» »

e-bralnik ?

e-bralnik ?

1
2
3 4

3man ::

Hmm, menda ja bodo tudi večji kaj dostopnejši. Z veseljem bi imel 9 ali 10"...

rezator ::

Živijo.

Ali lahko kje v Slo kupim Nook HD 7"? Ve kdo ali če je še kaj podobnega, predvse da bere pdfje?
Some people feel the rain. Others just get wet.

3man ::

Za Nooka ne vem, večje 9" pa ima Icarus.

yayo ::

3man je izjavil:

Za Nooka ne vem, večje 9" pa ima Icarus.


Nook je tablica, kolikor vem. Icarus pa klon Onyx Boox-a M92.

iconaan ::

Imam bralnik dx kindle več kot eno leto in pol. Zelo zadovoljen, ogromno berem stripe... Torej priporočam, ker je ta prava velikost za branje( pred tem sem ogromno denarja zapravil za stripe in se mi je naložba povrnila).
Kupil sem rabljenega preko e-baya z ovitkom. Manjše tablice ne pridejo v poštev ( 6, 7 inčne).

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Joze_K ::

iconaan je izjavil:

Imam bralnik DX Kindle več kot eno leto in pol.Zelo zadovoljen, ogromno berem stripe...torej priporočam, ker je ta prava velikost za branje( pred tem sem ogromno denarja zapravil za stripe in se mi je naložba povrnila).
Kupil sem rabljenega preko E-baya z ovitkom. Manjše tablice ne pridejo v poštev ( 6,7 inčne).


zdravo,...
a tale Kindle podpira knjige iz "travnikov"... sedaj imam Sony PRS-600 in super vse deluje z epub knjigami,... preko Calibreja pa si vse lepo organiziram in prenašam na....

celo knjižnico imam sedaj v epub, mislim pa da teh Kindle ne podpira, ali se motim....
hvala,
Jože

darkkk ::

Epub/mobi (enega od the dveh kindle ne podpira), ampak to se da v calibriju skonvertat. Poleg tega na travnikih dobiš tudi dosti drugega formata...

Roadkill ::

Joze_K je izjavil:

a tale Kindle podpira knjige iz "travnikov"... sedaj imam Sony PRS-600 in super vse deluje z epub knjigami,... preko Calibreja pa si vse lepo organiziram in prenašam na....

celo knjižnico imam sedaj v epub, mislim pa da teh Kindle ne podpira, ali se motim....
hvala,
Jože

Enako dela. S Calibre naložiš gor in dela brez problema.
Ü

Ales ::

Tovarniško Kindle ne podpira epub. Konverzija iz epub v azw3 ali mobi je v programu Calibre čisto enostavna. Calibre prav tako omogoča direktno sinhroniziranje s Kindlom.

Se pa na rootan Kindle da namestiti drug bralnik, ki ima podporo tudi za epub. Običajno niti ni potrebe.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

yayo ::

Joze_K je izjavil:



zdravo,...
a tale Kindle podpira knjige iz "travnikov"... sedaj imam Sony PRS-600 in super vse deluje z epub knjigami,... preko Calibreja pa si vse lepo organiziram in prenašam na....

celo knjižnico imam sedaj v epub, mislim pa da teh Kindle ne podpira, ali se motim....
hvala,
Jože


Zakaj bi konvertiral, če lahko kupiš katerega od KOBO bralnikov (Glo, AURA, AURA HD), ki nativno podpirajo epub format in jim napram Kindlom prav nič ne manjka.

Roadkill ::

Prvič slišim za KOBO readerje.... zgledajo kul in majo ok ponudbo.

Kaj bi bile pa prednosti proti Kindlu, glede na to, da je cena višja?
Ü

yayo ::

Aura je manjši od Kindla PW (pri enaki velikosti ekrana) in bolj sexy, Aura HD ima večji ekran in nudi zato večje razkošje pri branju, Glo je že precej poceni. Seveda so cene odvisne od trgovine, pri nas so oderuške, pri sosedih je druga zgodba. KOBO bralniki imajo slot za Micro SD kartico do 32gb Osebno berem v angleščini, italijanščini in srbohrvaščini in mi je všeč svoboda nakupovanja kjer se mi zahoče in ne striktno na Amazonu. Btw, Kindle PW 2015 bo enak staremu, le prostor za shranjevanje so podvojili z 2gb na 4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Master_Yoda ::

Je slucajno kdo pred kratkim raziskoval cene Kobo Aura HD v razlicnih trgovnih (tudi tujih) in lahko pove kje se ga dobi najceneje?

