» »

Goljufive provizije, ki jih plača iskalec stanovanja

Goljufive provizije, ki jih plača iskalec stanovanja

Temo vidijo: vsi
««
14 / 22
»»

LeQuack ::

Ali pa če jaz najamem agenta ki mi razkazuje stanovanja, stroške pa plača prodajalec potem. Saj to je fer a ni? Najprej se s prodajalcem zmeniva za ceno stanovanja, potem pa mu moj agent pošlje še račun za provizijo.
Quack !

Okapi ::

solatko je izjavil:

Vsak strošek, v končni fazi plača kupec ali uporabnik, tudi takoimenovane free zadeve. Gre za pogodbeni odnos, ceno, ki se reklamira in občutek, da mimo vrste, plačaš še nekaj več, skratka nateg.
Zdej, če je tebi vseeno, je to tvoj problem, še vedno pa to ni pošteno.
Kaj pa če si jaz najamem agenta, ki bo iskal stanovanje zame, bom potem plačal tudi pol provizije prodajalca in sem na 6%-ih, ali zaračunam pol provizije prodajalcu?

Tebi bi se v ZDA zmešalo, ker so v trgovinah in na cenikih cene brez prometnega davka.:)) V gostilni moraš pa poleg tega še napitnino dati.

thramos ::

solatko je izjavil:

Malo pa se pozna kriza na nepremičninskem področju, v Mariboru praviloma plača provizijo prodajalec. Nepremičninska firma Ralax ima to celo v pravilih poslovanja.


V Mariboru oziroma na Štajerskem, je baje, zaradi vpliva nemško govorečega trga, že vedno samoumevno, da vso provizijo plača prodajalec.

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Če kaj, jih je zdaj še več - praktično vsak oglas zahteva da plačaš vsaj 500EUR za privilegij ogleda stanovanja.

To je nezakonito, in takega agenta prijaviš.

Problem rešen.

Sicer daj pa kak link na oglas. Mene so še vedno peljali zastonj.

solatko je izjavil:

Okapi - Ti pač ne zastopiš bistva posla in skritih stroškov. Če imaš na oglasu ceno 100k, ni pošteno, če me košta 102k, morda zaradi tega sploh nebi šel na ogled.

Provizije pri nepremičninskem poslu niso skriti strošek. So jasne. Vedno veš koliko bo znašala. Lahko pa celo manj, če agent pristane na manjšo, recimo 1%.

thramos je izjavil:


V Mariboru oziroma na Štajerskem, je baje, zaradi vpliva nemško govorečega trga, že vedno samoumevno, da vso provizijo plača prodajalec.

Pravzaporav je to zaradi tega, ker je tam nizka kupna moč, in drugače ne morejo prodati stanovanja preden se preselijo v Avstrijo in zamenjajo davčno rezidentstvo.

Gre pa samo za reklamno potezo. Je pač cena tiste 2% višja. Tako ali tako to ni končna. Je zmeraj nižja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

LeQuack ::

Invictus je izjavil:

Mavrik je izjavil:


Če kaj, jih je zdaj še več - praktično vsak oglas zahteva da plačaš vsaj 500EUR za privilegij ogleda stanovanja.

To je nezakonito, in takega agenta prijaviš.

Problem rešen.

Sicer daj pa kak link na oglas. Mene so še vedno peljali zastonj.



Južni sosedje bi rekli, da se delaš glupega. Seveda ti ne zaračunajo dejanskega ogleda, ampak ti pa dajo v podpis zelo zavajajoč dokument, na katerem ponavadi piše da ti njih najemaš za posrednike in tako de fakto tudi ti postaneš njihov naročnik, ker po zakonu ima agencija možnost računati samo naročniku njihovih storitev.
Quack !

solatko ::

Invictus - Če cena odstopa od oglaševane ali objavljene, je to zavajanje ali skriti strošek. Če piše 100k€ v drobnem tisku pa kupec plača pol provizije (na objavljeno ceno), je to zame nategovanje kupca, saj agent ne dela zanj.

Pred tremi meseci sem v MB kupil stanovanje, z nekaj nižjo ceno, kot je bila oglaševana, agencijo in davek, ter vse stroške prepisa, razen vknjižbe v ZK je nosil prodajalec.
Mene je prišlo opremljeno, dobro vzdrževano stanovanje 900€/m2, brez skritih stroškov.
Pa ni bila agencija RELAX.

Okapi - Bi ti lahko enkrat nehal s to debilno Ameriko, smo namreč še vedno v Sloveniji, katera je za enkrat še del EU.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

St235 ::

Pred tremi meseci sem v MB kupil stanovanje, z nekaj nižjo ceno, kot je bila oglaševana,

Po vele briliantni logiki, ki smo jo deležni si torej zavajal kupca? Cena je bla jasno napisana, ne vem kaj si se imel kurčit, da si jo hotel nižat. Če piše 100k€ v drobnem tisku pa si kupec domišlja, da bo dobil popust (na objavljeno ceno), je to zame nategovanje prodajalca.

Invictus ::

solatko je izjavil:

Invictus - Če cena odstopa od oglaševane ali objavljene, je to zavajanje ali skriti strošek. Če piše 100k€ v drobnem tisku pa kupec plača pol provizije (na objavljeno ceno), je to zame nategovanje kupca, saj agent ne dela zanj.

