» »

windows 7 ali 8

windows 7 ali 8

1
2
»

francek1 ::

GaMa87 je izjavil:

Definitivno Windows 8, vsi ki pravijo, da je boljši Windows 7 so ljudje, ki ne morejo iti korak s časom. Itak je pa ista pesem pred vsakim novim izidom Windowsa. Se spomnim ko so prišli XP je bil narod še kar na 98, ko je prišla 7 je bil folk še kr na XP. Zdej pa ko je prišla 8 bo folk itak do izida 9 na Windows 7.
Meni osebno je Microsoft poleg prehoda Windows 3.1 na Windows 95, naredil en edini korak naprej. Ker itak prej od Windows 95 do Windows 7 niso spremenili skoraj nič.

No, jaz bom do izida devetke na sedmici, potem pa grem na 9, če jo ne bodo debili oblikovali...itak imam RAM-a dovolj, pa SSD dovolj pohitri sedmico tako, da nimam potrebe po čem drugem. Tole pod mus menjavati operacijske sistem me spominja na ljudi, ki niso zdravi, če se ne vozijo z zadnjim modelom avtomobila; pa čeprav je v hladilniku pajčevina...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Yoni ::

francek1 je izjavil:


No, jaz bom do izida devetke na sedmici, potem pa grem na 9, če jo ne bodo debili oblikovali...


To je približno tako patetično kot folk ki še vedno vztraja na XP-jih.

PARTyZAN ::

Ni. Dejansko nekaterim ne paše nespoliranost tako UXa kot UIja v osmici. Če te metro ovira pri stvareh, ki jih počneš je povsem razumljivo, da ga v takšni obliki pač ne sprejmeš.

Poleg tega, da se ves čas počutiš, kot da uporabljaš dva OSa je še interface v desktop načinu epsko grd v primerjavi s sedmico in njenim aerom. Jaz sem licenco za win8 sicer kupil, a se mi zdi, da je to verjetno bila napaka. No, za 30€ se ne bom sekiral...

Yoni ::

PARTyZAN je izjavil:

Ni. Dejansko nekaterim ne paše nespoliranost tako UXa kot UIja v osmici. Če te metro ovira pri stvareh, ki jih počneš je povsem razumljivo, da ga v takšni obliki pač ne sprejmeš.


Kje točno te metro tako ovira? Nikjer. Ko preklopiš na desktop je metro neopazen. Ko hočeš pognat neko aplikacijo ki je nimaš na namizju, greš na start, poženeš in si spet v desktopu. Sam pač....haters gonna hate...

PARTyZAN ::

In fanboys gonna fanboy.

Kot je bilo že stokrat omenjeno je pot do nekaterih opravil v osmici daljša. Poleg tega se mečeš med dvema popolnoma drugačnima svetovoma (desktop in metro).

Recimo, kako z dvema potezama v osmici pridem do ... network places. Ne da se ;) Pa to ni edini korak nazaj.

Mene moti to siljenje v uporabo metro interfaca, ki je na navadnih desktop monitorjih nesmiseln. Izkoriščenost 24" zaslona je v večini primerov manj kot polovična.

spenstar ::

PARTyZAN je izjavil:

In fanboys gonna fanboy.

Kot je bilo že stokrat omenjeno je pot do nekaterih opravil v osmici daljša. Poleg tega se mečeš med dvema popolnoma drugačnima svetovoma (desktop in metro).

Recimo, kako z dvema potezama v osmici pridem do ... network places. Ne da se ;) Pa to ni edini korak nazaj.

Mene moti to siljenje v uporabo metro interfaca, ki je na navadnih desktop monitorjih nesmiseln. Izkoriščenost 24" zaslona je v večini primerov manj kot polovična.

Seveda se da. Izberes ´Show common desktop icons´ in dobis ikone na namizju. Vidis, v koraku dobis na eno potezo Network ikono. ;)
SPENSTAR--builder

Yoni ::

spenstar je izjavil:


Seveda se da. Izberes ´Show common desktop icons´ in dobis ikone na namizju. Vidis, v koraku dobis na eno potezo Network ikono. ;)


To ikono lahko nato še prilepiš v metro start... Ko klikneš nanjo(niti ni treba več 2x kliknit ampak samo 1x) si v trenutku na network places...

francek1 ::

Yoni je izjavil:

francek1 je izjavil:


No, jaz bom do izida devetke na sedmici, potem pa grem na 9, če jo ne bodo debili oblikovali...


