» »

mreža res ne dela

mreža res ne dela

blue96 ::

na računalnikih sem že kar nekajkrat uspešno postavil kakšno windows omrežje, ampak danes pa po 3 urah nič od nič, delal pa sem enako kot vedno pred tem, ko je tudi delovalo.
gre za 2 compa, adsl internet, hub.
comp1 192.168.0.10
comp2 192.168.0.11
username=username
povsod 255.255.255.0 subnetmask, domene ni, workgroup je povsod enak (hisa)
comp1 vidi in uspešno pinga comp2, ga vidi tudi v mreži, vendar do njega ne more dostopati, ker naj ne bi imel za to pravice.
comp2 compa1 ne more niti pingati, niti ga ne vidi v mreži. mreža je bila posavljena in podrta v 3 urah vsaj 15x in nič, vedno enako.
pri zamenjavi kablov je situacija enaka, torej kabli delajo.
na obeh računalnikih tudi dela siolov adsl, tako da kabli ne morejo biti vzrok.
ko sem preverjal že vse nastavitve in možnosti sem opazil tole: comp2 sebe pinga normalno, compa1 pa ne in ga v mreži ne vidi.
comp1 sebe pinga normalno, normalno pinga tudi comp2, vidi ga v mreži, vendar do njega ne more dostopati, ker naj ne bi imel pravice.
COMP1 V MREŽI VIDI TUDI SEBE, VIDI SHARED FOLDER, VENDAR DO NJE NE MORE DOSTOPATI, KER NAJ NE BI IMEL DOSTOPA (ista zgodba kot če gre dostopati na comp2).
naj ponovim, uporabniški imeni sta enaki, subnetmask je enak, domene ni, workgroup je enak, firewallov ni, tudi softverskih ne, gesel ni! kabli so ok.
kako stvar spraviti v pogon?
lahko prilepim tudi kaj screenshotov, vendar sem vse že napisal, in 100% nisem kje naredil kakšne napake pri kakšnih ip-jih ali kaj podobnega. hvala!
.

nicjasno ::

Probaj se dodat ipx/spx protokol.

blue96 ::

vseeno bi morala obstajati druga pot, saj te windows mreže so mi že delovale mnogokrat pred tem. a, še dodam, winxp je na obeh compih.
.

ERGY ::

Pa zakaj ni recimo Internet>router>1.,2. racunalnik ???

blue96 ::

je adsl-hub-comp1, comp2
.

ferdo ::

je hardwer fuč? ali si pa ti nekaj v softweru zaštriku:\

če je pa kabel testeran in 101% dela, preglej še kakšno vtičnico v steni...meni se je zgodilo, da ni bilo dobrega stika v vtičnici "UTP kabli so hudič" .
3dni sem študeru kaj je narobe. 2x windowse sformateru in preklel:D
serviser, ki mi je monteru net, se je 2ure zejbavu z vtičnco.... pa je delu z profesionalnim orodjem:D kaj nej rečem. muči se dalje. sej ti bo ratalo.

pa še nekej: mogoče maš ti težavo mreže v tem, da oba comp. hočeta bit šefa, pa se nerazumeta, in se grdo gledata. A hub dela? mogoče je pa HUB jabolko spora.

Smatram, da obvladaš postavlanje mreže, ker ti je že ratalo, sigurno se smeješ mojim predlogom, ampak ko sem jzt postavlu mreže, so se dogajale abnormalne stvari;(( tko da ne to vzet za slabo. Ko neki ne štima, se najprej hardwer stestira. potem greš pa naprej.
Če pa še pol negre0:) ... pogledaš vtičnico:D "moj predlog"

imaš QoS packet scheduler?

instalerej Sygate home network software

to je vse kar mi ta moment pade na pamet, da ti kako pomagam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

blue96 ::

ja, mrežo sem že postavil kar nekajkrat, in še na starejših winsih je vseskupaj delovalo, pa tusi na xp jih je delalo normalno. kabli in ves hardware je isti.
sem poskušal naprej možnosti. potem sem se odločil, da je comp1 dominanten, torej šef, compu 2 pa zbrisal internetno povezavo. po vspostavitvi mreže na compu1, ta še vedno ni mogel dostopati do svojih shared map, ping do compa2 je deloval, v mreži ga je prepoznal, do share na compu2 pa ni mogel, ker naj ne bi imel dostopa.
comp2 ni mogel pingati compa1, v mreži ga ni videl. spreminjal sem še ip-je, subnetmask in vse skupaj pa nič. po restartu se na compu 2 pokaže povezava, ki je na compu1 sharana (comp2 jo začasno sploh nima). in internetna povezava dela, ping na mašino 1 pa še vedno ne. potemtakem je hub ok, kabli so ok, hardware pa tudi dela. zdej dostopam na s-t iz compa2, ki dostopa na internet preko mreže, preko povezave, ki je na compu1. moram dobiti tole sygateovo stvar, ker vse skupaj mi je že res vzelo ure časa danes.
qos je nameščen. a si kdo zna razlagati, kako lahko connection sharing dela, mreža pa ne?
.