Pred tremi meseci sem v MB kupil stanovanje, z nekaj nižjo ceno, kot je bila oglaševana, agencijo in davek, ter vse stroške prepisa, razen vknjižbe v ZK je nosil prodajalec.
Mene je prišlo opremljeno, dobro vzdrževano stanovanje 900€/m2, brez skritih stroškov.
Pa ni bila agencija RELAX.

Okapi - Bi ti lahko enkrat nehal s to debilno Ameriko, smo namreč še vedno v Sloveniji, katera je za enkrat še del EU.

Če si toliko butast, da pri nakupu nepremičnine ne veš kaki stroški sledijo, potem bog pomagaj. Potem pa jamranje po časopisih in forumih kako si bil nategnjen.

Provizija je v zakonu jasno določena. Ni pa določeno kdo jo plača. In kaj vse vsebuje. Pri nekaterih to vsebiuje tudi stroške notarja in zemljiške knjige, pri drugih ne.

Poleg tega na nepremicnine.net praktično pri vsakem oglasu piše, kdo in koliko provizije plača. Vsaj oglasi, ki sem jih jaz gledal.

Je pa res, da ti takih nepremičlnin NI TREBA kupit. Saj te nihče ne sili v to s pištolo...

LeQuack je izjavil:


Južni sosedje bi rekli, da se delaš glupega. Seveda ti ne zaračunajo dejanskega ogleda, ampak ti pa dajo v podpis zelo zavajajoč dokument, na katerem ponavadi piše da ti njih najemaš za posrednike in tako de fakto tudi ti postaneš njihov naročnik, ker po zakonu ima agencija možnost računati samo naročniku njihovih storitev.

Upam da nisi toliko butast, da ne prebereš tistega kar podpisuješ...

Pač ne podpišeš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

FTad ::

thramos je izjavil:

solatko je izjavil:

Malo pa se pozna kriza na nepremičninskem področju, v Mariboru praviloma plača provizijo prodajalec. Nepremičninska firma Ralax ima to celo v pravilih poslovanja.


V Mariboru oziroma na Štajerskem, je baje, zaradi vpliva nemško govorečega trga, že vedno samoumevno, da vso provizijo plača prodajalec.


Hmm, kakor je meni znano oz kolikor berem razne oglase za nakup stanovanja v AT, mora provizijo placati kupec...

Invictus ::

V Belgiji tudi. Plača kupec.

Provizija je 6%, v Bruslju 12%. To je bilo leta 2012. Če so kake spremembe, ne vem. Me ni več tam :D.

Potem so še davki, tako da lahko prideš tudi na 30% oglaševane cene nepremičnine.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

FTad je izjavil:

Hmm, kakor je meni znano oz kolikor berem razne oglase za nakup stanovanja v AT, mora provizijo placati kupec...


Res? Meni je tako povedala ena agentka ... o resnicoljubnosti nepremičninskih agentov, pa rajši nebi. ;)

Wrop ::

Jaz leta 2017 nisem plačal niti € provizije agenciji. Agencijo je plačal prodajalec.

FTad ::

thramos je izjavil:

FTad je izjavil:

Hmm, kakor je meni znano oz kolikor berem razne oglase za nakup stanovanja v AT, mora provizijo placati kupec...


Res? Meni je tako povedala ena agentka ... o resnicoljubnosti nepremičninskih agentov, pa rajši nebi. ;)


Ja ce to ne drzi, potem ne vem, zakaj bi bilo v oglasu napisana tudi visina provizije (v procentih), saj ce to kupec ne placa, ga potem ta podatek sploh ne zanima in bi bil v oglasu nesmiseln...

solatko ::

Po daljšem času še enkrat - agencijo lahko naroči prodajalec ali in kupec. Kako se potem po vaše deli provizija?
Lakotnik29 - Ti priporočam, da se umakneš kam bolj na hladno, saj ti izgleda te temperature ne koristijo najbolj.

V oglasu niti ni potrebe, da je vpisan procent provizije, če je to strošek prodajalca, ker pa se v večini to deli na dva dela, mislijo, da s tem zagotovijo zakonskim določilom o skritih stroških.

Jaz sem pripravljen plačat stroške človeku, ki kaj naredi zame, torej agentu, ki mi najde ustrezno nepremičnino, avto,..... nikakor pa ne dela, ki ga nekdo opravi za prodajalca. Kaj vam tu ni jasno?
Delo krepa človeka

solatko ::

Po daljšem času še enkrat - agencijo lahko naroči prodajalec ali in kupec. Kako se potem po vaše deli provizija?
Lakotnik29 - Ti priporočam, da se umakneš kam bolj na hladno, saj ti izgleda te temperature ne koristijo najbolj.

V oglasu niti ni potrebe, da je vpisan procent provizije, če je to strošek prodajalca, ker pa se v večini to deli na dva dela, mislijo, da s tem zagotovijo zakonskim določilom o skritih stroških.

Jaz sem pripravljen plačat stroške človeku, ki kaj naredi zame, torej agentu, ki mi najde ustrezno nepremičnino, avto,..... nikakor pa ne dela, ki ga nekdo opravi za prodajalca. Kaj vam tu ni jasno?
Delo krepa človeka

Invictus ::

solatko je izjavil:

Po daljšem času še enkrat - agencijo lahko naroči prodajalec ali in kupec. Kako se potem po vaše deli provizija?
Lakotnik29 - Ti priporočam, da se umakneš kam bolj na hladno, saj ti izgleda te temperature ne koristijo najbolj.

