» »

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal

«
1
2 3 4

BigWhale ::

Naslednja različica operacijskega sistema Ubuntu je že dobila novo kodno ime.

Quantal Quetzal

Po slovensko? Živomrtvi Kvecal?

technolog ::

Zakaj živomrtvi? "Dead or alive" je bilo navedeno samo kot primer.

Quantal pomeni, da stvar ni zvezna, ampak ima neko najmanjšo enoto (npr. paket/kvant svetlobe).

Icematxyz ::

Slike?

Icematxyz ::

Na kratko:

The Quetzal is a family of birds found in western Mexico with mostly iridescent green plumage.


"Quantal" is defined as either referring to something existing in only one of two possible states in physics, or designating an "all or none" response in biology. In Ubuntu's case though, it is a reference to the OpenStack Quantum virtual networking project.


H

Aston_11 ::

Icematxyz je izjavil:

Slike?


Žvau

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

ales85 ::

Takega bi pa še jaz imel :)

Icematxyz ::

BigWhale ::

Electronic Arts ima na Ubuntu Developer Summitu en plenary session. :)

Icematxyz ::



Ubuntu je v prejšnjem letu bil prednameščen na med 8 do 10 milijonih kosov strojne opreme. Načrt, oziroma naslednji korak je Ubuntu prednameščen na 5% vse strojne opreme.

Zanimivi projekti na področju strojne opreme:



Ubuntu For Android

Project Sputnik



Projekt Sputnik: Ubuntu prenosnik namenjen razvijalcem najavljen s strani podjetja Dell (review: Dustin Kirkland).

Calxeda ARM



Calxeda Shows Off 192-Core ARM Ubuntu Server & Vir slike

Zanimiv gadget za razvijalce na področju razvoja podpore več zaslonom:

VGA Stikalo



Ubuntu releases open hardware VGA Switch

Znanih je pa tudi že nekaj podrobnosti, oziroma smernic za Ubuntu 12.10:

-Ubuntu 12.10 bo uporabljal Linux jedro 3.5 (morda 3.6).
-Zvočna preobleka je še vedno v igri.

Sistemske Nastavitve



-V sistemskih nastavitvah se bodo verjetno znašle nastavitve za upravljanjem s Application Menu.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Več hitrosti in tudi boljša odzivnost:

We benchmarked the some typical Zeitgeist queries and plotted them on a graph. Yellow is current release, blue was some state before we updated the latest code to what we have now, which is denoted in purple. Shorter bars means less time needed for querying.


Standard Queries



Complex Queries



So what does that mean for you the user? Quicker searches in the Unity files and application Lenses, faster exploring, and improved response time of all applications using Zeitgeist.


Seif Speaks: Faster Zeitgeist for Everybody

Več privzete Drag & Drop podpore:

Nautilus Zaznamki



Ubuntu 12.10's Nautilus adds file drop into Bookmarks functionality

Več dodatkov:

LibO



Ubuntu 12.10's LibreOffice received new default extensions

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Disk Utility (Disks):

Odstranjene Lastnosti

GUI urejanje LVM in MD RAID se umika, mogoč je le še pregled stanja.

Old



New



Za urejanje omenjenega področja se pričakuje uporaba terminala, spremembe (preko terminala ali drugega programa) se v Disks prikazujejo realno časovno. Odstranjeno, ampak na željo uporabnikov povrnjeno je bilo orodje za merjenje zmogljivosti naprave:

Bench



Novost: Test pisanja ne uniči obstoječih podatkov.

Vizualne Spremembe

Večje število razno raznih gumbov se premika v ustrezne izbirnike:

Old



New



New



Tako še naprej lahko dostopamo do najpogosteje uporabljenih zmožnosti tega GUI orodja:

S.M.A.R.T.



Formatiranje



Razdelki



Spremeni Geslo



Novosti

Enostaven priklop naprave ob zagonu na želeno priklopno točko s pomočjo GUI orodja (brez ročnega urejanja /etc/fstab).

