» »

facebook - delnice?

facebook - delnice?

gregor ::

Torej kmalu bodo FB delnice na NY borzi.

Zadnji teden FB IPO buri dohove, zanimanje naj bi bilo izjemno (evforija)

Cena je postavljena na 38$, kaj menite kakšna bo danes konec trgovanja in npr kakšna bo čez teden, 1 mesec.

Ali bo kdo kupil FB delnice, ali je to v SLO sploh možno, kakšen je postopek.

Hvala

LP

MIHAc27 ::

Jaz mislim da na začetku bo naval velik, tko da bi se verjetno kar splačalo nabavit. Ampak ko bo zanimanje izhlapelo bodo tudi delnice padle.
Moje skromno mnenje je, ta so nekatera podjetja močno prenapihnjena (Facebook je eden od njih) kar se ocenjene vrednosti tiče.

Keyser Soze ::

Ja, samo ne vem če lahko s par tisočaki sploh kaj vohaš okoli tele prve ponudbe? Če bi se zorganiziral in zbral dovolj denarja (vsaj par 100 tisočakov IMO), potem bi še morda lahko pristopil s ponudbo.
OM, F, G!

gregor ::

kako to misliš, par tisočaki...?
seveda ne bo tak zaslužek kot pri 100k ampak nakaj pa se vseeno da zaslužit?

bolj pomembno je vprašanje, kdaj bodo fizične osebe (v slo) sploh lahko začele kupovat fb delnice?

LP

St235 ::

Saj to ti poskuša povedat, da z par tisoč pa tudi 10 tisoč €ne boš niti imel prilike kupit delnic. Čez dve ure je pa že prepozno.

Isotropic ::

gregor je izjavil:

kako to misliš, par tisočaki...?
bolj pomembno je vprašanje, kdaj bodo fizične osebe (v slo) sploh lahko začele kupovat fb delnice?

LP

konec meseca

RockyS ::

Jaz pravim da bodo ob koncu trgovanja cca 80-90$.

gregor ::

sicer nimam namena kupit, samo sprašujem...delnice niso moje področje:)

zakaj je prepozno čez dve uri, saj delnice lahko še rastejo (tudi padejo) v prihodnjih tednih, mesecih...

LP

RockyS je izjavil:

Jaz pravim da bodo ob koncu trgovanja cca 80-90$.


ti si pa zeloooo optimističen, to je skoraj nemogoče, razen če veš več kot mi ostali..

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Invictus ::

Fantje, za vse nakupe ste trenutno že prepozni.

Preden uredite papirje, bodo delnice že razprodane.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

para! ::

Kako se kupuje delnice? A to lahk z Viso prek kšne spletne strani? :D

lp
Death before dishonor!

gregor ::

dvomim, verjetno preko borzne hiše, banke....

LP

Invictus je izjavil:

Fantje, za vse nakupe ste trenutno že prepozni.

Preden uredite papirje, bodo delnice že razprodane.


kaj to pomeni, ali potem čez npr 1 teden, 1 mesec se ne bo več nič trgovalo z delnicami

torej brez prometa, ravna linija?,
tako to ne gre, ali pač?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

JesusChrist ::

Delnic ne bo mogoče kupiti če nimate letno vsaj 200.000€ prihodkov ali par mio na banki (ali nekaj takega). Pogoji so grozni in navadni posamezniki ne bodo na noben način prišli do njih. Je v novici napisano več o tem.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

gregor je izjavil:


kaj to pomeni, ali potem čez npr 1 teden, 1 mesec se ne bo več nič trgovalo z delnicami

torej brez prometa, ravna linija?,
tako to ne gre, ali pač?

LP

Seveda se bo, ampak priložnost bo zamujena ... Je bolje počakati par mesecev da se cena delnice umiri. Seveda je pa vprašanje kaj boš imel od nje, ker nikjer nisem zasledil da bi izplačevali dividende. Pol je bolje imeti denar v banki ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

JesusChrist ::

Invictus je izjavil:

gregor je izjavil:


kaj to pomeni, ali potem čez npr 1 teden, 1 mesec se ne bo več nič trgovalo z delnicami

torej brez prometa, ravna linija?,
tako to ne gre, ali pač?