V oglasu niti ni potrebe, da je vpisan procent provizije, če je to strošek prodajalca, ker pa se v večini to deli na dva dela, mislijo, da s tem zagotovijo zakonskim določilom o skritih stroških.

Jaz sem pripravljen plačat stroške človeku, ki kaj naredi zame, torej agentu, ki mi najde ustrezno nepremičnino, avto,..... nikakor pa ne dela, ki ga nekdo opravi za prodajalca. Kaj vam tu ni jasno?

Teoretično imaš prav.

Ampak če prodajalec noče plačati 2% provizije, jo bo agent zaračunal kupcu. Ke jo lahko. Še vedno ima zakonskih 2% lufta.

In če hočeš kupit ravno to nepremičnino, ponavadi nimaš izbire.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Invictus - Dobro je samo to, da se redke nepremičnine prodajo po oglaševani ceni, še vedno pa mi ni jasno, kako v primeru, ko meni stanovanje išče agencija? V tem primeru bi upravičeno pričakoval, da prodajalec primakne pol za delo mojega agenta, če moram jaz za delo njegovega ali kako?
Delo krepa človeka

Invictus ::

Zmeni se.

Pismo, tukaj pišete kot da ste malo retartded vsi po vrsti.

Maksimalna zakonsko dovoljena provizija pri prodaji nepremičnine je 4% plus DDV.

Kdo jo plača, ni pomemebno za državo. Se pač zmeniš.

Sam sem vedno plačal samo 1%.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Invictus - Jaz pa niti ne vem, koliko je prodajalec plačal provizije, moji stroški so bili do centa, v skladu z dogovorom in nekaj procentov nižji, kot je bila oglaševana cena.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Saj te niti ne zanima.

Očitno je bil dogovor prodajalca z agencijo, da on plača celotno provizijo. max 4%. Mogoče se je zmenil pa za manj.

Ampak prodajalec je naredil dobro marketinško potezo, ko kupcu ni treba plačati provizije in prodal nepremičnino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Invictus - Ravno o tem je govora - agencija prodajalca nepremičnine, ne naredi za kupca nič, s kakšno pravico, mu izstavi račun?
Še sedaj pa se izogibaš odgovoru na drug del - kdo plača agenta, ki ga najamem jaz, da v mojem imenu najde ustrezno nepremičnino?

Po logiki nekaterih, pol/pol.
Delo krepa človeka

bojanpo ::

Za AT iz prve roke ob nakupu stanovanja/hise je provizija na strani kupca. Verjamem da obstajajo izjeme, vsaj pri iskanju se je tako zdelo. Naletis tudi na oglase tipa "provisionfrei", itd.

Ampak ja, dodaj ceni stanovanja se cca 11% za vse stroske. Agent mimogrede lepo zasluzi, ceprav se je v mojem primeru posteno potrudila.

FTad ::

@bojan

si pred kratkim kupil neprimicnino v AT? Bi imel par vprasanj, lahko tudi na ZS.

Invictus ::

solatko je izjavil:

Invictus - Ravno o tem je govora - agencija prodajalca nepremičnine, ne naredi za kupca nič, s kakšno pravico, mu izstavi račun?
Še sedaj pa se izogibaš odgovoru na drug del - kdo plača agenta, ki ga najamem jaz, da v mojem imenu najde ustrezno nepremičnino?

Po logiki nekaterih, pol/pol.

Iščeš dlako v jajcu. Kot ponavadi.

Pol/pol je bil do nedavnega normalen dogovor med kupcem in prodajalcem. Suma sumarum zakonskih max. 4% plus DDV.

Če si se zmenil, je plačal eden 2%, ti pa 1%, 1,5% ali kolikor si se pač zmenil.

Kaj ti tu ni jasno ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

bojanpo je izjavil:

Za AT iz prve roke ob nakupu stanovanja/hise je provizija na strani kupca. Verjamem da obstajajo izjeme, vsaj pri iskanju se je tako zdelo. Naletis tudi na oglase tipa "provisionfrei", itd.

Ampak ja, dodaj ceni stanovanja se cca 11% za vse stroske. Agent mimogrede lepo zasluzi, ceprav se je v mojem primeru posteno potrudila.


Kako se je potrudila zate, kot kupca? Ti je znižala nakupno ceno za pol? To je povedala vse pomanjkljivosti stanovanja itd?
Quack !

Okapi ::

Pa ljudje, kako vam ni jasno, da vedno vse plača kupec? ;(( Je čisto vseeno, kdo nakaže denar na račun nepremičninarja (ali Fursa, ko gre za davek). Če "plača" prodajalec, pač to vračuna v ceno nepremičnine. Solatko in njemu podobni so srečni, ker mislijo, da so prišparali 2%, v resnici jim je pa prodajalec zadevo prodal za 3% dražje, kot bi jo sicer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ziga Dolhar ::

Okapi ne razume poante. Ni bistveno, ali v končni fazi vse stroške plača kupec ali ne. Bistveno je, ali kupca poleg oglaševane ali dogovorjene cene s prodajalcem doletijo še kakšni dodatni stroški povrhu oglaševane/dogovorjene cene.

