takem nivoju, kot da se odpadkov ne bi predelovalo (in se potem s časom viša), kar je čista balkanska logika.

Ne morem pa reči kakšne so dejanske možnosti zaslužka, ker je drugorazredne post-consumer plastike naprimer kar veliko, cene so pa razmeroma zelo nizke. Tudi če je predelovalec te odpadke dobil zastonj, je moral plačat prevoz, delavce, stroje, elektriko, prostor, skladišče, itd.

No, pri nas smo se s komunalo tko zmenil, da nimamo kante in torej nič ne plačujemo, pač pa smeti vsake toliko sami peljemo na odpad. Kar je pa bioloških odpadkov gre v kompost in je mir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

49106 ::

Poldi: Živeti v razviti državi pomeni nategnjen z vseh strani?

dronyx je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ker se boji, da bo še kazen plačal>:D Vsaj tu pri nas v Lj. so nekaj grozili s kaznimi, če mečeš plastenke v navadne smeti

Nič se ne bojim, samo ni moj stil, da se moram še s smetmi ukvarjat. Jaz bi dosti raje videl, da lahko plačam "premium komunalni paket" (recimo 100 % več) in mi odvažajo lepo smeti po starem!


Mislim da že sedaj plačaš ceno premium paketa.

bluefish ::

Zame bi bila tehnično ustrezna rešitev ta, da bi imele že individualne kante za odpadke možnost ločenega zbiranja (priložnost za inovatorje). Je pa to kratkoročno seveda povezano s stroški, ker sedanji smetarski avtomobili tega fjučerja ne podpirajo.
Problem ni toliko v stroških in podobnem, temveč v samem volumnu, ki ga imajo tovornjaki na voljo.

dronyx ::

Naj povem še to, da jaz v kapitalizmu ne verjamem v nek altruizem in sem prepričan, da vse naše početje poganja nek ekonomski interes. In to velja tako za "globalno segrevanje" (knjige in študije gredo dobro v promet), kot tudi "ekologijo" oziroma komunalo.

20 let nazaj smo imeli eno črno kanto za smeti, kamor smo zmetali vse, od bioloških kuhinjskih odpadkov, do starih baterij.

Potem so uvedli zelene kante za bio odpadke, ker je pač nekdo ugotovil, da se da to elegantno predelati v gnojilo in v bistvu ne gre za odpadke. Korak naprej od tega bi bil, da bi posebaj še ločevali ostanke hrane, ki bi jo porabili za krmo prašičev (včasih so kmetje hodili v menze po ostanke hrane in mislim, da so to celo plačevali).

Sedaj je ta komunalni lobij poštudiral, da lahko sortiranje "surovin" prevalijo na odjemalce storitev in nato smo v bistvu vsi postali na nek način zaposleni v komunalnih podjetjih. Samo to niso potem več odpadki izpred 20 let, ampak surovina, ki ima na trgu lepo določeno tržno ceno!

Kaj pa položnice?

Ja tu je pa ta komunalni lobij tudi poštudiral, da smo ljudje taki cepci, da natege nismo poštudirali in nam veselo dražijo komunalne storitve, kot da se zadnjih 20 let ni spremenilo nič!

Kako ta posel dejansko zaudarja do neba pa kaže tudi dejstvo, DA SE S SMETMI UKVARJA (med drugim tudi) ITALIJANSKA MAFIJA. Mafija pa se nikdar ne ukvarja z rečmi, ki niso visoko dobičkonosne! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

k4vz0024 ::

Ekološki demagogiji ni videti konca.....Ekologija kot hudo donosna panoga....>:D

vorantz ::

One man's garbage is another man's gold! :D

Bananovec ::

dronyx je izjavil:


Potem so uvedli zelene kante za bio odpadke, ker je pač nekdo ugotovil, da se da to elegantno predelati v gnojilo in v bistvu ne gre za odpadke. Korak naprej od tega bi bil, da bi posebaj še ločevali ostanke hrane, ki bi jo porabili za krmo prašičev (včasih so kmetje hodili v menze po ostanke hrane in mislim, da so to celo plačevali).

Se hecaš?

SkIDiver ::

Če se heca glede odpadkov iz raznih menz? Se ne heca. Lahko potrdim iz prve roke;) Zato je danes potrebno vse odpadke iz menz, restavracij, ... itd oddat za to pristojnim podjetjem za ravnanje s takimi odpadki.