Priklopne Možnosti



Šifrirane Naprave



Disk Images

Enostavno je izdelati sliko podatkovnega nosilca, jo obnoviti ali pa preprosto priključiti in uporabljati, ravno prav torej za kakšne Raspberry Pi projekte:

Izdelava Slike



Izdelava Potek



Obnova Slike



Priklop Slike



Uporaba Slike



Integracija V Namizno Okolje

Kompleksne spremembe v zaledju prinašajo zmogljive vidne spremembe:

Nautilus NFS



Primer: Klik na ikono v Nautilus (On Demand) priklopi/odklopi NFS točko.

Simpler, Faster, Better

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Intel z novejšo strojno opremo (mobilnem) Linux uporabniku že tako nudi odlično avtonomijo naprave, ampak Intel želi na tem področju še korak naprej in pri tem se seveda ne pozablja tudi na dodatno navijanje zmogljivosti, katerega bodo verjetno zaznali tudi ne-Intel uporabniki, držimo pesti, da svoje mesto v Ubuntu 12.10 najde Linux jedro različica 3.6!

Icematxyz ::

Po desetih letih razvoja je na voljo GRUB 2.00:

Privzeto Ozadje:

StarField



GRUB 2.0 nudi boljšo organizacijo izbirnikov, podporo novim platformam (na primer Itanium in big-endian MIPS), dodatna in izboljšana podpora datotečnim sistemom, strukturam razdelkov, zagonskim protokolom. Izboljšano je bilo tudi samodejno zaznavanje datotečnega sistema in ločljivosti zaslona s pomočjo EDID informacije.

H & GRUB 2.00 released

Wayland protokol in referenčna implementacija Weston z različico 0.95 že naznanja vzdrževanje stabilnega protokola in programskih vmesnikov, ki se razen dodajanja dodatne podpore združljivosti za nazaj več ne bodo spreminjali.

Phoronix

Na voljo je Ubuntu 12.10 alpha 2

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Old



New



OMG

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Unity 6.0



iLove

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Dodatni gonilniki



WebUpd8

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

BigWhale ::

Se quick update o tem kaj se dogaja s Kazam Screencasterjem in kaj se lahko pricakuje v Ubuntu 12.10.

Unofficial talk je pa to, da se dogovarjamo o tem, da bi Kazam nadomestil gnome-screenshot in bi pristal v Ubuntu main kot default screen capturing/recording aplikacija. Ampak tega niste slisal od mene in je se delc od realizacije. :)

WarpedGone ::

reinventing the wheel since 1995..
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

BigWhale je izjavil:

Se quick update o tem kaj se dogaja s Kazam Screencasterjem in kaj se lahko pricakuje v Ubuntu 12.10.

Unofficial talk je pa to, da se dogovarjamo o tem, da bi Kazam nadomestil gnome-screenshot in bi pristal v Ubuntu main kot default screen capturing/recording aplikacija. Ampak tega niste slisal od mene in je se delc od realizacije. :)


Sliši se super in me veseli, da bomo uporabniki imeli v Ubuntu 12.10 na voljo tako zmogljivo orodje.

WarpedGone je izjavil:

reinventing the wheel since 1995..


Ko boš pa rabil aplikacijo za Ubuntu 12.10 na tem področju, kateri vidim, da te že zanima pa bo kaj? Kakšna floskula ali boš pognal Kazam Screencaster in opravil nalogo? Torej ti meni povej.

WarpedGone ::

NOčem vedet sploh. Pritisnu bom Print Screen in utemeljeno pričakoval skiko zaslona na clipboardu.
Me sploh ne briga kako se programu reče in zakaj ne bo delalo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Vidiš nisi si prebral povezave, oziroma ne poznaš programa Kazam Screencaster, ker ta zmogljivost je le del zmogljivosti, ki jih Kazam Screencaster nudi in torej za to se gre in torej ne gre za "reinventing the wheel", ker torej se ne gre le za to, kar omenjaš. In pa to še torej vedno velja pa če te zanima ime programa, ki ga uporabljaš ali ne, če te torej ne pa bo dovolj, da boš namestil Ubuntu 12.10 in pritisnil na ustrezen gumb na tipkovnici, to je pa tudi res in bi tudi tako načeloma šlo. Se pravi da se seznaniš s Kazam Screencaster in zmogljivostjo, ki jo torej ponuja.