Ane, tko kot me ob nakupu Monitorja poleg cene, ki je navedena na reviji, ne doleti še plačilo marže za prodajalca, ker sta se vidva s trafikantom tako zmenila.
https://dolhar.si/

Okapi ::

A te kdaj pri nakupu kakšen dodaten neznan strošek doleti? Če ne veš, da je avto po nakupu treba še registrirati, in vsake toliko časa napolniti rezervoar z gorivom, je to tvoj problem, ne goljufija prodajalca, ki te o tem ni obvestil.

Tole palamudenje me spominja na pregovarjanje, kdo bo plačal provizijo od paypala.

In ja, pri nakupu Monitorja v trafiki te doleti plačilo marže za prodajalca. Če se naročiš na revijo, je ne plačaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AndrejO ::

V obratni smeri, me ne zanima, da mora trgovina plačati tudi blagajničarko in snažilko, čeprav brez njiju ne bi mogla niti vrat odpreti. Zakaj torej to niso postavke na računu, če kupujem v Trgovini d.o.o.?

Pa bom rekel, da blagajničarka pri nakupu za kupca opravi več stvari, kot pa tipičen agent pri prodaji opravi za kupca ali najemnika.

Kar se mene tiče, plača tisti, ki naroči storitev. Kako bo to "integriral" v svojo ceno, pa ni moj problem, se s tem ne želim obremenjevati in, kar se tiče razvitega sveta, si lahko agenti "slovenskega tipa" svoje papirje o soglasjih s katerimi plašijo ob ogledih nepremičnin, zatlačijo tam, kjer sonce ne sveti.

Če bi bil pa prodajalec ... in bi se moral ukvarjati s takšnimi pristopi, kot je standarden v Sloveniji, pa bi bila moja prva misel ta, da me človek nateguje. Jaz sem ga najel, da mi iztrži najvišjo možno ceno, on pa se nekaj dogovarja s potencialnimi kupci? WTF?

Kar se pa tiče samih cen, ki jih agenti zaračunavajo, pa tukaj na irskem provizije niso omejene. Je pa v zakonu zapisano, da agent in pravnik v teh postopkih ne moreta zastopati obeh strank hkrati. Stvar je neverjetno učinkovita, ker nikomur niti na pamet ne pade, da bi vzel denar od obeh strani, ker bi v naslednjem koraku sedel na sodišču z dvema odškodninskima tožbama, kjer bi ena skoraj zagotovo uspela.

Okapi ::

Močno dvomim, da je stvar kaj boljša, če sta v posel vpletena dva nepremičninarja.

AndrejO ::

Glede na to, da ravnokar nabavljam nepremčnino in opazujem proces "v živo" ... zadeva deluje odlično. Točno se ve kdo dela za mene in koliko ga plačam. Kdo in kaj dela za prodajalca in kako je plačan, pa ni moj problem.

LeQuack ::

To je čisto logično, saj zastopata nasprotne interese. To je tako kot bi bil isti odvetnik/tožilec bil vse v enem, ki bi zastopal tožnika in še obtoženca obenem.
Quack !

Okapi ::

AndrejO je izjavil:

Glede na to, da ravnokar nabavljam nepremčnino in opazujem proces "v živo" ... zadeva deluje odlično. Točno se ve kdo dela za mene in koliko ga plačam. Kdo in kaj dela za prodajalca in kako je plačan, pa ni moj problem.
:)) Seveda je tvoj "problem", ker boš tudi njega plačal. Več posrednikov kot je vključenih, dražji je posel.

LeQuack je izjavil:

To je čisto logično, saj zastopata nasprotne interese. To je tako kot bi bil isti odvetnik/tožilec bil vse v enem, ki bi zastopal tožnika in še obtoženca obenem.
Temu se drugače reče mediacija in je čisto legitimen način reševanja sporov.

Nepremičninski posel ni nujno konfrontacija dveh strani, in posrednik med kupcem in prodajalcem je lahko tudi en sam, ki dela v obojestransko korist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Glede na to, da ravnokar nabavljam nepremčnino in opazujem proces "v živo" ... zadeva deluje odlično. Točno se ve kdo dela za mene in koliko ga plačam. Kdo in kaj dela za prodajalca in kako je plačan, pa ni moj problem.
:)) Seveda je tvoj "problem", ker boš tudi njega plačal. Več posrednikov kot je vključenih, dražji je posel.

Poanta je, da ne bom blagajničarki, ki jo je zaposlila trgovina, plačal štruco kruha in potem posebej še provizijo za njeno storitev, pri izhodu pavšal za čistilko in pri vstopu na trolo še ekstra za plačo šoferja.

Okapi je izjavil:

LeQuack je izjavil:

To je čisto logično, saj zastopata nasprotne interese. To je tako kot bi bil isti odvetnik/tožilec bil vse v enem, ki bi zastopal tožnika in še obtoženca obenem.
Temu se drugače reče mediacija in je čisto legitimen način reševanja sporov.

Nepremičninski posel ni nujno konfrontacija dveh strani, in posrednik med kupcem in prodajalcem je lahko tudi en sam, ki dela v obojestransko korist.

Bom verjel, ko bom videl v resničnosti. Do takrat pa velja, da želi prodajalec čim višjo ceno, kupec pa čim nižjo ceno. Ko boš tukaj našel "obojestransko korist", me pokliči, ker bi rad videl kdo je bil nategnjen.