To je približno tako patetično kot folk ki še vedno vztraja na XP-jih.

No, napiši en pameten razlog, zakaj bi šel na osmico...sem tudi Visto spustil pa Millenium pa mi nič ne manjka...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Lonsarg ::

francek1 je izjavil:

Yoni je izjavil:

francek1 je izjavil:


No, jaz bom do izida devetke na sedmici, potem pa grem na 9, če jo ne bodo debili oblikovali...


To je približno tako patetično kot folk ki še vedno vztraja na XP-jih.

No, napiši en pameten razlog, zakaj bi šel na osmico...sem tudi Visto spustil pa Millenium pa mi nič ne manjka...

Recimo dejstvo, da vsak, ki trdi, da je Vista zanič pa Windows 7 dober je hipokrit, ker gre za razen zelo malenkostnih razlik za isto zadevo. To ne pomeni, da ni bilo pametnih razlogov, za naiti na Visto. Pametni razlogi so bili preslab računalnik, ali prestar, da kak driver ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

roCkY ::

Razlog za iti na 8 je Metro, ki sprva res zgleda kot neka črna ovčka in ne veš kaj bi z njim. A zadeva ima svoj point. Le kot dejstvo ga je treba vzeti.
Kot drugo enostavna sinhronizacija med računalniki. Vse PC v uporabi enostavno postaviš na "isti imenovalec".
In kot tretje in ne nujno na zadnjem mestu. Cena nadgradnje je povsem sprejemljiva. Za 40-50-60€ po licenci bi verjetno danes imel še vedno 3 različne Win v uporabi in modroval o nekem čudnem novem WIN OS za katerega ne vem kaj bi sploh lahko z njim počel...

francek1 ::

roCkY je izjavil:

Razlog za iti na 8 je Metro, ki sprva res zgleda kot neka črna ovčka in ne veš kaj bi z njim. A zadeva ima svoj point. Le kot dejstvo ga je treba vzeti.
Kot drugo enostavna sinhronizacija med računalniki. Vse PC v uporabi enostavno postaviš na "isti imenovalec".
In kot tretje in ne nujno na zadnjem mestu. Cena nadgradnje je povsem sprejemljiva. Za 40-50-60€ po licenci bi verjetno danes imel še vedno 3 različne Win v uporabi in modroval o nekem čudnem novem WIN OS za katerega ne vem kaj bi sploh lahko z njim počel...

Ma če bi bil zastonj, nanj ne bi šel. Za sinhronizacijo datotek pa mi zadovoljivo služi Dropbox. Še kakšen razlog?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

frudi ::

Metro naj bi bil razlog za menjavo? Huh, večina zagovornikov nadgradnje kot argument ponuja ravno to, da se Metro da skoraj v celoti ignorirati ;)

Meni se sicer W8 dopadejo in mi ni bilo škoda 30€ za nadgradnjo. Ampak Metro mi je pa kljub vsemu ogaben in ga mislim kolikor se le da ignorirati.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Yoni ::

francek1 je izjavil:


Ma če bi bil zastonj, nanj ne bi šel. Za sinhronizacijo datotek pa mi zadovoljivo služi Dropbox. Še kakšen razlog?


To je pač neumno.

Lion29 ::

Lonsarg je izjavil:

Recimo dejstvo, da vsak, ki trdi, da je Vista zanič pa Windows 7 dober je hipokrit, ker gre za razen zelo malenkostnih razlik za isto zadevo.


om(f)g..... r u kidding me?

ce gledas po sminki se mogoce... ampak OS je ZDALEC samo sminka.... primerjat visto in win7 je kot primerjat amebo in primata
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

roCkY ::

Zakaj metro na prvo mesto?
V "štacuni" je že nekaj robe, ki mi poenostavi priti do določenih info oz. olajša uporabo v primerjavi z variantami prek desktopa in browserja.
Sinhronizirat se da pa praktično vse. Zadevo sicer šele spoznavam. In to mi je všeč. Da je na vsakem računalniku vse na svojem mestu znotraj uporaniškega računa.

Nenazadnje pa je zadeva super odzivna. Res imam relativno močne procesorje in SSD a zadeve letijo kot se šika. Je dosti manj kolcanja kot na sedmici in visti. Škatla dela (čaka) za uporabnika.

Yoni ::

Zanimivo mi je, kako folk dissa ta metro, v resnici pa ko si enkrat na desktopu je metro neopazen. Folk očitno ni niti probal zadeve...

