» »

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal

1
2
3 4

Mavrik ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

res so nas zafrkavali in bog ve, da je unity smrdel. Ampak: pretekli čas. Unity je in bo zgodb o uspehu, sploh ko (če) bo to sparjeno z Waylandom (po enoletnem zafrkavanju seveda).

Za linux je bolj problematična švoh podpora za hardware oz. raje recimo manjša zakasnitev, kar je bolj stvar proizvajalcev, kot pa sistema oz. kernela.

Usability je pomojem prav "isto sranje, drugo pakovanje" kot na vseh ostalih sodobnih sistemih. Vsak ma neki + in -.

zz


Point bolj leži v tem, da je zelo tečno kot uporabnik iti čez to vedno znova v vsakem releasu - najprej je Unity, potem ti menjajo Mail client, potem Music player, potem menjajo X server, potem menjajo grafične driverje... če nimaš lih istih mašin kot developerji se ti hitro dogaja da ima vsak nov release, ki ga namestiš nekaj polomljeno, kar je razlog za nejevoljo. Še posebej ker Canonical rezervira tako malo časa za QA.

Še posebej si lahko nejevoljen, če zaradi načina (ne)izdajanja novih paketov moraš uporabljati najnovejši release.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

BigWhale ::

Canonical se QA problema zaveda in aktivno dela na tem. 12.04 cikel je bil posvecen predvsem pisanju avtomatskih testov za vse zivo... :)

poweroff ::

Res je, problem je, ker se menja enkrat sound server, enkrat mail client, enkrat nekaj tretjega. Ampak dejstvo je, da so nekatere tehnologije zastarele (Xorg recimo) in enkrat je treba presekati. Čeprav boli.

Saj to vsi počnejo, tudi MS radikalno spreminja in kernel in GUI.

Res je pa, da ima Canonical tako taktiko, da zadevo izda, potem pa jo leto ali dve počasi pili. Tisti, ki uporabljamo najnovejše rešitve imamo zato težave... v bistvu gre pa za to, da Canonical na tak način outsourca testiranje, ki bi ga sicer moral v večjem obsegu izvajati sam in bi tudi več stalo.

Če komu to ne paše... operacijskih sistemov je še veliko.
sudo poweroff

WarpedGone ::

Če komu to ne paše... operacijskih sistemov je še veliko.

Ja, ko sm šel na "konservativno" distribucijo s "tested and true" komponentami, sm pa zaglavil na kernelu 2.6 in njegovimi problemi z precej običajno WiFi kartico.
Tale "sej jih je še veliko" je tak blanket izgovor, ki pa ne reši nič.
Ka mi nuca izbira, če pa so vse izbire gnile?

Canonical se QA problema zaveda in aktivno dela na tem. 12.04 cikel je bil posvecen predvsem pisanju avtomatskih testov za vse zivo... :)

Evo, takšne stvari hočem slišat - Iskreno prepoznavanje problemov in njihovo reševanje.
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

Warped, saj ne obstajajo samo Linux sistemi...
sudo poweroff

Zvezdica27 ::

... ali pa naloži novejši kernel... to je pa ja 5 minut dela in basta. Sicer pa lahko tudi samo modul za wireless nadgradiš, spet mala malica.

Bodi vesel, da imaš izbiro!

zz

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Warped, saj ne obstajajo samo Linux sistemi...


Tu se pogovarjamo o tem (Ubuntu 12.10) operacijskemu sistemu, argument "če ti ta ne dela pa pejt drugam" je eno sranje no, ne pomaga nobenemu, še manj pa poskrbi da se OSi zrihtajo.

Bodi vesel, da imaš izbiro!


Zanič izbira je isto kot nobene izbire. Sem mislil da so Linuxi (ali pa vsaj Canonicalovci in njihovi fanboyi) počasi ta meme o "izbiri" že prerasli.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

Sem mislil da so Linuxi (ali pa vsaj Canonicalovci in njihovi fanboyi) počasi ta meme o "izbiri" že prerasli.