LP

Seveda se bo, ampak priložnost bo zamujena ... Je bolje počakati par mesecev da se cena delnice umiri. Seveda je pa vprašanje kaj boš imel od nje, ker nikjer nisem zasledil da bi izplačevali dividende. Pol je bolje imeti denar v banki ...


Takrat bo že delnica precej dražja.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

St235 ::

gregor je izjavil:

dvomim, verjetno preko borzne hiše, banke....

LP

Invictus je izjavil:

Fantje, za vse nakupe ste trenutno že prepozni.

Preden uredite papirje, bodo delnice že razprodane.


kaj to pomeni, ali potem čez npr 1 teden, 1 mesec se ne bo več nič trgovalo z delnicami

torej brez prometa, ravna linija?,
tako to ne gre, ali pač?

LP


Kupit delnico podjetja kot je FB po enem mesecu je šus v koleno. Za delnice se zagrebe takoj (high risk) ali pa se glede glede na daljše časovno obdobje. Najslabše kar lahko narediš je da delnico kupiš kmalu po otvoritvenem boomu. Cena bo prenapihnjena in niti pod razno še ne bo realne dolgoročne slike.

klemenSLO ::

Invictus je izjavil:

gregor je izjavil:


kaj to pomeni, ali potem čez npr 1 teden, 1 mesec se ne bo več nič trgovalo z delnicami

torej brez prometa, ravna linija?,
tako to ne gre, ali pač?

LP

Seveda se bo, ampak priložnost bo zamujena ... Je bolje počakati par mesecev da se cena delnice umiri. Seveda je pa vprašanje kaj boš imel od nje, ker nikjer nisem zasledil da bi izplačevali dividende. Pol je bolje imeti denar v banki ...


..da se umiri na 1€ na delnico :))
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

gregor ::

kaj menite, kakšna bo vrednost danes zvečer
vsak naj pove svoje ugibanje...

jaz rečem 41$

LP

IcEk` ::

Tilen ::

Začelo se je.

42 USD.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

Day's Range: 39.95 - 43.10
Volume: 120,408,628
P/E (ttm): 87.76
EPS (ttm): 0.43

Going down --> 38.01 +0.01 (0.03%)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ferdov ::

Končano pri $38.23
Prodano 567 milijonov delnic:)

Moj tip - prodaj.

Tilen ::

20+ milijard EUR prometa brez premika tečaja. Reši se, kdor se more.

Egg on your face in less than 60 sec
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

FACEBOOK INC.A DL-,000006
Equity, ISIN US30303M1027, WKN A1JWVX, FB2A

Frankfurt Realtime
Bid / Ask 29.837 : 30.000
Volume 2,600 : 3,100
Spread abs/rel. 0.163 / 0.54%
Change from Prev. Day -1.681 / -5.32%

Time 21/05/2012 09:23:21

PANIC, PANIC.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gregor ::

kaj to pomeni, da ta delnica kotira tudi na frankfurt borzi, torej ne samo na nasdaq?

in že pada?

se ne spoznam na te zadeve...

LP

Tilen ::

Da. V bistvu v Frankfurtu prikazuje tečaj samo do 20:00. Med 20:00 in 22:00 je pa v petek FB izgubil 5%. Zjutraj se je tečaj odprl na petkovi vrednosti in sedaj stagnira na 30 EUR. IPO vrednost je trenutno še nad vodo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Good Guy ::

http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

gregor ::

http://finance.yahoo.com/echarts?s=FB+I...

http://finance.yahoo.com/news/facebook-...

prav zanimivo, pa toliko evforije je bilo okrog fb ipo...

LP

Avenger ::

Mene sploh ne preseneča. FB se je napihnil bolj kot cena zlata in POTEM šel na borzo. Ne vem kaj so pričakovali, da ga bodo totalno razgrabili?

 facepalm

facepalm

It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Invictus ::

Pa saj so kupili vse delnice. Razgrabili so ga. Celo tako da je borza imela probleme.

Sam ni zrastel toliko kot so mislili. Pač so za IPO nastavili previsoko začetno ceno.

