» »

počasen internet

počasen internet

zerdoner ::

Zdravo

Imam eno težavo in sicer z počasnim netom. Na stacionarnem compu mi dosega hitrost neta po speedtestu samo nekje 5-6mb...medtem ko pa mi na prenostniku dosega normalno hitrost, ki jo imam in sicer 10mb. Oba compa sta povezana brezžično na router. Na ponudniku so mi rekli, da stacionarni comp blokira ping in da zaradi tega ne dosega hitrosti 10mb...pa me zanima kakšna je rešitev oz kaj bi lahko blokiralo ping. Na obeh compih imam isti operacijski sistem in sicer win7. Ali je lahko težava v wifi usb klučku, ki ga imam na stacinarcu. premišljeval sem že, da bi mogoče kupil wifi kluč malo boljše blagovne znamke, ker sedaj imam nekega najbolj poceni notri (Tenda)...

Hvala za pomoč

LP, Mitja

hojnikb ::

kak blokada pinga neki ...
Ti lepo nastavi en prost kanal na routerju, da ne bo kak sosedov wifi notu tvojga in poglej kak signal maš na tem kompu, da dela tak počasi..
#brezpodpisa

zerdoner ::

Signal je pri obeh računalnikih poln saj je router blizu(4m). Sam če bi sosedovi wifiji kaj motli bi se to verjetno poznalo na obeh compih in ne samo na enem.

hojnikb ::

Zakaj pa poten stacionarca ne prklopiš preko Lana ??
#brezpodpisa

zerdoner ::

ker sta na drugem koncu sobe in bi blo otrebno kable vlečt...to mi pa ni

hojnikb ::

Da nimaš slučajno tist počasn kluček na b only načinu oz ne podpira sploh g ali n standarda ..
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548345 (536) Lonsarg
»

Problem domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
11991 (818) ABX
»

WinXp share internet-obup

Oddelek: Omrežja in internet
351932 (1418) boštjan
»

mreža res ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
101045 (945) ferdo
»

hub,2pc,adsl:ok,mreže pa ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
11845 (664) pezo

Več podobnih tem