» »

Mnenja o Oknih 8

Mnenja o Oknih 8

««
3 / 27
»»

Netrunner ::

namestil sem si ta win8 v virtual box in .. mah... saj za tablice zna bi kul .. za htpc tudi .. za delo pa ta vmesnik ni nekaj ... pa kar je od windows original se lepo odpira .. vse ostale aplikacije pa ti prej preklopi na desktop in nato odpre .. kar nekaj :)

o uporabi win8 bom razmišljal par mesecev po izidu ...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mr.B ::

onyx, si pa en izmed uporabnikov, ki zaradi nefunkcionalnosti svojega IT oddelka, zapravil čas z iskanejme, ok sedaj si je nametal vse kar more na desktop... Še sreča da nisi Admin takega okolja, ker oseba, ki svojemu podjetju daje take rešitve, zapravlja čas in denar takemu podjetju.
Uporabljam eno bljižnico, za odpiranje n-tih datotek..
Uporabljam eno konzolo, preko katere upravljam ostale strežnike...
Vse ostalo, kar imam na desktpu, je zgolj moja lenoba, ker se mi ne da vpisati notepad++.. Je pa res da imam kak notepad++ odprt cca slab mesec, ko se spozabim in nmesto hibernacije kliknem reboot ali shutdown...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

techfreak :) ::

fosil je izjavil:

Win8 je v osnovi našminkana Windows Vista ne pa sistem, ki bi bil že v osnovi narejen tako da se aplikacije na zapirajo.
To se lepo vidi tudi v task managerju kjer te odprte aplikacije porabijo kar nekaj rama.

Kot so že povedali, RAM ni v računalniku zaradi izgleda. Če pa bodo druge aplikacije potrebovale RAM se bo poraba neuporabljenih aplikacij zmanjšala ali pa se bodo podatki zapisali na disk. Ko boš ponovno potreboval tisto aplikacijo, pa se bodo podatki iz diska zapisali v RAM.

dronyx ::

Mr.B je izjavil:

onyx, si pa en izmed uporabnikov, ki zaradi nefunkcionalnosti svojega IT oddelka, zapravil čas z iskanejme, ok sedaj si je nametal vse kar more na desktop... Še sreča da nisi Admin takega okolja, ker oseba, ki svojemu podjetju daje take rešitve, zapravlja čas in denar takemu podjetju.
Uporabljam eno bljižnico, za odpiranje n-tih datotek..

Pri meni obstaja čez 500 ljudi, ki čara po računalniki in IT oddelek, kjer sva 2 (z besedo dva), ki bi morala po tvoje vse to imeti pod nadzorom in jih po možnosti še učiti, kako se pravilno uporablja OS? Vrhovnim šefom se pa še to zdi preveč! Kaj potrebujemo dva informatika za 500 zaposlenih po celi državi?

In razloži mi prosim, kako z eno bližnjico odpreš sto datotek, če ni to bližnica do mape, v kateri je sto novih bližnjic?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

techfreak :) ::

In razloži mi prosim, kako z eno bližnjico odpreš sto datotek, če ni to bližnica do mape, v kateri je sto novih bližnjic?

Mogoče je to bližnjica podobna tipko Windows, ki ti omogoča iskanje med programi? Napišeš npr. prve tri črke programa in ga že lahko zaženeš? Težko najti hitrejši način za zaganjanje programov.

Architect ::

ali se cilj teh bližnic spreminja?

+

zakaj zabožjo voljo smetiš po tej temi? V win8 bodo bližnice na namizju iste kot v windows 95


+, kot je zapisal techfreak, bližnic niti ne rabiš. Pritisneš windows tipko in napišeš ime datoteke.

Ali ti delaš na javni upravi slučajno?!? Sklepam glede na tvoje mnenje o novostih..

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

onyx , za to kar ti nudiš imajo ti. tvoji Vrhovni šefom pravilno. Nudiš jim nič, za kar bi rabili IT oddelek. Verjetno bi se uporabniki sami naučili kako namestiti nekaj s klikom next next next...ok.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Mr.B je izjavil:

onyx , za to kar ti nudiš imajo ti. tvoji Vrhovni šefom pravilno. Nudiš jim nič, za kar bi rabili IT oddelek. Verjetno bi se uporabniki sami naučili kako namestiti nekaj s klikom next next next...ok.

