» »

Katerega proizvajalca grafične izbrati

Katerega proizvajalca grafične izbrati

«
1
2

einstein :P ::

Konec meseca imam namen nabaviti Geforce GTX 550 Ti in me zanima od katere firme naj vzamem. Npr. Asus, Gigabyte, MSI, PNY, Zotac...
Pa tudi kakšno hlajenje predlagate, en ventilator, dva vent.,? Hladilne cevke? Široka izbira in rahlo različne cene... to me je malo zmedlo.
Sam bi izbral Gigabyte, se motim?

Hvala za odgovor.

einstein :P ::

Sam bi izbral Gigabyte, se motim?

Robi :P ::

js bi kupo evga ker ima 10letno garancijo

69charger ::

Jaz imam Gigabytovo. Odlično hlajenje, neslišno pri full obratih ter tovarniško navita. Pa še ena najcenejših je.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

einstein :P ::

kakšno je hlajenje charger?

mislim je en ventilator, cevke?

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Moja je identična tej:

How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

einstein :P ::

aha, ok hvala :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Robi :P je izjavil:

js bi kupo evga ker ima 10letno garancijo


this

einstein :P ::

aja pa še kakšen clock naj vzamem? malo navito al ornk al original?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Robi :P ::

einstein :P ::

Se pravi ornk navito i guess :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

svenica ::

za 120e+ se pa že skoraj splača vzeti 6850 - ali pač?

Sssaga ::

Če te ne moti hrup, potem vzameš najcenejšo, kot sem sam vzel GA 470 GTX pred 2 letoma. Stock cooler s hrupnim ventom - tachometer na 100% pravi 5000+ rpm...
OC edition so bile dražje za 50€, navite pa za borih 20-30Mhz, a so tišje z aftermarket hladilnikom.

Ne moreš reči, da je GA boljši od asusa ali onega, znotraj GA so različni modeli istega GPU-ja in to šteje: ena je stock, druga navita z afterjem. Če je recimo GA pri 9xxx (rečmo) seriji spravil odlične coolerje, kdo pravi, da bo najboljši pri naslednjih serijah? Lepo poglej kake reviewe (hrup, temperature, velikost-reže) in se odloči, lahko bo tudi Club3D prišel v poštev ;)

PS: vzemi 6850 namesto 550

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

m4d_m4n ::

Robi :P je izjavil:

js bi kupo evga ker ima 10letno garancijo

Če boš evga kupoval bodi pozoren na kodo, ker nimajo vse 10let garancije.
Warranty Length
Death is caused by swallowing small amounts of saliva over a long period of time

gansta ::

Sam tale je ubijalska:

"Requirements
Minimum of a 400 Watt power supply."

:O glede na to, da je to nekje srednji rang, pa že tako požrešne, lahko pri bolj zmogljivih, dajaš mesečno kar veliko več za elektriko, res pa je da niso stalno pod takšno obremenitvijo...

d4vid ::

gansta je izjavil:

Sam tale je ubijalska:

"Requirements
Minimum of a 400 Watt power supply."

:O glede na to, da je to nekje srednji rang, pa že tako požrešne, lahko pri bolj zmogljivih, dajaš mesečno kar veliko več za elektriko, res pa je da niso stalno pod takšno obremenitvijo...


Jaz sem imel ATI Radeon 2990 pro in 3 GHZ Pentium 4 in je delovalo vse skupaj s 420W LCPower napajalnikom. Pa čeprav je na internetu pisalo da potrebuje 550W. Je pa res, da napajalnik ni bil primeren za dotikat :)

Drugače pa saj imamo vsi doma v PCju več kot 420W napajanje? Ker 400W sama grafika ne porabil, ali pač?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

gansta ::

Mislim, da so današnji napajalniki od 600W naprej minimum, seveda pa imaš tudi 750W+; Takšne porabe so kratkotrajne, seveda pa se da najlažje to zmeriti z števci porabe... Ob takšni porabi je že smotrno razmisliti o prenosniku, če ni potreba po igranju špilov vsakodnevna... ;) Razen, če seveda ne plačuješ računa za elektriko sam ;D

Robi :P ::

tole z porabo el. ni tako kot govorite... moj foter je štromar in sva opravila test kompov z števcom porabe ( uštekaš u utičnco in je to to...) ker je trdil da je moj komp požrešen jaz pa obratno....
1. Intel C2D E6750 2,66GHz
4GB ram
GT 430 1GB
GA-P41T-D3(4pin)
Nekaj dodatnih PCI kartic
LC 600W napajalnik za 30e (realnih 500W)