KTr1sk ::

Yoni je izjavil:

Zanimivo mi je, kako folk dissa ta metro, v resnici pa ko si enkrat na desktopu je metro neopazen. Folk očitno ni niti probal zadeve...

sam res, jaz sem ljudem naložil testno win8 in gor klasični start, ter seveda metro je še vedno gor, ampak niso nič pogrešali da je sploh kako drugače, zdelo se jim je samo fajn da dela hitro in odzivno, tako da res če vam ni všeč metro ga ne uporabljat
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

roCkY ::

Poanta metroja bo za uporabo popolna šele, ko bo v uporabi tudi telefon, tablica z enakim OS.
Glede na videno bo počasi treba splemlajt sceno z WIN mobilniki, ker ob morebitni nesreči androidnika bo huda dilema.

jacal ::

Zabavno se mi zdi, kako tale razprava pogosto spominja na 'pogovore' na forumih, kjer gre za politiko. Zlasti nekateri 'pristaši' - ali kako naj temu rečem - operacijskega sistema windows 8 se radi lotijo skeptike - tiste s kakšnimi pomisleki pač - surovo zmerjati in žaliti, češ da so kamenodobni metuzalemi, ki da se boje sprememb in nimajo bolj goreče želje, kot da bi večno vladali windows 95 (chicago), židovstvo in boljševizem. Veselo klikanje po pisanih kvadratkih želim, ko je že za čestitko ob dnevu reformacije malo prepozno.
J.

Lion29 ::

hahaha... bogi skeptiki... surovo so uzaljeni in zmerjani....HAHAHA :D

thanks man, you made my day
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

T_F_7 ::

Imam sledeče:
- Intel Pentium E2160 1,8GHz
- Gigabyte 965P-S3 (Socket 775)
- GeForce 9600 GT 512Mb
- 640Gb Western Digital HDD

Moram na novo naložiti operacijski sistem. Se mi bolj splača ostati na Win7 ali preiti na Win8? Bo Windows 8 na moji škatli delal hitreje kot sedmica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

D3m ::

Bo Windows 8 na moji škatli della hitreje kot sedmica?


Da.
|HP EliteBook|R5 6650U|

T_F_7 ::

Jaz sem pa mislil da bo na moji stari škatli ravno obratno.

D3m ::

Pri Win 8 so izboljšali hitrost za HDD diske.
|HP EliteBook|R5 6650U|

T_F_7 ::

pa se mi splača naložit 64 bitno verzijo Windows 8 ali je boljše da ostanem kar pri 32 bitnemu?

edit: hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

Mipe ::

Yoni je izjavil:

Zanimivo mi je, kako folk dissa ta metro, v resnici pa ko si enkrat na desktopu je metro neopazen. Folk očitno ni niti probal zadeve...

Miš vlečeš sem ter tja med delom oziroma igro in kar naenkrat te v obraz trešči Metro. Zelo nadležno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Dober dan ::

Mipe je izjavil:

Yoni je izjavil:

Zanimivo mi je, kako folk dissa ta metro, v resnici pa ko si enkrat na desktopu je metro neopazen. Folk očitno ni niti probal zadeve...

Miš vlečeš sem ter tja med delom oziroma igro in kar naenkrat te v obraz trešči Metro. Zelo nadležno.


Med igro? Ti je malo dolgčas ane :)

D3m ::

T_F_7 je izjavil:

pa se mi splača naložit 64 bitno verzijo Windows 8 ali je boljše da ostanem kar pri 32 bitnemu?

edit: hvala za pomoč


64-bit.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mipe ::

Dober dan je izjavil:

Mipe je izjavil:

Yoni je izjavil:

Zanimivo mi je, kako folk dissa ta metro, v resnici pa ko si enkrat na desktopu je metro neopazen. Folk očitno ni niti probal zadeve...

Miš vlečeš sem ter tja med delom oziroma igro in kar naenkrat te v obraz trešči Metro. Zelo nadležno.


Med igro? Ti je malo dolgčas ane :)

Ne delamo vsi 24 ur na dan, veš.

T_F_7 ::

D3m je izjavil:

64-bit.


Še 1x hvala.

Nekateri pravijo da moraš imet dovolj rama za x64 in sem čisto zmeden, ker ne vem kdo ima prav.

D3m ::

T_F_7 je izjavil:

D3m je izjavil:

64-bit.


Še 1x hvala.