Seveda. Še bolje pa če bi to počela opica iz živalskega vrta, ker bi bilo manj napak. Si pa zloben, kreten smrdljivi! Kako takole na pamet veš, kaj jim jaz nudim? Se zaradi tega bolje počutiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Cold1 ::

pa si poizkusil 1x pritisniti gumb za vlop/izklop naprave? Kaj se zgodi, ko to storiš?

Sistem izgubi napajanje, kaj drugega pa naj bi se zgodilo? Pri tem se izgubi stanje OS-a in programov naloženih v pomnilnik, pa tudi ne-shranjene odprte datoteke se izgubijo.

(Opomba: Zgornji stavek je čista manipulacija, vendar pa je to način na katerega so naprave vedno delovale - on/off stikalo prekine električni stik in to je to; ni razloga, da bi uporabniki domnevali, da bodo kar naenkrat stikala na računalnikih delovala kot gumbi znotraj GUI-ja na zaslonu; temu primerno je odsotnost jasnega gumba za zaustavitev na meniju, oprostite, zaslonu Start v bistvu precej slaba ideja.)

-------------------------------

Napišeš npr. prve tri črke programa in ga že lahko zaženeš? Težko najti hitrejši način za zaganjanje programov.

Go back to Bash you CLI freak!:D;)

Architect ::

dronyx je izjavil:

Mr.B je izjavil:

onyx , za to kar ti nudiš imajo ti. tvoji Vrhovni šefom pravilno. Nudiš jim nič, za kar bi rabili IT oddelek. Verjetno bi se uporabniki sami naučili kako namestiti nekaj s klikom next next next...ok.

Seveda. Še bolje pa če bi to počela opica iz živalskega vrta, ker bi bilo manj napak. Si pa zloben, kreten smrdljivi!


Na tako žaljiv nivo, ker se motiš, pa se ti res ne bi bilo treba spustiti veš. Sploh zato ker te tvoje ljube bližnice nimajo niti najmanjše veze v tej debati. V windows 8 boš bližnice do datotek in programov lahko limal isto kot v windows 3.1. To ni omejeno. Nevem zakaj te to tako moti?

cold1, gumbi že od windows 98 naprej ne deujejo več le kot stikala on/off.

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

Eh Onyx, pusti vendarle Mr.B-ja pri miru...

cold1, gumbi že od windows 98 naprej ne deujejo več le kot stikala on/off.

Pa ti res misliš, da uporabniki to vedo? Sam ne poznam primera da bi kdo uporabljal stikalo na PC-ju za ugašanje računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

dronyx ::

Cold1 je izjavil:

Eh Onyx, pusti vendarle Mr.B-ja pri miru...

Res mi gre na živce, ko se takole ponavadi norca delajo ravno zaposleni IT-jevci v firmah, ki jim javni sektor plačuje blazne pavšale za praktično nič dela, potem se pa še norca iz tega delajo. Samo teh pijavk, prisesanih na proračun ni še nihče do sedaj uspel zbrcati!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Cold1 ::

Časi blaznih pavšalov se po vsej verjetnosti bližajo koncu... IMO.

Architect ::

Cold1 je izjavil:

Eh Onyx, pusti vendarle Mr.B-ja pri miru...

cold1, gumbi že od windows 98 naprej ne deujejo več le kot stikala on/off.

Pa ti res misliš, da uporabniki to vedo? Sam ne poznam primera da bi kdo uporabljal stikalo na PC-ju za ugašanje računalnika.


Se bodo pa naučili boljše uporabe tega gumba.

Windows8 bi očitno resno potreboval nek tutorial, kjer bi na hitro pokazal osnovne funkcije. Srčno upam da ga bodo dodali, drugače bo glede na totalno nezmožnost prilagajanja celo IT navdušencev, nov OS ena velika polomija. Pa ne zaradi microsofta ampak ker so ljudje prepočasni in povsem nezmožni dojemanja novih konceptov

Phantomeye ::

Cold1 je izjavil:

Eh Onyx, pusti vendarle Mr.B-ja pri miru...

cold1, gumbi že od windows 98 naprej ne deujejo več le kot stikala on/off.