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

NOčem vedet sploh. Pritisnu bom Print Screen in utemeljeno pričakoval skiko zaslona na clipboardu.
Me sploh ne briga kako se programu reče in zakaj ne bo delalo.


Saj, to deluje in bo tudi delovalo. Bos pa dobil se moznost snemanja zaslona, ampak ce bi prebral za kaj se v resnici gre, ne bi kvasil neumnosti.

Trolls will be trolls... :)

WarpedGone ::

Ne trolls.. nothing hurts more than broken heart.
V ptičke "to deluje in bo tudi delovalo" pač ne verjamem več. Star zagrenjenež ki se je že prevečkrat opeku.
Sej deluje, razen kadar pač ne. Včeraj me je iz ljubega neba presenetilo izginotje slovenskih znakov - je bilo podpičje na Čju itd. Po rebootu spet lepo vse kot mora bit. Meh...

In čisto vsakič ko se je nek 'ustaljen' program za neko funkcionalnost privzeto menjal z drugim, je bil to korak nazaj in kakšno leto polomljenega delovanja, predno se je reč speglala. Pol se je pa kmalu zamenjala z drugo oh in sploh in znova kako leto polomljeno. GTFO.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Ne trolls.. nothing hurts more than broken heart.


Ne zdaj o zlomljenem srcu, ko smo torej ugotovili, da sploh nisi prebral!

WarpedGone ::

Irrelevantno.
Prepričaj me raje, da imajo jasen plan kako izboljšat QA.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Če je @BigWhale zraven je to meni dovolj velik garant, da bom dobil kvalitetno "storitev" in načeloma v to ne rabim prepričevati nikogar. ;)

P.S. Posebej pa ne "prepričanih" in da seveda je relevantno, da nisi povezave prebral, zlomljeno srce pa bomo po najboljših močeh reševali sproti, ker te stvari ponavadi rabijo čas in razumevanje!

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Irrelevantno.
Prepričaj me raje, da imajo jasen plan kako izboljšat QA.


No, prepricevat te ne mislim, lahko ti samo povem kaj se je naredilo na podrocju QAja v zadnjem ciklu ali dveh. Samo, dvomim, da ti bo to dovolj, ker se mi zdi, da noces biti preprican in da si zelis, da stvari crkujejo. ;)

Mavrik ::

BigWhale: Zakaj bi si katerikoli uporabnik želel da stvari crkujejo? Zakaj tepeš slamnatega moža? Glede na track record Ubuntuja in njihove fejle je skepticizem WarpedOne-a čisto upravičen, ciklov ponovnega izumljanja kolesa s še slabšimi rezultati smo pa tudi v OpenSource svetu videli več kot dovolj.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

Natolcevanja smo že tudi vajeni da in uporabniki, ki malo spremljamo področje vemo, da bi @WarpedOne verjetno spet prišel rad v moštvo Ubuntu 12.10 in se verjetno torej spet počasi ogreva na ta podvig, da bo ob pravem času v pravi formi.

WarpedGone ::

Men je predvsem glih vseeno kako se ekipi reče, da le čimmanj smrdi.
Konec konecev sm bil do nedavnega v turški ekipi pardus, zdej sm pa deloma presedlal v ekipo Chakra.
Ne zaradi lastnih kapric ampak ker stvari enostavno niso delale. Neki začne delat, pa neki druzga neha. In ponovi vajo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Men je predvsem glih vseeno kako se ekipi reče, da le čimmanj smrdi.


Bomo te spravili v formo, če je takšna želja, brez skrbi saj si v turškem moštvu pokazal nekaj talenta in to je opazil tudi skavt, ampak moral boš tudi sam na igrišču pokazati nekaj več žara in delati trdo, če ne boš pač grel klop. Anže je tudi na začetku čistil opremo pa poglej kje je sedaj. Torej najprej za začetek, klikne se na povezavo, prebere in morda zadevo celo preizkusi v praksi in šele potem kulturno pove poglobljeno mnenje o zadevi.

poweroff ::

Tole mi sicer ni preveč všeč: GUI urejanje LVM in MD RAID se umika, mogoč je le še pregled stanja.