Nekateri pravijo da moraš imet dovolj rama za x64 in sem čisto zmeden, ker ne vem kdo ima prav.


Ni pravilno, da moraš imeti več rama za x64. Pravilno je, da x64 podpira več, kot 4GB rama.
Primer:
Če bi kdaj recimo nadgrajeval 2x4GB rama bi ti x64 sistem zaznal celotnega medtem, ko bi ti ga x32 zaznal in ga dodelil MAX. 4GB.
|HP EliteBook|R5 6650U|

T_F_7 ::

To vem da podpira več. Moram se popravit, hotel sem reci da naj bi x64 tudi porabili več rama za delovanje..

D3m ::

T_F_7 je izjavil:

To vem da podpira več. Moram se popravit, hotel sem reci da naj bi x64 tudi porabili več rama za delovanje..


Ne porabi več rama. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr Johnny ::

Sem si naložil Win8 na laptopa (MSDN-AA, niti centa nebi dal zanj), kaj lahko rečem? V samem delovanju sistema ni bistvene razlike. Hitra sta enako, RAM-a tudi enako pojesta, temperatura komponent enaka, ... see the point? Vprašanje je samo ali se ti bolj dopade windows, katerega si (predvidevam) gonil leta in leta, ali pa bi probal kaj novega. Jaz sem, in šel nazaj na Win7. Pri Win8 lahko pohvalim samo navidezni disk (.iso & stuff), vse ostalo je na ravni prejšnjega windowsa. Kritika pa leti precej na Start in njemu nepotrebne aplikacije, ki večinoma niso nič drugega kot internet v aplikaciji.

Prejšnji teden sem ravno downgradal iz 8 na 7 in sem skoraj presenečen nad "enostavnostjo" OS-ja. Ni več celozaslonskega starta (oddih boljši kot dopust), vse spet dela, z driverji ni težav (Radeon 8-O) ...

Sej ne pravim, da je Win8 napačen, meni se pač zdi da je MS šel v napačno stran z desktop mašinami. Žal ne potrebujem Fancy&Cool animacij, Touch traparij in bednih appov.

Še ogromna kritika na Office 2013 ;(( Kaj za vraga je to? Sej koncept je isti, ampak če odprem .docx pričakujem dokument v obliki urejanja, ne pa branja kljige. Pri zagonu isto - prvo je izbira oblike dokumenta. Ahjoj. Stari Office se mi je dosti bolj dopadel in bom tudi v kratkem downgradal.

T_F_7 je izjavil:

D3m je izjavil:

64-bit.
Nekateri pravijo da moraš imet dovolj rama za x64 in sem čisto zmeden, ker ne vem kdo ima prav.


Eh. Trenutno sem na mašini z x64 in 2GB RAM-a in je poraba RAM-a 825 MB. Če imaš vsaj 2GB, je ok za normalno uporabo (internet, Office & stuff).

D3m ::

Zanimivo Mr Johnny.

Pri meni in nekaterih pa ravno obratno. Veliko hitrejši je Win 8 na HDD (7200rpm) vsaj pri meni je tako bilo. Ampak smatram, da bi moralo biti enako pri prenosnikih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr Johnny ::

Sem bil tudi sam prepričan, da bo razlika - zato sem tudi probal. Priznam, saj je hiter, ampak zdaj ko sem nazaj na prejšnji verziji, opažam da sploh ni razlike (pa so inštalirani enaki programi).

Anyway, Start meni sem si čisto po svoje naredil. Vse MS Appe sem vrgel proč in ohranil samo shortcute do programov, ki jih dejansko uporabljam + shortcut do slik, dokumentov, muzike, ... Laptop je ali prižgan, ali pa v spanju. Če ga restartaš, pa gre avtomatsko v Start :D Kako potem priti do namizja? Levo spodaj ne gre, ker še ni "odprt", bližnjice ni, ... sej potem sem ugotovil za desni klik itd. Dogodivščina in pol :D

Ima še kdo ta problem pri Win8 za task manager? Ctrl + Shift + Esc, pa je rabil slabo minuto, da je odprl okno?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi posnetki Windows 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21254977 (44647) Steampunk
»

Mnenja o Oknih 8 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1304196064 (133056) Markl
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19745956 (38929) Bistri007
»

Samsung ne mara več za tablice z Windows RT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8724347 (20874) FrEaKmAn
»

Prodaja Windows 8 nekoliko slabša od Sedmice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7317980 (14504) smash

Več podobnih tem