Trenutno imam kindla, in knjige ki jih kupim se mi enostavno pojavijo gor (Whispersync). Verjetno obstaja opcija na Amazonu da potegnem .mobi kupljene knjige in jo berem na drugem e-readerju?

yayo ::

Bojim se, da je možno le takole ali še bolje takole. Pa potem v Calibre skonvertiraš Mobi v Epub kar je mačji kašelj. Kobo sicer podpira Mobi ampak bolj slabo, s konverzijo pridobiš nazaj vse funkcije (pa tudi original Mobi datoteka se shrani v Calibre arhiv, tako, da ni panike)

St235 ::

yayo je izjavil:

Joze_K je izjavil:



zdravo,...
a tale Kindle podpira knjige iz "travnikov"... sedaj imam Sony PRS-600 in super vse deluje z epub knjigami,... preko Calibreja pa si vse lepo organiziram in prenašam na....

celo knjižnico imam sedaj v epub, mislim pa da teh Kindle ne podpira, ali se motim....
hvala,
Jože


Zakaj bi konvertiral, če lahko kupiš katerega od KOBO bralnikov (Glo, AURA, AURA HD), ki nativno podpirajo epub format in jim napram Kindlom prav nič ne manjka.


Kobo ima težave z MOBI tako, da si na koncu na istem. Zraven jih po mojih izkušnjah spremlja še neupravičeno višja cena in kilometre slabši customer servis.

yayo ::

:)) Skoraj kot ATI vs. Nvidia debata. KOBO bere Mobi, čeprav ne podpira nekaterih naprednejših funkcij a'la' highlighting - označevanje teksta, Kindle ne podpira Epub. Višja cena: yup, res, Amazon subvencionira svoje bralnike tako, da jih prodaja z izgubo (podobno velja za garancijska popravila), ker računa na dobiček s prodajo knjig, si pač lahko to privošči glede na to, da gre za velikana prodaje po internetu.
Customer service: kot zgoraj, se pa spreminja stanje pri Kobu, po milijonih prodanih bralnikov je postala prioriteta kvalitetna podpora uporabnikom, posebno sedaj, ko so Kobo kupili japonci(Rakuten) in je prevzel tudi Sony Reader Store v ZDA. Na koncu gre za vprašanje okusa, meni osebno je KOBO sexi, Kindle pa ne. Italijanski pregovor: svet je lep, ker je raznoličen.

user-pass ::

Jaz imam Auro HD vec kot eno leto in sem 100% zadovoljen, citljivost je super, lucka je tudi ena A, berem pa samo v formatu epub, drugih nisem niti probal. Cene so od 158€ naprej.
Baterija je pa tako, zdrzi enako, ce uporabljas kot ce ne, tam nekje dva do tri tedne.

St235 ::

ufff, drago v priemerjavi z 119$ kolikor sem dal za paperwhite.

Drugače pa ja, vsakomur svoje. Sam calibre bomo slovenčki rabil v vsakem priemru.

Joze_K ::

user-pass je izjavil:

Jaz imam Auro HD vec kot eno leto in sem 100% zadovoljen, citljivost je super, lucka je tudi ena A, berem pa samo v formatu epub, drugih nisem niti probal. Cene so od 158€ naprej.
Baterija je pa tako, zdrzi enako, ce uporabljas kot ce ne, tam nekje dva do tri tedne.


sem gledal tudi Auro HD, je pa 6,8 inčna poleg vsega pa ima še tisti nemarno velik rob okoli - obupno... in zato deluje res VELIKA.... kar je moteče za držanje v eni roki. Četudi je njena velikanska resolucija res mamljiva (sploh za branje PDF in stripov)...
če ne bi bilo tega preširokega roba, bi bila to prva izbira.... tako pa se sedaj bolj nagibam k 6 inčni Auri

Okapi ::

Za branje stripov so daleč najboljše fullHD 10" tablice. Vse drugo je bolj za silo.