Pa ti res misliš, da uporabniki to vedo? Sam ne poznam primera da bi kdo uporabljal stikalo na PC-ju za ugašanje računalnika.


Jaz ga ugašam s stikalom na škatli. Moji so pa v času, ko smo imeli en računalnik bili prepričani, da se ga na tak način uniči.

darkolord ::

Srčno upam da ga bodo dodali
Če sem prav razumel, bo pred uporabo en kratek tutorial, skozi katerega se boš moral sprehoditi

dronyx ::

Cold1 je izjavil:

Časi blaznih pavšalov se po vsej verjetnosti bližajo koncu... IMO.

Kakor sam opažam sploh ne. Res se pavšali nižajo, ampak hkrati se pa tudi krči nivo storitev, ki jih obsegajo, tako da na koncu se ponavadi ugotovi, da ti nižji pavšali pomeni dejansko celo višji strošek. Je pa žalostno, da nihče temu ne naredi konec.

Architect ::

onyx, prosim, ne smeti. Ali imaš še kaj za povedati o WINDOWS 8?

karkoli, kar se dejansko tiče windows 8? Ne bližnice do datotek, ki so stvar windows 3.1

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Architect je izjavil:

onyx, prosim, ne smeti. Ali imaš še kaj za povedati o WINDOWS 8?

Ja, Windows 8 ne hvala. Meni se XP-ji še vedno zdi največ, kar povprečen uporabnik računalnika potrebuje, ker 80% teh povprečnežev ne zna samostojno nastaviti niti privzetega tiskalnika. To so žal dejstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

einstein :P ::

Koliko pa 8emka kaj RAM-a zavzame in koliko zasede na disku?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Architect ::

To pa se strinjam s teboj. Se papir zatanke in ga niso sposobni ven zvleči. Se električen kabel za tisklanikom malo prestavi ker so butnili tiskalnik in pač zadeva nima stika in ne dela..pa kličejo IT oddelek na pomoč.

PO drugi strani pa imeš preveč pametne osebke, ki povsem uničijo računalnik s svojim nastavljanjem, ko so bolj pametni od najbolj pametnega na microsoftu. Takšni so še veliko hujši, ko imajo doma firefox na računalniku, sinu znajo skrekati igrico in mislijo da so hekerji.

einstein400...jaz se zadevo preizkušal v virtualki z 1.5 gb rama in je delovalo cleo neprimerno lepše kot delujejo windows xp, ki sem jih poganjal v virtualki z 2 gb rama.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

dronyx je izjavil:

RockyS je izjavil:

Metro se med developerji ne bo prijel, ker je preveč okoren za vsako dnevno uporabo. Med navadnimi uporabniki pa ravno obratno, na ploščicah lahko imaš vreme,rss,glasbo,mail...

Jaz pa mislim da se bo med developerji najbolj prijel, ker se bo dalo verjetno razvijati programe za različne platforme (tablice, telefoni, PC...). Seveda če bodo uporabniki pograbili nov OS.


Mislim se o developerjih, kot osebah ki razvijajo na windowsih, in ne za windowse.

Cold1 ::

Se bodo pa naučili boljše uporabe tega gumba.

Dovoli, da ti čestitam v pričo tolikšnega optimizma, bravo!

Windows8 bi očitno resno potreboval nek tutorial, kjer bi na hitro pokazal osnovne funkcije.

Je napovedan.

---------------------------------

Jaz ga ugašam s stikalom na škatli. Moji so pa v času, ko smo imeli en računalnik bili prepričani, da se ga na tak način uniči.

(Mislim da kakšen komentar niti ni potreben.)

----------------------------------

Ne bližnice do datotek, ki so stvar windows 3.1

A dej no dej, še dobro da nisi zatrdil da so stvar MS-DOSa 1.0!:D

Mr.B ::

Časi blaznih pavšalov se po vsej verjetnosti bližajo koncu... IMO.
, jp zgleda bodo morali Državni IT-ijevci razen višjih plač od privatnega sektorja, počasi pokazati kaj več znanja. drugače bodo te pošali začeli rasti v nebesa....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Architect je izjavil:

To pa se strinjam s teboj. Se papir zatanke in ga niso sposobni ven zvleči. Se električen kabel za tisklanikom malo prestavi ker so butnili tiskalnik in pač zadeva nima stika in ne dela..pa kličejo IT oddelek na pomoč.