2. !!!Kao!! bolj požrešen!!
I5 2500k 3,3GHz
12GB ram
AsRock z68 pro3 gen3 (8pin)
XFX 6970 2GB (8pin+6pin)
TT smart 650W 80+ B
+PCI kartice
Fotr je testiro porabo ne starem PCju ker je biu račun za el. visok in komp ni meu pretirane porabe (3,6 kWh na 12ur delovnaja tk nekak..)
Ta nou(spodniji oz 2. cfg) ki naj bi kao požiral tok.... je imel porabo (3,9kWh na 12ur....) med testom sem seveda comp obremenil da se je sploh splačalo... najbolj grafo pa tut CPU je meu kaj za delat....
Če preračunamo u dnar ( elektro celje je to 0,00417 € x3,75(povprečna poraba compov) 12ur x 30dni = 5,62€ na mesec) nov komp ki bi naj bil požrešen s tako grafo je ponco 0,2€ več torej kje zdaj velja teorija hud napajalci in huda grafa= goltanje elektrike??? star komp in švoh komponetnte tut niso tk nedolžne ko jih mi delamo vrjetno ne znanjo "šprarat oz. varčevat z energijo ko je ne nucajo".... tk da lahko povem iz prve roke da tut če boš kupo kako boljšo grafo se ti račun en bo povišo več kot za 20 centov oz šre manj jaz sem zamenjal cel komp in s tem divignil račun za 20centov kar je=365*0,20=73€ na let ( račun se dvigne na leto na mesec pa ne !!!! )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

Tribal ::

Tale izračun z očetom sta tako mimo usekala da je kr grozn...

BTW izračun elektrike je tak, če gledamo samo višjo tarifo
omrežnina je 0.0424€ na 1kWh
energija je 0,0731€ na 1kWh

Poraba kWh v tvojem primeru je 3,9kWh x 30 dni = 117 kWh
117kWh je preračunano v € omrežnina 4,96431€ + energija 8,55855 = 13,52286€ na mesec!
Je pa res razlika v porabi energije med dobrim in slabšim kompom zanemarljiva.
Tako da je situacija malo drugačna kot si si jo ti zamislil.

p.s. bolj ko gledam tele tvoje izračune manj mi je jasno kaj si ti računal? Nič ne gre skupaj, niti ena enačba nima smisla!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

einstein :P ::

Garancije verjetno ne rabim ravno deset letne, ker bo takrat tudi ta kartica že slaba. Rad bi pa, da stvar zavzame čim manj prostora, ker imam nekoliko ozko ohišje. Evga pa ni ravno majhna verzija. Bolj sem imel v mislih kaj od tega: http://www.funtech.si/si/iskalnik/?sear... ampak ne vem katero bi vzel. Se 6850 bolj splača za ceno?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

jap

einstein :P ::

Ampak ne razumem, GTX 550 ima hitrejše clocke in novejša je pa je še vseeno slabša od 6850. Mi lahko kdo prosim razloži? :|
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

nerazumem

einstein :P ::

ja gtx 550: processor clock: 900MHz
memory clock: 4100MHz

6850: processor clock: 775MHz
memory clock: 4000MHz
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

ja in kaj hoces s tem povedat?

frekvence niso vse

jaz bi na tvojem mestu vzel najcenejso

Sssaga ::

einstein :P je izjavil:

Ampak ne razumem, GTX 550 ima hitrejše clocke in novejša je pa je še vseeno slabša od 6850. Mi lahko kdo prosim razloži? :|



To lahko primerjaš samo med modeli z isto arhitekturo. AMD ima drugače strukturo kot Nvidia.
Dejstvo je, da je 550 zelo kastrirana Fermi kartica in ji clocki bore malo pomagajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

einstein :P ::

ja gtx al ati 6850? je bolj odločilnega pomena število bitov?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

se popolnoma strinjam

einstein :P je izjavil:

ja gtx al ati 6850? je bolj odločilnega pomena število bitov?


nic

samo testi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

einstein :P ::

torej naj bi vzel najcenejšo 6850?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Sssaga ::

Če vzameš najcenej, boš imel še največji performance/price ratio :D

Janac ::

ali pa se stegni do 6870

einstein :P ::

ok
STAY OUT OF MY TERRITORY!