O.

yayo ::

Današnja mularija bere pretežno črnobele mange, ki so žepnega formata, tako da nekako gre na 6' displayu. Kot ljubitelju avtorskega stripa je meni 10' tablica premajhna, komaj kaj prebavim na Nexusu 10, posebno ko vinjeta pokrije dva lista. Idealna tablica za branje stripov bi morala biti velikosti A4 lista papirja. Zato na koncu vedno pristanem na 24' monitorju in MangaMeeya programu za branaje stripov.

St235 ::

meni vseeno odtehta mobilnost pred monitorjem :) sploh na wcju.

Bralniki so pogojno uporabni za črno bele stripe (pa še to praktično rabiš kindle DX), pri barvnih (marvel/dc) pa popolnoma pogorijo. Tako, da za stripe je vsekakor boljša izbira tablica.

Za brat mange v približno native velikosti ravno tako rabiš 9-10".

Okapi ::

OK, mang res ne berem. In ja, včasih če je veliko drobnega besedila, kot na temle primeru, je tudi 10" premalo (ali komaj dovolj dobro), ampak stripe berem v postelji, na skretu, na letalu in recimo v viseči mreži pod palmo in tam je pa res bolj tečno imeti 24" monitor.;)

we_are_borg ::

Nov beli nook zgleda noro kewl.

še nekaj knjig v slovenskem jeziku.

https://www.dropbox.com/sh/nm5r1nx3tnec...
death is irrelevant

Zgodovina sprememb…

yayo ::

Saj ravno sedaj razvijajo displaye katere lahko zviješ v tulec, časi, ko bomo na sekretu gledali sliko A4 velikosti niso tako zelo daleč 8-)

Yup, Nook je lep, kmalu pride tudi 8 colski osvetljeni bralnik Onyx i86, pa KOBO zgleda, da dela naslednika Aura HD z 6,8' ekranom, zadeva bo vodonepropustna in se bo imenovala H2O.

we_are_borg ::

Že zdaj imam probleme z zvijanjem...
death is irrelevant

user-pass ::

Hvala, we_are_borg!

we_are_borg ::

you're welcome
death is irrelevant

Okapi ::

zadeva bo vodonepropustna in se bo imenovala H2O.
Ta bo pa kot nalašč za branje v kadi.;)

O.

spirit ::

stripe sicer na elektronski način berem v Marvelovi aplikaciji na telfonu, pa me zanima a to kar vi berete nima možnosti povečave ali prikaza le enega kvadratka? pri Marvelovi aplikaciji mi lahko daje na zaslon tudi samo posamezen kvadratek, ki je potem dovolj velik da ga brez težav preberem na N5. kje pa dobite stripe, jih kupujete ali...?

St235 ::

Mogoče se nekaterim ne da listat kvadratek po kvadratek?

10 inch tablica je dosti bolj praktična za branje. Telefon je pač "poor man" solution, če nimaš boljšega. Ebralniki pa kot že rečeno so praktično neuporabni kadar je govora o barvnih stripih.

Okapi ::

Če bi bil strip prirejen oziroma narisan za gledanje vsake sličice posebej na telefonu, bi še šlo, sicer je pa to zelo zasilna rešitev. Se hitro podre, ko naletiš na scene, kot je tale.


Ali na dvostranske scene, kjer je tudi 10" v bistvu premalo, ampak kot rečeno, 24" je nerodno vzeti na plažo.;)

spirit ::

Marvel ima to dobro narejeno, pokaše ti delno stran, tako da lahko vse preberš, potem pa celo sliko , ja res je veliko ''listanja'' ampak če bereš na 5'' telefonu pač ni druge, ali pa zoom pa pomikanje v vse smeri :)
torej stripe dobite kje? malo se mi zdijo dragi v MArvelivo aplikaciji na Androidu.

Okapi ::

Stripe si sposojamo od dobrih prijateljev z neta.;)

O.