PO drugi strani pa imeš preveč pametne osebke, ki povsem uničijo računalnik s svojim nastavljanjem, ko so bolj pametni od najbolj pametnega na microsoftu. Takšni so še veliko hujši, ko imajo doma firefox na računalniku, sinu znajo skrekati igrico in mislijo da so hekerji.

V resnih poslovnih okoljih se najprej namestitve poenoti, potem pa zaklene vse, kar ni nujno potrebno za delo, tako da navaden uporabnik računalnika nič sam ne namešča ali popravlja nastavitve. Če se tega ne naredi, potem dejansko lahko vsak sam administrira svoj računalnik, samo mora pa tudi vsak sam znati reševati težave, ko zadeve niso več trivialno enostavne. Jaz poznam razliko med "igrati se s svojim računalnikom" in skrbeti za sistem, kjer je 500 računalnikov.

Cold1 ::

, jp zgleda bodo morali Državni IT-ijevci razen višjih plač od privatnega sektorja, počasi pokazati kaj več znanja. drugače bodo te pošali začeli rasti v nebesa....

He he, zasebni versus javni IT dick waving contest?:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Architect ::

onyx daj, sem ti že rekel. Piši o windows 8 ali pa ne piši sploh. Kot ti je znano, admini zadnje čase grozno hitro zaklenejo temo, ki zbezlja po svoje. Mislim da je teme o prihajajočem OS škoda.

Še posebej za tekmovanje javnih uslužbencev in zasebnih.

PRi win8 je vseeno ali teče na 1 računalniku ali na 500. vedno je zakon.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Mr.B je izjavil:

Časi blaznih pavšalov se po vsej verjetnosti bližajo koncu... IMO.
, jp zgleda bodo morali Državni IT-ijevci razen višjih plač od privatnega sektorja, počasi pokazati kaj več znanja. drugače bodo te pošali začeli rasti v nebesa....

Za plače se ve, da so v povprečju precej nižje od plač IT kadra v zasebnem sektorju, to si lahko prebereš primerjave, ki so jih delali. Glede znanja pa bi se upal strinjati, ampak to gre predvsem na račun, da država v svoj kader praktično čisto nič ne vlaga, medtem ko zasebni sektor kljub vsemu še nekaj da na izobraževanje zaposlenih.

Ampak o tej temi mislim da nima smisla razpravljati tule, ko je govora o revoluciji, imenovani Windows 8.

Cold1 ::

Ampak o tej temi mislim da nima smisla razpravljati tule, ko je govora o tako imenovani revoluciji, imenovani Windows 8.

(Tako, pa sem ti popravil stavek... v bolj pravilno obliko.;))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

dronyx ::

@Architect: Meni ti deluješ kot Microsoftov "opinion maker". Res upam, da temo ne zaklenjeno, ker boš ostal brez posla.

Mr.B ::

Pred enim letom, je bil en časopis Pro Mikro, ali nekaj takega onyx, tako da tam so bile zadeve ravo obratno prikazane... Ali ko statistični podatki, ne ustrezajo osebni realnosti, potem te podatk raje ignoriramo, kot tiste o Kitajscih, pa jih raje priredimo, na une Šejk z miljon ovčicam, so najbogatejše ovčice...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Architect ::

onyx, ti meni deluješ kot star nesposobn delavec v javni upravi. Upam da se tema zaradi tebe ne zaklene. Če se motim pa se ti opravičujem vendar tak vtis daješ.

Cold1 ::

@Architect: Meni ti deluješ kot Microsoftov "opinion maker". Res upam, da temo ne zaklenjeno, ker boš ostal brez posla.

