» »

hub,2pc,adsl:ok,mreže pa ni

hub,2pc,adsl:ok,mreže pa ni

pezo ::

:\ kupu sem hub , prklopu oba compa in adsl . Na obeh je XP Pro in se lepo conektata na internet.Ko pa hočem pogledat v mrežo pa ne gre. Narejena je s čarovnikom , po predpisih in ko daš show all computers, nekaj časa melje potem pa vrže ven da ne more do xy(ime skupine) ker najbrž nimam dostopa in naj se zmenim z adminom. Isto to pove na obeh compih. Kaj bi bilo narobe??

l-note ::

Oba compa morta met ISTO ime skupine in DRUGAČNO lastno ime. Drgač pa a si kliknu kakšno mapco z desno tipko in dal share - skupna raba?

pezo ::

:D vse to je tk ko more bit

moby-dick ::

Win XP nimajo v originalu NetBEUI protokola zato ga moraš dodati (imaš ga na cd-ju od XP) v mapi x:\valueadd\msft\net\netbeui\
Hear me out...

blue96 ::

v mojem primeru je problem identičen, nerešen, ampak na 3 compih, ampak eden ne uporablja neta. je delal 2 tedna, pol pa je vse slo po svoje nekam...
.

pezo ::

:| zaka pa zdej NETBEUI?
sej mam TCP/IP

OldSkul ::

NETBEUI je nujno potreben če češ kaj prenašat po mreži!!!!!!
Hitro si ga inštaliraj in lahko boš užival!

SasoS ::

Tudi brez NETBEUIja dela vse kot je treba...itak je to zelo star in primitiven protokol...

primozetoo ::

Nikoli se nisem instaliral NETBEUI pa mi dela omrezje kot po maslu!8-) samo TCP/IP instaliras pa dela popolnoma vse :D

Duhec ::

Pezo, gotovo imaš vklopljen kakšen firewall (Zone alarm itd.) kjer moraš v nastavitvah navesti ostale IP naslove, da jih PC, ki ima firewall , vidi in omogoči konekt.

matic ::

Pezo: prvo poglej ce sta v istem subnet masku.. potem preveri kater ip ima vsak racunalnik in probaj iz enega racunala pinga drugega. Saj ves kako!? (Start-Run-cmd-ping xxx.xxx.xxx.xxx)
Pa sporoci dalje..

Nisem ravno strucko za mreze se ampak nekaj lastnih izkusenj pa imam..
Verjetno sta oba racunalnika v subnet maski 255.255.0.0 in windowsi imaj pri tem precej problemov.. Mislim da ADSLu sploh ni vazno kje je ampak probaj vpisat latne ipje in maske:
192.168.0.1 - prvi racunalnik
192.168.0.2 - drugi racunalnik
in oba v sunet maski 255.255.255.0
Potem pa ju se magari resetiraj in probaj zadevo.

NetBEUI pa ne rabis! Ce ga pa ze hoces pa gres v lastnsti mrezne in dodas protokol pa ti bo ze sam reku za CD..

pezo ::

:) No zdaj pa dela. Prvo sem šel po korakih, potem ko mi je pa zmanjkalo živcev za resetiranje
sem pa naenkrat upošteval vse nasvete-tudi NETBEUI. In zdaj dela. hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289386 (6322) bastadu
»

3 računalniki v mreži, deluje , vendar pooocasi

Oddelek: Operacijski sistemi
10936 (793) urban
»

mreza v win98SE NE DELA da se ubijem pa se comp na smetisce vrzem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131365 (1103) DamoskinoS
»

DOMAČE OMREŽJE DVEH RAČUNALNIKOV

Oddelek: Pomoč in nasveti
71033 (917) Mercier
»

Ne dela pa ze 7 dni se ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
141301 (1147) McClane

Več podobnih tem