St235 ::

ja, pa pazit moraš da ne snameš več kot 1/3 naenkrat :)

we_are_borg ::

https://www.dropbox.com/sh/19mw65a6ld26...

 miki

miki



Prilagojeno bolj Kindlu 3, na novih bralnikih nisem sprobal...
death is irrelevant

Yossarian ::

Zanima me, če obstaja kakšen e-bralnik, ki pa ima podobne lastnosti kot tablice (se pravi zaslon od e-bralnika, vse ostale lastnosti pa, kot tablica):

- vsaj 7 colski ekranček
- Wi-Fi za surfanje
- HDMI izhod (da jo lahko povežeš s TV in predvajaš na TV-ju filme)
- micro SD kartica
- vse knjige imam v pdf ali epub

in podobno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

kuglvinkl ::

U glavnem, Kindle to ni, če ti skrajša to čas :).

Pa pomoje HDMIja tut nobena nima. Zakaj le... Saj imaš zo to 100 evrov drage tablice.
Your focus determines your reallity

Yossarian ::

kuglvinkl je izjavil:

U glavnem, Kindle to ni, če ti skrajša to čas :).

Pa pomoje HDMIja tut nobena nima. Zakaj le... Saj imaš zo to 100 evrov drage tablice.


Sploh ni nujno, da je Kindle. Ko grem na kako službeno pot za kakšne dva ali tri dni, bi rad imel bralnik za knjige, če pa se bi mi zljubilo, bi na hotelsko TV priklopil bralnik in si pogledal film (da ne bi nosil dveh taablic zraven).
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Boobiz ::

Saj noben bralnik tud prostora nima tolk, da bi lahko filme nalagal gor. Tudi tehnologija zaslona za kaj takega ni.
I'm drunk, what's your excuse?

kuglvinkl ::

Čist štekam, sam v takem primeur uporavim notebook, kable pa itak samo nosim.

tu si poglej, kaj imajo table za ene opcije: http://geizhals.at/de/?cat=pdapceb.
Your focus determines your reallity

Yossarian ::

Boobiz, saj zato pa bi moral imeti micros SD ali kako drugo kartico.

kuglvinkl, ta stran je odlična, vendar sem žal ugotovil, da takšne tablice z vsemi zaželenimi karakteristikami ni.

Mi je pa v očesce padel Kobo Aura H20. Je še kaj boljšega? Me kar mika, da bi si ga kupil. Se dobi pri nas oz. če ve kdo, katera trgovina ga pošilja k nam? Če ne bo šlo drugače, imam možnost tudi dostavo v Avstrijo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

kuglvinkl ::

Send to Kindle je friggin awesome opcija. Tako berem članke že dve leti. Lahko da je ta Kobo boljši od mojga PW2, sam če nima tega, me ne zanima. Se pravi, odvisno kakšen kontent konzumiraš.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

zee ::

A to strokovne clanke z grafi, shemami?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kuglvinkl ::

ne, tuji časniki. Za grafe in sheme rabiš 9,7 palčnega IMO.
Your focus determines your reallity

Yossarian ::

Jaz rabim samo za knjige v (predvsem) epub formatu, nekaj malega pa tudi v pdf.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Zaenkrat zgleda, da bom vzel Kobo Aura H2O, ki se dobi tudi v Sloveniji.
Me pa zanima, če ima slučajno kdo te tablice in lahko pove, kako kaj delajo:

1. Trekstor eBook Reader Liro
2. Bookeen Cybook Ocean
3. DistriRead Icarus eXceL
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

kuglvinkl ::

Yoss, tole poglej, mogoč kej pametnega notr: http://www.computerbase.de/2015-05/kobo...
Your focus determines your reallity

Yossarian ::

Hvala za info. Malo sem tudi gledal primerjavo, pa se bom verjetno na koncu odločil za Kobo Aura H2O. Ima večji ekran kot Kindle (to mi je zelo pomembno) pa tudi epub format bere (večina knjig imam v epub, nekaj pa tudi v pdf).
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MaticKregar ::

Za punco bi kupil e-bralnik. Ker se na zadeve ne spoznam, bi prosil za nasvet katerega kupiti? Prosim za predlog...
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Kaj kupiti
1299321974 (4055) brbr21
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215496 (1599) bralnik98
»

Kobo Aura one vs Kindle Oasis

Oddelek: Kaj kupiti
71591 (1459) premafx
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222499 (15556) ales85

Več podobnih tem