Kako to mislis izbira? Ne razumem. Ubuntu je edino kar je vredno uporabe, vse ostalo je sranje in ne dela nic, nikjer, nikoli! ;)

Ampak, se strinjam. Tole je tema o 12.10 in bi se bilo fino drzati je. V 12.10 prihaja kar nekaj novosti, vecina jih je pa 'pod pokrovom'. Prihaja pa tudi se vec QA-ja. Prihaja tudi integracija web storitev in aplikacij s sistemom.

Aja, v sklopu web storitev prihaja tudi Ubuntu Online Accounts (Meego le ni bil cisto stran vrzena tehnologija), ki bo nadomestil Gnome Online Accounts.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Icematxyz ::

Point bolj leži v tem, da je zelo tečno kot uporabnik iti čez to vedno znova v vsakem releasu - najprej je Unity, potem ti menjajo Mail client, potem Music player, potem menjajo X server, potem menjajo grafične driverje... če nimaš lih istih mašin kot developerji se ti hitro dogaja da ima vsak nov release, ki ga namestiš nekaj polomljeno, kar je razlog za nejevoljo. Še posebej ker Canonical rezervira tako malo časa za QA.

Še posebej si lahko nejevoljen, če zaradi načina (ne)izdajanja novih paketov moraš uporabljati najnovejši release.


-In programje je še vedno v programskem središču Ubuntu.
-PPA za popularno programsko opremo še vedno imaš na voljo.

In nenazadnje zadnji LTS je podprt 5 let in torej če te nadgradnja ne zanima je torej ne rabiš izvesti.

Ja, ko sm šel na "konservativno" distribucijo s "tested and true" komponentami, sm pa zaglavil na kernelu 2.6 in njegovimi problemi z precej običajno WiFi kartico.
Tale "sej jih je še veliko" je tak blanket izgovor, ki pa ne reši nič.
Ka mi nuca izbira, če pa so vse izbire gnile?


A si ugotovil torej. Zanimivo se mi zdi, da si pa tam se imel voljo naučiti uloviti ribo.

Evo, takšne stvari hočem slišat - Iskreno prepoznavanje problemov in njihovo reševanje.


"Since 1995", ampak seveda tukaj Ubuntu, kateri uživa ugled med uporabniki in razvijalci preprosto čedalje bolj oži ta razkorak med uporabnikom in upstream tudi na področju QA.

Tu se pogovarjamo o tem (Ubuntu 12.10) operacijskemu sistemu, argument "če ti ta ne dela pa pejt drugam" je eno sranje no, ne pomaga nobenemu, še manj pa poskrbi da se OSi zrihtajo.


Ne nikamor ne rabi nihče iti, ker je Ubuntu v večini primerov najboljša izbira.

Zanič izbira je isto kot nobene izbire. Sem mislil da so Linuxi (ali pa vsaj Canonicalovci in njihovi fanboyi) počasi ta meme o "izbiri" že prerasli.


Imam izbiro na kliku miške in vendarle uporabljam Unity, zakaj le, kar pa niti približno ne pomeni, da je alternativa zanič, ampak le to da je Unity trenutno zelo zelo privlačna izbira.

@WarpedOne

Nenazadnje ravno na podlagi "usability testing" se je odstranila iz Unity v Ubuntu 12.04 Dodge Windows zmogljivost, česar sam nisem bil najbolj vesel ti pa kot uporabnik si jasno to v prejšnjih temah želel/zahteval sedaj pa tukaj spet natolcuješ o Ubuntu in kako naj nebi izvajali QA, "usability testing" in to brez, da bi sploh prej prebral povezavo.

Sam se pa odloči ali boš grel klop ali boš pokazal več žara, talent je, ampak brez truda in dela pa ne bo nič. Prepričevanje "prepričanih" je pa mimo in če rabiš izgovor, ker ne želiš uporabljati Ubuntu, Photoshop torej NE deluje!