Kar se pa tiče "mediacije", oprosti ... tam, kjer zadeve lahko uredijo tržne zakonitosti, se mi to sliši kot komunizem v najboljšem primeru ali pa navadna goljufija v najslabšem. Kaj točno ti kupuješ z mediacijo, ne vem. Vem pa, da gre s pogajanjem med dvema stranema stvar čisto dobro naprej. Če pa ne gre, pa je en e-mail naprej drug prodajalec ali pa drug kupec.

Mediacija se uporablja tam, kjer so pogodbene strani "obsojene" druga na drugo in je takšen postopek hitrejši in cenejši, kot pa sodni postopek. Ne pa za trgovanje na prostem trgu. Ljubi bog.

Okapi ::

Bom verjel, ko bom videl v resničnosti. Do takrat pa velja, da želi prodajalec čim višjo ceno, kupec pa čim nižjo ceno. Ko boš tukaj našel "obojestransko korist", me pokliči, ker bi rad videl kdo je bil nategnjen.
Če ima vsak svojega posrednika, je večja verjetnost, da bo en "nategnjen" - tisti, ki ima manj sposobnega posrednika. Poleg tega ima tudi kupčev posrednik interes čim prej skleniti posel, ker dlje kot se z njim ukvarja, manjši je njegov urni zaslužek, tudi če je cena višja.

Dober nepremičninski posrednik je kot mediator med prodajalcem in kupcem, in njegov cilj je, da nobena od obeh strank ni "nategnjena".

Ko smo mi na severnem Primorskem pred nekaj leti prodajali staro razpadajočo hišo, smo imeli enega takega posrednika - po sklenjenem poslu smo bili zadovoljni mi in kupec.

bojanpo ::

FTad, lahko tukaj, lahko preko zs, kakor ti je ljubse. Nepremicnino sva kupila slabe 3 leta nazaj, ni pred kratkim.


FTad je izjavil:

@bojan

si pred kratkim kupil neprimicnino v AT? Bi imel par vprasanj, lahko tudi na ZS.

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

Bom verjel, ko bom videl v resničnosti. Do takrat pa velja, da želi prodajalec čim višjo ceno, kupec pa čim nižjo ceno. Ko boš tukaj našel "obojestransko korist", me pokliči, ker bi rad videl kdo je bil nategnjen.
Če ima vsak svojega posrednika, je večja verjetnost, da bo en "nategnjen" - tisti, ki ima manj sposobnega posrednika.

A res? Po kakšni logiki pa bo potem manj nategnjen, če se bo zanj "potegoval" posrednik, ki si ga sploh ni izbral, mora ga pa plačati?

Okapi je izjavil:

Poleg tega ima tudi kupčev posrednik interes čim prej skleniti posel, ker dlje kot se z njim ukvarja, manjši je njegov urni zaslužek, tudi če je cena višja.

Enako velja za vsakega posrednika. Nasprotna motivacija je, da če ga bo preveč sral, bo dobil čevelj, ker si bo naročnik storitve našel bolj kompetentnega izvajalca. Potem bo pa lahko računal urni zaslužek za 0 EUR bruto plačila.

Aha, samo kaj ko se prodajalčevega posrednika ne morem znebiti. Saj ga nisem jaz najel. Samo plačal naj ga bi. Malo morgen. Ceno naj si izračunajo sami, kakor vedo in znajo, mene pa ne rabijo obremenjevati s tem, kaj se med seboj menijo, ker s tem nimam nič.

Okapi je izjavil:

Dober nepremičninski posrednik je kot mediator med prodajalcem in kupcem, in njegov cilj je, da nobena od obeh strank ni "nategnjena".

Dobra blagajničarka je kot mediator med trgovino in kupcem in njen cilj je, da nobena od obeh strank ni nategnjena.
Dober prodajalec vozil je kot mediator med trgovino in kupcem in njegov cilj je, da nobena od obeh strank ni nategnjena.
...
Ali opaziš absurd?

Okapi je izjavil:

Ko smo mi na severnem Primorskem pred nekaj leti prodajali staro razpadajočo hišo, smo imeli enega takega posrednika - po sklenjenem poslu smo bili zadovoljni mi in kupec.

Povej lokacijo in ceno, pa ti povem kdo je potegnil krajšo.

Ti živiš v svetu, kjer je en prodajalec obsojen na enega kupca. Jaz živim v svetu, kjer se prodaja več kot ena nepremičnina več kot enem kupcu hkrati. "Mediacijski pristop" preko osebe, ki si jo je izbral prodajalec je v mojem svetu približno tako smiselen, kot je smiselen "mediacijski pristop" pri nakupu avtomobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

bojanpo ::

LeQuack: Potrudila v smislu prevajanja vseh dokumentov (poudarek na vseh - NEM-ANG) kar se stanovanja, notarja, banke tice, ceprav ji res nebi bilo treba. Stika z lastnikom stanovanja nisva imela do dejanskega nakupa, ko je ze denar na svoj racun dobil. Dejansko ni bilo dosti razmisljanja glede nakupa, 7 let stara stavba, zasebno igrisce na notranji strani stavbe. Nerelevantno za to temo ampak vseeno, ko sem lastnika povprasal kaj je bil njemu minus glede stanovanja, je bil vcasih nezadovoljen ob glasnosti otrok zunaj. Kar pa iskreno receno nas ne moti, posebej ker imas otroke ves cas na vidiku in so v notranjem zavarovanem prostoru.