Po mojem je zgolj navdušenec; kljub temu da je Metro precej grd in slabo uporaben ima nekaj zagovornikov.

fosil ::

Kot kaže se metroja ne da prav dosti prilagajat po svojem okusu.
Ikon dodatnih programov se ne da povečat na velikost kvadrata, so lahko samo kocke.
Poleg tega je privzeto vklopljen auto arrange in se ga ne da izklopit, torej si ikon ne moreš prosto razporedit po ekranu.

Se pa strinjam da je arhitekt očitno zaposlen v MS-ju.
Tako je!

Architect ::

sicer pa fantje, recimo takole:

pride lojze, ki uporablja windows XP in reče: ZAKAJ BI PA JAZ NALAGAL WINDOWS 7 NA SISTEM?!? SAJ JE ISTI KOT WINDOWS XP, SAMO ŠMINKO IMA, DRUGIH NOVOSTI PA NIMA!!!!!NIMA SMISLA TEGA NALAGATI.

potem pa pride windows 8 na trg in lojze reče:
ZAKAJ BI JAZ NALAGAL WINDOWS 8?!? SEJ JE ČISTO DRUGAČNA, KVAZI NEKA REVOLUCIJA!!! TEGA NE RAZUMEM, ZATO JE TO BEDNO.

kajne onyx? Karkoli novega bo prišlo na trg, uporabnikom starih windows xp, ki so bili predolgo na trgu to ne bo všeč. Največja napaka microsofta je ta, da je toliko časa čakal z izdajo novih windowsov. Ljudjem je pusitl da so se navadli na prazgodovinske XP, zaradi česar zdaj niso zmožni doumeti novih OS.

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Hm sem preizkusil W8, pa so šli precej hitro stran. Nekako mi v tistem dnevu ni uspelo osvojiti vmesnika. 3 minute sem iskal gumb za izklop računalnika, pa tudi cel vmesnik se mi je zdel nekako zmeden. Nisem znal preklapljati med programi, meniji skriti na vseh možnih straneh ekrana, nekako me ni prepričal. Najbrž uporabljam XP, Visto in W7 že predolgo....
Never trust a computer you can't throw out a window

Mr.B ::

Architect, verjetno zato, ker bom ne glede na napravo, vedno videl isto, in delal isto. Ne pa sedaj, ko rabim za vsako napravo drug vmesnik, ter se naučiti zadeve izvesti na vsaki enaki, in še huje, ko se nadgradi sistem, ali pa nova verzija Pc/tablica/telefon, vedno naštudirati kako in kaj narediti.... Če ne vidiš prednosti, potem se spomni kaj zagovornik Appla vedno trdi, zakaj je tako superioren...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

@Architect: Microsoft Lojzeta posiljuje z Metrojem samo zato, ker bi mu rad prodal še telefon in tablico pod marketinško krilatico, da bo vse izgledalo enako in seveda preprosto za uporabo. Pa to ne bo šlo! Poslovna okolja bodo ostala na Windows 7 ali XP, snobi pa bodo še vedno kupovali iPade in iPhone. In Nokia bo šla počasi v zgodovino.

Svet preprosto ne želi enega OS za vse naprave, to bodo dojeli tudi v marketingu Microsofta zelo hitro. Pa še konkurenčni Android je brezplačen, tako da proti njemu bo izredno težko konkurirati s ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

techfreak :) ::

Svet preprosto ne želi enega OS za vse naprave, to bodo dojeli tudi v marketingu Microsofta zelo hitro

Nima ravno Apple skoraj istega OSa na vseh napravah? Zaenkrat jim ne gre slabo.

Cena? 15€ pri vsaj 400€ vrednem telefonu je bolj kot ne zanemarljiva. Za tablice bomo sicer še videli kakšne cene si bodo proizvajalci uspeli izboriti.

fosil ::

Jaz sem kritičen predvsem zato, ker sem pričakoval več.
Upal sem da bo ms-ju uspelo naredit res pravo dvoživko, torej ko bo priklopljena miška in tipkovnica bom zadevo lahko uporabljal kot klasičen sistem, kot win7.
Ko pa bom snel ekran bom lahko uporabil metro in zadeva se bo obnašala kot tablica.
Ampak to kar je sedaj nastalo ni ne tič ne miš in v vseh primerih se obnaša polovičarsko.
Kot desktop je zadeva pohabljena zaradi umetno vsiljenih omejitev.
Kot tablica pa zadeva tudi ne funkcionira dobro ker kar naprej skače na desktop, ki je za tablico popolnoma neprimeren.
Torej se ne odreže dobro ne v eni in ne v drugi vlogi.
Tako je!

techfreak :) ::

Kot tablica pa zadeva tudi ne funkcionira dobro ker kar naprej skače na desktop, ki je za tablico popolnoma neprimeren.

