» »

Višanje frekvence RAMA na AM2+

Višanje frekvence RAMA na AM2+

xerian ::

Dober dan. Imam težavo z nastavitvijo RAM frekvence. Imam Rame Kingmax 2x2Gb 1066Mhz CL6 in marično ploščo Asrock N68PV-GS (AM2+) z procesorjem Phenom 2X 2 HDZ555WFK2DGM(BE)(AM3). Nikakor ne morem doseči nazivne frekvence na RAMIH 1066. Če v biosu nastavim na 1066, in dvignem voltažo na 2.1 se ne zgodi nič. CPU-Z še vedno ne prepozna višje frekvence. Malo sem bral po tujih forumih, kjer imajo z omenjenim Ramom težave in to rešujejo z spreminjanjem FSB razmerja a le na Intelovih ploščah. AMD tega nima. A ima kdo kakšno idejo spravit ta ram na nazivno frekvenco? Trenutno deluje na 800Mhz CL5.

LP

Sssaga ::

Navij sistem preko FSB-ja (da ga nima?) za toliko, da bo 800 prešlo na 1066. RAM-e daj na 2.0 ali 2.1 volta, da te ne j3bejo, procesor bi moral brez težav zdržati majhno povišanje. Mogoče bo treba voltažo na procu dvigniti za minimalno in bo tako kak °C več. (preveri temperature sistema - everest, speccy...)

Si dal na 1066Mhz in dvignil latence na CL6 - 6-6-6-1X namesto CL5? Lahko ti ob restartu vrne na ''default''

PS: pripopaj sistemske specifikacije-modeli komponent

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

mr1two ::

Pozdravljen.
Podatek iz user manuala tvoje matične pravi, da bi zadeva morala biti dostopna in nastavljiva. V manualu, stran 42 ti namreč lepo piše
Memory Clock
This item can be set by the code using [Auto]. You can set one of the standard
values as listed: [200MHz (DDRII400)], [266MHz (DDRII533)],
[333MHz (DDRII667)] and [400MHz (DDRII800)]. If you adopt Phenom CPU,
there is one more option: [533MHz (DDRII1066)].


Druga možnost je seveda, da z navijanjem FSBja na samem CPUju posledično dviguješ tudi frekvenco rama.
Če ti slučajno ne uspe dobiti nastavitve 1066, se ne sekiraj. Razlike so večinoma opazne bolj ali manj v testih.
Imajo pa ti rami dobro lastnost ravno za navijanje- ni ti potrebno skrbet za to, da so okrog 800 ampak kar lepo pustiš, da šibajo na 1000+ mhz. Verjetno se tudi to pozna, ko navijaš.

LP

hojnikb ::

brezveze višat frekvenco, ker nebo nobene razlike (razn v benchmarkih).Se ti bo pa zarad višje voltaže velik bol grel na 1066mhz..
#brezpodpisa

x45 ::

plošča ki jo imaš je low end in take včasih ne omogočajo takoh nastavitev. poglej navodila podrobno pa bios.
načelom as e tma not nastavi faktor rama 5,33x 200 in to je to. voltaža pa malo večja raje npr 2,2 v.

mr1two ::

2V za DDR2 je vrho glave. Več brez aktivnega hlajenja jaz ne priporočam na daljši rok

xerian ::

Brez skrbi za hlajenje. imam vodno z cirkulacijo iz bližnjega brega. Haldilni medij je poleti max 15 stopinj, pozimi pa tudi -10 stopinj in se mi procesor bolj prehlaja ( še na delovno temperaturo ne more).
Kot sem navedel. Plošča ima možnost 533 (DDR2 1066 mhz). Sem tudi ročno nastavljal CL na 6 in ostale zadeve. Brez uspeha.
AMD se je znebil FSBja že s predhodnim podožjem AM in ima nekak mT al ne vem kaj. Tako kot i3,i5,i7 pri intelu tudi nimajo več FSBja. Po tujih forumih so morali za taisti ram obvezno dvigovati voltažo na 2.1 in celo v manualu piše.

Bi poslikal malo, pa ne znam pripenjat slik tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xerian ()

stock ::

Shraniš jih na shrani.si pa potem sem ustaviš URL.. Mogoče bi moral tudi posodobit bios glede na to da je tale plata nekako bolj pogojno za tale tvoj CPU.

JohanP ::

Nima FSB ima pa t.i. reference clock...običajno 200MHz, ki v kombinaciji z različnimi množilniki / delilniki za CPU, HTT, NB, PCie,.... da različne hitrosti.
Če nahitro razložim enega od postopkov navijanja: - Potrebno je dvignit ta Ref.clock in spustiti množilnik za CPU, da frekvenca procesorja ostane cca privzeta.
- hitrost PCie ohrani na 100MHz (CPU-PCIe async)
- Običajno se izklopi Cool'n'Quiet
- spremeniti je potrebno še preostale delilnike / množilnike.
S tem boš dvignil frekvenco ramu, ostalo pa bo na privzetih vrednostih.

VSEKAKOR PA SI PREJ PREBERI KAKŠEN PODROBNO OPISAN POSTOPEK NAVIJANJA:
npr: http://www.overclock.net/t/525113/pheno...