Lahko pa povem še majčkeno novost iz moje strani - imel sem par dni, v bistvu noči časa in sem poslovenil Cryptsetup. Naslednja različica Ubuntuja bo tako znala šifrirati v slovenskem jeziku. ;)

Aja, pa PSPP je poslovenjen nekje do 52%...
sudo poweroff

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

BigWhale: Zakaj bi si katerikoli uporabnik želel da stvari crkujejo? Zakaj tepeš slamnatega moža? Glede na track record Ubuntuja in njihove fejle je skepticizem WarpedOne-a čisto upravičen, ciklov ponovnega izumljanja kolesa s še slabšimi rezultati smo pa tudi v OpenSource svetu videli več kot dovolj.


Eh? Kwa je z vami? trenutno ni nobene pametne aplikacije, ki bi znala narediti screen capture in screen cast. gnome-desktop-record je zalostna zadeva, ki ji precej stvari manjka. Menjava je povsem smiselna.

Icematxyz ::

Lahko pa povem še majčkeno novost iz moje strani - imel sem par dni, v bistvu noči časa in sem poslovenil Cryptsetup. Naslednja različica Ubuntuja bo tako znala šifrirati v slovenskem jeziku. ;)

Aja, pa PSPP je poslovenjen nekje do 52%...


Lepo.

poweroff ::

BigWhale je izjavil:

Eh? Kwa je z vami? trenutno ni nobene pametne aplikacije, ki bi znala narediti screen capture in screen cast. gnome-desktop-record je zalostna zadeva, ki ji precej stvari manjka. Menjava je povsem smiselna.

Nič posebnega, trollajo. Če ne bi bilo Kazaama, bi pa trolali, da ni nobene pametne aplikacije, ki bi znala narediti screen capture in screen cast. Vedno bo pač nekaj.
sudo poweroff

WarpedGone ::

A nebi bil že počasi cajt, da takšnih low-hanging-fruits nebi bilo več?
Win95 je bil katastrofa, ME še ene trirkat bol, v zadnjih letih je pa konkurenca kar se spoliranosti in QA tiče svetlobna leta pred praktično poljubno "end-user" linux distribucijo. Pljuvanje po nezadovoljnežih tega pač ne bo spremenilo, bo treba mal ugriznit v resno delo in ne v preklanje kakšne barve naj bo desktop.
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

Ne nakladaj. Usability izkušnja je po mojem mnenju na Ubuntu in Mac sistemih precej boljša kot na sodobnih Windows sistemih. Ob pogoju, da je strojna oprema podprta.

Seveda se z lučjo še vedno najdejo kosi, ki niso ustrezno podprti, prostora za izboljšave pa je vedno dovolj. Ampak stanje se izboljšuje.
sudo poweroff

Mavrik ::

Ne nakladaj. Usability izkušnja je po mojem mnenju na Ubuntu in Mac sistemih precej boljša kot na sodobnih Windows sistemih. Ob pogoju, da je strojna oprema podprta.


Argumentiraj prosim. "Po moje" nekak ni dovolj da druge obtožuješ nakladanja, da o tvojem mnenju o usabilitiyu brez podpor niti ne govorim.

Eh? Kwa je z vami? trenutno ni nobene pametne aplikacije, ki bi znala narediti screen capture in screen cast. gnome-desktop-record je zalostna zadeva, ki ji precej stvari manjka. Menjava je povsem smiselna.


In to te opraviči tega da si hotel nekomu (ki izpostavlja kake težave ima OS) podtakniti, da HOČE da OS ne dela?

Nič posebnega, trollajo. Če ne bi bilo Kazaama, bi pa trolali, da ni nobene pametne aplikacije, ki bi znala narediti screen capture in screen cast. Vedno bo pač nekaj.


Spet podtikanje izjav. A to je nivo debate primeren za odrasle osebe al je to tema za Ubuntu otroški vrtec?
The truth is rarely pure and never simple.