Kako si predstavljaš, da bo Microsoft spremenil vse aplikacije v Metro? Saj za tablice boš uporabljal Metro aplikacije, ko boš pa prišel domov/v službo boš pa priklopil na zaslon in ostale naprave ter nadaljeval delu na namizju.

Cenejša verzija Surface tako niti nima podpore za Win32, torej ne boš na njej videl klasičnih aplikacij. Uporabnikom namiznih računalnikov so pa na ta način omogočili dostop tudi do Metro aplikacij.

fosil ::

Samih aplikacij ne more prilagodit, lahko pa bi prilagodil vmesnik tudi za stare aplikacije. Kako to najbolje storiti naj pogruntajo sami, saj zato kasirajo milijarde.
Lahko bi tudi podprli neke vrste dual aplikacije ki bi se prilahajale glede na to kakšne vmesnik je v uporabi.
Pa nič od tega, še njihov paradni konj IE sta dve ločeni aplikaciji.

Pa applova OS-ja za tablice in desktop sta popolnoma različna, no vsaj uporabniški vmesnik je.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

dronyx ::

Kaj pa naj bi bila Metro aplikacija in v čem se naj bi razlikovala od sedanjih Windows aplikacij (razen tistih widget style ikon, kar pa je bolj šminka)?

To meni spet deluje kot nek marketinški buzzword, podobno kot oblačno računalništvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fosil ::

Kakor jaz razumem naj bi bila metro aplikacija prilagojena za upravljanje s prsti.
Ker dual načina očitno ne bo in bo aplikacija enaka ne glede na to ali boš na desktopu ali na tablici si tudi jaz ne predstavljam kako bo to zgledalo, se bojim da bo na koncu spet nek gnil kompromis.
Tako je!

Architect ::

evo na, kot sem rekel.

Lojze bo rekel da je to le šminka in da tega ne rabi.

in vlak napredka bo šel dalje, lojze pa bo ostal zadaj, dokler se nekoč ne bo zavedel da ga je svet prehitel.

cen1 ::

Ali lahko kdo pove kakšne so dejanske spremembe na low-end nivoju, datotečni sistem, kernel? Karkoli novega vrednega omembe? Ker za UI se mi res gladko jebe.. W7 teče ko urca, vse dela na njem, vsi gonilniki, vsi programi, igre itd. Ne vidim razloga zakaj bi šel sploh kdo nadgrajevat sedmico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

Architect ::

če ne bodo šli nadgrajevat, se bodo ljudje na sedmico navadli kot so se na xp. Potem pa se jih spet dolga leta ne bo dalo premakniti na nov os.

dronyx ::

Architect je izjavil:

če ne bodo šli nadgrajevat, se bodo ljudje na sedmico navadli kot so se na xp. Potem pa se jih spet dolga leta ne bo dalo premakniti na nov os.

Govoriš kot bi bil šef marketinga pri Microsoftu. Saj to je dejansko poanta vsega skupaj. Ljudje morajo biti zmedeni, da kupujejo stvari, ki jih dejansko ne potrebujejo. ;)

Architect ::

ne šef, samo vidim širšo sliko, ki je stari ljudje ne zmorejo.

Če bi bilo po tvoje, bi ljudje še vendo uporabljali windows 98. Saj so delali dokaj kul, zakaj smo morali preiti na nov OS?!? kajne?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Kaj pa naj bi bila Metro aplikacija in v čem se naj bi razlikovala od sedanjih Windows aplikacij (razen tistih widget style ikon, kar pa je bolj šminka)?


Na kratko:

oblačno računalništvo
««
3 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518561 (15296) Mr Johnny
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746028 (39001) Bistri007
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636387 (32230) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937865 (32439) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42198470 (80415) techfreak :)

Več podobnih tem