Zvezdica27 ::

nismo dovolj natačni (in da se izognem vsem ostalim distrotom, da ostanemo znotraj 12.10) - ne samo da je izbira na kliku miške (v bistvu je res) - pri downloadu se je samo treba vprašati kaj bi radi - ubuntu (lahko tudi gnome remix), kubuntu. lubuntu, xubuntu ali edubuntu (če je še gnome ne vem). Pa tudi potem - kot pravi ice - "klik miške" ali komanda CLI.

Bodi vesel, da imaš izbiro (in tu drugih distrotov ne bomo več omenjali, čeprav sam veš, da je še veliko svetov zunaj debiana). Vsak ma svoj + in - (kot ima vsaka družina OS, win, OSX ali linux/BSD). In to samo o "videzu" sistema in samo znotraj družine 12.10 (vsi *buntuji), o drobovju (kernel) pa imaš tudi izbiro, konec koncev ga lahk sam skompajlaš.

Resnici na ljubo pa je danes vseeno: win7 OSX in glavni linux distroti so med sabo primerljivi. Kljub temu vemo, kaj imamo radi.

zz

poweroff ::

Slovenjenje programskega paketa Cryptsetup.

Za prevajanje drugih paketov pa se potrebuje še kar nekaj pomoči...
sudo poweroff

5er--> ::

@Matthai:
 napača?

napača?


Šifrirnega ključa ni mogoče v shrambo.\n

Bi verjetno moralo biti:
Šifrirnega ključa ni mogoče zapisati v shrambo.\n

Ali pa:
Šifrirnega ključa ni mogoče shraniti v shrambo.\n

dux ::

@Matthai: Ubuntu 12.10 uradno še ni na voljo za prevajanje, je pa mogoče prevajati 12.04, vsi nizi, ki bodo v 12.10 nespremenjeni, pa se bodo uporabili v 12.10.

Če pa si kdo močno želi prevajati nize, ki bodo zagotovo v 12.10, pa je tu gnome 3.6.
Upanje je v nasih odlocitvah

poweroff ::

Uuu, 5er, hvala!
sudo poweroff

techfreak :) ::

Ali je morda prišlo do poškodbe vzglavja?

Resno? Sicer sem že navajen čudnih prevodov pri odprti kodi, ampak bi vseeno raje videl normalne prevode za uporabnike, ki ne poznajo angleščine.

Icematxyz ::

Le pogumno torej...

poweroff ::

Vzglavje je čisto lepa slovenska beseda, ki tudi dobro opisuje angleški "header". Ali kako bi ti to prevedel?

Ja, vem. Danes zveni čudno. Kot je pred 40 leti čudno zvenela beseda izvijač namesto šraufciger.
sudo poweroff

techfreak :) ::

Presis, islovar in Google Translate se strinjajo na prevodu header -> glava.

SSKJ:
gláva -e stil. -é ž, rod. mn. gláv (á) 4. rabi se samostojno ali s prilastkom glavi podoben del česa a) po mestu: ladja se je potopila z glavo naprej; skalne glave gor; glava lesenega pomola / glava kolone b) po obliki: glave žebljev; vijaki brez glav; ponvica za glavo stegnenice c) po pomembnosti: plužna glava; glava šivalnega stroja // okroglast in glede na uporabnost najpomembnejši del nekaterih rastlin: solata ima velike glave; zelnata glava / zelje dela glave, gre v glave med rastjo se oblikuje v glave / daj mi glavo čebule (eno) čebulo / knjiž. roža je nagnila glavo cvet

Glava popolnoma ustreza besedi header, ker je na začetku in je najpomembnejši del. Ni potrebe po ustvarjanju novih prevodov, če že imamo v ITju ustaljen izraz.

Mavrik ::

Tako je, "vzglavje" je nekaj kar v IT terminologiji ne poznamo in ne bo imel nihče pojma o čem govoriš - sprejeti termin za to kar si ti prevajal je "glava".
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

No, to je bila dilema pri usklajevanju prevodov in smo se na koncu odločili, da je vzglavje lepši prevod. Analogija je začelje. Glava pa je po mojem mnenju manj ustrezen prevod. Pa čeprav je uveljavljen.