WarpedGone ::

@matthai:
Aja? Mogoče mal preveč posplošuješ?
Če sešteješ skupaj vse pozitivno vseh možnih distribucij potem morda je ta vsota nad WinX.
Ampak vsaka posamezna distribucija zase pa niti slučajno. Al mi pa prosim povej katera, ker mi je nikakor ne uspe najt.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

Argumentiraj prosim. "Po moje" nekak ni dovolj da druge obtožuješ nakladanja, da o tvojem mnenju o usabilitiyu brez podpor niti ne govorim.

Boš trdil, da je usability Ubuntuja slab?
sudo poweroff

WarpedGone ::

Ena beseda Unity.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Argumentiraj prosim. "Po moje" nekak ni dovolj da druge obtožuješ nakladanja, da o tvojem mnenju o usabilitiyu brez podpor niti ne govorim.

Boš trdil, da je usability Ubuntuja slab?


Trdil bom da tvoje mnenje brez podpor ni nič vredno, še manj pa podlaga da komur koli razlagaš da naklada - in kot prej si mi probal spet nekaj podtaknit. Daj si preberi osnove argumentacije prosim.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Ena beseda Unity.


Za Unity je bilo verjetno narejeno vec usability studij kot za vse ostale OSS stvari prej. :) Malo pretiravam, ampak ja, v Unity je bilo vlozeno precej end-user testiranj, usability testov in tako naprej.

WarpedGone ::

V katero verzijo točno? Ker povohal in zgrožen pobegnu stran sem že pri prvi. Zmrzovanje in štekanje desktopa pač ni usable.

Še prej sm tipal Ubuntu Netbook Remix, ki je mela vključeno neko prealpha verzijo tega (brez kakršnega koli opozorila o tem dejstvu), ki je bil nedelujoča zadeva na Asus netbooku, ki je praktični standard netbooka.

Nič ne pomaga, če je na papirju stvar oh in sploh, če je izvedba katero dobim na pladnju nedodelana, nedokončana, nestestirana, ...
Manjka QA, ki zagotavlja da paket zares deluje kot je tiho sugerirano da deluje. Ne le fičer list kaj vse naj bi znal.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Unity v 12.04.

techfreak :) ::

Unity je bil prvič v Ubuntu 11.04, eno leto pozneje pa je bil izdan 12.04. Torej 1 leto so zafrkavali uporabnike, da so prišli do končne rešitve.

Zvezdica27 ::

lp,

res so nas zafrkavali in bog ve, da je unity smrdel. Ampak: pretekli čas. Unity je in bo zgodb o uspehu, sploh ko (če) bo to sparjeno z Waylandom (po enoletnem zafrkavanju seveda).

Za linux je bolj problematična švoh podpora za hardware oz. raje recimo manjša zakasnitev, kar je bolj stvar proizvajalcev, kot pa sistema oz. kernela.

Usability je pomojem prav "isto sranje, drugo pakovanje" kot na vseh ostalih sodobnih sistemih. Vsak ma neki + in -.

zz

BigWhale ::

techfreak :) je izjavil:

Unity je bil prvič v Ubuntu 11.04, eno leto pozneje pa je bil izdan 12.04. Torej 1 leto so zafrkavali uporabnike, da so prišli do končne rešitve.


Tole se ni koncna resitev in izboljsave se kar vrstijo. Tudi v 11.04 Unity ni bil tako zanic, kot nekateri razlagajo. Imel je svoje finte ampak je bil dalec od tega, da bi bil zanic.

Icematxyz ::

@WarpedOne

A nebi bil že počasi cajt, da takšnih low-hanging-fruits nebi bilo več?


Pa o čem ti sploh govoriš? Še vedno gradiš primer na "imaginarni predpostavki", ki si jo postavil višje po tem ko sploh nisi prebral povezave za kaj se gre in si kar nasplošno začel govoriti o nekih imaginarnih težavah, ki bi naj bile?

@Mavrik

Kaj pa če bi ti argumentiral namesto da podtikaš, nenazadnje jadraš na trditvi uporabnika @WarpedOne, ki sploh ni prebral povezave in torej sploh ni imel osnove za svoje trditve, ker sploh ni vedel za kaj gre in še sedaj ne vem o čem točno govori. Po tem, ko smo ugotovili, da ni prebral povezave je začel govoriti o QA kar tako počez prosto po prešerno.