LeQuack je izjavil:

bojanpo je izjavil:

Za AT iz prve roke ob nakupu stanovanja/hise je provizija na strani kupca. Verjamem da obstajajo izjeme, vsaj pri iskanju se je tako zdelo. Naletis tudi na oglase tipa "provisionfrei", itd.

Ampak ja, dodaj ceni stanovanja se cca 11% za vse stroske. Agent mimogrede lepo zasluzi, ceprav se je v mojem primeru posteno potrudila.


Kako se je potrudila zate, kot kupca? Ti je znižala nakupno ceno za pol? To je povedala vse pomanjkljivosti stanovanja itd?

solatko ::

Invictus - Zate je plačevanje nekoga, ki niti migne ne zate, iskanje dlake v jajcu?
Zame je to podtaknjen strošek, ob oglaševani ceni, kot, da bi moral pri nakupu mesa posebej plačat voznika, ki je pripeljal meso v trgovino.
Delo krepa človeka

St235 ::

AndrejO je izjavil:

Okapi je včeraj ob 07:20:39 izjavil:
Dober nepremičninski posrednik je kot mediator med prodajalcem in kupcem, in njegov cilj je, da nobena od obeh strank ni "nategnjena".

Dobra blagajničarka je kot mediator med trgovino in kupcem in njen cilj je, da nobena od obeh strank ni nategnjena.
Dober prodajalec vozil je kot mediator med trgovino in kupcem in njegov cilj je, da nobena od obeh strank ni nategnjena.
...
Ali opaziš absurd?


Absurd je opazit predvsem v tem, da je razlika samo in le v tem, da je v enem primeru postavka na računu ločena, v drugem pa ne. Pri vsakem kupoprodajnem poslu je na eni stani bruto znesek, ki ga plača kupec in neto, ki ga prejme prodajalec. Razliko poberejo "posredniki" pa naj bo v obliki nepremičninskega agenta ali pa prodajalke za šalterjem.

solatko je izjavil:

Invictus - Zate je plačevanje nekoga, ki niti migne ne zate, iskanje dlake v jajcu?
Zame je to podtaknjen strošek, ob oglaševani ceni, kot, da bi moral pri nakupu mesa posebej plačat voznika, ki je pripeljal meso v trgovino.


Pa kaj spet nabijaš v tri dni? Strošek ni nič bolj podtaknjen kot je poštnina, stroški prevzema, carina in 1001 druga stvar. Če si pač preneumen, da bi se v postopku nakupa prepričal o vseh stroških, ki te čakajo je to prevsem tvoja omejenost. Pač jokanje slovenčka z mehkim, ki bi, pa ne more.

Po tej idiotki logiki, te praktično vsaka trgovina nategne, ker moraš plačat poštnino, ko kaj naročiš? Da o barabah goljufivi, ko ti banka pobre provizijo pri nakazilu ne govorimo. To bi pa ja za velekekce tvojega kalibra moral prodajalec vse v kalkulirat? Magari še v kristalno kroglo pogledat koliko stroškov za gorivi si imel, ko si se peljal pogledat nepremičnino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

To jamranje nad nepremičninskimi agenti je že legendarno. Saj so tukaj cvetke, ampak, ko greš v posel za 100k ali več, pa se že prepričaš o postopku.

Kolega je včeraj jamral kako ga je agencija skoraj nategnila. Ampak pred podpisom pogodbe pa sploh ni pogledal v zemljiško knjigo kaj točno kupuje in ali je nepremičnina kaj obremenjena.

Je bila, in zdaj cela pizdarija. Sicer je šlo tukaj za površnost agenta, sam pismo, a ste res toliko butasti, da brezpogojno zaupate posel vreden več kot 100k????

Njemu so zaradi tega padli praktično vse ideje ven, ki jih je imel, tudi zaradi OPPN. Se pač ni pozanimal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

Ti najprej plačaš nekomu, potem pa še opraviš njegovo delo? :))

Invictus ::

Ti nekomu plačaš in ne preveriš kaj ti je naredil?

Poleg tega vedno plačam zelo malo. Nisem še plačal več kot 1%, pa so bili noter še stroški notarja in vpisa v zemljiško knjigo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

AndrejO ::

St235 je izjavil:


Absurd je opazit predvsem v tem, da je razlika samo in le v tem, da je v enem primeru postavka na računu ločena, v drugem pa ne. Pri vsakem kupoprodajnem poslu je na eni stani bruto znesek, ki ga plača kupec in neto, ki ga prejme prodajalec. Razliko poberejo "posredniki" pa naj bo v obliki nepremičninskega agenta ali pa prodajalke za šalterjem.

In kar se mene tiče, naj posrednika plača tisti, ki ga je najel in naj ta posrednik ne vsiljuje svojih tarif potencialnim kupcem, ki se z njim in njegovimi visokoletečimi idejami o "brezkonfliktnosti" in "mediaciji v dobro obeh strank" ne želijo ukvarjati.

Kar se tebe tiče, ali bi bilo smiselno najeti odvetnika, ki zastopa tudi nasprotno stran v pravdi? Ali bi bil pripravljen sprejeti in plačati zastopanje odvetnika, ki ga je izbrala in najela nasprotna stran v pravdi? Pa odmisli tukaj, da je to za odvetnike dejansko prepovedano. Kako se bi to zdelo tebi osebno glede varovanja interesov stranke?