S tem se dela tudi pomenska razlika med head in header. Head = glava, header = vzglavje. Je bilo kar premišljeno in predebatirano. Seveda pa sem odprt za nove argumente.
sudo poweroff

Mipe ::

Kako v Unity-ju enostavno naredim bližnjice na aplikacije? Na majhnem namizju, čez celoto katerega se raztegne tisti sivi overlay, da ne morem vleči ikon?

Icematxyz ::

Arronax, ampak še ni na voljo za Ubuntu 12.10 torej lahko v Ubuntu 12.10, če torej gre sploh za Ubuntu 12.10 in ne Ubuntu 12.04 narediš na primer sledeče:

nautilus /usr/share/applications

In željen zaganjalnik kopiraj/prilepi na namizje in bo rezultat enak, kot če bi to storil s pomočjo Dash!

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

No, to je bila dilema pri usklajevanju prevodov in smo se na koncu odločili, da je vzglavje lepši prevod. Analogija je začelje. Glava pa je po mojem mnenju manj ustrezen prevod. Pa čeprav je uveljavljen.

S tem se dela tudi pomenska razlika med head in header. Head = glava, header = vzglavje. Je bilo kar premišljeno in predebatirano. Seveda pa sem odprt za nove argumente.


Jaz bi si v resnici ZELO želel da bi opensourcaši nehali spreminjati sprejete terminologije iz računalništva in informatike zato ker so "lepši". Saj vem da večinoma v skupinah ni bolj formalno izobraženih ljudi, samo zaboga primite v roke kako slovensko strokovno knjigo ko prevajate.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

Se pravi pri 100% prevoda se najde na FOSS značilen način 1% prevoda, kjer je potreben popravek/razprava in potem se v praksi to tudi uredi in ti sedaj meniš, da zna to kdo bolje? Ne natolcuj!

poweroff ::

Problem je, ker nekateri strokovnjaki pišejo knjige in pri tem terminologijo prevajajo na pamet. Potem seveda dobimo "uveljavljen prevod".

No, jaz sem mnenja, da je treba do jezika pristopati previdno. In če nekaj ni OK, je bolje, a se čim prej zamenja.

Še enkrat - kako prevedeš disk head in kako disk header? V angleščini je pomenska razlika.
sudo poweroff

techfreak :) ::

Se pravi pri 100% prevoda se najde na FOSS značilen način 1% prevoda, kjer je potreben popravek/razprava in potem se v praksi to tudi uredi in ti sedaj meniš, da zna to kdo bolje? Ne natolcuj!

Seveda, ne-FOSS ljudje. Pri komercialnih programih in pri knjigah se uporabljajo besede iz IT terminologije, ki jih vsi razumemo, poleg tega pa so tudi logične.

In če nekaj ni OK, je bolje, a se čim prej zamenja.

Vendar pa je OK, ker header popolnoma ustreza definiciji glava v SSKJ.

Še enkrat - kako prevedeš disk head in kako disk header? V angleščini je pomenska razlika.

Pri nas je v obeh primerih prevod glava diska, razlika pa se izbere iz konteksta.

technolog ::

disk head: bralno-pisalna glava
disk header: zaglavje / začetek diska

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Header je poglavje... Vsaj v literaturi.

techfreak :) ::

disk head: bralno-pisalna glava

Še boljše. Disk header bi pa vseeno lahko bil glava diska, saj jo najbolje opiše.

Icematxyz ::

Seveda, ne-FOSS ljudje. Pri komercialnih programih in pri knjigah se uporabljajo besede iz IT terminologije, ki jih vsi razumemo, poleg tega pa so tudi logične.


Da in v tej "ne-FOSS" skupini ljudi obstajajo ljudje, ki poznajo vso IT terminologijo in ne naredijo nikoli "napake" in nemogoče je, da ista oseba prevaja tako "komercialne programe", kot FOSS in zraven piše knjige na IT področju?