O QA? O tem, da si čez celoten razvojen cikel lahko Ubuntu 12.04 praktično poganjal, kot "rolling release" prav zaradi izboljšav na tem področju? A zdaj bo vsak, ki ima 5 minut časa in nima realne predstave o teh zadevah, ker si noče vzeti niti 5 minut, da bi preveril, kaj se na tem področju dogaja na Ubuntu, kar neko svoje imaginarno mnenje vsiljeval, ki temelji na neutemeljenem trashanju brez osnove?

Pljuvanje po nezadovoljnežih tega pač ne bo spremenilo, bo treba mal ugriznit v resno delo in ne v preklanje kakšne barve naj bo desktop.


Ti pluvaš, če že in ti moraš v vse skupaj zagrizita malo bolj resno, če že in ne Ubuntu ni tukaj bistvo težave, če že.

Nenazadnje uporabljaš Linux od pamtiveka in torej le distribucija, ki jo uporablja največ uporabnikov in je v špici praktično na vseh področjih je po tvojem mnenju torej v vseh pogledih najslabša.

A opažaš, da že v osnovi torej bi se lahko malo zamislil, da natolcuješ, ker tvoje mnenje niti približno ne odraža realnega stanja?

To pa da @WarpedOne "podzavestno" hoče, da nekaj ne deluje in mu to načeloma odgovarja za iskanje izgovorov in natolcevanje pa smo tako že ugotovili v prejšnjih temah. Se pravi je treba nekoliko poznati tudi zgodovino o prepričevanju "prepričanih in pa sedaj se sploh ne govori o konkretni težavi, ampak o "imaginarni težavi".

Unity je bil prvič v Ubuntu 11.04, eno leto pozneje pa je bil izdan 12.04. Torej 1 leto so zafrkavali uporabnike, da so prišli do končne rešitve.


V čem točno so zafrkavali uporabnike? Nenazadnje sem uporabljal Unity od začetka in ne pomnim, da bi me kdo zafrkaval?

In nenazadnje za kaj so različice med LTS? Za to da se vpeljujejo novosti, kot so PulseAudio podpora, Unity, Wayland...

Aja? Mogoče mal preveč posplošuješ?
Če sešteješ skupaj vse pozitivno vseh možnih distribucij potem morda je ta vsota nad WinX.
Ampak vsaka posamezna distribucija zase pa niti slučajno. Al mi pa prosim povej katera, ker mi je nikakor ne uspe najt.


Ubuntu.

Ena beseda Unity.


Med tem, ko je kdo drugi na tržišče forsiral slabo domišljeno lupino so pri Unity pristopili k delu resno in razvili rešitev, katera v osnovni konfiguraciji deluje dobro, nudi dobro (nemotečo) integracijo s Ubuntu ekosistemom in se prilagaja dobro različnim napravam.

Unity je torej presežek in v špici lupin na tržišču in nikakor ne težava.

V katero verzijo točno? Ker povohal in zgrožen pobegnu stran sem že pri prvi. Zmrzovanje in štekanje desktopa pač ni usable.

Še prej sm tipal Ubuntu Netbook Remix, ki je mela vključeno neko prealpha verzijo tega (brez kakršnega koli opozorila o tem dejstvu), ki je bil nedelujoča zadeva na Asus netbooku, ki je praktični standard netbooka.

Nič ne pomaga, če je na papirju stvar oh in sploh, če je izvedba katero dobim na pladnju nedodelana, nedokončana, nestestirana, ...
Manjka QA, ki zagotavlja da paket zares deluje kot je tiho sugerirano da deluje. Ne le fičer list kaj vse naj bi znal.


Ne ti to zamenjuješ s gonilniki za strojno opremo, če se ti to dejansko dogaja in lepiš gor oznako Unity, kar je torej natolcevanje.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13821000 (14000) Apache90
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194223800 (158934) Zvezdica27
»

Netbook, Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
448679 (7720) NSA Agent
»

Linux in Intel grafika - Atom n2x00

Oddelek: Operacijski sistemi
101406 (1073) MrStein
»

GNOMEbuntu prihaja ta oktober

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
155137 (3834) Icematxyz

Več podobnih tem