VSE DELAŠ NA LASTNO ODGOVORNOST, ČE PA NISI POLNOLETEN, PRED SPREMINJANJEM, VPRAŠAJ ZA DOVOLJENJE STARŠE oziroma SKRBNIKE.

hojnikb ::


VSE DELAŠ NA LASTNO ODGOVORNOST, ČE PA NISI POLNOLETEN, PRED SPREMINJANJEM, VPRAŠAJ ZA DOVOLJENJE STARŠE oziroma SKRBNIKE.

hahahaahah
#brezpodpisa

x45 ::

mam rame DDR2 1000 mhz ampak na 2 v ni blo stabilno na 2,2 v pa je šlo na 1071 mhz z X3 cpu jem.... greli pa so se...

einstein :P ::

a ni tako, da če je višja frekvenca ram-a da ni itak nobene razlike?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

stock ::

Če bi bilo tako bi meli še zmeraj SDR 133Mhz rame ne? Je pa razlika res bolj mala pri novejših odklenjenih procesorjih, medtem ko na zaklenjenih preko FSBja višaš tudi frekvenco procesorja..

JohanP ::

Ponekod se višja razlika v frekvenci pozna občutno, drugje pa skoraj ne. Na razliko v hitrosti (še vedno) najbolj vpliva latenca rama (CL) in ´command rate´(CR)

x45 ::

Z DDR2 800 na 1071 je kr poazna razlika, odzivnost ipd boljši vtis.
sistem : AM2+ in am3 cpu z IMC. Razliko se da tud zmerit.

pri FSB zadevi verjetno mali efekt če sploh.

Domobrancek ::

No bom pa še js neki uprašu da nebom smetiv foruma. Gre se glede ramov in sicer rad bi si kupil nove rame saj mi te ki jih imam sedaj ne dovoljujejo navijanja procesorja. Moj sistem je :
intel core 2 quad 9550
rami so kingston value 4gb
grafična: nvidia geforce gtx 285
plata: asus p5q turbo
in hladilnik za procesor: zalman CNPS 10xPerforma

zdj js bi rabu ene ddr2 rame ki bi bli dobri za navijanje. Gledu sm tele pa me zanima če bi ble uredu? moti me samo ker so 2x1gb(kupil bi 4x1gb) paketi in ne 2x2 gb. Bi blo vseeno dobro?
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Hvala LP

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

zakaj pa lepo ne spustiš latenc na teh ramih in jih naviješ ?
Oz spustiš delilnik ram:fsb

kulk mhz rame maš sploh to ?
#brezpodpisa

Domobrancek ::

probu sm že use živo pa nikol sistem ni bil stabilen...to mam navadne 800mhz rame

hojnikb ::

potem do 400mhz fsb tak ni panike...
to je pa že spodobn overclock..
#brezpodpisa

Domobrancek ::

sm tud probu dt na 400mhz tko da so bli rami spet na 800mhz pa sm še useen dobu enak error tko da res nevem kaj bi lohka blo

hojnikb ::

tvoj problem niso rami, amapk dejstvo da želiš laufat procesor na 400fsb brez dodatka voltaže.
Če ti rami mečejo errorje pr stock frekvenci, potem so zanič..
#brezpodpisa

Domobrancek ::

frekvenco procesorja sem mev že na 1.4v kar je kokr js vem za moj procesor zgornja meja tko da res nevem kaj bi še lahko spremeniv

hojnikb ::

kake errorje ti pa meče ven ?
in ja 1.4V je za 400fsb dost preveč, zgornja meja proca je 1.36V, za 400fsb bi rabu še dost manj voltov.
#brezpodpisa

Domobrancek ::

napiše mi rounding was 0.5 expected less than 0.4. Probu sm že usega boga pa ni nikol nč pomagal. To zmeri dobim na 2 corih v prime95

hojnikb ::

To pomen premal voltov. Niman nobene veze z ramom.
Kulk pa maš voltaže v loadu ?
#brezpodpisa

Domobrancek ::

a to serijsko mislš?

hojnikb ::

Mislim kolk maš voltaže v loadu, ko si ga naviju ?
Ker če nastaviš 1.4V še ne pomen, da proc dejasnko dobi 1.4V...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Domobrancek ::

aia to pa nism pogledu. Se bom zdej en dan spravu spet mau navijat pa bom use napisu ;)

hojnikb ::

Good for you ;)

In piši v novo temo, ker tole je že rahlo offtopic :P
#brezpodpisa

Domobrancek ::

bom bom :) sj sm že pisu na ta forum enx pa mi niso znal pomagat. upam da mi zdej bodo. Hvala LP

hojnikb ::

zgleda da maš zelo slab primerek al pa smotano plato.
Been there done that ;)
#brezpodpisa

Domobrancek ::

ja dobr tud to so rekli da mogoče sam procesor mam baje tabolši primerek plata pa tudi ni tako zelo slaba za navijanje. Pa tudi če bi imel najslabše možne izdelke bi moram proc usaj do 3.2 spravt..ali pač?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FSB overclocking

Oddelek: Navijanje
141647 (1510) dottor
»

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
7111056 (9506) Domobrancek
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412663 (6525) AndreAS
»

Navijanje rama

Oddelek: Navijanje
172635 (1987) Engineer_SLO
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940706 (22248) Dr_M

Več podobnih tem