Se pravi ti FOSS ljudje, ki zadenejo le v 99% primerov ostal odstotek pa se rešuje na tukaj prikazan način ima torej močno konkurenco v nekih "super izključno ne-FOSS ljudeh", kateri opravljajo svoje delo nepredstavljivo bolje še posebej pa se to izrazi v praksi tam, kjer nastopajo torej v isti osebi! Nekako za lase se mi zdi to privlečeno in nekako sem do takšnega razmišljanja torej zadržan.

BigWhale ::

Uveljavljene besede je res malo trapasto spreminjati, ce niso ravno popolnoma zgresene. Glava/noga za header/footer ni tako zelo zgreseno. V obeh primerih predstavlja nekaj kar je spredaj ali zadaj.

Nevem ce je res taksna huda potreba, da se to prevede v vzglavje in vznozje ...

WarpedGone ::

Dokler nekdo ne pogrunta še mednožja ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Problem je, ker nekateri strokovnjaki pišejo knjige in pri tem terminologijo prevajajo na pamet. Potem seveda dobimo "uveljavljen prevod".

No, jaz sem mnenja, da je treba do jezika pristopati previdno. In če nekaj ni OK, je bolje, a se čim prej zamenja.

Še enkrat - kako prevedeš disk head in kako disk header? V angleščini je pomenska razlika.


Lej, tvoja dolžnost je prenesti pomen, tako da te ljudje preimenujejo - nisi Toporišič in res nima NOBENE veze kako "lep" se tebi zdi prevod - pomembno je, da ljudje razumejo o čem govoriš. In če si zmišljuješ druge besede kot so standardni prevodi te pač noben ne bo razumel - potem pa ni čudno da so prevodi OSSa taka katastrofa.
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

OK, torej zaglavje? Ali raje glava?

Da se razumemo - točno to dilemo: vzglavje - glava, smo kar podrobno predebatirali. Ampak če so drugačni argumenti lahko spremenim. To je lepota odprte kode. Hej, to lahko naredi celo kdo drug, in bo koordinator prevodov požegnal. (Jaz svojih prevodov ne morem kar "pushniti" vi sistem, rabim odobritev nekoga nad mano).

In ja, res nisem Toporišič, sem pa "izumil" že kar nekaj izrazov, ki so danes uveljavljeni. Recimo eden bolj posrečenih se mi zdi razobličenje (defacement), pa tudi iz področja kriptografije si "lastim" nekaj poslovenjenih izrazov.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Pa torej Toporišič ve, kaj je bliskovit pomnilnik?

para! ::

Nekateri profesorji na FE/FRI uporabljajo zaglavje, glava je imo boljša izbira, vzglavje pa slabša od obeh. Ne vem kako to ločijo v angleščini, ampak ali so informacije v glavi, ali pa so v vzglavju - oziroma ali obstoj vzglavja zahteva obstoj glave?

Predlagam, da se uporabi glava, ker je uveljavljeno tudi na drugih IT področjih in ostali ne bojo spreminjali uveljavljenega izraza, posledično bo v FOSS ena slovenščina, drugje pa druga.

Razobličenje je pa standarden prevod za defacement, saj vendar defacement ne izhaja iz IT terminologije?

Ice, ali ni bliskovni in ne bliskoviti?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Icematxyz ::

Ice, ali ni bliskovni in ne bliskoviti?


A torej Toporišič je rekel bliskovni? Super. In pa všeč mi je, kako smo to dvoje sedaj tukaj na FOSS specifičen način razrešili!

technolog ::

Bliskovit je pravilno, bliskoven je starinsko.

techfreak :) ::

Icematxyz je izjavil:

Ice, ali ni bliskovni in ne bliskoviti?


A torej Toporišič je rekel bliskovni? Super. In pa všeč mi je, kako smo to dvoje sedaj tukaj na FOSS specifičen način razrešili!

FOSS specifični način je, da uporabiš kar je standardizirano? Ko bi še vsaj vse ostale probleme tako reševali.

