» »

Firefox za Android z domačim vmesnikom

Firefox za Android z domačim vmesnikom

Firefox Beta za Android ima prenovljeno domačo stran in celoten uporabniški vmesnik, ki je bistveno hitrejši

Slo-Tech - Na voljo je novi Firefox Beta za Android, ki ga lahko že namestite in preizkusite. Prinaša nov uporabniški vmesnik z Androidovimi domačimi gradniki namesto XUL, zato je bistveno hitrejši od prejšnjih različic, podpira Flash in prinaša novo domačo stran s priljubljenimi stranmi ter prenovljen Awesome screen. Mobilni Firefox že od začetke podpira tudi dodatke (Add-Ons) in sinhronizacijo (zavihkov, zgodovine, gesel...). Celoten seznam novosti.

Novi Firefox Beta za Android je zaradi domačega uporabniškega vmesnika pravzaprav prva različica Firefoxa za mobilne naprave, ki se lahko po hitrosti delovanja in nalaganja strani enakovredno kosa z brskalniki, ki uporabljajo pogon WebKit. Ti obvladujejo mobilni splet, zato se razvijalci osredotočajo predvsem nanje. Podobno kot nekoč na namizju želi zdaj Mozilla tudi na mobilnikih razbiti monopol in razvijalcem zagotoviti dostop do resnično odprtega okolja, zato mora zagotoviti prisotnost upodabljalnika Gecko na mobilnih napravah, še posebej na platformi Android, ki ji napovedujejo daleč največjo rast v prihodnjih petih letih. Splet na mobilnih napravah pa bo moral postati tudi enako privlačen za razvijalce in uporabnike, kot so privlačne domače aplikacije, zato bo potrebno nadgraditi tudi platformo okoli HTML5 in ponuditi tržnico aplikacij.

16 komentarjev

RejZoR ::

Na ARM v6 pa še vedno ne deluje? Ni mi jasno zakaj Opera Mobile lahko dela, Firefox pa ne. Kaj ima tko uber boljšega, da rabi več kt ARM v6?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

broken/link ::

imajo awesomeness :) hehe, namestil in dela super. navdušen :3

Mavrik ::

RejZoR je izjavil:

Na ARM v6 pa še vedno ne deluje? Ni mi jasno zakaj Opera Mobile lahko dela, Firefox pa ne. Kaj ima tko uber boljšega, da rabi več kt ARM v6?


Koda prevedena tako, da dela na ARMv6 je na novejših procesorjih opazno počasnejša. Tradeoff (z istega razloga recimo Ubuntu ne dela na RaspberryPi).
The truth is rarely pure and never simple.

LapD ::

Kateregakoli teh brskalnikov probam, se potem vedno vrnem na Dolphina
web&motion designer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

VidKo ::

Moram priznati, da me je zaenkrat navdušil.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

bananaman12 ::

a je Dolphin HD boljši browser od Opera Mobile?

BladE_ ::

LapD je izjavil:

Kateregakoli teh brskalnikov probam, se potem vedno vrnem na Dolphina


Dolphin do sedaj zmaga po celi črti... bom pa testiral tudi "novi" firefox, mogoče me prepriča.
Akcija - Reakcija

subby ::

Kljub temu, da s telefonom ne brskam veliko po internetu, bi ga vseeno rad videl tudi za WP7.

hojnikb ::

Še vedno mam Opera Mobile, bom pa defenitivno probu če je kej manj laggy..
#brezpodpisa

mrdaco ::

Od novega ICS updejta imam probleme z originalnim explorerjem na veliko forumih, saj mi texta ob zoomuranju ne poreže v naslednjo vrstico. Podoben problem ima Firefox, le da ta tega texta ne poveča.

delavec44 ::

This app is incompatible with your Mobitel Samsung GT-I5800.

Kje je fora?

k4vz0024 ::

Naj naredijo še za Symbian, da bo Opera imela konkurenco.

axee ::

Poskusil, definitivno najbolj smooth in hiter brskalnik kar sem ga že poskusil (Galaxy S2, ICS), chrome mi je izredno počasen (ne odpiranje strani ampak odzivnost), v dolphin in operi scrooling in zoomanje ni gladko, default browser pa ni izmed najhitrejšimi.

Morda je čas, da mobilni brskalnik zamenjam za Firefox? Samo še pogruntat je treba sinhronizacijo bookmarkov z Chrome-om.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

zupanic ::

delavec44 je izjavil:

This app is incompatible with your Mobitel Samsung GT-I5800.

Kje je fora?


Fora je ker ima GTI5800 ARM6 procesor..
AMD x2 4400+ 2.7,MSI K9AGM3,4GB CORSAIR DOMINATOR,
Asus silent square,Ati radeon HD2600 pro,
WD SATA2 400GB 16mb,PSU AXP 630w 12v.43A.

tuftuf ::

Ni slab. Še fullscreen addon in je zakon. Samo škoda ker google search ni prilagojen, zgleda precej natlačeno.

axee ::

Jap. Pa tudi ne moreš izbirat teksta.. to me je odvrnilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox OS

Oddelek: Mobilne tehnologije
459038 (7226) SLO_Matej
»

Zbogom, Presto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6019696 (15357) Jst
»

HTML 5 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
25457828 (46803) rustypac
»

Petnajsti Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5617017 (13123) imott3791
»

Nove različice Flasha za Linux bodo na voljo le za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
4110035 (7855) enadvatri

Več podobnih tem