Bananovec ::

O prvem delu sem prepričan, mislil pa sem na ta del:
Korak naprej od tega bi bil, da bi posebaj še ločevali ostanke hrane, ki bi jo porabili za krmo prašičev

SkIDiver ::

O tem delu se pa tudi jaz vprašam kam gredo potem ti ostanki, ko jih prevzame ustrezno podjetje.

dronyx ::

Bananovec je izjavil:

O prvem delu sem prepričan, mislil pa sem na ta del:
Korak naprej od tega bi bil, da bi posebaj še ločevali ostanke hrane, ki bi jo porabili za krmo prašičev

Nič se ne hecam. Vzemi kalkulator v roke in izračunaj, koliko prašičev lahko nakrmiš samo iz ostankov hrane vseh gospodinjstev v tej državi! Za vsakega živega slovenca lahko tako samo iz ostankov hrane zredimo vsaj še polovico prašiča. Eko guruji me lahko imajo za mesijo.

In če se še enkrat vrnem 20 ali 30 let nazaj se spomnim, da smo takrat imeli povratne steklenice za jupi, deit, radensko, coca colo...Danes je vse to zamenjala plastika? Zakaj, če pa je praktično na vsakem koraku nek ozaveščen eko terorist, ki "kao" razume pomen ravnanja z odpadki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Bananovec ::

Nakrmiš že, ampak kaj bo kasneje iz njih?
Govorim o tem, da takšna krma ni primerna prašiče. Edino, če hočeš meso pete klase pa še tedaj so prevelike izgube.

Glede embalaže, ki se jo da reciklirati je tako. Če bi za vrnjeno embalažo kaj plačali, bi bilo takšno recikliranje bolj množično.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Bananovec je izjavil:

Nakrmiš že, ampak kaj bo kasneje iz njih?
Govorim o tem, da takšna krma ni primerna prašiče. Edino, če hočeš meso pete klase pa še tedaj so prevelike izgube.

Ne vem no. Se že dolgo nisem ukvarjal s prašiči. Samo včasih smo hodili h kmetu po mleko (ki je bilo dražje kot v trgovini, čeprav smo kupovali na črno) in oni so krmili prašiče z gospodinjskimi ostanki hrane. Prašiči se mi niso zdeli shirani, zrezkom in klobasam pa tudi ni nič manjkalo. Po moje so te "klase" tudi neka komercialna natega, podobno kot eko pridelava hrane, kjer potem ponoči na skrivaj škropijo in gnojijo z umetniki gnojili. Naivnih ljudi imaš danes kolikor hočeš.

Eno mojo znanko so celo prepričali, da konjske klobase preprečujejo raka in sedaj cele dneve je krušičeve žrebičke. :D

Včasih mi je bilo to smešno, danes pa samo še študiram, kje se da ljudi nategniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Avenger ::

Koga briga kaj bo iz njih če je pa poceni? Se spomniš krmljenja s kostno moko? Nehalo se je zaradi zelo očitnega suma,d a povzroča bolezen. Vse kar vidiš okoli sebe je čista ekonomija, ker NEKDO vedno najde cenejšio način proizvodnje nečesa s tem da odpišejo kvaliteto, ostali pa so potem, če hočejo preživeti, prisiljeni prevzeti podoben sistem. Ampak da ne bomo še kam zašli...

Ja, ekologija je ekonomska veja, ki so jo vgojili eko hipiji, cepiče nanjo so pa potaknili pretkani ekonomisti, ki zdaj pobirajo sadeže, ljudje pa jih imajo za blažene, ker delajo nekaj za korist sveta, ki ga puščamo otrokom...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

dronyx ::

Ha!? Ne morem verjet. Sedaj sem prebral, da baje po novem komunala pri nas odvaža smeti samo enkrat na 14 dni in ne vsak teden, tako da je možno, da sem jaz izbral ravno napačen teden.

Takole pa izgledajo po novem naši "ekološki otoki"! :D


Pa pol leta nazaj sem jim izračunal, da so te kante mnogo premajhne, glede na število prebivalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Bananovec ::

Pri nas pa že takorekoč vso moje življenje odvažajo smeti na 14 dni in je treba paziti, da se kanta ne zapolni že takoj prvi teden. Nekaj papirja in kartona skurimo, nekaj plastike in pločevine pa tako ali tako odvržemo na otok.
Je pa tudi pri nas štala, saj nekateri res en vedo kam naj odvržejo smeti in je zato včasih kar dosti stvari pomešanih.

dronyx ::

Že samo če sešteješ volumen 300 kant za smeti (recimo da toliko povprečno pride na en otok gospodinjstev) in primerjaš to z volumnom enega ekološkega otoka je tudi tistemu, ki je končal večerno osnovno šolo jasno, da enačba ne pije vode, saj je ta ekološki otok nekaj 10 krat premajhen, da bi "požrl" razliko smeti enega tedna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

opeter ::

Pri nas odvažajo vsak prvi teden zeleno kanto, vsak drugi teden pa črno (skratka na 14 dni).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

Ločevanja odpadkov bi se morali lotiti tako kot na Hrvaškem. Plastenke in pločevinke lepo sam pripelješ in dobiš za vsako nekaj centov. Potem bi vsak sam točno vedel, koliko se mu to splača.

O.