Icematxyz ::

Da tak standard je že dalj časa uveljavljen, kako se 1% potencialnih težav/napak še dodatno zmanjša in praktičen prikaz smo torej izvedli tukaj, da se je lahko, kdor ga to področje zanima, s tem tudi seznanil.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Šifriran Oblak



Če poganjaš Ubuntu na cloud platformi (Amazon EC2, Openstack in LXC) lahko s pomočjo overlayroot šifriraš podatke, kot so dnevniški zapisi, nastavitvene datoteke, uporabniške mape, 3rd party programje, začasne datoteke... preden se le-ti zapišejo kdor bi točno vedel kam in kdo vse točno ima do teh podatkov dostop.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Medtem, ko se polira uporabniški vmesnik:

Polishing UI



Prejmite še sledeča navodila:

Ubuntu 12.10 je na voljo za prevajanje

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Icematxyz ::

Unity 2D No More



Odslej torej le še Unity 3D.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Unity Previews



Previews

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

techfreak :) ::

Kje je metro-like UI? 8-O Namestim alpha verzijo in zacudeno ugotovim, da ni nikjer novejsega UI vmesnika, kakor ga ima konkurenca. Za verzijo OSa ki se sploh ni izsla, bi pricakoval vsaj priblizno sledenje trendom. Tole je zame deal-breaker in vsekakor ne bom niti povohal Ubuntuja, dokler ne uredijo taksnih stvari.

Icematxyz ::

V bistvu meni pa je všeč, da so se odločili, kaj želijo in ne skušajo na hitro v eden OS vnesti dveh ločenih konceptov med katerima bi uporabnik naj preklapljal in pri tem razmišljal ali gre za tablico ali namizno delovno postajo.

Drugače pa še primer za Unity Previews za Wikipedia:

Wiki Previews

vir: Wikipedia


iLove

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

b3D_950 ::





A kaj takega lahko pričakujemo: 1. da se zapomni zadnje vpisane IP naslove pri "Poveži se s strežnikom", 2. da lahko v open dialogu izvajaš copy/paste/new folder ukaze?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Trenutno se v Ubuntu 12.10 nahaja Nautilus (Files) 3.5.5 in če se ne bo kaj bistvenega spremenilo in se dejansko šlo na kakšno prejšnjo različico Nautilus potem je stanje sledeče (kakšna od omenjenih zadev je morda v Ubuntu 12.10 naknadno omogočena, ker je privzeto morda torej onemogočena):

1. da se zapomni zadnje vpisane IP naslove pri "Poveži se s strežnikom"


Ne.

Je pa to urejeno drugače in sicer izdelaš zaznamek:

Zaznamek



Vir slike

In torej le klikneš na zaznamek in pri tem, če si na primer za FTP dostop do strežnika pri Poveži se s strežnikom ... izbral, da si zapomni geslo, se geslo shrani v GnomeKeyring. Če smo že pri tem UI za upravljanje z zbirko ključev (Seahorse) se je tudi nekoliko spremenil v Ubuntu 12.10.

2. da lahko v open dialogu izvajaš copy/paste/new folder ukaze?


Da Kopiraj/Prilepi/Ustvari novo mapo še vedno najdeš v dialogu in pa na voljo je novost, ki prav pride tudi na napravah z zaslonom na dotik in sicer izbereš poljubne mape/datoteke in v dialogu se torej nahaja nova zmožnost, da vse skupaj z eno potezo premakneš v na novo ustvarjeno mapo. Takšno je torej trenutno stanje, če pa bo prišlo do kakšnih sprememb pa predvidevam, da se razen morda te zadnje omenjene novosti v Ubuntu 12.10 ostalo omenjeno ne bo bistveno spremenilo!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13820892 (13892) Apache90
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194222499 (157633) Zvezdica27
»

Netbook, Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
448614 (7655) NSA Agent
»

Linux in Intel grafika - Atom n2x00

Oddelek: Operacijski sistemi
101402 (1069) MrStein
»

GNOMEbuntu prihaja ta oktober

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
155108 (3805) Icematxyz

Več podobnih tem