blue96 ::

zadnje stanje:
sygate ni nič spremenil, sem poskusil trial.
comp1 pinga comp2, v mreži ga ne vidi
comp2 pinga comp1, v mreži ga vidi in iz njegovih sharanih map lahko bere

manjka samo še to, da bi comp1 v mreži videl comp2! kaj idej?
.

ferdo ::

kaj maš ti to?
BNC ali UTP ????

V primeru, če imaš BNC bi jzt na tvojem mestu preveril TERMINATORJE, to so tisti 50ohmski upori na vsakem koncu mreže.mogoče j eto problem.

ČE pa imaš UTP, te pa neki zejbava, mi p ane pride na pamet kaj...

PS: to se je meni dogajalo "neki podobnega", ko sem imel BNC"koaksialn kabel, in 1x sm vidu compjutr, drugič spet ne... kabli slabo spojeni, to je biu vzrok.

PPS: če comp1 ne vidi comp2, si mogoče narobne nastavitve nastavu v XPjih, ko izbera, dostop oz lastnost računalnika.
comp1 pomoje ne vidi comp2 zato, ker imata isto nastavitev dodeljevanja internetne povezave.
comp1: računalnik, preko katerega dostopajo tudi drugi računalniki
comp2: računalni s katerim dostopamo preko drugega računalnina v internet omrežje

COMP1 je ŠEF in posrednik
comp2 je samo USER

te vloge morajo biti točno določene, čene lahko pride do zmešnjav ali pa spljoh ne dela.



tako mrežo mam jzt doma z bratom, in je čist na EASY. ČE imaš do sedaj te moje predloge izpolnjene, potem ti neznam več pomagat, moral bi videt, lahko je samo še dodeljevanje IPnaslova problem, to moreš tudi pravilno vpisat.
Jzt mam statični IP, ta IP more met vpisan šef,SERVER bilko kako boš poimenoval ta računalnik. Moj primer je najbrš enostavnejši od tvojega, pa vseeno. čudno mi je to. more delat, če je hardware OK. sej software mamo isti! tko da si ti ko si nastavli IP in določene adrese nekej seštrudlu.pejdi od začetka, najprej poštimej comp1. potem pa poštimej comp2 oz. interno mrežo, šele potem dost na internet preko te mreže.
IP v internet je samo eden. IP v lokalni mreži sta pa dva, ker maš dva compjutra.

malo predolgo pišem, pa je čist zmedeno...kaj čm žž:D

probi še IPje nastavit, najbrš je tuki kakšna greška.

LP

blue96 ::

mam utp.
zdej sem naredil na pol, mam dovolj.
comp1 ne vidi compa2 in ne more dostopati do njega, pinga ga uspešno
comp2 vidi comp1, dostopa na comp1 in ga pinga
ics ne dela, ampak tukaj to nima veze.
za izmenjavo datotek pa gre potem postopek po tem kopitu:
comp1 da file1 f svoj share, ki ga comp2 vidi.
comp2 da file2 v share compa1, ki je na compu1, tako da ima comp1 dostop.
ob ponovnem dvojnem installu winsev bo verjetno drugače :=)
.

ferdo ::

čudno..

dej, če rešiš ta problem, povej kako ti je ratalo.

LP
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežna povezava bre routerja, hub-a ali swich-a!

Oddelek: Omrežja in internet
141445 (1256) Lincolin
»

switch ali router

Oddelek: Kaj kupiti
121712 (1402) mcrastur
»

Mreža v eno smer dela počasi, v drugo sploh ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
8854 (744) BigWhale
»

Kako dial-up server?

Oddelek: Omrežja in internet
71193 (972) Gh0st
»

Povezava dveh compov > HELP!

Oddelek: Pomoč in nasveti
261053 (752) bastadu

Več podobnih tem