St235 je izjavil:

solatko je izjavil:

Invictus - Zate je plačevanje nekoga, ki niti migne ne zate, iskanje dlake v jajcu?
Zame je to podtaknjen strošek, ob oglaševani ceni, kot, da bi moral pri nakupu mesa posebej plačat voznika, ki je pripeljal meso v trgovino.


Pa kaj spet nabijaš v tri dni? Strošek ni nič bolj podtaknjen kot je poštnina, stroški prevzema, carina in 1001 druga stvar. Če si pač preneumen, da bi se v postopku nakupa prepričal o vseh stroških, ki te čakajo je to prevsem tvoja omejenost. Pač jokanje slovenčka z mehkim, ki bi, pa ne more.

Ni podtaknjen, je pa blesav, ker imam v primeru poštnine in 999 preostalih stvari praviloma možnost izbire med večimi ponudniki storitve. Carina in davki pa so tako ali tako dajatve državi in ne spadajo pod opravljenje storitev. Ever.

Veš kaj je bilo najlepše pri mojem nakupu? Z agentom prodajalce sem se pogajal o ceni. Kaj ta cena vključuje, me niti najmanj ni zanimalo. Koliko bo imel od tega agent, ne vem. Bilo nas je kar nekaj, ki smo tekmovali in ta tekma je bila samo in izključno pogajanje o samo in izključno eni ceni, ne pa o ceni + proviziji + nevešečemu. Ko se je prodajalec odločil eno ponudbo sprejeti, je bila stvar zaključena in cena znana.

Kar se pa tiče mojih stroškov in najemanja ljudi, ki po končani licitaciji opravljajo delo po mojem naročilu in za moj račun je pa moj problem. Ko kupim posteljo v štacuni, mi tudi nihče ne vsili svojega monterja (kvečjemu ponudi, če to želijo), ki ga bi moral še posebej plačati, ampak je moja prosta izbira koga bom najel, če sploh koga.

St235 je izjavil:

Po tej idiotki logiki, te praktično vsaka trgovina nategne, ker moraš plačat poštnino, ko kaj naročiš? Da o barabah goljufivi, ko ti banka pobre provizijo pri nakazilu ne govorimo. To bi pa ja za velekekce tvojega kalibra moral prodajalec vse v kalkulirat? Magari še v kristalno kroglo pogledat koliko stroškov za gorivi si imel, ko si se peljal pogledat nepremičnino?

Mislim, da se je zgodba začela pri famoznih "pogodbah o zastopnju", ki jih agenti radi turijo v podpis preden potencialnem najemniku sploh pokažejo nepremičnino. Ta pogodba pa vsebuje tudi klavzulo o nevemkakšnih storških zastopanja, ki so popolnoma nesorarzmerni z dejansko opravljenim delom.

Vmes se je debata razširila na vsa področja delovanja agentov, kjer se izkaže, da ti domnevno "uravnoteženi" agenti prodajalcem prodajajo pravljice, stroške pa deloma prelagajo na pleča kupcev. Kar je neumno, nestandardno, zagovarjano z idiotizmom "dela v dobro obeh strani" in, kar mislim, da še ni bilo omenjeno, po nepotrebnem viša strošek nakupa nepremičnine, ker se takšna provizija ne vševa v znesek kredita, ampak jo mora kupec poravnati iz lastnega žepa.

Ko pa bom prvič opazil nepremičnino, ki bo naprodaj za svojo ceno + provizija agenta + stroški poštnine + stroški kolekov + strošek taksija do notarja + strošek telefona za pogovore z agentom + strošek WC papirja zaradi driske + ..., bom pa verjel, da je to standarden način sklepanja pogodb v Sloveniji.

Invictus je izjavil:

To jamranje nad nepremičninskimi agenti je že legendarno. Saj so tukaj cvetke, ampak, ko greš v posel za 100k ali več, pa se že prepričaš o postopku.

Ali pa, še bolje, najameš človeka, ki je usposobljen za takšne postopke.

Invictus je izjavil:

Kolega je včeraj jamral kako ga je agencija skoraj nategnila. Ampak pred podpisom pogodbe pa sploh ni pogledal v zemljiško knjigo kaj točno kupuje in ali je nepremičnina kaj obremenjena.

Je bila, in zdaj cela pizdarija. Sicer je šlo tukaj za površnost agenta, sam pismo, a ste res toliko butasti, da brezpogojno zaupate posel vreden več kot 100k????

Površnost ali "površnost"? Konec koncev, če je agentu v interesu samo to, da nepremičnino proda in pokasira čim višjo provizijo, potem ni presenetljivo, če kakšno "malenkost" tudi spregleda.


Invictus je izjavil:

Njemu so zaradi tega padli praktično vse ideje ven, ki jih je imel, tudi zaradi OPPN. Se pač ni pozanimal.

Viš, jaz pa sem v neki drugi državi najel nekaj ljudi, ki takšne stvari v nulo pregledajo. Za primer, če kaj dejansko spregledajo, pa bodo v pogodbi ustrezne klavzule za razdrtje in vzpostavitev predhodnega stanja, ti izvajalci pa imajo ustrezno zavarovanje, ki bo pokrilo moje stroške zaradi takšnega izrednega dogodka.

Pravilo je, da ne najameš človeka brez zavarovanja, tisti pa, ki preveč pogosto spregledajo kakšno stvar, pa si zavarovanja več ne morejo privoščiti.

Invictus ::

@AndrejO

Sam te dodatne ljudi si plačal, niso delali zastonj ;).

