» »

E-R model

E-R model

black ice ::

Pri izdelovanju E-R modela sem naletel na nekaj težav. Spodaj je besedilo in trenutno izdelani E-R model.
V občini želijo spremljati kulturne, športne in zabavne prireditve. V ta namen imajo ustanovljeno službo, ki spremlja aktivnosti raznih društev, kino podjetja, gledališča, narodnega doma in ostalih. Vsaka prireditev se nekje odvija in jo organizira nek subjekt. Ima tudi trajanje. Nekatere prireditve so tudi večdnevne. Znotraj posamezne prireditve je lahko več dogodkov (Festival Lent ima vsak dan več dogodko, npr. nastop na glavnem odru, nastop na Jurčkovem odru). O prireditvi vodijo tudi podatke o ceni vstopnice (če obstaja), kje se vstopnica kupi in kakšne so cene v predprodaji. Določene prireditve imajo tudi več vrst vstopnic (npr. gledališče – parter, loža, stojišče) z različnimi cenami.

 E-R model

E-R model



Težave mi predstavljajo opcijske in obvezne relacije. Recimo služba mora obvezno spremljati najmanj eno društvo/podjetje, drugače bi bila nepotrebna. Podjetje/društvo lahko ali pa tudi ne organizira neko prireditev. Če že imamo neko prireditev, mora obvezno biti nek (najmanj en) dogodek. Vstopnice lahko so, lahko jih pa tudi ni (torej ni vstopnine).
Sklepam pravilno? Zdi se mi, kot da bi nekaj manjkalo. So opcijske in obvezne relacije pravilno usmerjene ali bi morale biti obratno? Je lahko relacija na obeh straneh opcijska? V katerih primerih?

Hvala za pomoč.

black ice ::

Ni nikogar, ki bi vedel odgovore na zgornja vprašanja?

mgermo ::

Po moji logiki tako kot je služba, ki spremlja društva brez le teh nepotrebna, tako je tudi društvo brez dogodkov nepotrebno, zato bi števnost dal na 1 ali več.

black ice ::

Torej samo izbrišem opcijsko relacijo med prireditvijo in društvom? Ostalo je v redu?

mgermo ::

Naj še kdo komentira, ampak drugače se mi zdi uredu.

black ice ::

Kul, hvala.
Kako bi ta E-R model pretvoril v relacijski podatkovni model? Dodam tuje ključe kjer je potrebno in izbrišem relacije?

zavajon ::

Relacije ostanejo tudi v podatkovnem modelu. Tam, kjer imaš many-to-many relacijo, boš moral narediti dodatno tabelo s ključi obeh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SQL developer

Oddelek: Šola
81452 (1030) HotBurek
»

Kdo dobi več, Sazas ali nastopajoči? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19236599 (29121) Meizu
»

Podatkovne baze - Normalizacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
156133 (4839) petzup
»

Naj bi SAZAS nezakonito prisluškoval in sledil direktorju UIL?

Oddelek: Novice / Zasebnost
4012840 (10852) poweroff
»

Skupaj proti dolgčasu :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10629085 (21371) Damjan Jagar

Več podobnih tem