Zdaj pa vsi, ki niso zaslužili, oz. so celo izgubili, da je to prevara. J*** ga, to je borza ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ferdov ::

pravzaprav je namen IPO dosežen. Zaslužili so lastniki delnic (prvi), ne pa mešetarji z delnicami:)

Keyser Soze ::

Zdaj se bo IMO šele splačalo it v nakup. IMO so vse skupaj dejansko preveč nahajpal, sedaj je prišel tisti moment streznitve in krize, češ kaj kurca mi je bilo, da sem šel kupovat ta balonček, po tem pa pride šele resno trgovanje in počasna rast cene, ker bo tu zaupanje v FB zrastlo nazaj na prejšnjo raven.
OM, F, G!

-valvoline- ::

Prej bi kupu stanovanje v celovških zaporih kot pa delnice fb.Ziher boljša naložba.
:D

oo7 ::

Zdaj bom pa jaz zastavil za vas najbrž eno smešno uprašanje:)):))?
Jaz nikoli nisem imel facebooka in nikoli ga nisem uporabljal niti se zanimal za to stvar.Zanima me pa zakaj je ta stvar toliko vredna če je pa zastonj?:)

bluefish ::

Množica podatkov, ki je na voljo potencialnim oglaševalcem ter drugim interesentom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

oo7 ::

Hvala za odgovor:)

ferdov ::

bluefish je izjavil:

Množica podatkov, ki je na voljo potencialnim oglaševalcem ter drugim interesentom.

Podobna kot je bila na voljo v myspace-u? Se spomnite kaj je bilo to.

BlueRunner ::

ferdov je izjavil:

bluefish je izjavil:

Množica podatkov, ki je na voljo potencialnim oglaševalcem ter drugim interesentom.

Podobna kot je bila na voljo v myspace-u? Se spomnite kaj je bilo to.

Ja, samo myspace je sel pod vodo, ker se je pojavil konkurent, ki je naredil stvar, ki je bila za uporabike (marketinski material) bolj privlacna.

Se lahko to zgodi FB-ju? Seveda se lahko, saj je mozno cisto vse. Drugo pa je, koliko je to realno in v kaksnem casu je to sploh mozno.

oo7 ::

A potem je Twiter ista stvar kot Facebook?

ferdov ::

Torej zakaj je potem toliko vredna, če temelji samo na (trhli) predpostavki, da ima nekaj, česar drugi ne morejo nabrati v kratkem času na boljši in prijaznejši način?

Koliko je bilo realno pričakovati za myspace leta 2006 (http://mashable.com/2006/07/11/myspace-...
In kaj se je zgodilo začetek 2008? (http://archive.techtree.com/techtree/js...

Dividenda bi glede na vrednost delnice in tveganje, da v času recimo 6 let, postane 17 x nižja (podatki so realni za myspace 2005-2011), morala biti kolikšna?

BlueRunner ::

ferdov je izjavil:

Torej zakaj je potem toliko vredna, če temelji samo na (trhli) predpostavki, da ima nekaj, česar drugi ne morejo nabrati v kratkem času na boljši in prijaznejši način?

Ker to dovolj zainteresiranim kupcem z razpolozljivimi sredstvi zadosca. Banalno, vendar pa res. Tukaj je vse v percepciji in, ce si dovolj ljudi umisli, da bo delnica rasla, potem bo res rasla. Pa tudi obratno: ce si dovolj ljudi umisli, da bo delnica padla, potem zna res pasti.

Umisli ni nakljucno izbrana beseda. Poslovodstvo lahko naredi vse, da bi delnicarje prepricalo, da dela pravo stvar, pa je to na koncu se vedno samo napovedovanje, obljubljanje in prepricevanje. Taksno, ki se lahko tudi ne izpolni.

Good Guy ::

http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Invictus ::

Pozabili so povedati da so dali v prodajo samo kakih 30% delnic, ne pa 100%.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Borzno trgovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7115616 (511) chrush
»

Etoro in Edavki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23784664 (2447) wajdouc
»

Facebook investitorje pozitivno presenetil

Oddelek: Novice / Rezultati
167866 (6681) kow
»

Facebook izgubil desetino vrednosti, borza pod navalom skoraj pokleknila

Oddelek: Novice / Ostale najave
3610200 (6369) nekikr
»

Pok socialnega balončka

Oddelek: Novice / Rezultati
4915609 (12302) spirit

Več podobnih tem