freesty ::

einstein :P je izjavil:

Garancije verjetno ne rabim ravno deset letne, ker bo takrat tudi ta kartica že slaba. Rad bi pa, da stvar zavzame čim manj prostora, ker imam nekoliko ozko ohišje. Evga pa ni ravno majhna verzija. Bolj sem imel v mislih kaj od tega: http://www.funtech.si/si/iskalnik/?sear... ampak ne vem katero bi vzel. Se 6850 bolj splača za ceno?


http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Od teh se tole najbolj splaca, ima najboljsi cooler. Tih in zmogljiv. Pa še TI verzija je. Mors tut to mal gledat. Tiste cenejse za 10€ niso Ti verzija.

Drugace pa novejši računalniki kurijo majn stroma kot starejsi.

54j0 ::

Tako za ovirno primerjavo...

'HD 6850' in 'GTX 460' sta približno enako hitri.

'GTX 460' je po hitrosti med 'GTX 560' in 'GTX 560 Ti'

'GTX 550 Ti' je počasnejša od 'GTX 560'(brez Ti)


Torej je 'HD 6850' precej hitrejša od 'GTX 550 Ti'



Če te zanimajo razlogi za razlike v hitrosti, guglaj za kakimi testi (review). Tam so ponavadi opisane točne lastnosti kartic, primerjava s podobnimi in "zakaj je tako in tako".

Hitrost pomnilniškega vodila ("biti"???), je še kako pomembna. Še posebej takrat, ko sta frekvenci pomnilnika enaki (npr. 4000 Mhz in 128 bitno vodilo, proti 4000 MHz in 256 bitno vodilo).

einstein :P ::

STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

malo draga je

54j0 ::

Tole!

http://www.dinokomp.si/product_info.php...


Pri slo prodajalcu boš težko dobil več kot 24 mescev garancije. Celo firme, kot je EVGA ne nudijo "podaljšane garancije" za low-mid range modele kartic.

einstein :P ::

Kako low-mid range? in gtx 550ti sploh pa 6850 sta pri vrhu high enda: http://www.videocardbenchmark.net/high_...

Aja pa še kako hitro ti dostavijo iz dinokompa? In ali je potreben oseben prevzem ali se lahko na pošti vzame, če kdo ve?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

ahhahaha sanjaj

6850 in 550 sta kar lepo low end

einstein :P ::

kako, saj 24 mesto ni slabo? ali pač?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

ja high end pa to tut ni

einstein :P ::

ja od kerga do kerga mesta je pa pol high-end? če je spodaj še miljon kartic pa so kao highend?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

54j0 ::

24 mescev je čisto normalen garancijski rok. Jaz sem za prejšnjo kartico dobil le 12 mescev (pravtako HD 6850) pri eni X firmi.

Dinokomp poskrbi za dostavo na dom. Če te ni doma, pač prevzameš na pošti. Pakiranje + dostava staneta 6 ali manj evrov (če kasirajo več, jih pošlji v tri krasne :)).

einstein :P ::

aha, hvala :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

niso high end!

54j0 ::

Na, en malo bolj "normalen" review. Tista primerjava prej se mi zdi nerealna že zato, ker sta gtx 580 in gtx 680 praktično enakovredni, kar enostavno ni res. In, heh, GTX 590 je na lestvici kao par zmogljivostnih stopenj nižje... WTF :)))

http://www.guru3d.com/article/geforce-g...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

einstein :P ::

Hm, zanimivo. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

m4d_m4n ::

Tisti benchmarki mislm da niso glede na zmogljivost, ker če daš miško čez ti piše tok pa tok samplov, kar nimam pojma kaj pomen. Seveda če logično razmišljaš zna bit zmogljivost/cena al pa folk točkuje.
Death is caused by swallowing small amounts of saliva over a long period of time

einstein :P ::

Jah ne vem...:|
STAY OUT OF MY TERRITORY!

m4d_m4n ::

Tale primerjava je verjetno bolj sigurna.
Link
Death is caused by swallowing small amounts of saliva over a long period of time
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kakšna je ta grafična (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
756972 (5632) Brias

Prepočasen računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
906811 (6148) Mavrik
»

Katero grafično

Oddelek: Kaj kupiti
232369 (1755) dzinks63
»

Grafična kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
494084 (3307) polde66
»

Radeon HD 6870 & 6850 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Strojna oprema
570133491 (119002) citizen8

Več podobnih tem