Limit-sky ::

Okapi je izjavil:

Ločevanja odpadkov bi se morali lotiti tako kot na Hrvaškem. Plastenke in pločevinke lepo sam pripelješ in dobiš za vsako nekaj centov. Potem bi vsak sam točno vedel, koliko se mu to splača.

O.

A bi to uvedel samo za državljane Slovenije ali za vse?
Kako bi pa preprečil "uvažanje" plastenk iz Avstrije? Če bi bila Hrvaška v Šengenu, bi naši prevozniki smetarskih vozil zavili malo na Hrvaško stran, prodali "plastenke" in se vrnili s praznim tovornjakom. Super rešitev je tole. Lahko bi imeli manj odpadkov, pa še zaslužili bi. Zdaj pa si zamisli avstrijske voznike smetarskih vozil ob slovenski meji.

fosil ::

Ločevanja odpadkov bi se morali lotiti tako kot na Hrvaškem. Plastenke in pločevinke lepo sam pripelješ in dobiš za vsako nekaj centov. Potem bi vsak sam točno vedel, koliko se mu to splača.

To idejo je po prvotnem navdušenju opustil tudi trenutni minister za okolje, ker se je izkazalo da zadeva ni tako fina kot se zdi. Imajo cel kup problemov s tem in tako hrvatje zberejo manjši delež plastenk, glede na prodane, kakor v sloveniji.
Tako je!

Okapi ::

A bi to uvedel samo za državljane Slovenije ali za vse?
Hrvati imajo za vse in varčni Gorenjci gredo na morje s polnim prtljažnikom prazne embalaže;)

Da ne bi kdo pretiraval, je pa omejitev, koliko robe lahko naenkrat pripelješ.

in tako hrvatje zberejo manjši delež plastenk, glede na prodane, kakor v sloveniji.
In kaj ima to veze?

Pomembno je, ali Hrvati zberejo več kot bi, če bi imeli naš sistem (oziroma kot so jih pred uvedbo sedanjega sistema).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

KandazaR ::

Meni negre v glavo kako lahko plačujemo čiščenje vode glede na porabljeno vodo, kaj pa tista voda ki jo spijem, ali odpeljem na vikend, ki izhlapi iz bazena... ?


Pri predmetu kanalizacije nam je prof. povedal, da je študija pokazala, da je v bistvu tudi v realnosti razmerje 1:1 (kolikor vode porabiš jo gre v kanalizacijo). To pa zato ker moramo štet tudi tekočino iz hrane, pijač...

Manu ::

Avenger je izjavil:

Koga briga kaj bo iz njih če je pa poceni? Se spomniš krmljenja s kostno moko? Nehalo se je zaradi zelo očitnega suma,d a povzroča bolezen. Vse kar vidiš okoli sebe je čista ekonomija, ker NEKDO vedno najde cenejšio način proizvodnje nečesa s tem da odpišejo kvaliteto, ostali pa so potem, če hočejo preživeti, prisiljeni prevzeti podoben sistem. Ampak da ne bomo še kam zašli...

Ja, ekologija je ekonomska veja, ki so jo vgojili eko hipiji, cepiče nanjo so pa potaknili pretkani ekonomisti, ki zdaj pobirajo sadeže, ljudje pa jih imajo za blažene, ker delajo nekaj za korist sveta, ki ga puščamo otrokom...

Ekologija je bila prvotno mišljena kot resnična skrb za okolje. Ampak jo je ekonomija prilagodila za svoje namene.

Ekonomija je zelo prilagodljiva in vsako stvar obrne v svoj prid. Tako so poskusili uvesti trgovanje z onesnaževanjem (kako se že temu reče?)v EU. Kupiš pravico, da lahko onesnažuješ itd...

Vsako dobro idejo se lahko obrne v služenje denarja.

AngelOfDeath ::

Tear_DR0P je izjavil:

A ne bi bilo pravilno, da če že ločujem bi lahko plačal manj

sej jih plačuješ manj - naj kakšen mariborčan napiše koliko jih stane odvoz smeti, ker jih morajo vozit v Celje. Ne pozabit da smetišča nihče noče pri svoji bajti in so zato zelo redka in draga - če pa ne bomo ločevali, bodo še dražja



Ne vem če tole tvoje drži da MB smeti vozijo v Celje. Skoraj vsaki dan vidim te tovornjake, ko pridno vozijo v Lenart...
edit: Slovnica

Poldi112 ::

>Poldi: Živeti v razviti državi pomeni nategnjen z vseh strani?

Lepo in čisto okolje ni zastonj. Oglasil sem se pa, ker me je pa zmotilo povsem zmotno razumevanje termina banana republika.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlaganje smeti v tuj zabojnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13222978 (1419) NEGAN DEAD
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629470 (5275) starfotr
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
3911035 (9778) ...:TOMI:...
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321381 (16985) Mare2
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17733805 (30306) mikic007

Več podobnih tem