» »

Ozadje map v windowsih.

Ozadje map v windowsih.

mayhem ::

Pozdrav..


Zanima me ali je možno ozadja vseh map pri Windows 7 narediti drugačno barvo, da ni ta bela, ker me malo preveč moti, še posebaj zvečer.
Imam velik monitor pa mi kar tolče ta svetloba .

Pri windows XP sem si naštimal malo bolj na sivo ampak tukaj tega sedaj ni je kakšna druga rešitev ali kaj podobnega glede tega problema?

Hvala vnaprej.
Lep pozdrav.....

TheRiddle ::

Poskusi z Windows 7 manager, ali pa enostavno zvečer zmanjšaj svetilnost in kontrast na monitorju.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

TheRiddle ::

Ali pa tole.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

mayhem ::

Probal bom še ta Windows 7 manager, drugi link sem pa že probal, deluje ampak moram to za vsako mapo posebaj delati tako, da ne pride v poštev.
Če naredim novo mapo moram spet s tem programom delati ozadje ubistvu tisti wallpaper.

Tako,da bom pogledal še W7 maneger.

Tudi W7 manager ne naredi tega nažalost.

Nič nisem še poštudiral zgleda da se ne da !!!
Lep pozdrav.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayhem ()

Cold1 ::

Desni klik na Namizje > Prilagodi > Barva okna > Dodatne nastavitve videza... > Element "Okno" si nastavi na temnejšo barvo.

mayhem ::

Hm sem probal ampak ne deluje, edina sprememba je v google vrstici , da ni bela, ko sem to probal vse ostalo je isto.
Imam windows 7 ultimate.

Čudno....

Kaka druga varijanta ???
Lep pozdrav.....

gendale ::

mogoče je to rahlo offtopic, ampak vseeno - poskusi si namestit program f.lux ( http://stereopsis.com/flux/ ), ki ti glede na čas prilagaja temperaturo barv na zaslonu

sicer to ni točno to kar hočeš, ampak ponoči naredi gledanje na zaslon bolj prijetno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

mayhem ::

Sem probal to ni to, ker me moti pri obdelovanju slik, saj s tem naredi nenaravno barvo za kako delo glede slik itd...

SO ga pa usrali, da se ne, da to spremenit ali kaj ???
Lep pozdrav.....

Cold1 ::

Hm sem probal ampak ne deluje, edina sprememba je v google vrstici , da ni bela, ko sem to probal vse ostalo je isto.

Ja, sem si pogledal, in izkaže se, da nekateri programi nastavitev barve pridobijo iz teme (to je to kar sem ti svetoval in si si nastavil), nekateri pa iz datoteke v kateri je shranjen vizualni stil Oken (Aero.msstyles).

Tako, recimo, Beležnica obarva ozadje v izbrano barvo, Raziskovalec pa ne.


Možnosti, ki jih imaš, so:

a) Ugasneš izrisovanje Okenskega vizualnega sloga (meni Start > Skrbniška orodja > Services > zaustavi in onemogoči storitev Themes); Okna se bodo obarvala v skladu s trenutno temo, vendar pa bodo brez vizualnega sloga pač izgledala kot stari Win2000.

b) Na Deviant Artu si v odseku z vizualnimi slogi za Okna 7 (Deviant Art > Customization > Skins & Themes > Windows 7 Utilities) poiščeš slog, ki ima temno ozadje in ti je všeč.
(Za uporabo drugačnih slogov boš potreboval storitev UxStyle - www.uxstyle.com)

c) Ali pa si kar sam popraviš okenski slog Aero (najbolj kompleksna opcija), na voljo sta ta dva programa:
Stardock Skin Studio
Win7 Style Builder

mayhem ::

Malo sem se pozanimal in ugotovil slednje.
Windows Vista/7 ne omogočata spreminjana Explorer background barve. XP-ji so to omogočali.

Delna rešitev je sicer tole, kot je že opisal ampak to ni to.

Right click the Desktop select Personalize
Select Windows Colors
Select the Advanced Appearance Settings... link
In the Dropdown List select Window.

To sicer spremeni barvo ozadja nekaterih programov (npr. beležka, Word...) ne pa tudi Explorerja.
Mene konkretno zanima spreminjanje parametrov v binarni datoteki aero.msstyles. Tukaj je namreč definirana barva ozadja Explorerja. Mogoče obstaja kakšen program, ki to sheka, sam jaz ga nisem našel.

Glede ostalih programov, kateri delajo to možnost pa nisem , kaj preveč navdušen nad njimi, ker delujejo v ozadju.

Bom probal, še zgoraj opisan post vendar tudi to mi nebo prav, ker mi spremeni celotno zadevo ne samo ozadja map.
Če slučajno še gdo, kaj zasledi naj prosim napiše kako se to reši vendar se žal po moje ne, da narediti.

Thx...
Lep pozdrav.....

ST-777 ::

mayhem je izjavil:

Zanima me ali je možno ozadja vseh map pri Windows 7 narediti drugačno barvo, da ni ta bela, ker me malo preveč moti, še posebaj zvečer. Imam velik monitor pa mi kar tolče ta svetloba .

@mayhem, premočna svetloba lahko zelo škodi očem, ta problem sem rešil z nastavitvijo grafične kartice. Imam Nvidia grafično in v njeni nadzorni plošči spreminjam svetlost z nastavitvijo Gama. Kliknem na ikono Nvidia, ki je v opravilni vrstici, novo nastavitev pa izvedem v nekaj sekundah. Svetlejša podlaga je za filme in TV, temnejša za besedila.

Če te moti bela podlaga v Raziskovalcu, uporabi Power desk, kjer lahko nastaviš barvo. Okrnjena verzija Power deska je brezplačna in povsem zadostuje za večino opravil, pa še ikone v Power desku lahko poljubno namestiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trendi grafičnih vmesnikov

Oddelek: Operacijski sistemi
101279 (876) opeter
»

Aero, barva aktivnega okna

Oddelek: Operacijski sistemi
8932 (799) MrStein
»

Ubuntu podobo na ogled postavi

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3710038 (7659) wooted
»

Star Slo-tech:varčnejši?

Oddelek: Loža
211700 (1006) Pyr0Beast
»

Novi Slo-Tech: meni zelo všeč! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
68744058 (25924) Ziga Dolhar

Več podobnih tem