Tukaj bi pa vsi na veliko kupovali nepremičnine, za posredništvo in urejanje papirjev pa ne bi nič dali.

Kot da so stroški agentov fiksni in se ne da dogovoriti kaj in kako se bo plačalo.

Je pa res, če ima butast agent nepremičnino, ki te zanima, potem ponavadi nimaš veliko opcij. Razen da najameš konkurenčno agencijo, ki dela po tvojih željah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

thramos ::

Invictus je izjavil:

Ti nekomu plačaš in ne preveriš kaj ti je naredil?

Poleg tega vedno plačam zelo malo. Nisem še plačal več kot 1%, pa so bili noter še stroški notarja in vpisa v zemljiško knjigo.


Ne, če nekomu plačam, da nekaj naredi, ne grem tega naredit sam. Ti pa kar. :))

AndrejO ::

Invictus je izjavil:

@AndrejO

Sam te dodatne ljudi si plačal, niso delali zastonj ;).

Najem vseh teh je bila moja izbira, pri čemer sem lahko izbiral med večimi izvajalci in tudi možnostjo, da vse opravim sam (razen dela pravnika, ki ga mora pač opraviti pravnik - približno tako, kot notar v Sloveniji).

Jaz temu rečem bistvena razlika.

Invictus je izjavil:

Kot da so stroški agentov fiksni in se ne da dogovoriti kaj in kako se bo plačalo.

Ampak potem se moraš pogajati z istim človekom o dveh stvareh: najprej o nepremičnini, potem pa še o njegovem plačilu. Pri tem pa sploh nisi imel vpliva na njegovo izbiro.

Sicer pa ... ni ga potem lažjega, kot agentu ponuditi višje legalno plačilo za čim nižjo ceno. Konec koncev, se bo našel tudi kakšen takšen primerek, mar ne? Recimo + 5000 "bonusa", če bi cena šla dol za 10.000. Win-win, mar ne? In glede na to, da je menda čisto lepo, pravilno in moralno, da tudi kupec plačuje tega človeka za posredovanje in glede na to, da se ta človek menda trudi tudi za koristi kupca, je to vse OK. Kdor plača več, pač dobi več, mar ne?

Invictus je izjavil:

Je pa res, če ima butast agent nepremičnino, ki te zanima, potem ponavadi nimaš veliko opcij. Razen da najameš konkurenčno agencijo, ki dela po tvojih željah.

Če ima butast agent nepremičnino, boš v Sloveniji vpogledal v ZK, identificiral lastnika in k njemu poslal človeka, ki mu bo obljubil polno ceno, brez kakršnegakoli plačila provizij, po potrebi kakšnih +2.000 EUR od najvišje do takrat sprejete ponudbe. Njegovega agenta se ne boš dotaknil niti s palico, ker smrdi in, ker potem agent ne bo imel možnosti trditi, da je zate opravil kakršnokoli delo. Če je agent malo manj glup in je dal v pogodbo o zastopanju tudi klavzulo o ekskluzivnosti, potem pokriješ še strošek te klavzule, da bo prodajalec mirno spal in nič razmišljal o kompliciranju.

Win-win za kupca in prodajalca, ker bosta imela oba nižje stroške.

solatko ::

Lakotnik29 - Nehaj šparat na elektriki in si končno prižgi klimo, ti vročina precej škoduje.
Na ostalo je v bistvu že AndrejO odgovoril, tako, da se mi s pregretim "pravnikom" glih ne da ukvarjat.
Delo krepa človeka

St235 ::

S solatarja pa se nekaj bo. Sicer so posti se vedno neumni in brez dodane vrednosti ampak so vsaj kratki postali.

Ni podtaknjen, je pa blesav, ker imam v primeru poštnine in 999 preostalih stvari praviloma možnost izbire med večimi ponudniki storitve.

Kar seveda ni res. Ce se prodajalec odloci da posilja samo z DHL lahko samo izbiras med tem ali placas ali pa ne narocis. Pri nepremicnini ni nic drugace. Ce se prodajalec odloci da bo prodajal preko agenta je povsem enako. Placas ali pa gres dalje.

Ko kupim posteljo v štacuni, mi tudi nihče ne vsili svojega monterja

Kar je samo in le njihova odlocitev. Povsem legalno bi lahko nakup pogojevali s tem da najames v naprej dolocenega izvajalca za montazo. In to se na primer pri priznavanju garancije tudi izvaja.

Lahko se tukaj na trepalnice mecete ima kupec povsem legitmno pravico da postavi pogoje prodaje in na kupcu je ali bo te pogoje sprejel ali ne. Od ponudbe in povprasevanja pa je odvisno koliko se bo kdorkoli od niju lahko preseraval.

St235 ::

http://www.afna.eu

Evo primer trgovine, kjer ti po solatasti logiki podtaknejo skrite stroske in zaracunajo postnino. Pa se zbirat ne mores kdo bo dostavil. Naravnos KRIMINALNO @solatapress
««
14 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogled nepremičnine in oddaja podatkov

Oddelek: Loža
374439 (3408) Invictus
»

Cene nepremičnin - pogajanje

Oddelek: Loža
236141 (5083) 2f4u
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710358 (7835) Telbanc
»

Najem stanovanja

Oddelek: Loža
183951 (3635) Invictus
»

Plačilo provizije nepremičninskemu agentu

Oddelek: Loža
285312 (1775) mat xxl

Več podobnih tem